Emulálás

Miért nem indul el a játék, miért nincs hang, miért fagy le? Mindenféle technikai segítség ITT!
Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nem tudnátok modnani egy olyan programot, ami PAL-ból NTSC-be és fordítva konvenrtál egy PS1-es játékot. Hogy miért kérem ezt, azt ne kérdezzétek, emrt hosszú történet.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

És feltételezed hogy ilyen egyáltalán technikailag lehetséges?

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Leon »

Hát, hogy ha a Szkver 1 évig portolja a játékait, Kultnak mennyi ideig is kell tartani a kódolásnak? 10-15 év? XD

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Emtrexx írta:És feltételezed hogy ilyen egyáltalán technikailag lehetséges?

Igen :D Egyébként viccet félretéve nem nagyon mozgok otthonosan az emulálás dolgaiban, meg hogy mit lehet és mit nem, ezért kérdeztem rá itt.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nem probléma, csak kicsit olyan volt a kérdés, mintha olyan program iránt érdeklődnél, ami a Windows-ból Mac OS-t csinál :D (vagyis: még a hardverileg is más a két rendszer igénye)

(Aztán persze lehet hogy én se jól tudom; volt már rá példa XD)

SzFPeter

Gran Turismo 2 - még1x

Hozzászólás Szerző: SzFPeter »

Hi all!

Lenne egy int kérdésem:

Képes vagyok futtatni .pbp kiterjesztésű állományokat is? (keys.bin+eboot.pbp)

(ePSXe 1.6 + SCPH1001.BIN bios + ePSXe CDR WNT/W2K core 1.5.2.)

Ha igen, akkor valamit elkonfi(n)gtam, mert sötétségen kívül semmit sem látni. (Nem magamba néztem!) Ha valami spec konfig kell hozzá, plz osszátok meg velem!

Ha nem lehet futtatni ezeket az állományokat, akkor tudtok valamilyen konvertert (pbptoiso)?

Thx

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Nem tudnátok modnani egy olyan programot, ami PAL-ból NTSC-be és fordítva konvenrtál egy PS1-es játékot. Hogy miért kérem ezt, azt ne kérdezzétek, emrt hosszú történet.
dvd filmet lehet, jatekot nem

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Nem tudja valaki, hogy hogyan lehet NDS játékokat menteni, mert én egyik játéknál sem tudok menteni. DesMuMe (asszem ez a neve) ezt használom + iDeas. A segítséget előre köszi... :D :(

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Legyetek szívesek dobjatok már meg egy jól szuperáló DS-emulátorral!

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

olf írta:Legyetek szívesek dobjatok már meg egy jól szuperáló DS-emulátorral!
Annak én is örülnék!

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Nekem maga a DS holnap lesz meg (UPC akció rúlz), emulátorként a DeSmuME-t, illetve iDEast használok (bezzeg a revenant wing egyiken sem megy -_-)

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

De persze gondolom az FFIII egyikkel se megy...

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Cortez írta:Nekem maga a DS holnap lesz meg (UPC akció rúlz), emulátorként a DeSmuME-t, illetve iDEast használok (bezzeg a revenant wing egyiken sem megy -_-)
:tiszteletem: Kössz Cortez!Remélem majd megy egy jó pár játék velük!

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Sabin írta:De persze gondolom az FFIII egyikkel se megy...
Nekem bejön az, hogy "Square Enix", de ezután kivágja a játékot. A revenant wing nem is indul el. Elgondolkodtam az FF III esetén és az jutott az eszembe, hogy nem lehet, hogy a rommal van a hiba :?: Ezért dob ki a játék :?:

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Axel írta:
Sabin írta:De persze gondolom az FFIII egyikkel se megy...
Nekem bejön az, hogy "Square Enix", de ezután kivágja a játékot. A revenant wing nem is indul el. Elgondolkodtam az FF III esetén és az jutott az eszembe, hogy nem lehet, hogy a rommal van a hiba :?: Ezért dob ki a játék :?:
Nem tom, havernak a DS-én simán futott a letöltött FFIII (R4 kártyára feltoltuk aztán kockultunk vele). :roll:
Nem tudom, mi lehet a gáz :(
Ja igen, megnéztem, és az FFIII sem fut vele (mármint a fent említett két romon...). A videó ugyanis akadozik, lehet, hogy ha kivárnám, amíg eldöcög, akkor magával a játékkal tudnék játszani, de az kicsit hosszú idő xD
Na majd ma megnézem.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Nekem a DesMuMe minden játékot nagyon lassan visz, sőt, néhány játék negatívban megy. Ez nagyon furcsa. Példánalk a Prince of Persia. Nagyon lassú, és a kép se a legjobb. Újabb játékokat szerintem nem is visz a mostani (azaz legújabb) emulátor. Nemrég megjelent egy Narutos játék ami egyáltalán nem fut, az elődjének viszont bejön a menü és utánna újra indítja magát, és ezt ismételi még ki nem kapcsolom. Pár év múlva biztos, hogy ez az emulátoris úgy fog működni, mint a Bame Boy Advance. :D

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

Na emberek!
Letöltöttem az ideas legujabb verzióját és megy vele a játék! Igaz h tök akadozva kb 30 fps-el,de működik,már harcoltam is :P

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Nekem 50 fps-el is ment játék csak kép nem volt és az is iDeas volt. Most megpróbálom én is a mostani verzióval. Nekem eddig csak Narutos meg egy-két más játék indult el de az is nagyon lassún.
Alakul ez a NDS emulátor, szerintem egy év múlva minden játék futni fog rajta. Ez a jó a Nintendo konzolokban, hogy könnyű emulálni. Kíváncsi vagyok, hogy a PSP mikor jut el erre a pontra, hogy tökéletesen futnak rajta a játékok.

---

A nagy kérdés: PC-n hogyan fogják leemulálni a Wii-t :?:

szerk: Sikerült. 40 fps-el elindult, csak nekem is nagyon akadozik. WÁÁÁÁÁ nagyon ász ez a játék.

Silverjackal
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2007. máj.. 18. 21:29
Tartózkodási hely: Ahol épp kedvem tartja...

Hozzászólás Szerző: Silverjackal »

Pc-re is rá lehet kötni a Wii mozgásérzékelős irányítóját. Láttam még anno videókat nem sokkal azután, hogy kijött a Wii, hogy néhány lelkes Wii-fan úgy döntött, hogy a Pc-s játékokat is a mozgásérzékelős irányítóval fogják játszani és le is programoztak néhány drivert, amivel működött is a dolog. Én HL2-es, Quake 4-es és egy World of Warcraft-os videót láttam, amiben így játszották a játékokat, szóval Wii-t sem lehetetlen PC-n emulálni. Csak még senki sem akart PC-n Wii játékokat játszani. Sajna a Wii-nek nincs túl sok nagy címe.

Eddig egyedül az új Zelda van rajta, ami nagyobb cím, meg majd a Mario Galaxy, ha kijön, vagy nem tudom, hogy kijött-e már, de végülis mindegy. Szerintem ez a két cím az, ami kicsit komolyabb. Na jó, még talán a Resident Evil: Umbrella Chronicles megérdemelhetné, de ez még mindig csak három játék, ezért a háromért meg szerintem senki se fogja túlzottan törni magát. Talán majd kicsit később, ha néhány komolyabb cím is kijön a Wii-re...

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Már elnézést az OFF-ért, de a Zelda nem "nagyobb" cím, a Zelda a legnagyobb cím! És már csak azért az egy játékért megéri Wii-t vásárolni!!!

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

A Zelda tényleg nagyon jó játék. Rengeteg verzióval játszottam és mindegyik nagyon nagyon tetszett. És tényleg nagy név, mivel ez a játék is nagy múltra tekint vissza.

OFF: olf :!: Kellene nyitni egy Zeldás témát az egyéb Square és RPG játékok témába.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Már megint gondban vagyok <3

Elkezdtem a VI-ot, PSX verzió, fut is rendesen emuval, de! Amikor menteni akarok, kíírja, hogy nincs szabad hely a memóriakártyámon, úgyhogy töröljek néhány mentést vagy tegyek be üreset.
Valamint, hogy a Memória kártya kezelő képernyőn (ilyen is van? o_O) szabadíthatok fel helyet. Pedig elvileg kell lennie rajta helynek :?

Valaki segítseeen :béna:

***

Ehh, megvan. Csináltam még két újat, ezekre már hajlandó menteni. (Bár továbbra sem értem, hogy az előzőekkel mi baja volt o_O)

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

ÁÁÁÁÁÁÁ :!: :!: :!: A revenant wing simán fut iDeas emun. Nagyon áááász. Mindenki próbálja ki :!: :!: :!: :!:

szerk: ezek az animációk NDS-en fantasztikus :!: :!:
szerk2:nah, ennyit a nagy örömről... az alsó képernyő nem látszik... :cry2: :cry2: :cry2:

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Sachi írta:Már megint gondban vagyok <3

Elkezdtem a VI-ot, PSX verzió, fut is rendesen emuval, de! Amikor menteni akarok, kíírja, hogy nincs szabad hely a memóriakártyámon, úgyhogy töröljek néhány mentést vagy tegyek be üreset.
Valamint, hogy a Memória kártya kezelő képernyőn (ilyen is van? o_O) szabadíthatok fel helyet. Pedig elvileg kell lennie rajta helynek :?

Valaki segítseeen :béna:

***

Ehh, megvan. Csináltam még két újat, ezekre már hajlandó menteni. (Bár továbbra sem értem, hogy az előzőekkel mi baja volt o_O)
talán, az h a FF VI több slotot foglal a memkártyán nem csak 1-2-t? :o

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

crisis core-t lehet vhogy emulálni? (nem értek hozzá)