Kingdom Hearts, avagy káosz a köbön...

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék

Kit szeretnél legjobban látni a KH-ban?

Még több Cloud!!!
15
16%
Idétlenebb karaktereket, mint pl.: Zell, Tidus, Wakka
9
10%
Gonosz szereplőket, mint pl.: Seymour, Ultimecia
10
11%
Egy-két mellékszereplő felbukkanása érdekes lenne
4
4%
Szerintem a régebbi részekből kellenének (I-VI)
11
12%
Csendesebb karaktereket, mint pl.: Yuna, Lulu
21
23%
Csendesebb karaktereket, mint pl.: Yuna, Lulu
21
23%
 
Szavazatok száma: 91

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Az első és második rész megjelenése között is eltelt több, mint 4 év.

Szerintem ne várjatok mostanság megjelenési dátumot... :roll:

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Silverjackal írta:Talán, ha szerencsék van, akkor jövő év elején megdobnak minket egy megjelenési dátummal.
Ha szerencsénk van kb 4 év múlva kapunk egy TBA-t. Aztán még 1 vagy fél év és kapunk egy-két képet. Majd egy másik fél év és kapunk egy trailert is. Aztán még egy év és kijön a játék.

De a KH Team még mindig a VersusXIII-at csinálja ami ugye állítólag 1,3% és szerintem nem lesz kész egyhamar.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Remek. Igaza van Silverjackalnek, elsőre gagyinak tűnik, de valójában fantasztikus játék lesz. Örömmel várok 4 évet. :D Addig nagyon olcsó lesz a PS3. :D :D :D

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

De én már hallottam olyan pletykákat, hogy a három, már Wii-re jön... Ez a PS3 már 100%?

Silverjackal
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2007. máj.. 18. 21:29
Tartózkodási hely: Ahol épp kedvem tartja...

Hozzászólás Szerző: Silverjackal »

Arxur, nem hinném, hogy a Wii-re kijönne a folytatás. Egyébként pedig nem harmadik részről kell beszélnünk, hiszen Nomura már egy ideje kijelentette, hogy más címmel fogja megjelentetni a folytatást, mert egy teljesen új brandet akar behozni, új szereplőkkel, új történettel, új játékmenettel, az még nem tisztázott, hogy a KH-kból mit tartanak meg, de bízzunk Nomuráékban és reménykedjünk, hogy a folytatás sem lesz kisebb kaliberű, mint a KH-k. Egyébként szerintem biztos, hogy a folytatás PS3-ra jelenik meg, hiszen a Kingdom Hearts-öknél is Nomura inkább a PS2-őt favorizálta. Wii-s megjelenés talán olyan formában lehet majd, mint az a Chain of Memories-el is történt, hogy esetleg kiadnak két rész között egy olyan játékot, ami feldolgozza a két rész között eltelt idő alatt történteket, bár őszintén szólva nem hinném, hogy kijönne egy Wii-s rész főleg az irányítás miatt. Jó, jó móka lehet a mozgásérzékelővel bohóckodni, de szerintem ennek a játéknak az esetében nem ez a megfelelő választás (egy átlagjátékos karja valszeg már az első pálya végére elfáradna a sok hadonászástól, ráadásul a menüt se lenne túl egyszerű kezelni és arról se feledkezzünk meg, hogy a konzol grafikai teljesítménye is igencsak véges, tehát a Wiihez képest technológiailag szerintem a PS3 sokkal jobb választás lenne, szóval a következő résznek nem hinném, hogy lesz Wii-s megjelenése).

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Mi a címe a CoM ending zenéjének :?: Pedig úgy figyeltem a készítőknél... :(

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Silverjackal írta:Wii-s rész főleg az irányítás miatt.
És az irányítás az amit Nomura annyira imád és ami miatt nagyon szeretne játékot készíteni a Wii-re.

A CoM ending-je meg ugyanaz, mint az első részé, azaz a Simple and Clean vagy a japán változata Hikari

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Azureus írta:
Silverjackal írta:Wii-s rész főleg az irányítás miatt.
És az irányítás az amit Nomura annyira imád és ami miatt nagyon szeretne játékot készíteni a Wii-re.
Tudtam, hogy jól emlékeztem valami ilyesmire... :D

Silverjackal
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2007. máj.. 18. 21:29
Tartózkodási hely: Ahol épp kedvem tartja...

Hozzászólás Szerző: Silverjackal »

Én is tisztában vagyok vele, hogy Nomurának tetszik a Wii irányítása és én magam se tagadom, hogy a Nintendotól tényleg hatalmas ötlet volt és viszonylag szépen meg is oldották a dolgokat, de szerintem körülményes lenne a KH rendszerét átportolni erre az irányításra.
Nekem az a véleményem, hogy a folytatás viszont mégis inkább PS3-ra fog kijönni.

Az én okfejtésem szerint a következők miatt:

1. Ugyebár az nem titok, hogy a KH fejlesztőgárdája most a Final Fantasy Versus XIII-on dolgozik és ha elkészül, akkor már meglesz a tapasztalat az új generációs PS-re, ami pedig valószínűleg az előző PS-ek alapjaira épül, ergo könnyebben megy PS3-ra majd a fejlesztés, mint Wii-re, amire még nem dobtak ki semmit se a srácok. (1 pont a PS3-nál.)

2. PS3-nak jobb a teljewsítménye grafikai téren és a blue-ray lemezekre is sokkal töb adat fér, mint egy átlag DVD-re, szóval a hely már megvan hozzá, hogy egy látványos és hosszú játékot készítsenek. A Wii teljesítménye ugyebár kisebb ilyen téren és mivel Nomura egy új brandet szeretne indítani, amely néhány újdonságot is hoz az eddigiekhez képest, szerintem logikus, hogy annak egy nagy és látványos belépőre van szüksége, aminek a lehetősége PS3-on 100%-osan biztosítva van. (2 pont a PS3-nál)

3. Ha új irányítási rendszert írnának az új részhez, akkor PS3-on alpul vehetik az előző részekét, hiszen a PS3 visszafelé kompatibilis, mint ahogy a PS2 is volt. Igaz, felmerültek ezzel kezdetben problémák és nem tudom, hogy a Sony mit lépett, hogy orvosolja ezeket, de ezek kezdetben se voltak egetrengetőek, szóval egyszerűbben megy PS2-es irányítási rendszer alapjain egy újat csinálni, mint egy teljesen újat írni a Wii-hez. Ráadásul ezzel a rajongók is biztos ki lesznek békülve, hiszen eddig se volt vele sok gond, Wii esetében meg ha valami balul sül el, az akár az egész játékot lehúzhatja. (3 pont így már a PS3-omnál)

4. Viszont ha az irányítás jól sikerül, akkor a Wii egyik legkeresettebb játéka lehet. (1 pont jár a Wii-nek is, de mint azt már mondtam, ennek a játék grafikája és a történet hossza, illetve ezzel együtt a kidolgozotsága látná esetleg a kárát, de ezért már megkapta a pontot a PS3)

5. Ötödik ok nem jut eszembe hirtelen, este van, fáradt vagyok egy kicsit, de adjunk még egy pontot a Wii-nek, mert ötletes konzol és így úgy tűnik, mintha szoros lett volna a küzdelem a PS3 és a Wii között. (2 pont a Wii-nél)

Végeredmény:

1. Sony Playstation 3 : 3 pont
2. Nintendo Wii : 2 pont

Várom a véleményeket... Mondja el mindenki, hogy szerinte milyen konzolokon fog megjelenni a folytatás!!! Lehet esetleg többet is említeni, elképzelhető esetleg multiplatformos megjelenés is, hiszen a lehetőség megvan rá, csak az nem igazán jellemezte még eddig a Square-t, hogy egyszerre ugyanazt a címet több platformon is megjelentesse. Általában a Japánban most a reneszánszukat élő handheldes (kézikonzolos) változatok azok, amik a megjelenéseket jellemzik mostanában. Sok remake és az eredeti történeteket kiegészítő részek (értsd: a ps-eken megjelent részek előzményeit, vagy következményeit bemutatók) jönnek ki mostanában.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Na, én most utánanéztem és olvastam egy TN interjút, amiben kijelentette:

a következő rész NEM a Kingdom Hearts 3 lesz, hanem egy mellék szál.

Ráadásul valamelyik hordozható platformra.

Tetsuya Nomura ezen kívül szeretné Roxast és Rikut is több szerephez juttatni, szóval elképzelhető, hogy ők lesznek a főszereplői a mellék szálnak. Illetve azt kifejteni, hogy hogyan jutott Mickey egér a Key Bladejéhez... 8)

És ismét: Nomura szeretne valami újat kipróbálni. Ezért semmiképp sem zárhatjuk ki a Wii-s folytatást...

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Nem kell már sokat találgatni, mert a 2007-es Tokió Game Show-n, szeptember 20-án, bemutatják majd.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Arxur írta:Tetsuya Nomura ezen kívül szeretné Roxast és Rikut is több szerephez juttatni
Helyes! Sora már tényleg eleget szerpelt. Riku is. Neki ott van a CoM-ban a története. Roxas története még nem volt. szóval az most lehet. :P Ha hordozható platformra akarják akkor legyen NDS, mert azzal már lehet pcn is játszani, mivel van hozzá működő emu...

Miking
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006. szept.. 9. 19:44

Hozzászólás Szerző: Miking »

Hali!
Én nem játszottam a khval, mivel nincs ps-em, de nagy ff7 fan vok, és érdekelne hogy ebben a 2 részben mi történik cloudékkal. Pl láttam képeken hogy itt sephirothnak van 1 szárnya :shock:
Tehát ha vki röviden, tömören leírja hogy miként viszi tovább az ő sztorijukat a játék azt nagyon megköszönném! :wink:

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Megtaláltam kiről mintázták Roxast. Mivel én is halálra unom magam a szünetben, pedig mennyi dolgom lenne XD, mi mást csinálhatnák, mint tévéznék és épp mit nézek:
High School Musicalt... XD (Legyetek szívesek nem cikizni... XD)

És kire ismerek rá a főszereplőben?

Kép

A szeme meg a tekintete is kísértetiesen hasonlít... Szerintem... :roll:

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Nah ezt nézte hugom egész szünetben, adták a jetixen utánna meg látom hogy a tv2 is...nem csodálom hogy hasonlítod valakihez én is annyit láttam a multhéten hogy már nekem is kezdtek az eszembe jutni a hülyeségek XD

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

GBA-ra viszem a KH-t szerintem nagyon jó!! :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

nekem is kezdtek az eszembe jutni a hülyeségek
Ez azert egy kedves megjegyzes Arxur allitasara vonatkozoan XD XD

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Már látom előre, ahogy a KH3-ban a High School Musical tagjaival énekel Sora... XD (Mint a kettőben Ariellel)

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Hát ez egy nagyon jó ötlet XD :D ezen nagyon jót nevettem Arxur!!! :D Zac Efron 4ever!!! XD XD

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Szeretnék egy kis segítséget vagy inkább tanácsot kérni!!!Hol lehet szerezni vagy hogyan kell Orichalcum+ ot meg Serenity Crystal-t szerezni, az Ori..-ból 9kéne a Sere..-ból pedig :? ????????KH2-ről van szó... :D

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Ha már van elég Szintetizálási tapasztalatod, akkor fele annyi cuccba kerülnek az item készítések. Ha ez nincs meg, akkor nem is fogsz elég Ora...+-t találni Sora fegyveréhez.

Ha már megvan a felezős rang, akkor nézd meg hol hagytál el ládákat, és keresgélj azokban. Illetve fejezd be micimackót meg Arielt.

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Szintetizálási tapasztalatot hogy lehet szerezni??már minden megvan egyedül az Orichalcum+-ból hiányzik úgy kb. 12 :D :? azt valahogy csinálni kell valamiből??? mert már nem sok kincsesláda hiányzik + megcsináltam a Micimacis részeket és az Arieles énekes témákat...

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Akkor nincs elég tapasztaladod, mert ennyi nincs belőle és készíteni sem lehet.

Szintetizálj itémeket. Minél többet és akkor kapsz majd cuccokat cserébe. A teljesen felesleges dolgokat is készítsd el, mert ha minden itémet elkészítesz, akkor is kapsz egy orákulum+-t.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Valszeg lejárt, de azért beírom:
Kingdom Hearts: Birth by Sleep. Ez lesz az új KH és PSP-re fog kijönni a szereplők ugyan azok akik a titkos videokban vannak
Van egy link a wikiről: katt
:D :D :D

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Bocsesz, hogy magam után írok, de az előző hozzászólásomat tegnap írtam.
Kérdésem lenne: A Drive Formok csak úgy lépnek szintet ha azokat a kis drive bogyókat összeszedem? Egy angol leírás olyanokat írt a Valor Formról, hogy csak akkor kapja a EXP-t ha megütik + a Wisdom meg csak akkor ha megöl egy ellenfelet. Ez tényleg így van, mert ha csak azokat a drive bogyókat szedem, nekem akkor is szintetlépnek.