FF8 - Ultimecia - Rinoa

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb

Szerinted lehetséges hogy Ultimecia = Rinoa?

Igen
28
67%
Nem
14
33%
 
Szavazatok száma: 42

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

jó kis kép bár nincs sok valóságalapja mert ezeknek mind egyforma az arcuk :D

Miking
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006. szept.. 9. 19:44

Hozzászólás Szerző: Miking »

Na ez is nagyon durva:

"In ancient Greece there was a king named Mausolus and a queen named
Artemisia. When Mausolus died, Artemisia was so grief stricken and devoted
that she made it the rest of her life's work to build him the greatest
tomb ever built, which she did. The tomb was so amazing that it's one of
the Seven Wonders of the World, and it's why extravegant tombs are known
as "mausoleums" to this day.

Well, in the Japanese version of FFVIII, Ultimecia is spelled
"arutimishia". It's entirely possible that her name was intended to be
Artemisia, but the translators mistakenly thought it was supposed to be
Ultimecia, since the spell Ultima is spelled "arutima" in Japanese."

Consider then that Ultimecia is called "Artemisia" in some translations
(German for instance).
In history, Artemisia and Mausolus were also brother and sister. In the
game, Rinoa and Squall are as close to sister and brother as possible
without involving incest, something Square would obviously never do.
Laguna, Squalls father, and Julia, Rinoas mother were deeply in love, yet
were torn apart. Was this Squares way of hinting at a very close
connection, almost sibling-like?
Also in history, Artemisia is attacked while she builds the tomb, yet she,
despite being greatly outnumbered, kills all the attacking enemies.
Ultimecia single-handedly takes out all the SeeDs who attack her.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Heh, ez érdekes :D

Bár szerintem a névbeli hasonlóság édeskevés. Az hogy a világ legnagyobb síremlékét akarta felépíteni, nem igazán teszi hasonlatossá Ultimeciával.
A támadással kapcsolatos párhuzam meg eléggé döcögős azért :D (hiszen nem egy szereplő létezik szerte különböző művekben aki egymaga győzte le túlerőben lévő támadóit)

Miking
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006. szept.. 9. 19:44

Hozzászólás Szerző: Miking »

Ez nemis névbeli hasonlóság, egy az egyben u.az a nevük:)

Amúgy mára már "nagyjából" elolvastam egy elég hosszú írást ami kb az egész ff8-at feldolgozza:
http://www.gamefaqs.com/console/psx/file/197343/34215
Ebben az áll hogy riona nem ultimecia. Sajna nem vok elég perfekt angolból ahhoz hogy mindent megértsek a szövegből, de így is eléggé meginogtam a hitemben (miszerint u=r). Mondjuk egy csomó minden a japánról angolra történő félrefordítás következménye.

Pl.: Miért van Ultimeciának Grievere?
A japán verzióban kicsit többet mond ultimecia a gf megidézése előtt: Your feelings, I shall summon the most powerful of things [from them]! The more strongly you feel, that will be what shall torment
you. Fufu.
Szal simán kiolvasta volna squall gondolataiból? (amúgy mi a fuck az a fufu?:D)

Egy másik:
Az eredeti japán karakterleírásnál ez áll:
Riona
"A beautiful and enigmatic woman, kind-hearted and driven to succeed.
A cheerful girl whose 'mood maker' liveliness and gentleness touches people
without discrimination. She's honest about her feelings and readily speaks
what she thinks. However, in time she ends up becoming warped..."
Az utolsó sor ugye az érdekes a mi szempontunkból. Becoming warpedet én nem tudom máshogy fordítani mint hogy "megőrült". És az a 3 pontot a végén is elég furcsának találtam.
A fent linkelt oldalon ezt úgy fogalmazták meg hogy "However, in time something bad
will happen to her and change her in a manner that she will view as negative."
És a valami rossz az az, hogy riona varázslónő lesz.

Most leakartam írni azt is hogy mit írtak utlimeciáról és a lehetséges motivációjáról, de írás közben felvetődött bennem pár kérdés, amik nem passzolnak a link magyarázatában, szal inkább megvárom amíg egy válalkozó szellemű egyén is átolvassa a linket :)

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Miking írta:Ez nemis névbeli hasonlóság, egy az egyben u.az a nevük:)
És akkor mi van? Ettől még nem lesz bebizonyítva, hogy Ultimecia = Rinoa. :D
Amúgy én azt a legendát úgy ismerem, hogy Mauzolusz maga rendelte el még életében az emlékmű felállítását, Artemisiának nem sok köze volt az egészhez. Sőt, lehet, hogy magát a királynét is eltemették a királlyal együtt, amikor az meghalt...

Szerintem nem valószínű, hogy Rinoa lenne Ultimecia, de ezt a hosszú szöveget most nincs kedvem végigolvasni meg asszem a játékot is újra elő kellene venni hozzá...

Ja, és a "fufu" (avagy "kuku") az a "hihi" vagy "hehe" vagy valami ilyesmi japánul, én úgy tudom. XD

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: FF8 - Ultimecia - Rinoa

Hozzászólás Szerző: amy black »

Lehet pl az rinoa anyja is :twisted: róla még nem volt szólt.lehet valojában megsem halt hanem átváltozot ultimeciának.Másik egyszerübb véletlen müve hogy hasolítanak.Vagy a leszármazotja is lehet.

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: FF8 - Ultimecia - Rinoa

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

hát...erre énis gondoltam..mert uyge faterról volt szo...az anyjáról nem...
bár nemtom én az egész játékot nem értettem hogy akko laguna kinek a kije stb :?

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: FF8 - Ultimecia - Rinoa

Hozzászólás Szerző: amy black »

Itt mindenröl szól volt kiv.Mi van ha valójában ulti 1 gonosz szellem 1másik dim-ból jött.Ha legyőzzük akkor mi leszünk ulti.Pl.mint a diabloban.legyözzük diablot mi leszünk az új diabló :ördög: Itt vannak röv:mert nem akartam sokszor ugyanazt leírni:rio-rinoa,ulti.utmecia,squ-squall,dim-dimnezio,ed-edea,val-valojában.
Én veziom: rio nem ulti:ulti 1másik dim-ból jött lény ami ebben a világban nincsen igazi teste.csak lila füstben/köd formájában szállja meg a karikat.Amikor legyöztük ed-t akkor belőle lila köd jött ki riot megszállta.Squ vissza emlékszik:ed leverése után mikor rio megy seiferhez.akkor mondja:hogy nem riot látja hanem szellemként megjelenö ultit(akkor vette fel rio alakját)És amikorlegyöztük adelt,rio-ból elone kiüzte ultit jött köd összemosodot hely.akkor nyilt ki a dim kapu. :arrow: adel val 1 kulcs ulti-nak hogy kinyiljon dimkapu,hogy vissza térjen ő világában.ott már van igazi teste. :!: :idea: Itt jön a témátok vajon miért hasonlítrá. :!: :arrow: testetlen lény ulti riot szállta meg utoljára,igy végsőnek rio alakját+ed hasonló öltözéke+emlékük(ed,rio.másik dim fel is használja)+squ-tól kapott gf grivere használja fel. :arrow: Ezért van ulti hasonlit rio-ra van grivere gf.másik dim látott halott whit seedek,árvaház,ed rio 1 találkozás helye nem tudom a nevét :? (ed emlékei).ulit harc végén azért mondja:se jelen,se jövö, sesemmi,mert neki ő dim nincsen semmije.amikor legyözzük ulti akkor ő dim eltűnik és meghal.Mialatt összes kari gondolt valamire,igy nem vesztek el(ulti se tudta megszállni őket).kiv:squ akkor akarta megszállni. :arrow: Ezért akrta kitörölni emlékeit uralkodjon rajta.De :!: közben jön rio megmenti squ és2 visszatérnek valóvilágukban.Végül nem sikerült megszállni squ :arrow: igy ő alkját nem tudta felvenni :arrow: maradt rio alakja.maradék erővel szellemként vissza megy az időben,megszállja matron.Kezdödik az egész újra. :arrow: Ezért is látjuk ulti rioképében.ed megörökli ulti emlékét ezért létre hozza seedket ulti elpusztitásáért.adel megölése.hogy ulti ne férje hozzá ne eggyesítse a 2dim. :arrow: magyarázat késöbb ed miért nem emlékezet squ+ árvaházra. :arrow: ulti megszállás alat volt,igy emléket kitörölte(mint squ esetében).ulti kiszállt belöle már önmagán volt és emlékezet squ+többiek ekkor monda:squ,gyerekek,árvaházolyasmi félt mond :? :arrow: még benne volt ulti kicsi megmaradt ereje. :arrow: rio-ban is ezért tudta squ megtalálni és vissza hozni őt valóvilágban. :arrow: mert dim még mindig ott volt ulti ezért sikerült neki. ahogy eltünt 3 -an normálisak lettek.riosqued.Ed ismét régi lett vagyis matron és happy end. :angyal: the end :angyal:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: FF8 - Ultimecia - Rinoa

Hozzászólás Szerző: kult44 »

http://www.youtube.com/watch?v=YggjyBbFfvY&NR=1

Egy sokadik Teória, a dologról. AZ elején egy nagyon érdekes dolgot mutat, szerintem érdemes megnézni. Mondjuk a végén nagyot röhögtem :röhög:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: FF8 - Ultimecia - Rinoa

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Azon én is :D ( na meg persze a 3. opció : He's a crybaby XD én ezen is röhögtem egy sort :) )

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: FF8 - Ultimecia - Rinoa

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szerintem ez a videó is végig csak ferdítés :hát: A nagy összemosott képben semmiféle szárnyak nincsenek, egyébkéntis minden kép csak hangulatteremtési szempontból van ott, szerintem felesleges nekik értelmet keresni.
(A videónak az az értelme ugyebár, hogy Squall előtt leperegnek az addigi események, majd Rinoa elhomályosodik és eltűnik -mivel ugyebár úgy tűnik hogy elszakadnak egymástól az időben. Aligha van ott bármiféle utalás is Rinoa jövőjére...)

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Re: FF8 - Ultimecia - Rinoa

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Szerintem sincsenek ott szárnyak.... De azér lehet hogy volt ebbe valami :S

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: FF8 - Ultimecia - Rinoa

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Persze, maga a teória lehetséges, de nem kell ilyen rejtett jeleket keresni szerte a játékban, valószínűleg ezt szándékosan homályosították el a történet megírásánál.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: FF8 - Ultimecia - Rinoa

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Mi lenne ha dobnánk egy e-mail-t a Square-eseknek és megkérdeznénk őket a dologról? :D Nem volna egyszerűbb? :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: FF8 - Ultimecia - Rinoa

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Hát hajrá! XD
Egyébként nem rosz ötlet, kíváncsi lennék, mit írnak róla, bár ha belegondolok, biztos hogy van már kialakult kitérő válaszuk a kérdésre, hisz valószínűleg nem mi lennénk az elsők, akik megkérdezik... :roll: :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: FF8 - Ultimecia - Rinoa

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szerintem nem válaszolnak ilyen fan-kérdésekre.
Hiszen valószínűleg nem egyet és nem kettőt kapnak belőlük naponta :D (illetve: kapnának, ha válaszolnának).

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: FF8 - Ultimecia - Rinoa

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

A kitartó munka meghozza gyümölcsét. :D Két lehetőség van: minden nap küldesz nekik e-mail kb 6 címről. Az egyik eredmény, hogy válaszolnak talán hosszú idő múlva az egyikre. A másik -és sejtésem szerint ez valószínűbb- bannolják a címeket. XD

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: FF8 - Ultimecia - Rinoa

Hozzászólás Szerző: amy black »

Zorgika írta:A kitartó munka meghozza gyümölcsét. :D Két lehetőség van: minden nap küldesz nekik e-mail kb 6 címről. Az egyik eredmény, hogy válaszolnak talán hosszú idő múlva az egyikre. A másik -és sejtésem szerint ez valószínűbb- bannolják a címeket. XD
Itt mindenki fogjon öszze heti 100db e-mailt küldünk neki hátha válaszolnak. XD