Egyéb Square és RPG játékok!!!!

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
Pythonguy

Hozzászólás Szerző: Pythonguy »

MOnnya má meg meg vlki h honnan lehet a jade cocoon-t beszerezni!És mind2 PS2-es vagy olyan is van amit lehet a PSXe-vel emulálni??Vagy más emulátorral?Jah,és bárhonnan jó!

Loomis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2006. dec.. 28. 1:04

Hozzászólás Szerző: Loomis »

Érdekes, hogy még senki nem említette a Secret of Mana-t... Szerintem a Square egyik legnagyobb dobása volt. Elképesztően hangulatos játék, és nagyon látványos. (Látványos alatt nem az überfrankó grafikát kell érteni... :roll: )
Mai napig az egyik kedvencem.

Avatar
sin
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006. dec.. 24. 0:18
Tartózkodási hely: lőrinci rejtett féltekén

jó játékok

Hozzászólás Szerző: sin »

Kingdom hearts 2
Parasite eve 1-2
Dragon Qwest 8
Legend of Dragon
Legend of legaia
Xeongears
Grandia 1,2,3 az x-nem tetszett túl egyszerű.
Koudelka

Avatar
sin
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006. dec.. 24. 0:18
Tartózkodási hely: lőrinci rejtett féltekén

Hozzászólás Szerző: sin »

Shenmue 2-őt ismeritek?? Ez ugyan nem rpg, de aszongyák hogy *censored* jó játék. Dreamcast-ra jelent meg. Majd a napokben leszedem, oszt emuval játszok vele :D[/quote]

Én ismerem ha játszol vele hanyatd vágodsz mert a grafika annyira szép.


Az biztos, és nem csak a grafikája szép hanem az egész gameplay,ahogy a story alakul,és csak az a tény hogy te döntöd el hogy mivel töltöd el a napod pl:egész nap csak bunyózol,vagy nyerögépezel,vagy játszol sega saturn gépeden otthon tisztára olyan mintha a valódi életet játszanád.Bámulatos hogy mi mindent meg lehet valósitani megfelelő ihlettel.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

A Xenogears-zel épp mostanában játszok (sok más mellett), elég frankó játék! Squaresoft minőség, igaz, mechákra épül az egész, és néhol elég japános gondolatmenete van, de ügyesen összedobott RPG. Sok jó zenéje van, meg elég fránya minőségű animebetétek. Azért csak ajánlani tudom!

Avatar
sin
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006. dec.. 24. 0:18
Tartózkodási hely: lőrinci rejtett féltekén

Xeonsaga 3

Hozzászólás Szerző: sin »

A xeonsaga-t ismeritek az 1-2.része is franko de ez a harmadik része ez a csúcs torrenten fent van.
Kos-Mos ismét szárnyal csak ezuttal más séroval.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Sacred

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Nos, egy elég furcsa dolgot tapasztaltam egy régebbi RPG játékban. Az történik benne, hogy bizonyos területeken a bejárható világon egyszerűen felrobbannak az ellenfelek, ha a közelükbe megyek. :shock: Hozzájuk se kell érnem, vagy lekaszabolnom őket, elég ha a hatáskörömben vannak, és bumm, máris meghaltak.
A játék első kiadásai gyárilag bugosak voltak, de nekem a gold kiadás van meg (javított verzió).
Szóval, tud valaki választ eme talányra? :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Legend of Mana megvolt valakinek?

Kép

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Egyéb Square és RPG játékok!!!!

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

nekem is tetszett 1 regi jatek amit meg az enix keszitett snes-re
konkretabban:
E.V.O.: The Search for Eden
kar hogy ebbol nem csinaltak remake-et
hasonlot csak 1et lattam igaz grafikailag sokal szebb volt de enek a kozelebe se ert
egyebkent maganak a jateknak az a lenyege hogy vegig jarod az evoluciot ez is egyfajta rpg vanak benne foellensegek meg minden evolucios pontokert cserebe fejlesztheted a lenyedet amit a legyozott ellensegek megevese utan kapsz illetve igy az eletet is feltoltod novenyek megevesevel is lehet eletet tolteni de az evolucios pontot nem ad
nagyon jo jatek ajanlom figyelmebe mindenkinek!
ha snes emulator kerul a kezetek ugyebe feltetlenul probaljatok ki!

ha valaki elkezd vele jatszani es elakad szoljon nekem ugyanis vegigjatszottam :D

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Egyéb Square és RPG játékok!!!!

Hozzászólás Szerző: Symbol »

TOP 10:

10-Max Payne
9-Fable 2
8-Dark Cloud
7-STAR WARS:Knights of The Old Republic
6-Fire Emblem
5-Jade Empire
4-Yakuza
3-Fallout 3
2-Mass Efect
1-!!!! SPIDERMAN: WEB OF SHADOWS !!!!

SzpáJDöööööööörmen a legjobb :mrgreen:

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Egyéb Square és RPG játékok!!!!

Hozzászólás Szerző: basch »

prince of persia warrior witthin
prince of persia sands of time
prince of persia the two thores
meg az össz. ff
ja és a lord of the ring the third agéban ahol 6 szörny vesz körül azokhoz valami tipp?

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Egyéb Square és RPG játékok!!!!

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

MACHINARIUM

http://www.google.hu/images?hl=hu&q=mac ... 24&bih=525

Egész véletlenül akadtam rá és mivel robotb*zi vagyok, rögtön megtetszett. Baromi jó képi világ, szép zene, sok humor, könnyű irányítás és piszok nehéz feladványok. Főleg a vége felé. Jó szórakozást :)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Robotlás

Hozzászólás Szerző: olf »

Azért Neverhood-féle szopatások nincsenek benne... :mrgreen: de akkor is alapmű. Nem is hosszú, nekem volt vagy két délután meg egy éjszaka (belefeletkezéssel, ami kalandjátékoknál gyakori).
:robot:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Egyéb Square és RPG játékok!!!!

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hát nálam azért volt olyan feladvány, amivel egy óráig szórakoztam :1eye: Mondjuk a vége felé a színes golyóhúzogatós :1eye:

De akkor valószínűleg csak én vagyok béna X D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Nem, a golyóhúzogatós az tényleg sunyi. Csak tudnám, hogy a fenébe találnak ki ilyen logikai feladványokat...

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

The Legen of Zelda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Valaki nagy Zelda fan dobhatna egy leírást, hogy eszik-e vagy isszák, annyira mondják sokan, h dejó játék.
Csak, hogy köbö miről szól, mik a főbb részek, mire jelent meg, esetleg milyen sorba "illik " végigjátszani , már ha egyáltalán kapcsolódnak egymáshoz a részek.

nem,nem fogok googlizni

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

...

Hozzászólás Szerző: olf »

Te jó ég, ez iszonyat nehéz kérdés.
Gondolkodtam már rajta, hogyan mondanám el valakinek, aki ezt megkérdezi. Mindig hosszú áriáknál lyukadtam ki a végén. Most erre nem lesz időm, csak...

A Zelda sorozat egy jó játék önmagában is, de ha nem érzed át, semmit sem kapsz, amit adhat neked. A Zelda szerepjáték a szó legerősebb értelmében. Ha leülsz vele játszani, el kell felejtened minden mást, és el kell mélyedned ebben a kalandban. Erre sokan egy bizonyos életkor után képtelenek, pedig csak így kapnak súlyt az események, csak így válnak intenzívvé és meghatározóvá az élmények. A Zelda egy nagyon fontos bizonyíték számomra, hogy az ember 9-10 éves fejjel mennyire másképp éli meg a világot. A Gyűrűk Urához tudnám hasonlítani a játékot elég sok tekintetben, ez az egyik: a Gyűrűk Urát olvashatod felszínesen is, mint egy mesét - így csak egy történet marad, jelentés nélkül. De ha elmélyülsz a világban és valósággá teszed azt, olyan kikristályosodott örök értékek hordozójává válik a könyv (vagy a játék), ami elmondhatatlanul lényeges üzenetet hordoz. Bele kell élned magad.

Most a visszafogottan rövid ária és lila köd után (magamat is meglepem, hogy ennyivel beérem, de agyalnom kéne a megfogalmazáson, hogy rendesen el tudjam mondani) egy kis gyakorlati infó:
Tökmindegy, melyik résszel játsszol szinte, mert majdnem mindegyik tök ugyanaz. Én az Ocarina of Time-ot (N64) helyezem az első helyre, nálam az az alfa és omega a videojátékokkal szerzett tapasztalataim között. De ott van a Majora's Mask (N64), az egyik legdurvább rész, és legkülönösebb hangulatú/üzenetű játék, amivel valaha játszottam. A Link to the Past (SNES) meg egy igazi retro rész, hasonló az Ocarinához, csak sokkal nehezebb. Arxur a Wind Wakert (Gamecube) is tudná ajánlani, nekem ahhoz nem volt szerencsém.

Billentyűzettel nem az igazi.

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Egyéb Square és RPG játékok!!!!

Hozzászólás Szerző: Symbol »

Tisztára mint egy író, nem?

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Egyéb Square és RPG játékok!!!!

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Még egy kérdés Olf : neked megvoltak a megfelelő gépeid hozzá (N64, GC, WII) vagy valami emulátorral toltad? (csakhogy érdemes-e nekiállni gép nélkül)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Mondtam, billentyűzettel csak a baj van. Szerezz egy gamepadet (de jobb híján a bill. is megteszi...). N64-et meg SNES elég frankón lehet emulálni, GC-t erős géppel. Az Ocarinát anno eredetin toltam, de emuval is végigjátszottam, sajna nemtom melyikkel, mert azóta nincs valamiért, ennek nézz utána te. SNES-re természetesen a ZSNES-t tudom ajánlani. Wii-t is lehet tán emulálni valahogy, de nekem az eredeti gép mellett nem volt rá szükségem.

A maga nemében a Twilight Princess is jó rész, de az Ocarinához nem ér fel.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Egyéb Square és RPG játékok!!!!

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Gamepad az van, azzal nem lesz gond, emuknak meg utána nézek. Most nagyban MGS őrült vagyok, de majd ebbe is belekezdek vmikor. (értsd: amíg az MGS megy addig semmiképp. annyira elragadó játék, a szó legszorosabb értelmében.*gray fox,meryl,psyco mantis és snake fan*)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Nem tudtam az előző hsz.-t szerkeszteni : S

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szerk:most már Otacon-fan is, valami kib*szott jó ez a játék, az FF10 óta nem voltam ilyen "megszállott" gémer.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Fanboyok egymást közt... ez durva

Hozzászólás Szerző: olf »

Muhahaha! :D
Ugye, hogy ugye, hogy zseniális.
Még egy megvilágosodott, akit letámadhatok MSN-en. :hehe:

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Egyéb Square és RPG játékok!!!!

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

zeldabol a wind waker-t vegigjatszottam game cube-on annyira nem fogott meg de azert elvoltam vele
pl azok a reszek amikor hajoval kelett menni tetszettek

zola2000
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010. jún.. 15. 11:04

Re: Egyéb Square és RPG játékok!!!!

Hozzászólás Szerző: zola2000 »

Érdekes hogy a JRPGs cégek ebben a generációban először xbox360ra irtak játékokat (Blue Dragon, Eternal Sonata, Lost Odyssey, Star Ocean 4, Tales Of Vesperia), aztán DSre, most meg úgy néz ki váltanak Wiire(tales of graces, dragon quest 10, Arc Rise of Fantasya, Last Story, Xenoblade, Sakura Wars), bezzeg régen elég volt SNESt, PS1et, PS2t venni.