Windows vs. linux

Miért nem indul el a játék, miért nincs hang, miért fagy le? Mindenféle technikai segítség ITT!

Melyik a jobb. a linux vagy a windows

linux
3
17%
windows
15
83%
 
Szavazatok száma: 18

Ifrit
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2006. márc.. 30. 17:02
Tartózkodási hely: Prometheus X303
Kapcsolat:

Windows vs. linux

Hozzászólás Szerző: Ifrit »

Kép Én az Anti-Májkroszoft szerelésemben! :D (Kill Bill) u.i: itt anyázzatok!:)

Ja mellesleg van egy idézetem:S eljövé egyszer amaz pingvinek urlma, s bocsájtá kék halál menets napokat az emberiségre. A linux Látá, hogy ez így jó. Megjelennek sorra a Pingvin hívők, istenik Torvaldot, Minden linuxok Attyát, S Linux látá, hogy ez íyg még jobb. S eljő a np, s Linux betöré a szerver piacra, a magáéva tételezi a Desktop teret is, most s mindörökké Pingvin!

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

Tudtam hgoy ismerős ez a pingvin valahonnan! :D :lol:

Ha a linuxon működne sok program ami nem, és sok játék ami szintén nem, akkor azt használnék. :D meg Apple-s laptopot! :P az annyira tetszik! 8)
a windows elég egy szemét.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jaja, az Apple-laptop az nagyon király!

Egyébiránt Linuxot én még nem használtam. De mivel egyáltalán nem játszok számítógépen és évek óta csak ugyanazokat a jól bevált programokat használom, nem igazán tapasztalom hogy a windóz ne lenne jó.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

A nagytöbbség csak divatból szidja a windows, mert az sikk. Ha valaki normálisan használja, akkor az égvilágon nincs vele semmi gond. Ez igaz már a Win98-ra is, az XP meg már teljesen stabil rendszer (köszönhetően az NT ágból örökölt dolgai miatt).

A hibás működést legtöbb esetben az összevissza installált, törölt, áthelyezett programok okozzák, meg a netről beszivárgó kis jószándékú virusok, meg férgek. (amik ellen lehet védekezni tűzfallal, meg vírusírtó programmal, meg persze az sem árt, ha eredeti az operációs rendszer, és rendszeresen frissítve van ;) )

Az meg hogy a legtöbb vírus és egyéb támadás a windowst éri, nem azért van mert xar, hanem mert azt használja a nagytöbbség. A vírus írók célja meg a minél nagyobb kártétel. És ez igaz a böngészőkre is. A firefox is tartalmaz biztonsági réseket (márcsak azért is, mert tökéletes program nincs), és ha a felhasználók többsége azt fog használni, akkor a firefox lesz a fő célpont.

Ui.: nem vagyok májkroszoft párti egyébként, használok Linux-ot is. Jah és van Linux alatt windows emulátor :P

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Nefrit: megmondtad az igazat.^^

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

Nefrit írta:A nagytöbbség csak divatból szidja a windows, mert az sikk. Ha valaki normálisan használja, akkor az égvilágon nincs vele semmi gond. Ez igaz már a Win98-ra is, az XP meg már teljesen stabil rendszer (köszönhetően az NT ágból örökölt dolgai miatt).

A hibás működést legtöbb esetben az összevissza installált, törölt, áthelyezett programok okozzák, meg a netről beszivárgó kis jószándékú virusok, meg férgek. (amik ellen lehet védekezni tűzfallal, meg vírusírtó programmal, meg persze az sem árt, ha eredeti az operációs rendszer, és rendszeresen frissítve van ;) )
Nekem most lett újratelepítve, van tűzfal, vírusirtó (nod32 16 millió napos próbaverzió :lol: ) meg eredeti is a win stb... mégis naponta 2x lefagy a gép, úgyhogy nem lehet kiapcsolni csak ha kinyomom windos-ból való kijelentkezés nélkül. De már rájöttem hogy ez lehet nem a windows hibája. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára *Dóri* 2007. feb.. 8. 11:24-kor.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A hibás mu˝ködést legtöbb esetben az összevissza installált, törölt, áthelyezett programok okozzák
Ez mennyire igaz! Mindenki mindent fel akar telepíteni és mindenki mindenrôl azt akarja hogy tökéletesen fusson, és ezért mindenféle egyebet fel is rak még mellé, és aztán meg csodálkozik hogy valami végülis csak nem megy. És aztán persze rögtön az oprendszer a "hibás" :/
*Dóri* írta:naponta 2x lefagy a gép, úgyhogy nem lehet kiapcsolni csak ha kinyomom windos-ból való kijelentkezés nélkül. De már rájöttem hogy ez lehet nem a windows hibája. :lol:
Ez a jelenség nekem is van egy ideje :shock: Pedig nekem win98-am van még mindig. Szerintem lehet hogy valami vírus-ügy.

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

Szerintem meg vagy memória vagy alaplap xarakodik :roll: amin nem csodáloznék, az alaplapon multkor elromlott az egyik Ide slot, így a dvd írót át kellett dugni egy másikra :shock: tök gáz, alig 1 éve vettük a gépet és már romlik el. de mind1, úgyis fejleszteni akarom hamarosan ahhoz meg új alaplap +proci meg memória kell.

Ifrit
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2006. márc.. 30. 17:02
Tartózkodási hely: Prometheus X303
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ifrit »

ettöl lefodultok a székröl:Kép
És íme eljön a kékhalál:Kép
Kép
Ha Bill Gates meg akar mérgezni minket, akkor saját magát mérgezze meg.
Kép

Ifrit
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2006. márc.. 30. 17:02
Tartózkodási hely: Prometheus X303
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ifrit »

*Dóri* írta:Szerintem meg vagy memória vagy alaplap xarakodik :roll: amin nem csodáloznék, az alaplapon multkor elromlott az egyik Ide slot, így a dvd írót át kellett dugni egy másikra :shock: tök gáz, alig 1 éve vettük a gépet és már romlik el. de mind1, úgyis fejleszteni akarom hamarosan ahhoz meg új alaplap +proci meg memória kell.
Milxen pocesszorra gondolsz?
Nekem most egy 3 Ghz processzor

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Én nem tudom mit szokták annyira isteníteni a linuxot, de szerintem az egyik legrosszabb operációs rendszer, amit használtam. Ha mindenképp másik operáció rendszert kellene használnom, akkor egyértelműen a Mac OS-t használnám, amúgy is hamarosan elkészülnek a Leopard-al. Mert lehet, hogy a Windows-hoz képest nagyobb a védelme a Linuxnak (amúgy ez egy igen nagy tévhit), egyáltalán nem felhasználóbarát. Amikor egy évig a suliban Linux-ot kellett használni, akkor kb 2 hét után elküldtük a készítőket a francba a hülye megvalósításaikért, ami miatt az egyszerű géphasználatot lehetetlenné tették.
Egy anime találkozón volt, hogy a laptop amit használtak linux-al ment, és nem tudták kinyitni a cd-meghajtót, met azt csak belső parancsal lehet, ami viszont a linuxban egy laza öt soros parancs volt, így 40 percig próbálkoztak a különböző parancsokkal, míg az egyik emberke hazament, és elhozta otthonról a windows-os lapopját, amin ugyan az a művelet két kattintásba tellett.
A windows rendszerhibáiról meg annyit, hogy a gép csak annyira hülye, mint a használója. Általában - mint ahogy azt Nefrit mondta - a túlzott programtelepítés szokott a probléma lenni, meg az, hogy mindenki profi számítógépgurunak gondolja magát, csak mert tudja, hogy hova kell dugni az egeret, és e-miatt mindenféle profi beállításokba kezd. Egyszer egy cégnél dolgoztam, ahol arra panaszkodtak, hogy a gépeknek folyamatos problémái vannak, van, hogy percnként kikapcsolnak. Kiderült, hogy az alkalmazottak kikapcsolták a windows és a tűzfalak frissítését, mert úgy nem tudtak messengerezni, mert néha beszaggatott a gép ha CS-zés közben mikrofonon beszéltek.

Ha gyakran újraindul a gép, akkor érdemes esetleg kitakarítani, mert jellemző hiba, hogy ha túlmelegzik a gép, akkor újraindítja magát. A sok por és kosz könnyen lassíthatja a táphűtőt, így azt egy ecsettel érdemes kitisztítani, és olyan időszakokban amikor a lakásban az átlaghőmérséklet 35 fok vagy a fölött van, akkor érdemes egy-két plusz házhűtő ventillátort berakni. Fontos, hogy ezek a ventillátorok szívják ki a levegőt, és ne befújják! Érdemes egy speedfan nevű progit (ingyenes) felrakni, ami azt írja ki, hogy a gép különöző részei hány fokon futnak, és ha esetleg hatvan közelébe ér, akkor vagy takarítás, vagy alkatrészcsere kell!

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

Garott írta: Ha gyakran újraindul a gép, akkor érdemes esetleg kitakarítani, mert jellemző hiba, hogy ha túlmelegzik a gép, akkor újraindítja magát. A sok por és kosz könnyen lassíthatja a táphűtőt, így azt egy ecsettel érdemes kitisztítani, és olyan időszakokban amikor a lakásban az átlaghőmérséklet 35 fok vagy a fölött van, akkor érdemes egy-két plusz házhűtő ventillátort berakni. Fontos, hogy ezek a ventillátorok szívják ki a levegőt, és ne befújják! Érdemes egy speedfan nevű progit (ingyenes) felrakni, ami azt írja ki, hogy a gép különöző részei hány fokon futnak, és ha esetleg hatvan közelébe ér, akkor vagy takarítás, vagy alkatrészcsere kell!
Nah nekem most votl szervizben, mert már be sem akart kapcsolni :D Illetve bekapcsolt, de sötét képernyő meg minden.... Aztán kiderült hogy semmi baja. Csak ki kellett tisztítani picit a belsejét :D Ennek örömére rakattam bele +1 giga Ramot :D Viszont amikor hazavittem, egyszercsak lefagyott megint 1 óra után, úgy ahogy szokott. nem a memória a hibás mert lefuttattam 13 órán át egy memtestet, és egyet sem hibázott. Ki kell derítenem mi lehet. Talán mégis a windows-zal van vmi. ^^

Ifrit
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2006. márc.. 30. 17:02
Tartózkodási hely: Prometheus X303
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ifrit »

SZERINTEM IS

Ifrit
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2006. márc.. 30. 17:02
Tartózkodási hely: Prometheus X303
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ifrit »

Mondom mi a linux elönye:Nem támadja mega vírus, és nem fagy le :P :P :P

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Igen, mert nem támogatja azokat a programokat, amik le tudnák fagyasztani... (ez annyira felesleges vita.)

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

Mégse a windows hibája volt. Alaplapot kellett cserélni... :roll: mert elromlott a videokártya slot.

Avatar
Timusz
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2008. júl.. 16. 19:43
Tartózkodási hely: valahol délen

Hozzászólás Szerző: Timusz »

Nekem Linuxom van, de nagyon utálom :?

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Re: Windows vs. linux

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Gyerekek tudom mi kell nektek :D MAC OS X :P
Bár azon nem fut játék \:

Reaper
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2008. márc.. 26. 17:11
Tartózkodási hely: GB
Kapcsolat:

Re: Windows vs. linux

Hozzászólás Szerző: Reaper »

Hála a jó istennek nekem ne kell operációs rendszer, mert nekem ps3 van és nem számítógép :jó:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Windows vs. linux

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jó, de azért netezéshez csak kell :P

Lenne viszont egy kérdésem azokhoz, akik kicsit jobban értenek a gépekhez, mint én. Szóval. Mostanában egyre gyakrabban jelentkezett az a probléma, hogy a gép fogta magát és újraindult, viszont nem boot-olt be, hanem lemezolvasási hibát írt ki. Ilyenkor pár reset után újra bejött az xp, de egyre gyakrabban szórakozott ezzel. Aztán végleg meghalt. Leradíroztam róla mindent, újraraktam az xp-t, ment, mint a kisangyal, aztán pár nap múlva megint elkezdte ugyanezt a mókát.

Döglődik a vinyó :nyomoz: ?

(Múltkor meg az egyik ventilátor zúgott, mint egy sugárhajtású hajtómű és kismillió csavart kellett kiszednem, hogy hozzá férjek. :P )

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Windows vs. linux

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jó, de azért netezéshez csak kell :P
PS3-on is lehet már netezni, nem?
Most így belegondolva, ha épp nem csinálnám a képregényem, és lenne konzolom amin lehet netezni, lehet hogy én se nagyon használnám a szgépet :)
Bár ahhoz tv is olyan kellene, hogy ne vakuljak meg, ha azon olvasok :1eye:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Windows vs. linux

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szacsi írta: Döglődik a vinyó :nyomoz: ?
Pontosan. Nem értek hozzá jobban, de velem is ez volt. Mentsd le az adataid, amilyen gyorsan tudod ! :1eye:

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Windows vs. linux

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

nekem is van ilyen újraindulós hibám..
de olyan hogy 3havonta 1x fogja magát és újraindul, minden rendesen visszaáll de újraindul :S

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Windows vs. linux

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Furcsa : D

Nálam is csinálta évekkel ezelőtt, aztán semmi és mostanában megint. Csak azt nem értem, hogy akkor miért nem döglik már be véglegesen és akkor nyugodt szívvel veszek egy újat. :P

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Windows vs. linux

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

újúj..hát én ilyet nem kívánok..
tusko gazdaságos 30ezres gépem van és szigorúan netre...és nincs pénzem újra :D