Konzol gépek

Miért nem indul el a játék, miért nincs hang, miért fagy le? Mindenféle technikai segítség ITT!
Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Konzol gépek

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Te mit használsz? Hol vetted és mikor? Bevált? Min a legélvezetesebb a játék?

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Nekem Pc-m van, de nagyon úgy néz ki, hogy bekell szereznem egy PS2-őt, az FFX és a későbbi részek miatt (bár lehet PS3 lesz belőle :) )

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nekünk van ugyan egy PS1-ünk, de használtan vettük és valószínűleg valamelyik korai széria lehet, mert elég keservesen olvassa a karcos és a nem eredeti CD-ket...
Ennek ellenére nagyon jó játszogatni rajta. A legjobb persze az, hogy egy csomó játékoat kaptunk mellé, mint például a Silent Hill 1-et, és a legfontosabb: egy eredeti FF VII-et :D
Ez az eredeti azt jelenti, hogy gyári CD, de nincs hozzá tok és az van ráírva, hogy "promo only, not for sale". Mindazonáltal teljes játék. Szóval gőzöm sincs honnan való lehet. Talán valami újság mellé adták?
Egyébként nekem is be van tervezve egy PS2 :)

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Nekem van PS-em és PS2-őm is. Ezeken játszom és az összes Final Fantasy-m eredeti. Általában erre rá is megy minden pénzem B) .
Szóval gőzöm sincs honnan való lehet. Talán valami újság mellé adták?

Nekem is így van meg a The Legend of Dragoon. Ez azt jelenti, hogy ezzel egy boltban lehetett játszani, esetleg teljes verziós anyagot küldtek valamelyik újságnak és ez után már nem árulhatták (vagy legalábbis nem teljes áron).
egy eredeti FF VII-et

ez egy platina verzió bónusz CD-vel vagy csak sima 3 cd-s?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Garott írta:Ez azt jelenti, hogy ezzel egy boltban lehetett játszani, esetleg teljes verziós anyagot küldtek valamelyik újságnak és ez után már nem árulhatták (vagy legalábbis nem teljes áron).
Igen? Akkor most már csak az a kérdés, hogy az az emberke vajon honnan nyúlta, akitől kaptam? :)
Garott írta:ez egy platina verzió bónusz CD-vel vagy csak sima 3 cd-s?
Sima 3 CD-s. A bónusz CD-n mi lehet? :O

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

A bónusz CD-n mi lehet?

Két videó a VIII-ből (mint valami előzetes). Az egyik a kezdővideó kicsit másképp (nincs annyi bevágás a történetből), a másik a táncjelenet.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Én már csak azért is fontolgatom egy PS2 beszerzését, mert lényegében az összes eddigi rész játszható rajta, az FF1-től a FFX-2-ig, valamint Pc-n sokszor szarakszik az FFVIII, a végét megse tudtam nézni, mer mindig lefagy a videó :( .

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Garott írta:Két videó a VIII-ből (mint valami előzetes). Az egyik a kezdővideó kicsit másképp (nincs annyi bevágás a történetből), a másik a táncjelenet.
Á, szóval semmi pótolhatatlan. Megnyugodtam :P
Nefrit írta:az FFVIII, a végét megse tudtam nézni, mer mindig lefagy a videó
Akkor Te még sosem láttad a végét??? :O Nincs videólópó progid, amivel játékon kívülről meg tudod nézni? Nekem van, elküldjem? (Egyébként az ffcenteren is fenn van - mármint a progi)
Egyébként ilyen videó-beakadós problémáim nekem PS1-en voltak, rengetegszer, az FFIX-nél. Mindig szaggattak és leálltak a bejátszások, ezért kénytelen voltam átugrani rajtuk, majd játék után gyorsán számítógépen megnézni őket !alien (egy PS-es videókilopóval - mi mindenre nem jók ezek :) )

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Egyszer láttam, egy havernál, kb. 2 éve. Majd megszerzem Ps-en, ha lesz gépem, azon táncsak jó lesz.

Egyébként, ma kicsit játszottam az FFVII-el Pc-n. Lassan 10! éves lesz a játék, de számomra, még most is a nr.1! Lehet el is kezdek játszani vele :)

bubo
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004. okt.. 28. 10:37
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: bubo »

Na, akkor végre bubo is befutott. Csak hogy ne hiányoljatok. 8) :p
Nekem jelenleg PS2-m van a Pc mellett, de szívem szerint, ha a pénz nem lenne akadály, minden konzolból szereznék egyet, mert mindegyiken van olyan játék, amiért fáj a szívem. X-boxon az Oddworld legújabb része, Gamecubon a Zeldák stb. Ebből is látszik, ha játszani kell a konzolt jobban komálom. Egyébként a PS-t azért szeretem a legjobban, mert nekem, mint már egy másik oldal forumán is írtam az abszolút kedvenc, még a Final-nél is jobban kedvelem egy picit (de tényleg csak egy picit) az a Suikoden sorozat, ami szinte 99%-ig biztos, hogy másra nem fog megjelenni.Sokak számára az első két rész grafikája nem lenne túl megnyerő (a két kiegészitőt sajnos nem ismerem) viszont a játékok felépítése olyan, hogy pár külön részek, és külön is élvezhető. egy nagy egészt is képeznek. Többek között az elöző rész mentett állásából mehetsz tovább, ami plusz dolgokat nyít meg.Így nem hiszem, hogy vállalkoznának rá, hogy kiadják az egészet, így nekem mindenképpen a PS marad.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Üdvözlünk körünkben bubo! :)

Válassz magadnak avatart, ha nincs olyan ami tetszene, az adatlapodon tudsz feltölteni.

Ha teli lennék pénzel, én is vennék konzolokat. Ps2-őt a Final sorozatért, meg van egy rakat japán RPG, amit kipróbálnék. Gamecube-ot meg Zelda, Rogue leader, Resident Evil gamékért.

Egyébként régebben volt SNES-em, azon nagyon sokat játszottunk (Street fighter II, Star Wars sorozat, Zelda, Mortal Kombat, Donkey Kong, és még sorolhatnám a jó gémeket). Aztán lett a Pc (Diablo, Heroes of Might & Magic, Fallout 1-2, Baldur's Gate 1-2, Icewind Dale 1-2, Final Fantasy VII-VIII). Itt lettem CRPG (számítógépes szerepjáték) rajongó.
Ja és hát az emulátorok, aminek hála játszhatok Sega-val, SNES-el, Gameboy-al, vagy akár Arkád játékokkal. Szóval jó ez a Pc :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Mostanság játszik valaki valamelyik FF résszel?

A Final Fantasy Tactics-al próbálkozott már valaki?
Én Gameboy Advance-n kipróbáltam, elég jó játék. Megjelent PS-en is.

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Az FF Tactics-ot sajnos boltban soha nem láttam, így nem volt alkalmam megvenni. Viszont találtam egy Chocobo Dungeon nevű játékot ami nagyon komoly. Egy Chocobo-t kell íránítani, labirintusokban (bár ez a címéből kitalálható :) ) A játék menete olyasmi mint a Diabóban. Azaz nincs körökre osztva a harc, hanem azonnali cselekedetek vannak.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Az se rossz! És mire van? Pc, esetleg valamilyen emulátor (ezt tartom valószínűbbnek)? Vagy PS-re szerezted? Ha a Diablóra hasonlít, akkor valami akció RPG lehet. Mindjárt utána is nézek.

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Ps-re jelent meg és 2 részről tudok. Persze lehet, hogy több jelent meg, de azok lehet, hogy csak Japánban.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Utána néztem én is a prognak, és úgy vettem észre, hogy ez a gém, inkább a 8-10 év körüli gyerekeknek készült. Az FF Tactics-ról több helyen is elég jókat írtak.

Na és hogy kicsit bosszantsalak benneteket, haverom megvette Gamcube-ra a Zeldát, meg a Resident 1 felújított változatát, úgyhogy ha kicsit emberibb idő lesz elmegyek játtszani :p

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nekünk pedig most már biztos, hogy hamarosan lesz PS2-nk, már csak az időpont kérdéses 8) Nemsoká veszek is egy FFX-et, ha megtalálom valahol olcsón. Pont vizsgaidőszakra. Remek :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Hát én meg úgy néz ki, hogy mostanában nemigen veszek PS2-t, mert monitor vásárlás előtt állok. (Samsung 795MB 17")

Avatar
Jani
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2004. dec.. 4. 15:46
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jani »

Hali!

Én PS hiányában most pc nyomom. A FF1 el játszom emulátor segitségével.
A grafika sejteti milyen régi a játék ,de nem is ez a lényeg,hanem a történet.
Angololul van de azért megértem a lényeget.

Nefrit nek: most már a PS2 csak 30-40 ezer forint.
bár hamarosan megjön a PS3 is

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jani írta:bár hamarosan megjön a PS3 is
Nem tud valaki valami pontosabb infót erről a PS3-ról? Jóval odébb lesz az még, nem?
Vagy a Sony vajon csak azért adta ki most a kettes átépített változatát, mert gyorsan le akar róla húzni még egy bőrt, mielőtt elavul?
(Bár itt kicsit furcsán hangzik az "elavulás" mert PS1-gyel is nagyon jókat lehet játszani még most is :))

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

A PS3 2006 előtt nem fog megjelenni. Így előfordulhat, hogy európában csak 2007-ben jön ki. De szerintem ez nem is baj, hisz a PS2 is csak akkor jött ki amikor már teljesen elérték a PS teljesítőképességének a csúcsát. És azért itt még a PS2-nél nem tartanak. Addig meg feleslege újjítani.
Ám mivel csak PS3-ra fog megjelenni a Final Fantasy XIII ezért remélem nem fog ennél többet csúszni.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Furcsa ez egyébként, hiszen ha belegondoltok, hová lehet még tovább fejleszteni egy konzolt? A PS2 már szinte olyan minőségű képet ad, aminél jobbat maga a tévé sem tud megjeleníteni! Mit tudnak már ennél jobbat kitalálni? :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Jaj te kis naív :). Nem a grafika a lényeg, hanem a máni.

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

A PS2 már szinte olyan minőségű képet ad, aminél jobbat maga a tévé sem tud megjeleníteni!

Ezért akarták eleinte a PS3-at csak más műszaki eszközbe beszerelve rakni. Azaz ha TV-be beszerelve kapnád akkor a minőséget legalább a 10 szeresére növelné. Persze ezt később elvetették anyagi megfontolásból.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Erről még nem is hallottam, de jobb is, hogy nem így döntöttek. Milyen lenne már ha egy tv-t is venni kellene vele? !dodge
A minőség alatt pedig azt értettem, hogy a tv képernyőnek egyszerűen nincs olyan felbontása, hogy érdemes volna a PS2-éénél jobb jelet ráküldeni.
Bár a PS 3D-részét talán még lehet fejleszteni, hogy szebbek legyenek a mozgások és élethűbbek a karakterek. De ez már tényleg csak pénzre megy :|