Final Fantasy Center Bajnokság

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb
Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Zid »

Itt az uborkaszezon, vége a sorozatoknak, Terrence Hill és Bud Spencer filmek mennek, és valahogy ilyenkor, mindenesetre nálam mindig, előkerülnek a régi játékok unaloműző gyanánt. Kicsit érdekesebbé szeretném tenni a Final Fantasy-t, mintha már nem lenne úgyis az, és meghirdetem a center adminja engedélye NÉLKÜL az első, magyar nem-hivatalos Final Fantasy Bajnokságot.

Jónak érzed magad? A környezetedben nincs jobb nálad? De vajon ha igazi fanokkal kell szembeszállnod, elég jó vagy? Gyorsan kipörgeted bármelyik játékot? Vagy szeretsz minden titkot megfejteni? Esetleg a tápolás híve vagy?
Itt az idő, hogy összemérd erődet másokkal!
A szabályok egyszerűek: ki tudja leghamarabb végigvinni a Final Fantasy-t, de nem csak az idő, hanem a játékosok fejlettségi szintje, a felszerelés, a titkok megfejtése is számít. A győztes nem csak elismerést, de díjat is kap, a vesztes meg egy turbórágót. (Emlékszik még rajtam kívül más is erre?)
Az első játék csak egyfajta teszt lesz, hogy bejön-e a népnek, vagy sem, ezért nem is egy fajsúlyos epizóddal kezdünk, hanem egy sokak által ismert, és mindenki számára elérhető darabbal:
I. felvonás: Final Fantasy VI (6) (hat :) )

Szóval, aki szeretne benevezni a játékba, az a lenti linken megtalálhatja a SNES emulátort és az FFVI romot, amivel kezdetét veszi a játék. (Mivel ÁLLÍTÓLAG az FFVI-nak egyik hibája, hogy torzít az órája, ezért kérek mindenkit, hogy ezt a verziót használja, együtt torzítsunk. :) )
Aki a leghamarabb az utolsó mentési ponthoz ér, tehát a végső boss elött, az NEM BIZTOS hogy nyer, de jó esélyei vannak. Ugyanis, mint fent leírtam, nem csak az idő, de a titkok, karakterek felszedése is számít. Ezt lentebb egy ponttáblázatba összeszedtem, de a változás jogát fenntartom, ha úgy esedékes.
A játék MOST kezdődik, és én úgy kalkuláltam, hogy a végső határidő JÚLIUS 21, tehát három hét +1 hónap áll mindenki rendelkezésére.
Aki befejezte, azt megkérem, hogy a letöltött fájlt csomagolja vissza, és ha tudja, töltse fel egy tárhelyre, ha nem, nekem küldje el e-mailben.

Természetesen a győztes, és a második és harmadik is kap NYEREMÉNYT. Ez mind csak a versenyzők számától függ, szóval szóljatok anyunak, apunak, barátnak, barátnőnek, kutyának, tesónak, orvosnak stb.
Annyi kérésem lenne, hogy a könnyebb egyeztethetőség miatt az egyik (jelenesetben vagy Sabin, vagy Celes) a felhasználóneveteket adjátok meg, ezzel nevezed "hivatalosan" magad. Ha nem fórumozó küldi be, ő is írjon valamilyen nevet neki, amin egyeztetni tudjuk.

Emulátor és rom itt

Pontozás: Ahogy olvastam, az legjobb idők 20-30 óra közt van e játék terén, így én arra gondoltam, hogy 25:00-25:30-ig 100 pontot kap a versenyző, és ezután minden megkezdett fél óra -1 pont, ha ennél jobb időt futtok, akkor +1 pont félóránként. A négy legerősebb karakter szintjének átlagáért is kaptok pontot, méghozzá az átlag értékét (pl.: a legerősebb karakterek így vannak: Lvl50, Lvl49, Lvl49, Lvl48, akkor 49 pontot kaptok).

Pluszpontok:
-Minden felszedett karakter Celes, Sabin, Edgar és Setzer kivételével +1 pont, Mog +3 pont, Gogo +5 pont, Umaro +10 pont.
-Az alábbi felszerelésekért plus pontok járnak: Gem Box +30 pont, Offering +25 pont, Ribbon +10 pont.
-Alábbi esperekért kapható pontok: Alexander +10, Odin +10, Bahamut +15, Phoenix +15, Ragnarok +15, Rayden +20, Crusader +35.

Kérdést, véleményt, jelentkezést várok mindenkitől, jó szórakozást!

Az első poszt folyamatosan változhat, nézzétek kérlek.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Axel »

Remélem ez éleszti egy kicsit a fórumot. Remek ötlet! Köszönet érte! :D
Én el is kezdem, bár nem szeretem a versenyzést. XD

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szerintem is jó az ötlet, tökjó lenne egyszerre együtt végigvinni részeket :yes:

Viszont valaki igazán lehetne olyan kedves hogy elárulja, hogyan kell a játékot irányítani, nekem ugyanis a VI semmire sem reagál, és folyton csak az intro meg az első párbeszéd pörög körbe-körbe XD (emlékszem, már régebben is akartam vele játszani vagy kétszer, de akkor se jöttem rá. Végignyomkodtam az egész billentyűzetet, de pause és a háttérképek kikapcsolása funkciókon kívül semmi sem működött :álca: )

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Király, tényleg jó kis ötlet ez :D Aszem nevezek én is de nem biztos XD Az időn ugyis elbuknék :D Lassu vagyok minty, a csiga, asszem 50 oránál vagyok :oops: Na mindegy, sok szerencsét mindenkinek ^_^

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Zid »

Emtrexx írta: Viszont valaki igazán lehetne olyan kedves hogy elárulja, hogyan kell a játékot irányítani, nekem ugyanis a VI semmire sem reagál
Megnyitod az emulátort, ott Config/Input és ott tudod beállítani mindent.
Kép

Alaphelyzetben: mozgás - nyilak, Start - Enter, Select - Jobb shift, A gomb - X, B gomb - Y, X gomb - S, Y gomb - A, L - D, R - C
Ez az A-B-Y-X-L-R a SNES controller gombjai. A Nullás gombbal lehet tekerni, és azt hiszem az F2-vel menteni, F3-mal kiválasztani a mentési helyeket, F5-tel pedig betölteni, de ezek az emulátor mappába mentenek, nem a játékba. Ezeket is nyugodtan lehet használni, de ha jól emlékszem, az idő attól még pereg. Pl. 10 perce játszol, akkor elmented F2-vel, és mész még öt percet, de megnyitod az előző mentést, akkor az óra nem 10 percet, hanem 15-öt mutat. Ez max boss-ok elött jó használni, de érdemes, sőt, fontos is használni a mentési pontokat.

Oh, és ha tetszik az ötlet, akkor aki megnyerte az FF6-os versenyt, az megválaszthatja a következőt, ha ez is bejön.
Oh, és kifelejtettem még valamit a pontozásból, a szintek szerint. Editelem az első hsz-t.
Akmal: nem CSAK az idő számít, ez a lényeg. Tehát a pontszámítás pl.:

47:41-nél vagy a végén, az azt jelenti, hogy 55 pontot kapsz az időért.
A legerősebb négy játékosod átlag szintje 52, az eddig 107 pont.
Felvetted az összes karaktert, plusz az összes espert, az annyi mint: 25 pont a karatkerekért, és 115 pont az esperekért. A Gem Boxot nem vetted fel, de az Offeringet és a Ribbont igen, az még 35 pont, összesen: 282 pont. Az azért nem rossz úgy, hogy nem kaptál sokat az időre. ;)

Edit: Zsoller: méé nem tudom az első hozzászólást szerkeszteni? :D Vagy csak ennyire amatőr lennék?
Tehát, amit csak hozzáírnék, hogy a négy legerősebb ember átlagos szintjéért is kapsz pontot, méghozzá az átlagot. Tehát pl.: a legerősebbek: Lvl 50-49-49-48 az 49 pont. :)

Oh, és még egy kis segítség: aki rá akar menni a gyorsaságra, annak ajánlom a Vanish+Doom kombót az ellenségre, bármilyen erős is legyen ;)

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Axel »

Esetleg valami hír a főoldalra ezzel kapcsolatban? Hátha másoknak is megjön a kedeve.
---
Jaaa, és valami hivatalos indulási időpont van? Gondolom először még jelentkezőket várunk.
+ Kötelező az SNES verziót használni? Mert engem nagyon irritál. :?

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Zid »

Axel írta: Jaaa, és valami hivatalos indulási időpont van? Gondolom először még jelentkezőket várunk.
+ Kötelező az SNES verziót használni? Mert engem nagyon irritál. :?
Nincs indulás, amikor akarod, ha van már mentésed, akár azt is, vagy mi :)
A Snes-es a legelérhetőbbnek gondoltam, plusz ez az eredeti is. A GBA-s verzióban, ha jól tudom, vannak plusz dolgok is, mind karakter, mind ellenfél, mind esper terén (ugye?), ami ugyebár plusz pontok lehetnének, de ha megfelel, belinkelhetem azt is :)
A PS-es verzióban, ha jól emlékszem, alapból be van állítva a futás, így ők előnyben vannak szintén.
De ha másoknak megfelel, felőlem bármelyik lehet. :)

És ki kell hangsúlyoznom:
Ajándék jár a nyertesnek, amivel lehet vagánykodni, és ha több ember van, akkor nem csak a nyertes :)

Plusz, ez még csak tesztnek gondoltam, ha bejön, lehet majd hirdetni, és komolyabb részekkel, amelyeket többen ismernek (7, 8, 10...). És akkor akár komolyabb ajándékok is lehetnek.
De ezt Emtrexxszel kell megdumálni, ő mit szól hozzá :)

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Axel »

Zid írta:A GBA-s verzióban, ha jól tudom, vannak plusz dolgok is, mind karakter, mind ellenfél, mind esper terén (ugye?), ami ugyebár plusz pontok lehetnének, de ha megfelel, belinkelhetem azt is :)
A GBA verzió belinkelését nagyon megköszönném. Sokkal élvezetesebb, mint az SNES és PSX verziók. :D

Szerk: Ha nem lenne gond én GBA-n kezdeném el. :|

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Zid »

Itt az FF6 gba-s verziója :)

No, van még NDS emulátorom is, amihez van pár rom is, mint pl.: Final Fantasy Fables - Chocobo Tales, Final Fantasy Crystal Chronicles - Ring of Fates, Final Fantasy XII Revenant Wings.
Ezeket a romokat nem tudom beszerezni az oldalról ( www.dgemu.com ), ahonnan szedem a GBA-SNES romokat, de hátha torrenten, vagy egyéb helyeken fenn van. Ha kell bárkinek, szóljon, és akkor linkelek az EMULÁTOR TOPICBA (mert ez itt OFF már :D)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Felőlem mehet tovább, további részekkel; sőt, szerintem inkább az lenne igazán gyümölcsöző, ha az újabb, kevésbé ismert (és emulálható) részeket játszanánk végre végig minél többen, mert nekem is pl eléggé gáz hogy még csak a VII-X részekkel játszottam eddig :?
Többen gondolom nem vettük a fáradtságot összeszedni a megfelelő emulátort és hozzá a progit, de most így közösen klassz lenne megejteni :yes:
méé nem tudom az első hozzászólást szerkeszteni?
Jah, letiltottam a visszamenőleges szerkesztést mert egy bizonyos renegát elemnél gyanús volt hogy törölni akarja a korábbi hozzászólásait, és nem lett volna szép ha meg is teszi :D
De mindjárt adok neked modi jogot, mint a sánta kutyát :yes:

***
Dobtam hírt a főoldalra, és ha már ott voltam, kiraktam egy korábbit is, amiről ugyan már volt szó a fórumban, de hátha valakinek elkerülte a figyelmét :)

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Zid »

Újabb, emulálható FF-ek sora erősen leredukálódik a kézi konzolokra, mint pl.: GBA, NDS.

Kata...izé...Edit:
1. No, megnéztem a hírt, és miért kell egy jó hír után egy rosszat is írni? Botrány, kedves szerző. Azt a jó képregény így lehúzni... :)
2. FF-ek emulálhatóak:
-NES: FF 1-2-3
-SNES: FF 4-5-6, Mystic Quest (Bahamut Lagoon, ami jó játék, az FF Tactics elődje)
-GB: FF Legend 1-2-3
-GBA: FF Tactic Advance, Dawn of Soul (FF1 és FF2), FF 4-5-6
-NDS: FF3, FF Fables, FF12 - Revenant Wings, Tactics a2, FFCC - Ring of Fates.
Plusz: GBA emulátorból, a Visual/Virtual (hirtelen nem tudom, melyik :) ) Boy létezik linkelési lehetőség, tehát akár ketten is lehet tolni egyszerre.
Plusz: Van a Triple Triad online játék, és Tetra Masterből is van egy olasz netes játék. Próbáltam, jók :)

3. Lorenzo Lamas a menő 8) (Ő volt a renegát)

Sorry, ha valamit kihagytam

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

szívesen neveznék..de szégyen nem szégyen egy ff et sem tudtam saját erővel soha befejezni.. :oops: rpg nem az én műfajom :2guns: de ettől függetlenül imádom őket a story miatt ..szoval csak élvezetből játszom...

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

SatouHebi: Nem szégyen az, a fő, hogy jól szórakozik az ember : D

Ez a dolog amúgy jól hangzik, az FFVI még éppenséggel ment is a gépemen és tetszett is. Bár ha az időt nézzük, én garantáltan utolsó leszek X D
Van például rögtön az elején az a rész, amikor föl kell ugrani a tutajra és irányítani kell, hogy az elágazásoknál merre akarunk folyni. Na, én ott mindig elrontottam és egyfolytában összeakadtam valami tengeri szörnnyel XD 1 órányi szerencsétlenkedés után besokalltam <D
Meg volt valami labirintusos rész, ahol bárányokkal kell harcolni, azok meg egyre csak jönnek és jönnek....Vagy fehér majmok voltak? Hmm X D

Na mindegy, nem szaporítom a szót, ha túl leszek a vizsgákon, akkor szerintem én is nekiesek : )

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Axel »

Zid írta:A játék MOST kezdődik, és én úgy kalkuláltam, hogy a végső határidő JÚNIUS 21, tehát három hét áll mindenki rendelkezésére.
Akkor már csak két napunk van? :D Már mindenki végig is vitte csak elfelejtett jelentkezni? :)
-
Valamilyen listát csinálhatnánk, hogy kik vesznek részt a játékban ugyanúgy, mint a CS-ben. Van aki ezalatt a három hét alat végigvitte? (én csak magitek factory-ig jutottam 1 hét alatt) :?

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Zid »

Én meg rá kattantam a Revanant Wings-re :D De nekiülök hétvégén, kipörgetem. 8)
Én is ugyanannyit tudok, mint te, szóval kommentekből semmi mást nem szűrtem le.

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Zid »

No, frissítettem addig is a dátumot, júli 21-re.
Tehát: aki kész, küldje el nekem e-mailen vagy bárhogy a mentett dolgait.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Axel »

Akkor ennek örömére, folytatom. XD Legalább lehet valami esélyem, ha senki nem viszi végig rajtam kívül. XD

Egy kérdést engedj meg Zid! :D A PC-n nem futtatható játékok mentéseit hogyan fogod majd leellenőrizni? Például egy PS2-es FF-X-2? :?

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Zid »

Még gondolkodik a mögöttem álló team ezen :)
Jó kérdés, talán egy fényképet be lehetne küldeni, de ki tudja még? :D Messze az még, bár, ilyen elsöprő sikernél, mint ami itt van, nem kell nagyon messzire tekinteni :D

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Final Fantasy Center Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Axel »

Jaja. Én is valami fénykép féleségre gondoltam.

Mikor újrakezdeném a játékot csak azt látom, hogy már a lomtárban sincs. :( Nagyon ügyes vagyok... :D