Kingdom Hearts, avagy káosz a köbön...

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék

Kit szeretnél legjobban látni a KH-ban?

Még több Cloud!!!
15
16%
Idétlenebb karaktereket, mint pl.: Zell, Tidus, Wakka
9
10%
Gonosz szereplőket, mint pl.: Seymour, Ultimecia
10
11%
Egy-két mellékszereplő felbukkanása érdekes lenne
4
4%
Szerintem a régebbi részekből kellenének (I-VI)
11
12%
Csendesebb karaktereket, mint pl.: Yuna, Lulu
21
23%
Csendesebb karaktereket, mint pl.: Yuna, Lulu
21
23%
 
Szavazatok száma: 91

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Kingdom Hearts, avagy káosz a köbön...

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Üdv mindenkinek!

Már a régi fórumról is hiányoltam egy elkülönített kis KH "szentélyt". Így úgy döntettem itt és most csinálok egyet.

Nagyon megoszlanak a vélemények erről a játékról. Vannak, akik csak a pénz szerzési lehetőséget látják a két nagy cím egybe olvasztásában, és vannak, akik kiváló ötletnek tartják.

Nos én az utóbbi kategóriába tartozom. Néha elszoktam gondolkodni azon, hogy mi lenne két más film szerplője találkozna egymással. Így mikor megjelent a KH, annyira meglődtem a páosításon, hogy azonnal meg kellett vegyem. :shock:

Aztán jópáran határozak úgy, mint és most izgatottan várjuk a KH 2-t. (Személy szerint én jobban várom, mint az FFXII-t. :jó: )

Nektek mi a véleményetek? Illetve ti milyen extrém párosításokat tudtok elképzenli a játékba? (pl.: mikor Donald kacsa Cluod ellen nyomul a Colosseumban. :bök:)
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Arxur 2007. máj.. 26. 11:53-kor.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Kingom Hearts, avagy káosz a köbön...

Hozzászólás Szerző: kult44 »

szriccs írta: Nektek mi a véleményetek? Illetve ti milyen extrém párosításokat tudtok elképzenli a játékba? (pl.: mikor Donald kacsa Cluod ellen nyomul a Colosseumban. :bök:)
Ezt megnézném.
Megkéne szereznem a játékot. Mert amikor először láttam a honlapját, hát azt hittem leborulok a székről. A SquareEnix Disney-s játékot csinált. Hát majdnem kivetettem magam a tizedikről. De így utólag már el kezdett érdekelni.
Én erre a párosításra lennék kíváncsi: Yuna(X-ből) vs. Dagger vagy Aeris

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

sztem nem rossz játék.igaz nem játszottam még vele,de sok jót olvastam róla

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hát amikor először hallottam erről a játékról, nekem is az volt a véleményem, mint sokaknak másoknak: Mi az úristen ez? :ostor:
Aztán láttam pár előzetes videót, meg képet, és rájöttem, hogy ez valójában marhajó lehet :D
Már csak azért is, mert szerintem jópáran Disney rajzfilmeken nőttünk fel, sőt nekem a Szépség és a szörnyeteg mind a mai napig a kedvenc rajzfilmem :D :fütyül: A másik meg hogy kedvenc FF-karakterek alternatív változatait láthatjuk viszont, ami azért nem rossz :)
Egyszóval én tuti kipróbálom, mihelyst meg tudom kaparintani :P

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Na én nem akarom leírni, mit is gondoltam a játékról a múltban ( :roll: ),
de személy szerint úgy gondolom, hogy egy ilyen "komoly hülyeség" féle játékot a legnehezebb megcsinálni. Épp ezért én is ilyenekre törekszem :D ... Egyébként tutik az FF-es karakterek, meg a disney-s régiek párosítása, de az újabb disnex karakterekkel nem tudtam megbékélni. Valahogy nem olyan eredetiek, mint a régiek, pl Donald kacsa meg ezek.
Mindazonáltal nem lehet olyan rossz játék a képek alapján, de hosszú távon nem biztos, hogy el tudnék játszani vele...

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Egyik kedvenc játékom, persze csak az FF után :P , Leon(Squall) 25 éves alakja és Sephi nagyon tetszenek. És már nagyon várom a második részt amiben lesz Steamboat Willie világ ami is a legelső Disney. Fekete-fehér és a szereplőknek gombszeme és pálcikalába van ebből kifolyólag Soráéknak is az lesz. :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

LOL, erre kíváncsi vagyok! :shock: :D
---
Szerk: Na, elolvastam a Kingdom Hearts bemutatóját az FFCenteren, és megjött a kedvem a játékhoz...:D

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Egyébként van itt valaki aki végigvitte az 1-et és a Chain of Memories-t?
Már *szerényen* rajtam kivül? :D

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Azureus írta:Egyébként van itt valaki aki végigvitte az 1-et és a Chain of Memories-t?
Már *szerényen* rajtam kivül? :D
Én a Chain of Memories-t pörgettem ki, de az uccsó fájtot még nem sikerült megnyernem :roll:
Én ott egyet utáltam: Micimackót. Pfej, de utáltam azt a dögöt, de amúgy a harcrendszer nagyon jó, de Hades és Cloud ellen kicsit szenvedtem :?

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Mi az a Chain of Memories? :?

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

GBA-s verziója a KH-nak :)

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Zid írta: de amúgy a harcrendszer nagyon jó, de Hades és Cloud ellen kicsit szenvedtem :?
Az még semmi az uccsó Riku rohadt nehéz hát még az utána lévő Marluxia. Én hősiesen bevallom, mer mé ne úgyse tehettek semmit ha ha :P , Még kóddal is rohadt nehéz kicsinálni. Bazz max élettel mentem ellen csupa Cloud kártyával. Azzal comboztam Omnislash-okat, és egyébként Marluxia gyenge a fizikai támadásra. De még így is rohadt nehéz volt. Viszont Riku-val Ansem nulla. Azt meg bírnám ha ebbe is beletették volna Sephi-t.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

akkor ezt én is ki fogom próbálni :P

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Na akkor a Chain of Memoriest honnan lehet megszerezni?? :D
---
OFF: Nem kapok gilt! Tökre kész vagyok! :cry:

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Nem ajánlom a CoM-ot mielőtt nem ismeritek a KH történetét. Mert az égvilágon semmit nem fogtok megérteni belőle.

Mivan olf nincs elég? :P

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Mer olyan mély a KH egy története?
Akár fel is vázolhatnád, kíváncsi vagyok rá!
---
OFF: gilből sosem elég! :D Épp a Masamune nevű késecskére gyűjtök.
Nincs nálad egy felesleges? :wink:

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

de a KH meg csak PS2re van :roll:

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Nekem meg van és már játszottam is vele, így tudok róla nyilatkozni. Először is azt tisztázni kell, hogy ezt a square a kisebb korosztájnak szánta, ezért lettek a karakterek kissé leegyszerűsítve, és ezért dolgozott együtt a Disney-vel. Az, hogy mindkét sorozat legnébszerűbb karaktereit összerakják nem volt egy rossz ötlet, de ahhoz képest, hogy gyerekeknek szánták nagyon nehéz lett. Az, hogy nem körökre oszott harc van az nekem nem tetszik, szeretem végiggondolni, hogy mit teszek és nem arra figyelni, hogy épp 40 szörny üt minden irányból és hirtelen merre csapjak. Ezek ellenére jó, sokat dob rajta a Karácsonyi lidércnyomásból Halloween town helyszín, ami nem volt annyira disney mézesmázos, és mindenképp legalább egyszer megöveteli, hogy mindenki végigjátsza. Aki szereti a Baldur Gare szerű kaszálós harcokat, gyerekrajzokkal azoknak tetszeni fog.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Chrono írta:de a KH meg csak PS2re van :roll:
Az eslő rész PS2-re jelent meg, lassan három éve. Azt követte egy folytatás GBA-ra, melyet nem szükségszerű végigjátszani a KH 2. részének megértéséhez. Én az első részt is és a GBA-s folytatást is végigvittem.

Nekem mindkét rész nagyon tetszett, bár a GBA-s résszel nem játszottam, annyit, mint PS2-n.

A második résznek idén karácsonykor kellett volna megjelennie Japánban, de már nagyon rég nem hallottam felőle semmit... :?

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

A japán már megjelent dec. 22-én és jelenleg márc. 1 van az US megjelenésre írva.
Egyébként szerintem nagyonis fontos a CoM a 2-höz. Megtudjuk Riku és Micky hogy lett az ami a 2-ben lesz. És a trailerekben igen sokat szerepel Namine.

KH-ban profi vagyok :wink:
olf írta:Épp Masamune-ra gyűjtök. Nincs nálad egy felesleges? :wink:
Most épp csak egy van és azt használom

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hmm... mindjárt gondoltam :D Valahogy látszott rajtad :D...
Na szóval, ha a TÖRTÉNETről tudna valaki valamit mondani, az alap sztorin kívül (mert azt ismerem), azt nagyon megköszönném :) .
Milyen a játék hangulata? Pergős, vannak benne dumás részek?
Azt láttam, hogy látványos jeleneteknek nincsen híján a progi, gondolok itt Sephi vs. Cloud harcokra, illetve a második rész trailerében szereplő egyik harcra ( amelyikben a nemtomki felszalad a ház falára). Naszóval ezekről egy pár szót, ha kérhetném!

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Najó akkor történet


SPOILER




Sora él boldogan egy szigeten és két barátjával, Rikuval és Kairival el akarnak menni hogy megismerhessenek új világokat. Mindeközben Disney Kastélyban a király, Miki egér, eltünik de hagy egy üzenetet hogy keressék meg a kulcsot. Donald és Goofy elindulnak megkeresni. Egyik este Sora szigetén egy fekete gömb mindent beszippant. (Atomos+Demi :P ) Riku-t elnyeli a sötétség Kairi meg csak simán eltünik. Sora egyszercsak a kezében tartja a Keyblade-et ("a kulcs") leöli a szörnyeket majd átkerül egy másik világba. Ott találkozik Donáldékkal és elkezdik keresni Mikit és Sora barátait. Az egész célja hogy minden világban bezárják a Sötétség Kapuját így oda több Heartless (az ellenség) nem juthat. Végül eljutnak a Világ végére legyőzik a gonoszt és bezárják az összes Heartless-t Kingdom Hearts-ba.
Gondolom ezt senki nem érti de ebben az esetben játszátok végig. :D

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

sztem nem egy rossz story...

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Azureus írta:A japán már megjelent dec. 22-én és jelenleg márc. 1 van az US megjelenésre írva.
Egyébként szerintem nagyonis fontos a CoM a 2-höz.
KH-ban profi vagyok :wink:
Akkor nálunk kb. szintén karácsonyra jelenik meg. :cry:

KH-ban én is profi vagyok. Az összes Trinitym, kiskutyám megvolt. Az időmérők a Colosseumban és természetesen Sephirot expert szinten... :twisted:

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Nembaj én azé megpróbálom azt a GBAs KH-t...bajom nem lesz tőle... :D... :roll: