Emulálás

Miért nem indul el a játék, miért nincs hang, miért fagy le? Mindenféle technikai segítség ITT!
Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Emulálás

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Nos gondolom nem kell sokat beszélnem arról hogy ez a téma mirő fog szólni. Akinek mégsem lenne világos: Konzolos (PS, GC, DS, GBA, NES, SNES.....stb) futtatása PC-n.
Na szóval utánanéztem a dolgoknak, és az elején írok ilyen összefoglaló féleséget, külön szétírva platformok szerint. :)

PlayStation: Nos ez a legelterjedtebb emulálható platform. Gyakorlatilag a játékok 90-95%-a simán elfut (megfelelő plugin, bios beállítása mellett, természetesen) az emuláló programokon. Ilyen programok: ePSXe, CVGS, AndriPSX. Van még több is de ez a 3 a legjelentősebb. A 3 közül az ePSXe-t emelném ki 2 okból kifolyólag: 1. ez a legnehezebben és legkönnyebben használható is, ugyanis aki ért hozzá rendesen annak nem probléma leemulálni egyik játékot sem, mert itt ha egy játék nem indul el akkor variálhatod a video, audio plugineket (plugin pack), bios-t stb. ellentétben a másik 2 emulátornál elindítod a játékot és vagy megy vagy nem. 2. Ez a legelterjettebb :) Tipp: az ePSXe-hez kiadtak egy optimizáló programot ami nagyban segíti egyes játékok (Final Fantasy7, FinalFantasy8, FinalFantasy9, Chrono Cross, Suikoden, Grand Turismo stb) emulálását :arrow: csak tapasztalt felhasználóknak!

PlayStation 2: Nos had mondjam el hogy már attól ideges vagyok hogy ötmilliomodszor kell leírnom hogy PS2-es emulátorok vannak (!), de egyik SEM működőképes (!!!!!!!!). Azt még had tegyem hozzá hogy nagyon szépen haladnak a fejlesztésben a készítők (már rengeteg játkot sikerült elindítani de játszásra mindössze 1-2 alakmas, és ez is nagyon gyengén ugyanis a legnagyobb probléma a PS2-es játékokkal a sebesség). Aki mégis szeretné megtekinteni ezeket a próbálkozásokat ITT megtekintheti.

Super Nintendo, Nintendo NES: Nagyon könnyű pont, az emulálása 100%-osan meg van oldva. Emulátorok: SNES NES

Gameboy, Gameboy Advance: Gyakorlatilag ugyanaz mint a SNES, NES-nél. Az emulálás csaknem 95-100%-osan megoldva, alacsony gépigény mellett. GB GBA

XBox: utána jártam, és bizony ez az egyik leggyengébb pont az emulálásban. Még a PS2-től is sokkal gyengébb sajnos. Kevés a fejlesztő, ez is a PS2 miatt. Mindössze 1 játék van amit eltudtak indítani XBox-n ez a Halo és az főmenütől tovább itt sem jutottak. XBox emulátor

GameCube: Nos ez is igen fejlődőben van, elég nagy sikereket értek el eddig az emulálásában (jó pár játék fut rajta kissebb, nagyobb hibákkal), de mg mindig nem az igazi. Az emulálási aránya kb 80% körül van de ez nem azt jelenti hogy hiba nélkül fut a játék mindössze valahogy elindul. A legkiemelkedőbb emulátor a Dolphin névre hallgat. Ha valaki kíváncsi lenne hogy melyik játékok hogy futnak rajta, az ITT megtekintheti.

Sega Dreamcast: Nos erről keveset tudok, de azt hiszem hogy az emulálás viszonylag nagy sikerrel meg van oldva, viszont erős gép kell alá :) . Emulátor

Nintendo DS: nos mivel még nagyon új konzol emulálása gyerekcipőben jár. Jónak ígérkező emulátorok: Dualis és az iDeas.

Sony PSP: majdnem hogy ugyanaz mint a NDS, csak ha lehet ez még újabb. Én pl. ma tudtam meg hogy van rá emulátor :) Állítólag ezt a filet is le kell szedni hogy működjön.

Nos nagyjából ennyi. Persze létezik még több konzol is de ezek a legjelentősebbek. Ha kérdés, probléma adódna akkor kérdezzetek bátran.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Chrono 2006. jan.. 25. 19:53-kor.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Ha valaki GBA-ás emut kipróbálja, ajánlom neki a Dragon Ball Advance Adventura játékot. Marha jó :)

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

chrono ez tök ugyanaz mint a dbzstore fórum emulation zone topic első kommentje... :D

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Máris lenne egy kérdésem.
FF9-el játszok/játszanék, de ugyanez van a 8-al is. És harc közben ha valaki varázsolni akar, mikor a kép ráközelít és azt a végtelenségig csinálja. Mi a baj? A plugin, vagy csak rossz a CD-m?

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Sabin írta:chrono ez tök ugyanaz mint a dbzstore fórum emulation zone topic első kommentje... :D
igen, azt én írtam anno régen. ;) :) de hogy tutira leessen: Vegetto = Chrono :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chrono 2006. jan.. 26. 21:43-kor.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

EMULÁLÁS

Final Fantasy IX:

Program: Epsxe
Video plugin: Pete's Soft Driver 1.46 (nem elég ezt betenni...menj rá a 'Configure' gombra és a bal alsó sarokban kattints a 'Nice' gombra)
Audio plugin: Null2's Audio Driver 1.3 (itt nem tok mit mondani..az animációk így is xarok lesznek, de legalább a játékben nem lesz semmi különös)

Final Fantasy VIII

Program: Epsxe
Video plugin: OGL renderer 1.8
Audio plugin: Null2's Audio Driver 1.3

Final Fantasy VII:

Program: Adri Psx
Video Plugin: Nem kell állítani
Audio Plugin: Nem kell állítani

Megj.: Psx Optimizer-rel még jobb lesz a minőség :)

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Azureus: ilyen nekem is volt egyszer, de nekem az segített, hogy leszedtem újra a játékot :?
Meg az volt, hogy Thundagánál kilépett a játékl :?

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

Chrono írta:
Sabin írta:chrono ez tök ugyanaz mint a dbzstore fórum emulation zone topic első kommentje... :D
igen, azt én írtam anno régen. ;) :) de hogy tutira leessen: Vegetto = Chrono :)
hi vegetto én meg a SSJ Vegita vagyok! emléxel? :D

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

még szép h emléxek :P

milyen kicsi a világ :)

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

De gyűlölöm. Nekem Thundagánál nem kilép csak a végtelenségig készül csinálni. De már az is jó hogy minden varázslatról leszűkült a Thundagára. És hogy még jóbb legyen Earth Guardian-nél Quina 30-as :roll:

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Azureus írta:De gyűlölöm. Nekem Thundagánál nem kilép csak a végtelenségig készül csinálni. De már az is jó hogy minden varázslatról leszűkült a Thundagára. És hogy még jóbb legyen Earth Guardian-nél Quina 30-as :roll:

az gáz, de vanish-sal mindent lehet orvosolni (kivéve a lefagyást :P ) :) és ott zidane a másik nem? Neki már elég erősnek kellene lennie hogy széthúzd :)

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Zidane 50-es az nem gond. De rögtön csinál egy Lv.3 varázslatot Quina-ra az meg rögtön meghal. Zidane-nak mingyá Trance szal a megölése nem lenne gond de még harcolni sincs esélyem mert a végtelenségig készül a támadásra.

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

mi ez az 50 meg 30?? :?

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

gondolom a LvL száma a karijainak :)

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

dreamcast emu szinte életet mentett :)
Most már csak a gamet kell beszerezni vhonnan :D
Ja, hía már itt tartunk, ismeri vki a Jet Grind Radiot? A valaha dc-re kiadott legjobb játék sztem :D

Mikee
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006. jan.. 30. 15:16

Hozzászólás Szerző: Mikee »

Sziasztok!
EPSXe-vel játszom a FFIX-cel. Még viszonylag a játék elején járok, amikor legyztem a 2es számú sötét varázslót és elhagynám Dali village-t azon a repülő hajón. Na akkor van egy intro ami befagy és nem tudok most tovább játszani:-((
Ha valakitud megoldást erre az lécci írja le ide! Előre is köszi!

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Mikee írta:Sziasztok!
EPSXe-vel játszom a FFIX-cel. Még viszonylag a játék elején járok, amikor legyztem a 2es számú sötét varázslót és elhagynám Dali village-t azon a repülő hajón. Na akkor van egy intro ami befagy és nem tudok most tovább játszani:-((
Ha valakitud megoldást erre az lécci írja le ide! Előre is köszi!
Ez nekem is volt:
annyit kell csak tenned, hogy az ePSXe egyik régebbi verziójával viszed át azt a részt :)
Én az 1.51-et ajánlom :)

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

halljátok...én ennél a résznél 2 hónapig szarakodtam,minden beállítást kipróbáltam de nem ment,cd hibára gyanakodtam :D
de utána nekem is mondták az infot,hát megörültem :D
mondjuk azóta se vittem végig,az uccsó 2 bossnál abbahagytam..

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Én az ucsó Boss-t lenyomtam. Megy a utána lévő film oszt vicces szines csíkok lepik be a képet, meggátolva engem eme játék végének megtekintésében. ISO képpel játszok mert a CD-t nem akarja elindítani. Gondolom kellene keresni egy másik CDplugin.

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Chrono Cross-t próbáltam emulálni epsxe-vel, de a játékban a menü után (New Game + Vibr. on/off) fekete képernyő és semmi más. Tudtok vmi gyógyírt rá? (intro is megy)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Nekem sajna nincs meg a gamma, így nemtok segíteni, de ha 7végéig nem segít senki akkor leszedem és megnézem :)

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

van valaki aki végivitte már a Final Fantasy II-t?
akár ps-en akár gba-n!

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

mostanában játszom vele, a PS-essel, de végig még nem vittem.

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

jó akkor légyszi szólj ha végigvitted! :D

Mok
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2006. márc.. 22. 15:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mok »

nemtom ki mit próbálta a PSP emuval,
én keresgéltem,kapírgáltam még régebben és oda jutottam hogy a fenti fáljlokon kívül kell mégy egy file:EBOOT.PBP és minden játéknak külön mappa kell ahova ezt még be kell másolni meg a játékot...
de nemtom hogy müxik-e, és ha mükszik egyáltalán akkor is csak kis játékékok lesznek rajta játszhatóak...
kár, pedig mostanában néztmem meg a Gamespot.com-on a Shin budokai videóját és állat :D