Pc kontra FF, vagyis miért nem megy?

Miért nem indul el a játék, miért nincs hang, miért fagy le? Mindenféle technikai segítség ITT!
Andus24
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004. dec.. 30. 14:07
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andus24 »

Sziasztok
van egy kis problémám FFVIII-al
p4 gépem van-xp op rendszer, nvidia geforce 4 videokártyám
és fagy a játék
nem értem miért anno p2 gépen jol futott
mit kéne csinálnom?
Várom segitségeteket

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Igen, az FFVIII-hoz, ha Geforce kártyán játszod, egy patch kell, máskülönben a játék tényleg nem fog futni.
Fent a letöltések menüben ott is van (asszem az az Nvidia patch néven itt a link). Töltsd le és telepítsd.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Emtrexx 2007. márc.. 26. 10:32-kor.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Pc kontra FF, vagyis miért nem megy?

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Ezen topikban tehetitek fel kérdéseiteket, ha valamiért nem megy Pc-n a játék. Emellett a különféle Pc-s emulátorokról is itt lehet csevegni.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Az FFVIII Pc-n, számomra is talány, hol megy, hol nem. Úgy tudom alap feltétel, hogy a játékot a C: meghajtóra telepítsd. Nálam olyan hibát csinál, hogy ha a térképről belépek egy városba, akkor kidob a windowsba.

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Nálam simán fut a VIII! Pedig nem a C-n van.
Andus24 írta:
nvidia geforce 4 videokártyám

Szerintem szerezz be egy ATI kártyát! :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én sem estem ebbe a csapdába: amikor új gépet vettem, megtartottam a régi videókártyámat (S3 Savage 4 3D), amit a játék hivatalosan is támogat. :) Senki sem tudna rávenni, hogy egy épp most aktuális videókártyát vegyek, amíg ez a mostani el nem romlik.
Bár problémák így is vannak: a közismert villódzás a menükben, meg a textúrákon itt-ott !dodge
És tényleg van hogy egészen lehetetlen és érthetetlen okok miatt nem indul el a játék, mint pl. hogy nem talál midi eszközt !dodge Aztán ha újratelepítem a játékot akkor már megtalálja...

Avatar
asztal
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2004. dec.. 31. 16:08
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: asztal »

Nállam az FF 8 tökéletesen fut XP-n semmi textura gond semmi kifagyás nincs benne.

Nefrit alias 3T :D : Már mondtam sokszor azért nem megy nállad mert az írott vacak EREDETI-be vedd tuti nem fagy ki pl. az utolsó videónál!!

Ja hogy már nem lehet kapni? Az I.J pólóért majd gyere el :D

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Venném, ha vóna a bótba!
Bezzeg mikor láttad a plázában vagy teskóban, vagy mit tom én hol, akkor nem vetted meg nekem x)

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Én az FF7et kaptam kölcsön (másolt) felteszem a gépre (Intel Celeron II 366MHz, 128MB memo, vadiúj GF FX 5200<- Hát igen, GF, nekem van ám Gardien Force-om is) Install. Okés. állítanám be a Setupját. Lefagy a gép. Jó mondom nó para. Ez egy Win ME. mindig fagy, megaztán úgyis agyon van hajtva az oprendszer (kb annyira mint egy XP - szal nem csoda ha fagy). Restart. (Vagy inkább REBOOTAGA) Tölt. jön a widows betöltése is....

"Windows védelmi hiba. A rendszert újra kell indítani."

mindezt egy kellemes kék háttérben megjelenítve. És persze a windows nem töltött be. még párszór elszórakoztam az újraindítással, aztán aznap este már hagytam a fenébe. Másnap visszacseréltem az S3 Savage 4-emet a GF-ra. Csodák csodájára megy a gép. Jah mellékesen az elöbbi védelmi hiba csökk. módban nem jött elő, de azzal meg tudjátok mit lehet kezdeni - se cd-rom se soros port<- nekem ez az internetezéshez kell.

Az FF7 is szépen futott. Jöttek a barátaim szilveszterkor és egyszeriben minden okés lett a géppel. pedig nem csinálak semmivel se többet vagy kevesebbet mint én. Visszakerült a GF a gépbe, mostmár nem csinált védelmi hibát, de az FF7et még azóta nem futtattam.

Persze ha a videókártya neve Materia-val kezdődne :) :D :p 8)
Na mind1, lényeg hogy hiába alap a gép, köze nincs a WIN XP-hez, mégis az GF FX5200 és az FF7 nem komálják egymást. Gondoltam jó ha tudja aki még ilyen sz*rba keveredik.

Úgyhogy én nem fogom patchelgetni az FF7et vagy a videokártya drivert, inkább itt lesz tartaléknak a jó öreg S3 Savage 4. Mostmár tuti nem adok túl rajta.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Az én gépem: ABIT BH6 alaplap, PII 366celeron, 256 mega ram, ASUS Geforce256 64mega ram, Win XP.
Az FFVII simán megy rajta, XP patch nélkül is. Az FFVIII viszont megy (a másik winchesteren win98 van, azon se jó). Hogy mért nem, az viszont rejtély számomra.
Tudja valaki agent Mulder telefon számát?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Az én gépem: valami Shuttle AVmittoménmicsoda szörnyeteg, 2GHz celeron, 128 MB memória(! :) ), S3 Savage4 3d (16MB) videókártya (!! !heart ). Win 98.
(A 2GHz-s proci elég rendesen pakolja a videókártyára a cuccot :D - nincs is vele baj. Silent Hill 2 fut rajta mint a szél, noha új 64 MB-s GeForce a követelménye a játéknak :)
I !heart Savage4 :) )

Ezen az FFVIII-ban elég ócskák a textúrák, szóval nem videókártya függő, hiszen az S3-as kártyákat támogatja a játék. Talán az alaplap nem tetszik neki....

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Nem hinném, hogy az alaplappal lenne gond, mert bár nem mai gyerek, még ma is nagyon jól teljesít (a maga idejében az egyik legjobb alap volt), és régebben ment a gépen, végig is vittem. Igaz az utolsó videó mindig kifagyott.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nefrit: az én alaplapomról beszéltem az előző hozzászólásomban ;) Hogy azzal lehet a gond nálam :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Gondoltam, de arról nem tudok mit mondani, mert nem ismerem. Mondjuk szerintem ott se az alaplap a gond (egyrészt mer semmi köze hozzá), mert a textúrák nálam is elég ócskák (főleg a világtérkép). Egyébként annak idején, ezt (textúra minőség) rótták fel a játéknak leginkább. De te emulátorral játszol nem?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A rossz textúrák alatt én azt értem, hogy vibrál, itt-ott átlátszó, harcoknál a karakterek végtagjai itt-ott feketék vagy fehérek... Noha ezek nem voltak, amíg még a régi P1-es alaplapom volt. Aztán amikor cseréltem (videókártya és oprendszer maradt) akkortól kezdődtek ezek !dodge

Egyébként az FFVIII nekem PC-re van meg. Emulátorral semmim se fut rendesen, az már megszokott dolog, azzal nem hozakodnék itt elő :)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Emtrexx írta: Egyébként az FFVIII nekem PC-re van meg. Emulátorral semmim se fut rendesen, az már megszokott dolog, azzal nem hozakodnék itt elő :)
Még mindig nem megy a cucc amit adtam?
x)

a FaQ-t nézted ?
És a FFTA megy már ? :|

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Igen, az FFTA már szépen megy, mindjárt el is mélyülök benne :)
Többi pedig igazából annyira nem fontos, mert azokkal már játszottam eleget PS-en, úgyhogy azokat egyelőre nem erőltetem.
A FAQ-ban annyit írtak, hogy ha valamilyen dll hiányzik, keressek rá a neten és töltsem le. Hát köszönöm szépen nekik a tanácsot, ennyi eszem nekem is van 8)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Ha megmondod hogy milyen DLL-t lér akkor ha lesz időm megpróbálhatok segíteni ;)

Rain
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2005. jan.. 11. 14:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Rain »

Nekem simán meg az ff Xp-n és Gf4-es videókarival !!!
Létezik már működő Ps2 emulátor?

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Én úgy tudom nem! :(
Csak fél készek asszem... :|

Rain
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2005. jan.. 11. 14:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Rain »

Kár.....
Lehet hogy a Ps3-kiadására várnak.. vagy nem is tudom ...

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

hát a PS2 emuról annyit hogy léteznek elég ígéretes próbálkozások.
Amikor Ps2 emuról beszél az ember akkor nem az alapprogira kell gondolni mint anno a PSX proginál hanem arra hogy ha pl. van 15 játék akkor az biztos hogy mind a 15höz más videó audió keyboard stb. plugin kell. Ezért is nehéz a PS2 emulálása. Viszont van már olyan program ami a megfelő pluginokkal több tíz gamet is eltud indítani.....sajnos egyenlőre az FFX nem tartozik ezek a gamek közé :(((......na ez a hsz is értelmesre sikeredett :| :)

Rain
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2005. jan.. 11. 14:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Rain »

Én már taliztam olyan ps2 emuval ami majdnem 1 Cd-s volt de így se tudtam mit kezdeni vele.

kingke
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005. jan.. 21. 13:05
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kingke »

Üdv néktek.

Szeretném öszehozni azt a csunyácska, dolgot, hogy pc.én menjen az FFX, majd az FFx-2. Az alap Eredeti játék már meg van, de nem szeretnék ps2-öt venni, hiszen itt lessz a ps3-om.

A másik meg az, hogy elösször azt akarom elérni, hogy menjen nem érdekel, hány fps csak menjen.
Az alap Vga-m elméletben megvan hozzá (Gecube 9550gu(400/400)+ a tuning, ha kell, de ha a Hl2, és a Doom3 fut jó grafikán akkor mennie kell ennek is.

Tudtok ajánlani valamit elsösorban biosz scph 10000 fölötti, mert sajna a játéknak nagyobb kell pedig nekem csak ez van, És DVD plugin, mert az biztos rossz ami van.
Ha nem akkor olyan progit amivel leszedhetem normálissan és ugy menne, (Ugyanis ps1-nél is ez volt a problémám).
&|
elöre köszi.

kingke
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005. jan.. 21. 13:05
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kingke »

Lenne még egy problémám
Az alap FFVII nem megy se XPsp1-en, se xp sp2-ön.
Föltelepítem,setup Csak Szoftver, ez már élböl rossz (A 8 bites cuccos nem felel meg)

A Vga Gecube radeon 9550gu(400/400)

Ha felteszem az xp-s 1.4-es patch akkor is, a játék nem indul el iletve akad az intro, forditott kép. És Csak úgy megy, hogy kompatibilis legyen win98-al és 320*240-es felbontás szoftverben, introk forditva.

A régi kártyámon ment gef 2 mx-en 3dben szenvedtetések után , csak már nincs. És Így szoftverben 320*240-esben csunya.
Please help me.