Final Fantasy (mindenes)

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb
Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

iDeaS 1017. Remélem tudok segíteni. :D :D :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára olf 2008. jan.. 9. 20:17-kor.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Fene...

Ha ezt tudom nem veszem meg Game Boyra...

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Annyira szeretnék kipróbálni "régi" FF-eket. Nekem a hetedik rész alatt/előtt teljes lila köd van. :? Csak annyit tudok, amit összeolvasgattam innen-onnan. De hát ez nem az igazi... :( (Megj.: Ez a "Kain" név ennyire népszerű?)
Amúgy széééépek a videók benne.^^ Legalábbis úgy tűnik. :nemangyal:

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Én pont most játszok a IV DS verziojával. Szerintem nagyon jó, leszámítva a szaggatást és a japán betűket :? DS-re ez a grafika nagyon jó, ahhoz képest amikkel eddig játszottam...
Ezt a képet is most csináltam-->Legelső csata a hajón(Demon Eye)
Az effektek is baromi jók, a XII varázslatainál 100x szebb és látványosabb. :D
Ha van lehetőségetek mindenképp próbáljátok ki. Nekem a IV a kedvencem, szóval ez nálam alapból jó XD
Még nagyon az elején vagyok... gátol a szaggatás :2guns:

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Az gáz, hogy itthon még a három sem jelent meg...

Pedig már mióta piacon van és már mióta szeretném megvenni... ^^

Sephiroth6

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: Sephiroth6 »

Helósztok csak annyit hogy a sylver chocobo nem igaz van ps-xem és azon két 176-os már mindent próbáltam s-osztájúak és csak aranny ha carob nuttal akkor pedig sima normál chocobot kapok szoval az angol verzióba nincs ijen sztem a japánban lehet ijesmi de angolon semmi képp.
még hallotam arrol is hogy 99 tissue után kapunk egy 5-milli életű szörnyet ez igaz lehet ezt még nem próbáltam thanks a választ várom!!

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: amy black »

FFIV Ds-ben azt sajnálom kevés cg átvezetö videok.Zene naon szép.Föleg Tsuki No Akai szám naon gyönyörü. :love:

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Gyáá, mit fedeztem fel! Nyílt valami bolt, ahol ilyen használt elektronikai cuccokat árulnak a lakásomtól egy köpésre és mit láttam tegnap a kirakatban? Eredeti Final Fantasy X meg Kingdom Hearts!! 8DDD Ha árulnak hozzá használt PS2-t is, komolyan mondom, megveszem őket. XD

Avatar
Talesin
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. máj.. 27. 2:01

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: Talesin »

Sziasztok!
Van egy apró problémám ff7 Crisis Core -ban. :cry2: Hogy tudom átlépni a 9999% sebzéshatárt?
Az item :arrow: ben van ilyen cuccom hogy Brutal és az ecsetel valami hasonlót...

Opsz. megvan! Az előző sorokat ne is vegyétek figyelembe..... :oops:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

XV

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Na, érdekes kérdés jutott eszembe: ki milyennek képzeli vagy ki hogy rakná össze/ mit tenne bele az FF15-be?
Mivel erről a játékról még semmi hír sincs és sztem kb 2015 fele lesz esedékes valami XD minden támpont nélkül érdekes ötletek hangozhatnak el.
Szóval ki milyenre csinálná, melyik részre hasonlítana, viszzatennétek a Limit Breakeket, és milyen formába? Ehhez hasonló ötleteket várok, kíváncsi vagyok ki milyenre "alakítaná".

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: basch »

folytatódna a 12-es,13-as harcrendszerhez

(eddigi legjobb történettel megáldott ff:
final fantasy viii,ezt nem múlják felül még a final fantasy 25-el sem :D )

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szerintem a 12 és a 13 harcrendszerének nem sok köze van egymáshoz. :D
Bár szerintem is a 8nak van a legjobb története, szerintem nem megközelíthetetlen, kiváncsi vagyok mások mit gondolnak, jöhetnek a vélemények, ötletek :mrgreen:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

IC ÓVER 14!!!14NÉGY!

Hozzászólás Szerző: olf »

akmal888 írta:ki milyennek képzeli vagy ki hogy rakná össze/ mit tenne bele az FF15-be?
Ez bizony fantáziabirizgető kérdés. Lássuk csak... jólesne már egy igazi FF rész a sok hulladék után. Visszatérni az alapokhoz. Mint mondjuk a IX, ahol együtt nevetsz a karakterekkel.

Mivel most a Verzusszal úgyis kilövik a realisztikus/gót vonalat... ezért nem lehet majd "űrdémonnők fejét a génjeiért levágós" alkotás - pedig az lenne csak az igazi! De ilyesmit már nem valószínű, hogy bevállalnak, olyannyira méjnsztrímmé vált a sorozat.

Mégis ez kellene. Egy hosszú történet igazi motivációkkal, igazi konfliktusokkal, igazi cselekménnyel... Nem nagy és üres szavakat sipákoló kirakatbabákról szóló horrormatiné.

Legyen már benne rendes harcrendszer, légyszi. Mivel a játék 50%-a úgyis ebből áll, legalább ezt csináljátok meg rendesre. A 12 rendszere rémesen kiegyensúlyozatlan volt, beszűkülő választási lehetőségekkel, a 13-é meg magát játssza, hozzá se kell érned. Leginkább persze annak örülnék, ha a harc helyett másfajta kihívások is várnák az embert, változatosabbá téve a játékmenetet. Persze a megyek-beszélek-harc felállás hagyományos FF recept. Akár körökre osztott, mint a tízben, az mekkora állat volt már. Vagy egyszerű ugyan, de nagyszerű, lehetőségekben bővelkedő és kiegyensúlyozott, mint pl. a 9-ben.

Legyen csokobóverseny. Meg világtérkép.
Részletgazdagság! Mint akár a XII-ben. Nem kell a HD felbontás, játék kell. Ez nem egy film, könyörgöm.

Legyen vagy 15 karakter, mind sajátos sajátosságokkal, mint régen. Nem gondolnám, hogy a Szkvernek lehetetlen lenne egy ilyen témát összehozni. Szerintem direkt egyszerűsítenek mostanában. De vajon miért?

Elvontságok, fordulatok, juppí! Meg legyen kalasnyikov, kifogyó tölténnyel. Meg űrutazás. Meg mogok, meg kártya, meg kéményseprős minijáték. Meg normális mozgásanimáció. Meg KIHÍVÁS. Továbbá partihelikopter is kell ám!

És ha már úgyis eltértek a tradicionális FF vonaltól, hát legyenek random dánzsönök, és többféle befejezés, gyűjthető trófeák, alakítható jelenetek/párbeszédek. És titkos videók. És lehessen kapni vattacukrot az egyik városban. Ne töltődjön fel a hápéd, bizony kelljen fogadóban megszállni, vagy tábortűznél kajolni valamit. És viccelődjenek is egymással.

Limit Break meg hogy a viharba ne. Változzanak az esélyeid annak függvényében, hogy melyik napszakban/holdciklusban játszol. És ha már itt tartunk, legyen megfigyelhető a változás a játék világában is, napszakok és évszakok, környezeti és karakterfejlődés.

És legyen titititítűtítittütí.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: IC ÓVER 14!!!14NÉGY!

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

olf írta:És legyen titititítűtítittütí.
Amen :D

Urria
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012. feb.. 25. 21:12

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: Urria »

Sziasztok!Minap gondolkodtam azon,hogy a több mint két évtized alatt(1987-től ugye :D )mennyi minden megváltozott az FF játékokban.Grafika,harcrendszer,terjedelem stb,stb.
Az utolsó két résznél (13,13-2)megjelennek az achievementek is.Szerintem ez írtó jó találmány-nem csak a Final-eknél,hanem bármely más játéknál is.Jócskán kitolják a játékok szavatosságát ugye,illetve a kellően elvetemülteknek jó kis kihívásokat jelentenek.

Visszagondoltam a széria régi részeire és eljátszottam a gondolattal,milyen achikat lehetne hozzájuk kitalálni :D
Jó móka lehetne előszedni a régi részeket és achik szerint ujra játszogatni velük!

Ha van valami ötletetek a témát illetően légyszi írjátok meg!Nagyon kiváncsi lennék!(Esetleg ha ez a téma 1 uj topikban megjelenne és ott gyüjtenénk az ötleteket én annak is nagyon örülnék!)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Huh, azok kedvéért akik az utóbbi részekkel még nem játszottak, igazán leírhatná valaki hogy mi az achievementek lényege :D

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: basch »

Nem mertem megkérdezni XD

Urria
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012. feb.. 25. 21:12

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: Urria »

Az achievementek az ún.új generációs konzolokon jelentek meg(ps3,xbox360).Az achievement eredményt,teljesítményt jelent.A játékok nyelvére lefordítva ez annyit tesz,hogy fel van állítva egy teljesítménylista amit a játék során megcsinálhatunk.Minden egyes teljesített achit jelez nekünk a gép egy üzenettel.Minden egyes játékhoz más-más lista van melyet akár a játék közben is megnézhetünk a konzolunk menüjében.A dolog teljesen opcionális magát a játékmenetet nem befolyásolja.

Az achievementek teljesítgetése minden játéknál jó móka szerintem.Amellett,hogy néha jó kis feladatok vannak,jócskán megnöveli a játékok szavatosságát.

Kis példával szemléltetve a dolgot:a FF13-ban 1000 achievement pont szedhető össze-minden achiért külön pontot kapunk.Cél az 1000/1000 pont elérése.Van olyan achi melyet a történet előrehaladtával automatikusan megkapunk(pl:Instrument of Change nevű achi 95 pontért,melyet a játék sima végigjátszásáért kapunk.
Másik:Trasure Hunter achi 80 pontért,amihez a játékban az összes fegyvert és accessoryt meg kell szereznünk!Ezzel például jó el lehet bíbelődni és jó néhány plussz játékidőt jelent,mire mindent megszerzünk felupgradelünk.

Remélem érthetően összefoglaltam a lényegét!Szóval a régebbi FF játékokhoz várnék ötletes achikat :) Ilyenre gondolok pl:az FF9-ben az összes kártya megszerzése.Ha annak idején lett volna már achi rendszer ez szerintem tuti benne lett volna,mondjuk Cardmaster néven :wink:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Oh végülis ilyesmi már minimál szinten volt korábban is. A VIII-ban pl ugye ha Omega Weapont legyőződ akkor megjelenik a menüben egy kis status jelentés hogy legyőzted a világ legerősebb lényét. Meg a Rankok kiszámításánál is használtak valami rejtett pontrendszert, ami azt figyelte hogy mikor mit hogyan teljesítettél (ugye az alapján kaptuk a fizetést is).

Ja meg már a VII-ben is voltak ilyen rejtett nyilvántartások, pl hogy melyik karakterrel mennyit kommunikáltál, és annak függvényében jött be egy-két extra dolog (pl a Barrettes titkos randi :mrgreen: ). Szóval akkor gondolom ennek egy univerzálissá fejlesztett rendszere ez az achievement dolog.

Mondjuk elég sok mindent ki lehetne találni ehhez, mivel az FF-ekben régebben is töménytelen sok dolgot számolt és nyilvántartott a rendszer, pl summonokat hányszor használtad, mittomén. Érdekes lehet mondjuk az újaknál ha ezt ténylegesen vissza is lehet nézni menüben :)

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

végül is, én úgy hallottam, hogy az FF10et újra kiadják majd HD-ben ps3-ra, akkor pedig biztos fognak hozzá trophykat gyártani (achievement ps3 változata). legalábbis, ha abból indulok ki, hogy nemrég kiadták boxra az első 3 dmc-t HD-ben és természetesen megint olyan achik vannak hozzá, hogy buttonsmasher japán legyen a talpán az, aki képes lesz őket megcsinálni.
én FF13-2ben megcsináltam mindet, viszont a szimpla 13ban rengeteg kimaradt. Pl az a Treasure Hunter egy olyan mértékben időt és idegsejtet felemésztő cucc, hogy így is majdnem a hajamat téptem, míg fel nem adtam...
Szerintem idővel biztos kiadják ps3-ra a legtöbb régi FF-et. Legalábbis reménykedem... Részben... Ugyanis ez azt jelentené, hogy vehetek egy PS3at... Mondjuk a Versus miatt úgyis kéne, szóval ez már nem számít xd
Mindenesetre, ha ez megtörténne és tele lenne kioldásra váró achikkal, én imádnám. Játékos pályafutásomban már ott tartok, hogy maga az achivadászatot lassan jobban imádom, mint a szimpla játékot...
Szerintem a PC játékok közé is lassan ez be fog épülni, bár fogalmam sincs hogyan. De az mindenesetre biztos, hogy WoW-ban és a Diablo 3-ban már vannak.

Urria
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012. feb.. 25. 21:12

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: Urria »

Hali,hali! :D
Hát ez az acsi/trófea rendszer nekem is a gyengém!Egyszerűen imádom!Bizony nálam is előfordult már az,hogy az acsizgatást jobban élveztem,mint magát a fő stroyszálat.
FF13 treasure hunter acsiját én megcsináltam,de kitéptem pár marék hajamat mire meglett.Az a lényeg,hogy nem kell az összes itemnek nálad lenni egyszerre!Én csináltam szépen 1 listát és pipáltam mi van meg,mi lett felfejlesztve.Ha 1 tárgy már megvolt eladtam,vagy szétszedtem,hogy legyen alapanyagom-pénzem a további fejlesztésekhez,bár így is rengeteget kellett farmolni.
Régi FF játékokat ha kiadnák ujra acsi,trófea rendszerrel azért én is beszereznék simán egy ps3-at,bár sztem jönnének azok xbox-ra is.
Ha rajtad múlna,Te milyen acsikat raknál bele mondjuk egy FF9-be? :D

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

Hát szerezz meg minden képességet/skillt biztos lenne. Kimaxolt karakterek, összes láda, ugrálóköteles minigame (amit még egyetlen egyszer se csináltam meg), úgy általában a minigamekhez biztos lenne. És legalább egy szerencsére alapuló acsi is, amitől minimum ideggörcsöt kapnék (mint az ff13-2ben a lucky coin)

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

kicsit futtatom magam...

Megosztom veletek a ribancos FF videómat akkor már :D
http://www.youtube.com/watch?v=aIKYOop5TeE&feature=plcp

és a végére egy csillivillit mer az jó (és ide teszek egy rózsaszín nyulat, ami a komment mellé kellőképpen fájdalmas lesz :nyuszi: )
http://www.youtube.com/watch?v=5pUG25x3ye0&feature=plcp

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ezeket te vágtad össze?? :shock: Elég komolyak lettek! A másodikat ugyan nem néztem teljesen végig, mert rájöttem hogy nekem valszeg kicsit spoiler lesz :) (nem játszottam még X fölötti részekkel)