Final Fantasy-feladványok

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb
Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

off

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

De, a Loveless egy anime többek közt, meg van belőle manga is.

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Tessék iTT egy ujab feladvány az FF8 ban a végén a demoban látunk egy Sir követ kinek a neve található rajta ?????
pontosan a névre lennék kiváncsi :!:

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Milyen demóban? :o Szerintem az FF8 játék végén, az FMV jelenetre gondolsz, nem? Az, amikor Laguna elmegy Raine sírjához, szóval a megfejtés Raine Loire.

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

:D igen helyes a meg fejtés :wink:

Serena McKeenzo

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

olf írta:Nem tudom, de furdalja az oldalam a kíváncsiság.
Hmm, ha jól emlékszem olvastam valahol, hogy a játék végefelé, a Highwind-en, ha többször zaklatod Cid-et, akkor megkérdezi láttad-e a Loveless-t. Ha azt mondod "Igen", akkor elmeséli, hogy ő is elment egyszer, de elaludt s a mellette lévő ébresztette fel, mert horkolt. Konkrétan nem emlékszem erre a játékból, csak dereng vmi ilyesmi... Egy honlapon olvastam, szóval nem biztos, h igaz, de valószínű ;)
Ja, s ez egy színdarab, megj.
Amúgy valóban van ilyen anime/manga, még írás alatt áll, 6 kötet van kiadva, a többi még csak magazinokban jelent meg.

Én is furcsáltam, h a DoCban is van reklámja.. Gondolom csak a nosztalgia kedvéért. Edge-ben amúgy a téren láttam egy plakátot Nanaki sziluettjével, s mintha "Pet Shop" felirat lett vóna rajta... Gomen ne, a memóriám néha kihagy.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Kösz az infokat.
És tényleg van Red-sziluett a Pet shopos táblán, sőt, kicsivel odébb egy hasonló Cloud-sziluettet is fel lehet fedezni (egy bejátszásban jól látszik). De ezt a Cideset még nem ismertem, kíváncsi vagyok, tényleg igaz-e. Talán a fordítók meg tudják erősíteni/cáfolni.

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

feladvány :P

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Gondoltam nektek pár feladványra, nem túl nehéz, de remélem azért megteszi :P (ha meg nem, az egyéni probléma) Mivel a 7-es az örök fav term. belőle és különböző leányaiból lesz a kérdés.

1. Egy DoC-os: A Chapter 10-ben egy Save pont előtt át kell menni egy kis hídon, amin két oldalról bezárnak, s sok ellenség támad ránk (segítség: eztuán van a videó, amikor Vince beleesik egy darkness pocsolyába, aztán Shelke filózik egy sort.) Kérdés 1.: Mi van a hídon? (mind a japán és amerikai verzióban) Kérdés 2.: Mit mond Vincent? (3 sora van) Remélem még elég frissek az emlékek.

2. FFVII, Wallmarket, Cloud beöltöztetése. Mit kellett tenni a Tiaráért?

3. Még egy Vincentes (mert ő a fav): mik a különbségek a kosztümjei közt? (alapjáték, AC és DoC. IGEN, változik!)

+1, a ráadás: FFVII, Nibelheim, Mako Reactor. Mikor Seph megkattan s elviszi Jenova fejét. Milyen sorrendben szúrják le egymást a szereplők? (Zax, Cloud és Seph)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

a +1-re válaszolnék, de sajna már ott van a válasz zárójelben. Vagy is sorrendben. Azért ideírom a sorrendet én is. :P

Tifa, Zack, Cloud, Sephiroth(vagyis őt igazán nem szúrták le, csak fogta a kard végét)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Szerintem meg Zack, Sephiroth, Cloud :P

2. Együtt kell fürdőzni egy csomó hapsival? :mrgreen: Én azt csináltam, de nem tudom, mit kaptam érte XD

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Szerintem meg szúrás csak kettő van.
De Először Sephy levágja Tifát, aztán szintén Sephy levágja Zack-et. Aztán Cloud leszúrja Sephy-t. Majd viszonzásul ő is ledöfi Cloud-ot.

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

a zárójelbe nem szándékoztam sorba rakni a neveket... nem is figyeltem rá. De a helyes válasz Azureuséés Sachié. Mivel Tifát nem kérdeztem. A döntőbíróskodást rátok hagyom :P Egy ki pontosítás amúgy, ha vki nem emlékezne: Tifa látva leszúrt apját, mérgében felkapja a Masamunét, rátámad Sephyre, de csak acélt kap a hasába. Aztán jön Zack, megmenteni a vilá... vagyis Seph-et a megörüléstől, erre őt is leszúrják. Jön Cloudy-boy, látja a helyzetet, dühbe gurul, lenyúlja zack kardját és leszúrja Seph-et. de Seph utánamászik, leszúrja Cloudot, aki (ha jól emlékszem erre a részre felemeli Sephy-t a kardjánál fogva és bedobja a Makoba. Ez viszont elég spoilerezés, nem? Van aki még nem ismeri a sztorit? Aért kifehérítem...

2.: Sachi: a válasz helytelen, nem azt kell csinálni :D télleg kell fürdőzni egy csomó pasival, de a Honey Bee-be sminkért megyünk :P Csak ha jól emléxem menet közben letámad pár izomagy :D

Na, ne mondjátok, h ez olyan nehéz...

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: feladvány :P

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

2. FFVII, Wallmarket, Cloud beöltöztetése. Mit kellett tenni a Tiaráér


:D Én tudom na szóval : Menjünk a szállodába és vegyünk ki egy éjszakát. A másnap reggel a gépnél áldozzunk fel 200 Gil-t, és vigyük a cuccot a matéria boltosnak – ajándék a Dimond Tiara. :wink:

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Re: feladvány :P

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Gandalf írta:2. FFVII, Wallmarket, Cloud beöltöztetése. Mit kellett tenni a Tiaráér


:D Én tudom na szóval : Menjünk a szállodába és vegyünk ki egy éjszakát. A másnap reggel a gépnél áldozzunk fel 200 Gil-t, és vigyük a cuccot a matéria boltosnak – ajándék a Dimond Tiara. :wink:
:taps: :éljenz: :taps: helyes a válasz :D Azt nem tudod véletlenül mit kell venni? Mert arra már én sem emlékszem... csak arra, h a legdrágább cuccost... Mit meg nem tesz Cloud, h a Don kegyeibe férkőzzön :d

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Serena McKeenzo írta:Cloudy-boy.......Seph utánamászik, leszúrja Cloudot,
Micsoda megfogalmazás XD Köszi, tényleg jót nevettem rajta :D
Serena McKeenzo írta:Seph utánamászik, leszúrja Cloudot, aki (ha jól emlékszem erre a részre felemeli Sephy-t a kardjánál fogva és bedobja a Makoba.
Nem nem nem... Cloud csak hozzávágja a falhoz (vagy csőhöz..pfff), majd Sephi önként veti magát a Mako-ba :sunyi:

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Sachi írta: Nem nem nem... Cloud csak hozzávágja a falhoz (vagy csőhöz..pfff), majd Sephi önként veti magát a Mako-ba :sunyi:
Hmm, télleg? Ez kimaradt emlékeimből... De köszönöm az infot :D már ezt is tudom.

Na, többi megfejtés, emberek? Holnap írok vmi segítséget a többi kérdéshez, addig törjétek a buksit. Vince kosztümjéhez ajánlom képek levadászását :P

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

A Last Orderben és az eredeti játékban kicsit különbüzök a leszúrós jelenet vége, úgyhogy ezen felesleges vitázni. :nevet:
---
A hídra a DoC-ban pontosan emlékszek, de hogy mit is mondd... most ezért nem fogom elővenni a játékot. (pláne, hogy már pont se jár a jó válaszokért...)

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

olf írta:A Last Orderben és az eredeti játékban kicsit különbüzök a leszúrós jelenet vége, úgyhogy ezen felesleges vitázni. :nevet:
---
A hídra a DoC-ban pontosan emlékszek, de hogy mit is mondd... most ezért nem fogom elővenni a játékot. (pláne, hogy már pont se jár a jó válaszokért...)
Slusz poén, h erre már én se emlékszem pontosan, csak nagyjából. majd előkapom a gémet, s kíirom. Nem olyan vészes az a rész, emlékeim szerint.

Vincent kosztüméhez meg: köpenyt és kesztyűket kell nézni, máshol nem vettem észre változást.

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Ja, s Vince-hez hozzátenném, h a csizmája is változik egy picit. De szerintem csak azért, mert elfelejtették az alkotók milyen volt eredetileg...

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Vagy csak szegény Vince megunta, hogy egyfolytában ugyanabbán a csizmában kell lennie és lecserélte...

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Vincent köpenye. A Sephiroth-al vívott csata után a köpeny vége szépen meg lett tépve és azóta sem tudott újat venni.

konyak
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2006. aug.. 17. 20:39

Hozzászólás Szerző: konyak »

Serena McKeenzo írta:
olf írta:Nem tudom, de furdalja az oldalam a kíváncsiság.
Hmm, ha jól emlékszem olvastam valahol, hogy a játék végefelé, a Highwind-en, ha többször zaklatod Cid-et, akkor megkérdezi láttad-e a Loveless-t. Ha azt mondod "Igen", akkor elmeséli, hogy ő is elment egyszer, de elaludt s a mellette lévő ébresztette fel, mert horkolt. Konkrétan nem emlékszem erre a játékból, csak dereng vmi ilyesmi... Egy honlapon olvastam, szóval nem biztos, h igaz, de valószínű ;)
Ja, s ez egy színdarab, megj.
Amúgy valóban van ilyen anime/manga, még írás alatt áll, 6 kötet van kiadva, a többi még csak magazinokban jelent meg.

Én is furcsáltam, h a DoCban is van reklámja.. Gondolom csak a nosztalgia kedvéért. Edge-ben amúgy a téren láttam egy plakátot Nanaki sziluettjével, s mintha "Pet Shop" felirat lett vóna rajta... Gomen ne, a memóriám néha kihagy.
Bocs, hogy csak most reagálok erre, de így igaz, íme a bizonyíték:
[Cid]
[Poczatek]Láttál már valaha
'LOVELESS't?[Koniec]
[NowyEkran]
[Wybor]Nem
[Wybor]Igen
**Dialog: Nieznany
[Poczatek]No igen,tudhattam volna,hogy egy olyan
alak mint te,nem jártas a színbarabokban.[Koniec]
**Dialog: Nieznany
[Poczatek]Igen?Tényleg?
Nos,ez remek.[Koniec]
[NowyEkran]
[Poczatek]Minden nyáron ezt játszották
mikor még gyerek voltam.[Koniec]
[NowyEkran]
[Poczatek]Emlékszem egyszer megnéztem...[Koniec]
[NowyEkran]
[Poczatek]Midgarban,mikor pilotának
képeztek ki.[Koniec]
[NowyEkran]
[Poczatek]Volt némi szabadidőm és
gondoltam megtekintem.[Koniec]
[NowyEkran]
[Poczatek]Tudod,nem vagyok egy
színházba járo típus.[Koniec]
[NowyEkran]
[Poczatek]És teljesen bealudtam rajta.
Gondolhattam,hogy ez lesz.[Koniec]
[NowyEkran]
[Poczatek]Végül az utolso felvonás
közepette,a melletem ülő
ficko ébresztett fel mondván,
túl hangosan horkolok.[Koniec]
[NowyEkran]
[Poczatek]Az egész színdarabnak csak a
legvégére emlékszem...[Koniec]
[NowyEkran]
[Poczatek]Mikor a főszereplő nővére
megkérdezte a szeretőjét..[Koniec]
**Dialog: Nieznany
[Poczatek]Tényleg el kell menned?[Koniec]
**Dialog: [Cid]
[Poczatek]És a válasza..[Koniec]
**Dialog: Nieznany
[Poczatek]Ígéretet tettem.
Az emberek számítanak rám.[Koniec]
**Dialog: Nieznany
[Poczatek]...Nem értelek.
Egyáltalán nem.De légy ovatos.[Koniec]
**Dialog: Nieznany
[Poczatek]Így lesz...Visszajövök hozzád.Még
akkor is,ha nem teszel ígéretet.Visszatérek
azzal a tudattal,hogy itt vársz rám.[Koniec]
**Dialog: [Cid]
[Poczatek]Emlékszem elgondolkodtam,mikor hallottam.[Koniec]
[NowyEkran]
Mi a francrol beszél ez?Ez baromság!
De,tudod...nem is olyan biztos...[Koniec]
[NowyEkran]
[Poczatek]Asszem már értem...[Koniec]
**Dialog: [Cid]
[Poczatek]Ha ezt befejeztük,
abbahagyom a repülést..igen,ezt fogom tenni.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Na igen, ez a király a fordításban... magamtól totál lusta vagyok az ilyen "felesleges" párbeszédeket fordigatni, mikor épp ezek teszik teljessé a hangulatot. :P

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Azureus írta:Vincent köpenye. A Sephiroth-al vívott csata után a köpeny vége szépen meg lett tépve és azóta sem tudott újat venni.
az a legfeltünőbb, de nem csak az változik

Na jó, feladom, íme:
FVII: ép köpeny, BARNA csizma (bár a figurámon, amit nem rég adtak ki, s elméletileg az eredeti VII-es ruhákban ábrázolja a karikat, fekete a csizmája...), s még egy feltünő: a felsője könyökig ér, utána egy kis csupasz bőr, s a kézfején csuklóig érő, ujjatlan kesztyű. Ja, s a köpenye nincs teljesen becsatolva
AC: Cegénynek tönkre ment a köpenye (bezzeg 30 év koporsóban rohadás után ép és egézséges... Monduk ez alapból felvet egy kérdést: Vince mikor mászott ki, s ölötözött át?), a pelerin sokkal hosszabb, s végig be van csatolva. Itt kezd el furán lebegni is emlegetett anyag. A kesztyűje most könyökig ér, s nem ujjatlan, ergo nincs látható bőrfelület, s csatok vannak a kesztyűn is. A csizma ha jól emlékszem fekete.
DoC: ugyanolyan szakadt köpeny (csak egy kcisit kevésbé szakadt mintha), u.a. kesztyű és csizma. de a pelerin megint rövidebb lett, s nincs becsatolva végig. S ezt nem tudom volt-e már az AC-ben is, de szerintem igen: feszesebb lett a gatyálya, mert a combján van a stukker-tartó, s az egy kicsit összeszorítja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Serena McKeenzo 2007. jan.. 22. 22:39-kor.

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Másik kérdésre a válasz:

A hídon az amcsi verzióban Limit Breaker van, a japánban 3 Mako pont, ami lényegében ugyanaz, mert nekik nem item kell a limithez, hanem elég MP. (igaz nekem a játék nem engedte használni a limit breakert.... Gy viszont ott kell hagynom, mert nem tudott többet felvveni Vin)
S hogy mit mond? Egyszerű :D "Hm?" az első kapunál, (EZT nem értettem... azt hittem más mond, meglepett, h megszólal), "What the...?" mikor a 2 is bezárul, s "Just as I guessed" vagy "I could have guessed", mikor jönnek ez ellenek. Sajna az utcsót mindig másként értem, pont akkor kezdtem el lövöldözni. én balga... De a lényegen nem változtat. Amúgy ezt még a scriptek se írják :P lehet, h amcsi újítás

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Serena McKeenzo írta:A hídon az amcsi verzióban Limit Breaker van, a japánban 3 Mako pont, ami lényegében ugyanaz, mert nekik nem item kell a limithez, hanem elég MP. (igaz nekem a játék nem engedte használni a limit breakert.... Gy viszont ott kell hagynom, mert nem tudott többet felvveni Vin)
Olyankor egyet használj el aztán vedd fel az ottanit és mehetsz tovább mintha mi sem történt volna, ráadásul fel is töltődik az életed.