Konzol gépek

Miért nem indul el a játék, miért nincs hang, miért fagy le? Mindenféle technikai segítség ITT!
Avatar
Kaszás
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 865
Csatlakozott: 2007. máj.. 15. 11:36
Tartózkodási hely: Travian 6-os szerever:)

Hozzászólás Szerző: Kaszás »

kult44!
A Spyro első része még csak csak, de a többi... Meg 100x tom, hogy ez csak jelképes de akkor is, egy platformer nem erről szól, a Jak poénjai sem ütnek 2., 3. alkalommal már akkorát. Az EA-ről csak annyit, hogy ha ők megtehetik az áraik redukálását akkor miért nem teheti meg más is? És az, hogy egy cégtől elhatárold magad vagy éppen elkötelezd felé az nem "normális".
ngf!
Te csak játsz akkor a Rez-zel, mert láttam rá 1pontos és 9pontos ítéletet is.
Tehát ízlések és pofonok! Ha te megelégedsz ennyivel az a te gondod, de nem hinném ha valamelyik haverod áthívna és azt mondaná, hogy megszereztem másoltan azt a gamét ami neked már nem fért bele a költségvetésbe, akkor te visszautasítanád elvi okokból!
Ha majd itt is olyan arányban lesznek a bérek és a játékok árai, mint más országokban akkor itt is csökkenni fog a warez, de amíg a kopóktól is lehet másolt filmet, játékot, meg bármit venni addig ez nem fog megváltozni!
(És még mindig szubjektív a véleményem.)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Kaszás írta:Most nem kötekedni akarok, de ti, hogy a pinyóba vagytok el 2-3 játékkal 1 évig?
Én nem kimondottan vagyok hard gamer, de nekem a 8-10 lenne az alap és erre jönne még másik 8-10 amit kipróbálok és ha jó azt is kicsontozom. (Éves szinten.) Mert nem csak RPG-ből áll a világ! GTA ,GT, GoW, Tekken, Jak & Dexter, Burnout, Killzone, Black,......
És még sokan mások. A GoW pl. egy hétvégére való játék, a platform gamék sem arról híresek hogy 1-2 hónapra lekötnék a játékosokat.
Hát kérlek szépen, én FF-en kívül az utóbbi 6 évben össz-vissz 3 játékkal játszottam számottevő mértékben: Tomb Raider 5, Syberia, Silent Hill 2 (ja meg talán volt még egy Mortyr is, de azzal is csak pár órát). Meg volt még 3-4, amikbe pár percre belekukkantottam.

:D

Az elején engem is érdekeltek a játékok, de rájöttem hogy nincs elegednő keretem se a harder fejlesztésre (pc) - vagy konzolok vásárolgatására - , se a játékok megvételére. Így aztán lett más hobbim. Ennyi :)

Szóval az senkinek sem lehet indok hogy "de milyen drágák, nem tudok venni annyit amennyit akarok". A Ferrari is drága, nem is veszünk belőle egyet sem.
Ha túl drága a hobbi, majd lesz helyette más.
(Vagy: maradunk a másolásnál. De én személy szerint nem érzem hogy túl nagy lenne a veszteségem azáltal hogy nem játszok évi 20 játékkal).

Ui.: senkit nem akarok semmiről meggyőzni vagy bármire rábeszélni, csak a véleményemet írom

Avatar
Kaszás
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 865
Csatlakozott: 2007. máj.. 15. 11:36
Tartózkodási hely: Travian 6-os szerever:)

Hozzászólás Szerző: Kaszás »

Kösz a korrekt választ Emtrexx!
Lehet hogy jobb lenne nekem is ha beérném ennyivel, de nem megy!
Lenne egy kérdésem amit már ngf-nek fel is tettem, de most legyen globálisan: Ki az aki visszautasítana egy játék kipróbálását, esetleg végigjátszását a barátjánál vagy barátnőjénél, csak azért mert az másolt?
(Persze olyan game-t ami érdekelne, csak valami oknál fogva nem teheted rá a kis kacsódat.)

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Én nem arrólbeszéltem, hogy visszautasítanám a kipróbálást mert másolt. Havernál minden Xboxos játékot másoltan játszottam :D Plusz anno PSX-en én is warezzel nyomtam (az a gép is megadta magát... :S) Én csak azt mondom, hogy amíg mindenki másol addig 100%, hogy nem fognal változni a szoftverárak. Valamint az, hogy eredetikkel játszok az pénzügyi megfontolás is: ahogy már mondtam, nincs kedvem évente szervízbe hordani a gépet fejhiba miatt, v idő előtt kidobni és venni egy újat (mert nem tudnék). És hasonlóan Emtrexxhez, én sem akarok senkit semmiről meggyőzni. A lényeg, hogy mind szeretjük az FF-t meg úgy általában a játékokat; jó nekünk! ;)

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Ezt a kérdést már nagyon régen fel szerettem volna tenni Nektek:

Mi a véleményetek a PSP-ről :?:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Kult, én totálisan megértem a helyzeted, az ember családja igen erősen befolyásoló tényező tud lenni, pláne, ha hülyének néznek azért, mert pénzt akarsz kiadni egy játékért, csak mert nem lehet megenni, vagy felvenni.
Nálunk nem így van, de el tudom képzelni az ilyet, főleg, hogy én sem győztem még meg magam, hogy ennyit megérnek ezek a dolgok. Évente pár játékot veszek csak, főleg FF-et és más nagynevű mesterműveket (pl. Metal Gear). Főleg RPG-ket. És ezt a párat is csak úgy engedhetem meg magamnak, hogy vagyok olyan igénytelen, hogy másra nagyon ne is költsek. (Szüleim ezt bölcs pénzbeosztásnak hívják.)
---
PSP: A Sonynak mindig le kell koppintania a Nintendo ötleteit, különben nem maradnának versenyben. (analóg kar, rezgés-funkció, újabban mozgásérzékelés, kézikonzolok)
Unokatestvéremnek van, és meg kell mondjam, roppant kényelmetlen azzal a kis "analóg karral" Prince of Persiázni.

Avatar
Caesar
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2007. máj.. 9. 23:13

psp flesh

Hozzászólás Szerző: Caesar »

Sziasztok! Egy kicsit már rég voltam itt,szépen átalakult a forum.A kérdésem:tudja valkaki hogy kell át fleshelni a pspt???

Avatar
szputnyik
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2006. ápr.. 18. 13:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: szputnyik »

itt segitségre lelsz: http://psphungary.hu


amugy könnyen el lehet vele b@szni a psp-d de ha pesti vagy akkor ajánlom a consol corner nevezetü boltot ( Blaha közelében van), és ott 2000 Ft-ért hipp hopp megcsinálják neked... :)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Ide írom, mert hirtelen nem találtam jobbat... :roll:
Tud valaki egy tényleg létező-működő-kivitelezhető módszert psx iso-k helyes cd-re írására? Sikerült egy FF Origins-et és egy FF6-ot kiírnom 1-1 cd-re és működnek is (nagy nehezen...) de nem akarják felismerni a ps2-m memory card-ját.
DVD Decrypterrel írtam 1x-esen de mindíg ilyen hibásan írja meg a cd-ket.
Ha valaki tud egy normál módszert (nem psx cd másolására, hanem ismétlem ///letöltött/// :oops: képfájl cd-re írására) az írja meg.
Előre is nagyon köszönöm! :virág:

(tudjátok a mai """fantasztikus""" játékdömpingben újra egy kis nosztalgia FF-ezésre kaptam kedvet és persze minden szépen működik emuval is, (ráadásul az első 6 részt végig is vittem korábban) de azért hangulatosabb nagy képernyőn látni az öregeket! :D )

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Alcohol 120%-nak van kifejezetten iso írásmódja. De nekem nem mindig sikerült vele írnom :S

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Alcoholt- már próbáltam és erre a célra nem túl megbízható. Igazából találtam egy viszonylag kimerítő leírást, ami több író program esetében elmagyarázza a módszert, de az csak a cd-ről cd-re másolást taglalja, ami egészen más tészta, és virtuális meghajtó bevetésével nem működik... :?

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Neroval ki lehet írni lazán az isokat én is azzal szoktam kiírni minden letöltöt iso képfájlt....ott van egy ilyen hogy: Lemez CD/DVD-kép vagy Elmentett Projekt -----> nah ezzel tutti kitodod írni hiba nélkül, én általában mindig 4x- írok mindent és jól mennek.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Hát igen, én is így szoktam, de PSX-eknél nem nagyon akar működni... Na de próbálkozom még bátran, most vettem egy 50 darabos írható pakkot! :mrgreen:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: kult44 »

PSX-hez csak 2x vagy 1x írás a jó. Abba gondolj bele, hogy milyen régi gép a PSX és hogy akkoriban mi volt.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Ezt mind tudom, de Nero-val még 1x-esen sem sikerült jóra... pl nem ismeri föl a memcardot, elvan csúszva a kép, stb... :roll:

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Az nem lehet hogy olyan chip van a gépedbe ami nem játsza le a psx es írot CDket ? ... az egyik haveromnak is ez volt hogy rossz volt a kép meg nem tudta kiírni normálisan meg ilyenek, én áthoztam magamhoz beraktam és tökéletes volt minden :) .... meg CD re vagy DVDre írod? gondolom CD, de azért gondoltam megkérdezem :P .... :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nem, a Chip-em tökéletes, és játszottam már le vele gyári és írott PSX cd-t is... :? ...Csak amit én írok, az nem nagyon megy... :D
(persze hogy cd-re írom! :D )

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Akkor nem tudom én se hogy mi lehet, érdekes az biztos :D szurkolok hogy sikerüljön alkotni valamit :D ...

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Kösze! :D :mrgreen:

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Ha jól értem az a gondod, hogy el van csúszva a kép és nem ismeri fel a ps2 memo kártya?

Le kell szedned másik verziót a játékból, mert lehet hogy más a felbontása a régió kódja a játéknak és így a tv-éd is szarul jeleníti meg. Túlságosan fel van csúszva a kép nem látszódik a kép fele stb.
A ps2 memóriakártyára meg nem lehet menteni psx-es játékokat. Kell venned külön egy psx-es memória kárytát.

Írásra meg teljesen mindegy mit használsz. Legyen szó bin, mdf, cue, iso stb fájlokról. Nero, alcohol, imgburn tökéletes.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Akkor végre mindent értek...
Köszi RED! :koccint:

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: Axel »

Ahhoz, hogy tortjatekok fussanak PSP-n szukseges flashelni? Bocs az ekezetek miat t (psp-rol irok).

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

PSP-n van net? O.o

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: Axel »

Jaja. Wi-Fi.
De légyszíí válaszoljatok, mert nem örülnék ha elromlana a törtjátékoktól... :2guns:

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Vagy flash, vagy pandorázás. Utóbbit javaslom, de csak szakszerűen!
Manapság 3.000-ért megcsinálják neked, annyit pedig bőven megér, mert nem kell orig. játékokat venned.
(Mondjuk én épp ma vettem meg a Crisis Core-t :D)