Final Fantasy (mindenes)

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb
Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Final Fantasy (mindenes)

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Ez az első, eredeti Final Fantasy csevegős témánk, amibe minden FF-val vegyesen kerültek hozzászólások. Ide csak akkor írj, ha nem találsz megfelelőbb témák, ahol felteheted kérdésedet!

Általános csevej a Final Fantasy-ról

Ki melyik résszel játszott? Melyiket szeretitek a legjobban?
Láttatok-e Final Fantasy rajzfilmet?
Mi a véleményetek a Spirits Within-ről?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Jumbo Cactuar 2006. aug.. 11. 8:36-kor.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Én a IV.-V.-VI.-VII.-VIII.-ik résszel játszottam, és végig is vittem mind :) .

Az abszolút kedvencem az FFVII minden tekintetben. A történet, karakterek, zene, szóval minden.

Mivel az Advent children az FFVII-el áll szoros kapcsolatban, ezért természetesen nagyon várom. Annyira, mint a Gyűrűk Ura: Király visszatér bővített verzióját, de ez már más téma :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én eddig csak a VII, VIII, IX részekkel játszottam, de ezekből a VIII tetszett a legjobban. Bár a legjobb szerintem is a VII, de az valahogy nem annyira emberközeli.
VIII szereplői olyanok, hogy akár az osztálytársaim is lehetnének, míg egy jövendőmondó robot egy macskával a nyakán aligha lehetne az (félreértés ne essen, Caith Sith-et is nagyon bírom - az egyik kedvencem a VII-ből :D )
Továbbá nagyon szeretem az összes részben a különböző kitalált lényeket: a VII-ben Caith Sith-et, a VIII-ban a cactuar-okat és a tonberryket, az IX-ben Quina-t és a mogokat. Meg a GF-ek közül egy csomót....
...imádom az egészet úgy ahogy van!! :p

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Én végigjátszottam a VI-tól a X2-ig az összes részt és megkeztem az I, II, IV és V-ös részeket (sajnos már elfelejtettem hol tartottam a IV-esben és V-ösben ezért valószínű kezdhetem előről.

A http://www.xpress.hu-n most 2222-Ftért lehet megrendelni a Spirits Within-t (2dvd-s verzió). Mindenkinek ajánlom :) (meg azt is, hogy nézzétek át annak az oldalnak az újdonságok rovatát!!! Irtó jó dolgok jelennek meg mostanában ((pl mátrix 10 DVD-s extra, gyűrűk ura 12 DVD-s extra, 2222-Ft-os animék!!!))

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Nem rossz, komolyan fontolóra vettem, a Final DVD megrendelését.

A Gyűrűk Ura sem rossz, de már az első két rész megvan bővített verzióban, így én most a harmadik részt várom nagyon. December 14-ig kell kibírnom valahogy :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nekem már megvan a Spirits Within :p . 1990 Ft-ért vettem, amikor Bombaáras volt :)
Az xpress kínálatában tényleg akad egy-két jó dolog!! Csak azt nem tudom, hogy mennyi idő alatt érne ide és mennyiért. Remélem a MediaMarkt-ban is lesznek majd előbb-utóbb bombaárasan - máris kinéztem magamnak hármat közülük.
Ja és a Király Visszatér engem is érdekelne. Bár annyira bátor nem voltam, hogy megnézzem, mennyibe kerül a 12 DVD-s extra kiszerelés 8)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Emtrexx írta:Ja és a Király Visszatér engem is érdekelne. Bár annyira bátor nem voltam, hogy megnézzem, mennyibe kerül a 12 DVD-s extra kiszerelés 8)
Majd megmondom én, 25 rugó. 5-tel kevesebb, mintha külön külön vennéd meg. Szerintem ennyit az a trilógia simán megér. Nekem a szobros verziók vannak meg :p

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hogy egy hangyányit visszakanyarodjunk a témához:
Ha valaki valamelyik boltban valahol lát Final Fantasy játékokat (bármelyik rész-t), vagy akár figurákat, írja meg ide, mert szerintem sokan keresnek ezt-azt.
Én például hónapokig szemeztem az FFVIII-cal (PS) amikor a Tesco-kban árulták, aztán amikor felkerekedtem hogy megveszem, épp felemelték az árát és nem volt nálam annyi, amennyi a különbség volt :@ Kapható még vajon valahol?

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Én az FFVIII-al, meg a Baldur's Gate 2-vel jártam pórul. Mikor lehetett kapni, akkor money nem volt, mikor lett, akkor meg már kapni nem lehetett :( . Azóta is várom, hátha lehet majd megint kapni.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Azt hallottam, volt idő, amikor a FFVII-et PC-re 2990-ért árulták valamelyik konzolos boltban. Remélem visszajönnek még ezek az idők :)
Bárcsak játékokat is annyian vennének, mint DVD-ket, és azok ára is lejjebb menne...

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Emtrexx írta:Bárcsak játékokat is annyian vennének, mint DVD-ket, és azok ára is lejjebb menne...
Hát erre ne nagyon számíts! Egyrészt, amíg ilyen árak vannak, másrészt meg tudnék jó pár embert mondani, akik megkeresik a 100.000-et vagy többet, de életükben nem vettek egyetlen egy eredeti DVD-t, vagy játékot sem. Pedig abból azért már lehetne venni.

Engem már hülyéztek le, amiért megvettem a Gyűrűrk Urát eredeti DVD-n! Pedig igen messze állok a 'gazdag' jelzőtől.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nefrit írta:Engem már hülyéztek le, amiért megvettem a Gyűrűrk Urát eredeti DVD-n! Pedig igen messze állok a 'gazdag' jelzőtől.
Igen, rám is néha furcsán néznek. És ez tényleg elég gáz :(

Ez viszont nem: Final Fantasy VIII: Eyes on me csengőhang
Vajon hogy került be a diszkózenék közé? :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Emtrexx írta:Ez viszont nem: Final Fantasy VIII: Eyes on me csengőhang
Vajon hogy került be a diszkózenék közé? :)
Az ára viszont elég tré. Ha jóltudom, a csengőhangok többsége midi-ben van. Valahol megvan, az egész FFVIII zenéje midi-ben, majd felrakom a letöltések közé. Azok is használhatók csengőhangnak, és nem kerülnek pénzbe.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jól láttam, hogy mégegy FFVII játékot is terveznek?? Jelenleg "Compilation of FFVII" munkacímen fut és 2006-ra várható :O
Itt pedig egy lap, ahol egy csomó (kb 1000 darab!!!) Final Fantasy is egyéb Square témájú zene és betétdal hallgatható teljesen ingyen: www.radioff.com

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Emtrexx írta:Jelenleg "Compilation of FFVII" munkacímen fut és 2006-ra várható
És hol láttad?

Az ffrádió, meg KIRÁLY! Egyszer már én is megtaláltam, de akkor csak egy reklám szöveg ismétlődött egyfolytában. Most viszont jó. Nem néztem végig, de fenn van sok FFVII zene is, azok a zenék, amik a Final Fantasy koncerten voltak. Keressétek meg a 'One winged angel' számot, szinfónikus zenekarral előadva, még kórus is van benne!

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A címet illetően félreértelmeztem a dolgot, de az infó igaznak tűnik:
www.eyesonff.com írta:Three has become four as Square Enix have announced yet another title to join the "Compilation of Final Fantasy VII". The latest title is Crisis Core: Final Fantasy VII and will feature on the PSP. Little has been revealed about what we can expect in this game, however Square Enix have described it as an action RPG. Still, we have a long time to wait - the game is due for release in Japan in early 2006.

The games director will be Hajime Tahata, and production is notably being overseen by the director fo the original Final Fantasy VII, Yoshinori Kitase. This won't be the first time these two work in similar roles together - they were both involved in Final Fantasy VII: Before Crisis. Tetsuya Nomura will lead the way in character design. (Source: IGN)
A cím tehát "Crisis Core: Final Fantasy VII"
Egyébként minek a rövidítése a PSP ?!

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Emtrexx írta:Egyébként minek a rövidítése a PSP ?!
Ha jól tudom, a Nintendo legújabb hordozható gépének. Pedig én már reménykedtem, hogy az FFVII-et újítják fel, vagy folytatják :(

bubo
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004. okt.. 28. 10:37
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: bubo »

Nefrit: jól tudod, hogy hordozható, de Sony. 8) A Gameboy vetélytársának szánják. Állitóla kivül-belül gyönyörű. A kipróbálói szerint PS2-öt megközelitő a grafikája. :?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nefrit írta:Keressétek meg a 'One winged angel' számot, szinfónikus zenekarral előadva, még kórus is van benne!
Bizony, ez lesz az Advent Children egyik betétdala is, csak kicsit lendületesebb változatban. Nubuo Uematsu egyébként azt vallotta, hogy az AC zenéjét kicsit rockosabbra vette, lévén ugyebár, hogy másféle zenét igényel egy film és másmilyet egy játék. Továbbra is kíváncsian várom :)

PSP: Nem tudom egyébként, hogy miért akar hirtelen a Square minden létező eszközre kiadni valamilyen FF játékot...

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Most hallottam, hogy állítólag a FF VIII hez megjelent valamiféle pach, aminek a segítségével össze lehetett jönni Quistisel. Erről hallott bárki bármit?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Garott írta:Erről hallott bárki bármit?
Én még nem, de nem is nagyon tudom elképzelni, hogy hogyan működhet. Úgy értem: hogy jössz össze vele? Mikor? És mi történik? !dodge

Vicces Final Fantasy miniképregények:

1,2,3,4,5,6

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Valószínű valahogy úgy működhet mint a FF VII-ben amikor fel lehetett támasztani Aeris-t. Bár az csak japánban működött.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Ilyen patch-ról még én sem hallottam. Az FFVIII lényegében Rinoa és Squall szerelméről szól, legalábbis a közepétől, így szerintem elég kétséges a dolog, de ki tudja. Az FFVII-ben is lehet Barret-el is randizni :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Letöltöttem a FF VI-ot, hozzá egy ZSNES emulátort, de nem tudok semmit sem csinálni a játékkal, mert folyton az intro képsorok ismétlődnek :@
Valaki valami infó, ötlet, tapasztalat? :?

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Én a SNES9X-et használom, azon tökéletesen megy minden Final rész. Egyébként jó játék, kenjed neki.