FF8 - Ultimecia - Rinoa

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb

Szerinted lehetséges hogy Ultimecia = Rinoa?

Igen
28
67%
Nem
14
33%
 
Szavazatok száma: 42

Avatar
Edea
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006. júl.. 6. 12:26
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Edea »

Én most ismét az FF8-at nyomom. Gondolkodtam a megfejtésen, de sehová nem jutottam.
Az okfejtések amiket olvastam szerintem jók, de nem értek pár dolgot.
Ha Ultimecia= Rinoa, akkor miért hagyta magára Ultimecia Rinoát a szkafanderben lebegni, és majdnem meghalni az űrben? Hisz ha U=R, és R meghal most akkor U sem lesz a jövőben, ami igencsak megnehezíti az időkompressziós varázslatot nem?
Erre én figyelnék, még akkor is ha elfelejtenék egy csomó dolgot. Hisz a GF használata csak a hosszú távú emlékeket törli, az identitásával minden SEED tisztában van nem?
És ha U=R, akkor miért nem akkor szállja meg R-t U, amikor még Edeaként ténykedik, és R, az első cd végén odamegy Odine's Bangle-lel?
Ezen felül Seifer Ultimecia lovagja, és nem Squall,miért Seifert választja, és nem Squall-t?

" The sorceress I'm after, is not you Rinoa, she's Ultimecia, the sorceress from the future..."

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

A névváltoztatás oka lehet, hogy ugye a varázslók egymástól kapják erejüket, ha valamelyiküket elhaggya az erő, az átszáll egy másikba, és ezzel a tudatát is továbbítja (Edea más lett, miután megtörték a rajta lévő átkot), tehát előfordulhat, hogy Rinoa erejével együtt továbbszáltak az érzései és így eljutott végül Ultimeciához

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Szerintem ez már túl van bonyolítva. Még a Square-esekhez képest is túl bonyolítva. Egyébként Edea csak azért lett más, mikor elhagyta Ultimecia, mert 'elnyomta a tudatát'. Annyi volt az egész Edeás ügy, hogy Ultimecia és Edea tudata harcolt elgymással és nagy részt Ultimecia volt fölényben. Ezt maga Edea is megmondta. És Rinoanál is ez van. Meg Odine is mondott egy-két dolgot az Esthari Elnöki Palotában(vagy miben), de azokra most nem emlékszem.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Edea:ugye Ultimecia elvesztette az emlékei nagy részét.Szoval azt sem tudja hogy ki volt a multba akkor minek menetené meg Rinoát???és mivel nem csak ez a négy dinemzio van hanem sok millio hiába hal meg rinoa,a többi millio dinemzioban élni fog ugyhogy Ultimecia igy is ugy is létezni fog!És azért nem szálja meg egyböl Ultimecia Rinoát mert akkor még túl ,,erős" volt Rinoa elméje!(amugy erre már nem emlékszem:mi az az odine's bangle???)És azért Seifert választja mert..............CSAK(honnan tudnám :D :D :D amugy Squall-t is elfelejtette csak arra emlékszik hogy boldog volt ezért akarta összefolytani a dinemziokat de ez már le van irva)





Na ezt jol meg aszondottam :D :D :D

Avatar
Edea
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006. júl.. 6. 12:26
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Edea »

Ja lehet...végülis Edea csak akkor szólította a nevén a Squall-t amikor már "felszabadult".
De ugyanakkor egyetértek Kult44-el,túl van bonyolítva a dolog, főleg, mert ez egy fórumtémából kerekedett ki.
Sztem ezt biztosra csak a forgatókönyv író tudhatja.
Én végig az FF8-at vettem alapul,ezért volt fura ez az egész, de ha már dimenziók is belekerülnek, végül is minden lehetséges....
Viszont lássuk be,hogy ha valaki semmire sem emlékszik,akkor annak nem sok sansza van,mert könnyen elfelejtheti, kivel,és miért harcol. De akkor ezek szerint Selphie javaslata nem jött be,miszerint vezessenek naplót,pedig rá is bólintottak az árvaházban.
Odine Bangle: az a cuccos, amibe bele akarta zárni(?) Rinoa Edeát.
Ez akkor van, amikor Deling City-ben ünnepség van Edea tiszteletére, Rinoa az alvó boszorkány mögé oson, de cink, mert a levegőbe emelkedik vmi. erő által, és össze-vissza dülöngél utána,mint amint azt később az űrben is teszi. Itt van egyedül, itt ereszti rá Edea a kőszörnyeket, és itt menti meg Squall és Irvine :))
Ez az Odine bangle végülis Dr. Odine kütyüje( ez is most derült ki számomra,mert épp Easthar-ban vagyok)ami valamely módon elveszi a "varázslónőktől" az energy-t. Edea is Odine-től kér segítséget, amikor Easthar-ba megy.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

amugy Squall-t is elfelejtette csak arra emlékszik hogy boldog volt ezért akarta összefolytani a dinemziokat de ez már le van irva
Csak egy apróság: szó sincs dimenziók egymásba olvasztásáról, meg párhuzamos valóságokról. Ultimecia time compression-t, vagyis múlt, jelen és jövő egybeolvasztását tervezte, vagyis ahol minden egyszerre létezik.

A párhuzamos valóságot csak az itteni fejtegetések hozták be a képbe, illetve az, ha elfogadjuk hogy a múlt változtatása párhuzamos világot teremt, ami egyáltalán nem biztos hogy így van :!:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

De pedig biztos, különben nem lehetne időutazás! :hátjó:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

olf írta:De pedig biztos, különben nem lehetne időutazás! :hátjó:
Miért, van időutazás? :D

És ha lenne akkor ez miért akadályozná meg? :)

(Egyébként hogy tudományos vizekre tereljem a témát: jelenlegi ismereteink szerint nincs is feltételezve az időutazás létezése, mindössze az idő folyásának lelassítását tartják lehetségesnek (tény: a fény sebességét közelítő tárgy számára lassabban telik az idő). Ígyhát mindenféle feltételezés arra vonatkozólag, hogy mi történne ha visszamennénk a múltba, pusztán kitaláció, és minden változat ugyanannyira lehetséges (amely lehetőségek közül, mint azt korábban már Occam borotvája kapcsán említettük, a legegyszerűbb a legvalószínűbb, vagyis nem teremtődik párhuzamos világ :lol: ))

Mart1031y
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2006. szept.. 24. 7:42
Tartózkodási hely: 2072 Zsámbék

Hozzászólás Szerző: Mart1031y »

Ezek mind szép és jó érvek, de ez egy játék. Egyébként én sem gondolom. hogy ennyire mélyen elgondolkoztak volna. Szerintem azért került bele a játékba ez az ötlet, hogy mi (fanok) gondolkozzunk rajta. Jó kis fejtörő :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Mi itt gondolkozunk a Square-fejlesztők meg jót röhögnek rajtunk. XD

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Edea:Ja igen emlékszem!az a gyürü vagy mi amikor rinoát felvonza az a ,,mágnes"(???)
Emtrexx:bocsi!én is erre gondoltam!
Kult44:ja! a Square most biztos nagyot röhög rajtunk :) :) :) De amugy én tök egyetértek azzal hogy Ultimecia = Rinoa(de ezt már 1000x elmondtam :) :) :) )

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

Nekem magamtól meg se fordult volna ez a fejembe, de egy külföldi FF-es fórumon ráakadtam és megmozgatta a fantáziám :D
És kéne írni levelet Square-éknek XD

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

És kéne írni levelet Square-éknek XD
Hajrá X) X) X) (amugy tud valaki japánul irni/olvasni/beszélni???)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Szerintem elég az angol is. :D :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Lehet :D :D :D

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

Én meg meg vagyok róla győződve :P

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

A Square jót röhögNE rajtunk, ha tudna magyarul. :roll:
Egyébként arra se vennék mérget, hogy akár az angol híresztelésekről tudnak.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szerintem tisztában vannak vele hogy mindenféle teóriák terjengnek a játékokról, de biztos hogy se cáfolni, se megerősíteni nem fogják egyiket se. Nyilván ha én játékot készítenék én is annak örülnék ha minél tovább beszélnének róla, nekik is így a jó.

Mart1031y
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2006. szept.. 24. 7:42
Tartózkodási hely: 2072 Zsámbék

Hozzászólás Szerző: Mart1031y »

Szerintem, a játék "forgatókönyv írója" tutira örül. A Square-enix valószínüleg tud róla mi folyik az angol, illetve a japán (van ilyen :shock: :shock: ) fórumokon. A csapat (szerintem) biztosan örül. 1. észrevettük az ő rejtett ötletüket, 2. híresítjük az ő játékukat. Tényleg, ez a kérdés mikor fogalmazódott meg először? A játék megjelenése után hány évvel? :?:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Mart1031y:sajnos nem tudom de jo kis téma

:D :D :D

Mart1031y
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2006. szept.. 24. 7:42
Tartózkodási hely: 2072 Zsámbék

Hozzászólás Szerző: Mart1031y »

A legelső ilyen ötlet amit találtam az 2005 ös. A játék 1999 es. Jó sok időnek kellet eltelnije hogy erre rájöjjön valaki.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ha ilyen szempontból nézzük, sok.
De ha úgy nézzük, mennyit hülyült az emberiség 6 év alatt, akkor nem sok! XD

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Mondjuk kicsit belebeszélősnek érzem, hogy valaki valamikor kitalál valamit, amiben nincs mindenre magyarázat, és később mások azzal kapcsolatban kombinálnak. De ez az én véleményem.

Mart1031y
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2006. szept.. 24. 7:42
Tartózkodási hely: 2072 Zsámbék

Hozzászólás Szerző: Mart1031y »

Szerintem szól elég érv az állítás mellett. ÉN nem hiszem, hogy hülyeség. Az időhasadásos izén viszont sokat gondolkoztam. Okken borotvája alapján itt nehéz itélni, hisz ez egy játék.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Laguna azzal a Julia csajal kamatyolt ugye :?: Mert a feje olyan mint Rinoa-é most ebben van valami összefüggés :?: