RPG játékok PC-n

Miért nem indul el a játék, miért nincs hang, miért fagy le? Mindenféle technikai segítség ITT!
Avatar
Bahamut
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2004. dec.. 22. 18:09
Tartózkodási hely: Kmét

Hozzászólás Szerző: Bahamut »

A Drakant azt én is végigvittem,nekem a sárkánnyal való repkedés, harcolás tetszett a legjobban benne. :D

Avatar
Selphie
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2004. dec.. 30. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Selphie »

Igaz régebben volt róla szó de írok pár dolgot a Demon Stone-ról. Nem PSen játszottam vele hanem PCn. Mivel nem játszottam végig nem teljesen értettem a történetet, kb arról van szó hogy egy démon és egy elf háborúzott valamikor a múltban, de mindketten meghaltak egy barlangban miközben egymással küzdöttek. A játék rögtön egy orkháborúval kezdődik, ahol mindenki öl mindenkit..ebbe a harcba csöppen bele egy harcos, akihez később csatlakozik egy féldrow csaj és egy varázsló. Ők hárman véletlenül felélesztik a barlangban meghalt két démont, akik persze rögtön folytatják a saját harcukat de azért a hadseregüket is újraélesztik, úgyhogy tulajdonképpen a cél megmenteni a világot. Játék közben végig lehet váltogatni hogy melyik karaktert irányitod, a másik kettőt pedig a gép irányitja. Én állandóan a drow csajjal voltam mert a két tőrével nagyon jó dolgokat lehetett művelni (itt látszik hogy Salvatorenak is köze van a dologhoz) az árnyékban láthatatlan, ha ott támadsz meg valakit ráugrik és átvágja a torkát és hasonlók: http://www.pelaajalehti.com/setit/files/shot0055_.jpg
A sárkánybácsi a legaribb az egészben: http://media.teamxbox.com/games/ss/895/1090369933.jpg
+ a harc is nagyon jól meg van csinálva, a baj csak az hogy túl gyorsan zajlanak az események
itt van még pár kép: http://www.pelaajalehti.com/setit/files/shot0005.jpg http://www.pelaajalehti.com/setit/files/shot0014a.jpg http://www.pelaajalehti.com/setit/files/shot0056_.jpg http://ps2media.gamespy.com/ps2/image/a ... 501171.bmp
http://www.pelaajalehti.com/setit/files/shot0028.jpg

( egyébként mindenhol úgy irnak róla mint rpg játékról )

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Hát RPG-nek kicsit túlzás, inkább RPG elemekkel feltúrbózott akció játék. RPG-nek a Baldur's Gate, meg a régebbi saját nézetes játékok számítanak pl. Lands of Lore, Dungeon Master, Might&Magic sorozat, Wizardry sorozat. De ha már itt tartunk, ha valaki jó szerepjátékkal akar játszani, ajánlom neki a Might&Magic VI-ot. Régi játék, mai szemmel a grafikája is elavult, de nagyon jó és tartalmas játék.

Tényleg, a Heroes of Might and Magic fantasy stratégiával szokott valaki játszani (valamelyik részével)?

Avatar
Selphie
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2004. dec.. 30. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Selphie »

A bátyám imádja a Heroes-t, megvan neki az összes, engem viszont kiráz a hideg ha meglátom.. nemigazán kedvelem

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Selphie írta:A bátyám imádja a Heroes-t, megvan neki az összes, engem viszont kiráz a hideg ha meglátom.. nemigazán kedvelem
De méééé? Tök jó kis játék, ráadásul fantasy! Grafikailag a kettő tetszik nekem a legjobban, játékmenetileg meg a négy, de a három is nagyon jó! Fősulin harmadikban, volt hogy délután négytől, hajnal kettőig kentük hálózatban egymás ellen. Azok a régi szép idők...

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Fúúú!A Heros-t én se szeretem!Nagyon nem jön be! !ill

Avatar
Selphie
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2004. dec.. 30. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Selphie »

Látod Nefrit nekünk van igazunk az egy nemjó játék :)

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

DE akkor a Disciples 2. és kiegészítőji inkább! :p

Avatar
Selphie
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2004. dec.. 30. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Selphie »

Az meg mi?

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Selphie írta:Látod Nefrit nekünk van igazunk az egy nemjó játék :)
Na azért ilyen egyszerűen nem lehet engem leszavazni!
Moondragon írta:DE akkor a Disciples 2. és kiegészítőji inkább! :p
Na tessék! Ez is nagyon jó játék, ráadásul stílusát tekintve ugyanolyan, mint a Heroes, bár szerintem játékmenet tekintetében a Heroes egy kicsivel jobb. A grafikája viszont nagyon szép és egzotikus! A lények megrajzolása egyszerűen gyönyörű!

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Hugom nagy HoMM imádó, neki a 3. rész jön be, és ő is osztozik velem azon a véleményen hogy a 4.nek rondák a szinei.
Amugy nagyon jó lett a 4. rész rendszere!

A Disciples 2.vel is volt már szerencsém játszani, nagyon szép a graf, de a harcrendszere nem vmi új megoldás.

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Nem tom nekem akkor is inkább Disciples 2!Nagyon jó kis játék! :D

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Na én meg letöltöttem, és feltelepítettem a ragnarok Online-t. Most épp a gyakorló részt csinálom. Aki csatlakozni szeretne, az innen töltse le, a szükséges 3 fájlt (kb. 1.5 giga). A telepítés is ennyi helyet foglal. Az oldalon minden le van írva, mit hogyan kell csinálni, nekem elsőre sikerült. Fontos hogy innen töltsétek le a progot, mert csak így kerülünk egy szerverre. Ha valaki még jön, akkor jelezze, és akkor a gyakorló rész után megvárom, ahová elöször betesz, így feltehetőleg nem kerüljük el egymást. Amúgy elég szépen néz ki a játék.

Avatar
Selphie
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2004. dec.. 30. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Selphie »

én már töltöm

Gabó
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2005. feb.. 3. 0:28
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gabó »

Gondoltam én is hozzászólok a Heroes-os eszmefuttatáshoz. Stratégia nem tudom, hogy jön rpg-hez, de legyen. A játék az játék.:) A Heroes, mondhatni alapmű amit nem lehet kihagyni, akár bejön akár nem! :) Még az is jobb ha nem tetszik, minthogy nem ismered. De, legalább van fogalmad róla. Engem valamiért a második rész fogott meg a legjobban vagy csak azért mert ehhez fűznek a legszebb emlékek, nem tudom. Talán. Azért emlékszek még a HOM&M1 hatalmas figuráira... Boldog idők! :D A 3-hoz hangulatban szerintem nem illenek a Fortress hülye "gyíkjai", de azért tűrhető. A 4 már teljesen más, lehetett volna jobb is, de a zene nagyon király! Mi is csaptunk sok nagy Heroes Partyt, néha még most is elővesszük a haverokkal napjaink csúcsprogramjai mellett. A legtöbbet a harmadik résszel nyomulunk + kiegészítők, már ez is klasszikus darab. Grafikailag azonban még mindig nem lehet rá panasz. Örökzöld. :) A 3DO-nak annyi, de az Ubisoft felkarolta a Heroest...
Pc-re sajnos kevés színvonalas Rpg van. Inkább konzol, ha emulálva is.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Gabo! A Heroes igaz hogy stratégia, de azért sok RPG elem van benne, Pl. a hős fejlesztése. Nekem is a Homm2 a kedvencem, talán mert azzal játszottam először, meg szerintem abban a legszebbek a lények. De a többi rész is jó. Egyébként csináltam két pályát, az egyik a Homm3-hoz, a másik meg a Homm4-hez készült. Letölthetőek a másik oldalamról itt.

sexu
a szent
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2006. jan.. 31. 17:00
Tartózkodási hely: amerika
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sexu »

ja a heroes az jó na nézem is a pályád.

Rain
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2005. jan.. 11. 14:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Rain »

MoonDragon írta:Nem tom nekem akkor is inkább Disciples 2!Nagyon jó kis játék! :D
Eggyet értek!!!!!!

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Na emberek!!!!!Úgy tűnik lesz Diablo 3!!! !amazed !amazed
És itt a kis hír is:
itt
Reméljük tényleg lesz!!! !amazed

Avatar
Selphie
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2004. dec.. 30. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Selphie »

Ezt a képet már énis megtaláltam, örültem is neki :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Az jóóóóó lesz, ha lesz, csak ha úgy csinálják, mint a második részt, akkor valószínű úgy 2010 tájékán fogunk vele játszani :)

Avatar
asztal
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2004. dec.. 31. 16:08
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: asztal »

A Heroes IV részének a magyar változata a jó. Diabló 2 elmegy a többi RPG játék egy nagy rakás $zar......

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

asztal írta:A Heroes IV részének a magyar változata a jó. Diabló 2 elmegy a többi RPG játék egy nagy rakás $zar......
Na kezdjük ott, hogy ezek nem RPG-k :p (a Heroes az fantasy stratégia, rpg elemekkel megtűzdelve, a Diablo, meg inkább akció játék, szintén rpg elemekkel megbolondítva)
Aztán ott van a Baldur's Gate I-II, Fallout I-II, Might&Magic sorozat, és még sorolhatnám a neveket, amik igenis jóóóóóó gámok!

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Igy van!
De a Diablo akkor is RPG! :p És nem is rossz! :D

Avatar
asztal
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2004. dec.. 31. 16:08
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: asztal »

Na kezdjük ott, hogy ßaszott mód nem érdekel mi az RPG és mi nem én csak a fent említettekre tettem megjegyzést......