Final Fantasy és más RPG-k PC-n

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
VII

még mindig nem megy...

Hozzászólás Szerző: VII »

még mindig FF VII probléma! nah szóval feltettem az 1.4-es xp patchet a chocobo patchet és a k-lite codec-eket is de semmi...mikor elindítom a jatekot hang van csak kép nincs. nagy feketeség! teljesen tanácstalan vagyok! aki otthon van a témában az kérem hogy segítsen! köszönöm!

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: még mindig nem megy...

Hozzászólás Szerző: Red13 »

VII írta:még mindig FF VII probléma! nah szóval feltettem az 1.4-es xp patchet a chocobo patchet és a k-lite codec-eket is de semmi...mikor elindítom a jatekot hang van csak kép nincs. nagy feketeség! teljesen tanácstalan vagyok! aki otthon van a témában az kérem hogy segítsen! köszönöm!
Szedjél le mindenféle patchet

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Milyen videokártyád van? Sztem az lesz a baj, régebben nekem is "rosszalkodott" a játék.

ownn
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2006. ápr.. 28. 23:43

Hozzászólás Szerző: ownn »

Üdv!

A FFVIII kicsit furán viselkedik az új karimon... 6600GT-m van és így néz ki a játék a patch felrakása után: http://iaro.srv.hu/kep/ff8bug.jpg

Szerintetek van valami megoldás, vagy a 3d kártya nem szereti a játékot?

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Én 3 dolgot néznék meg a helyedben, a konfigurációknál:
1:Van valami pixeles vagy texturás dolog, amit lehet állítani
2:Softver vagy 3d renderer-en van-e progi
3:mükszik-e a 8bit-es textúrás dolog

Nézd meg a readme-ben, hogy ismerték-e a videókártyádat a játék kiadásakor, ha meg nem akkor keress rá valahol egy frissítésre, azokban általában benne vannak az új videókártyák felismerései.
Egyébként milyen videokártyád van?

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Segítséget kérnék! Egy olyan kérésem lenne, hogy akinek megvan az FF7 3. play disc, .iso kiterjesztésben az szóljon legyen szives. Előre is köszönöm. :shock:

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

nekem megvan,de nem isoban hanem .bin (+cue) ban.de az már tök mind1 h milyen mert mind2-t kezeli a daemon tools meg a nero...

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

De az is egy fájl, ugye? Mert ha igen akkor nem tudnád átküldeni Msn-n vagy skype-on? (Csak akkor ha adsl-ed van természetesen :D )

ownn
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2006. ápr.. 28. 23:43

Hozzászólás Szerző: ownn »

tritto írta:Én 3 dolgot néznék meg a helyedben, a konfigurációknál:
1:Van valami pixeles vagy texturás dolog, amit lehet állítani
2:Softver vagy 3d renderer-en van-e progi
3:mükszik-e a 8bit-es textúrás dolog

Nézd meg a readme-ben, hogy ismerték-e a videókártyádat a játék kiadásakor, ha meg nem akkor keress rá valahol egy frissítésre, azokban általában benne vannak az új videókártyák felismerései.
Egyébként milyen videokártyád van?
Csak a bilinear filtering kikapcsolása van, de az nem oldja meg a problémát. Szoftverre nem fogom átállítani, mert úgy csúnyább, bár működik jól. :) 8bit-es cucc már ezer éve "Failed", amikor még jó volt, valami nagyon régi 3d karim volt. Azóta volt már ATI, NVidia meg minden, most jelenleg egy Gainward 6600GT-m van. Ez egy újabb fajta kártya, biztos nem ismeri fel a játék. Akkor szerintem az lesz, hogy keresek valami javítást hozzá. Azért kösz. :) És sok szerencsét a FFVII 3. cd-jének az áttöltéséhez, adsl-el nem lesz kis munka! :D

ownn
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2006. ápr.. 28. 23:43

Hozzászólás Szerző: ownn »

Ahha! Találtam valamit ezzel a fekete kockás dologgal kapcsolatban. Ebben a fórumban olvastam, hogy sok embernek gondja van a 6xxx-es NVidia kártyákkal, mert mind ezt a megjelenítési hibát okozza. Viszont ha Forceware 77.77-es drivert használnak, akkor még a 8 bit paletted textures című dolgot is felismeri, és a játék rendben megy. Megyek is és kipróbálom. Csak az a gond hogy ez egy régi driver és már egy nagy csomó dolgot nem támogat. :roll:

ownn
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2006. ápr.. 28. 23:43

Hozzászólás Szerző: ownn »

Ok, csak szólok hogy sem a 77.77-es, sem a 81.98-as driverrel nem lett jobb. Valaki azt mondja, hogy nem is a kártyával van baj, hanem a WINXP-vel, mert ez letiltja a 8 bit paletted textures-t, mivel ez egy régi technológia, és a GPU számítási teljesítményét csökkenti. Régebbi windózokkal elvileg jól működik.

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

tritto írta:De az is egy fájl, ugye? Mert ha igen akkor nem tudnád átküldeni Msn-n vagy skype-on? (Csak akkor ha adsl-ed van természetesen :D )
hááát adslem van de msnen egy 5 megás mp3 kb 1 óra alatt megy át,skype-m meg nincs,szal ebben nem tudok segíteni :(

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Kár, pedig jó lett volna. :( De te letöltötted valahonnan, vagy valakitől szerezted?

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

én warezről töltöttem le. nézz utána te is itt-ott

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Az nekem új. Mi a pontos cím?

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

van vagy x milió warezoldal,ez olyan téma h küldesz 1 sms-t 200 (ez csak 1 példa) ftért és kapsz 1 jelszót amivel pl 1 hétig tölthetsz az oldalról,és van általában fönn több száz Gb játék,film,zene,stb.
http://top40.webtar.hu/warez/index.php
innen csemegézz!
csak mivel a ff7 régebbi cuccos azért nem biztos h megtalálod mert ide minden ujabbat raknak,de azért keresgélj,én is megtaláltam :D

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Kösszi szépen, így talán könnyebb lesz: :)

Avatar
Edy
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005. máj.. 21. 2:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Edy »

ownn írta:Ok, csak szólok hogy sem a 77.77-es, sem a 81.98-as driverrel nem lett jobb. Valaki azt mondja, hogy nem is a kártyával van baj, hanem a WINXP-vel, mert ez letiltja a 8 bit paletted textures-t, mivel ez egy régi technológia, és a GPU számítási teljesítményét csökkenti. Régebbi windózokkal elvileg jól működik.
Próbáltad már Win98 módban futtatni? nekem többségében régi játékom van és 99%-a csak igy tud elfutni xp-n viszont gyönyörűen bármi gond nélkül.

ownn
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2006. ápr.. 28. 23:43

Hozzászólás Szerző: ownn »

Edy írta:
ownn írta:Ok, csak szólok hogy sem a 77.77-es, sem a 81.98-as driverrel nem lett jobb. Valaki azt mondja, hogy nem is a kártyával van baj, hanem a WINXP-vel, mert ez letiltja a 8 bit paletted textures-t, mivel ez egy régi technológia, és a GPU számítási teljesítményét csökkenti. Régebbi windózokkal elvileg jól működik.
Próbáltad már Win98 módban futtatni? nekem többségében régi játékom van és 99%-a csak igy tud elfutni xp-n viszont gyönyörűen bármi gond nélkül.
Igen, próbáltam már, az első dolgok között volt amit megpróbáltam. De sebaj, van egy régi GeForce 2 MX400 kártyám, azzal régen ment. Ha akarok vele játszani, csak bedobom a gépbe. Jobb megoldást nem tudok most, pedig nagyon sok helyen körülnéztem. :(

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Azért, ha valaki tud még, megoldást arra, hogy honnan tudnám megszerezni az FF7 3. play cd-jét, az legyen szives szóljon nekem mert égető szükségem lenne rá. Előre is köszönöm. :roll: :idea:

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

PS vagy PC? egyépként torrenten próbáltad már?

Itt van pl egy link bt-hez a ps verzióhoz, 3 db rar van benne 1-2-3. cd. remélem segítettem :)

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Nekem pc-re kéne, mert ott van meg, igen próbáltam torrnttal is csak, ami jó lett volna, ott a tracker nem elérhtő vagy, "azt mondja stop" , vagy csak olyan fileket szed le, amik nem mükszenek. Azért köszz a segítséget. :)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Szerencséd van tritto, h benéztem ebbe a topicba. Nálam most itt van az FF7 PC-re. Van íród? Mert ha igen, átküldöm a 3-as cd-n lévő fájlokat.

Egyébként nyomatnám én is, csak nem indul el. :cry2: De ebbe már beletörődtem.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

OK :D Jöhetnek van íróm persze. Előre is köszi mindent.

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Torrentről nem ajánlom, hogy letőltsétek mert az rossz lesz. Már mint az FFVII-et, PSX-re.
Pl: mikor a Shinra épületben menni kell a 68-ik emeletre akkor a játék kifagy, és ez feletébb idegesítő.
Ezt tapasztalatból mondom, mert én elpocsékoltam rá 3 cd-t.