Chrono Cross és a Chrono Trigger

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

most már egy kukkot sem értek az egészből :(

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hm, tegnap megjött a kedvem a CT-zéshez, el is kezdtem, és elakadtam ott, mikor először a jövőbe (legalábbis jövőnek néz ki, elég lepusztult) jutok. Átgázoltam a Lab 16-on, majd az azt követő Dome-ban kinyírtam a biztonsági robotot (első húzós harcom volt), ezekután pedig elkaptam a patkányt. Namármost, azt mondja a szentem, hogy L+R-t tartsam nyomva, és nyomjam meg rá az A-t, és így kinyílik a titkos járat. Meg azt, hogy nem hibázhatok. Hát köszönöm szépen. "Hol a fenében kell nyomogatnom?" - kérdezem jogosan.
Lejjebb megyek egy képernyőt, ott vala két panel. Az egyik csillog. Jó, odamegyek az egyikhez, benyomom a "titkos kódot". Rá se ránt. Gyorstöltés, odamegyek a másikhoz, L+R+A, szintén semmi. Gyorstöltés, patkány megint: hát nem mond többet. Kérdezősködök, semmi. Piszkálgatok mindent: semmi. Csatornarendszeren átmegyek a másik kontinensre (kinyírom a békahernyó izét), na ott se nagyon vala semmi, csak egy tudósbácsi, meg egy megmászhatatlan hegy: vissza a Dome-hoz. Az öreg fószer továbbra is azt mondja, hogy [nemtommit], ami arra utal, hogy még nem vagyok kész, vagyis meg kéne találnom a titkos ajtót. Pf. :hát: MINDENHOL benyomogatom a szuperkódot, természetesen mindig külön visszatöltögetve. Valaki mutasson utat, mert lehet, hülye vagyok.
Egyébként nagyon király játék, csak elakadásom késztetett abbahagyására, valamint, hogy a keresgélésben megakadályozott a túl sok harc.

Serge

FF 8 magyarosítás

Hozzászólás Szerző: Serge »

Háj mindenkinek!!!

Kéne egy kis segítség!
Nem tudtok FF8 magyarosítást?
Én csak a jarjar-ét toom de azt meg nem tudom feltelepíteni.
Hiába irja le, hogy kell.

Mindenkinek köszi a segítséget!!!!!!!!!

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

olf írta:...Namármost, azt mondja a szentem, hogy L+R-t tartsam nyomva, és nyomjam meg rá az A-t, és így kinyílik a titkos járat. Meg azt, hogy nem hibázhatok.
Lejjebb megyek egy képernyőt, ott vala két panel. Az egyik csillog. Jó, odamegyek az egyikhez, benyomom a "titkos kódot". Rá se ránt. Gyorstöltés, odamegyek a másikhoz, L+R+A, szintén semmi...
Ááá, hogy én mennyit szenvedtem ennél a résznél... XD
Úgy kell csinálni, ahogy írtad, csak marha nehéz eltalálni a L+R+A billentyűkombót. SNES-en simán menne, de a billentyűzet valamiért nem szereti, ha egyszerre 3 billentyűt nyomsz le. Szerintem újratölteni nem kell, és nem történik semmi, ha elsőre nem sikerül. Asszem a csillogó kütyünél állva kell nyomkodni. :wink:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ja, vettem észre, el is kezdett pittyogni a PC speaker...
Viszont én inkább arra a helyre tippelnék, ahol leesett a biztonsági robot, mert ha ott benyomom a menüt, akkor kijövetel után kénytelen vagyok megküzdeni 4 robottal, amik előjönnek a semmiből.
"Szecska mester" meg ugye azt mondja, hogy "Don't make any mistakes, or you'll be sorry."

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Nyah, én erre gondoltam:

Kép

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Chrono Crossal játszom, már a végefelé tartok (Terra Tower előtt), és nagyon tetszik!
Csak hát nem valami tiszta a története. :| Nagyjából értem, de ez a sok dimenziósorvadás/időutazás stb., szal nem tökéletes a kép, és néha nem értem a szereplők kilétét ill. motivációját. Nincs erről valami összefoglalásféle, esetleg valaki el tudná magyarázni tisztán, ha érti? (szép fehér betűkkel :wink: ) Előre is kösz!

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

http://db.gamefaqs.com/console/psx/file ... nology.txt
A teljes Chrono-lógia, Triggerrel, Crossal.
Szerintem nagyon érdekes, összetettségében pedig simán üti az Ultimecia-Rinoa elméletet. Ráadásul ez biztos, hogy így van. Lehet, ha majd egyszer kedvem lesz, lefordítom, mert nem valami bonyolult a nyelvezete.
---
Azért nem tudom URL-be rakni, mert a gamspot nem engedi, hogy innen elérhető legyen, úgyhogy másoljátok be a helyére!
---
http://www.chronocompendium.com/Term/Ch ... tions.html
Még ez is egy jó bonyolult leírás...
Ezen belül: http://www.chronocompendium.com/Term/Pr ... ravel.html
Ilyen részletekbe menő dolgokat képesek egyesek kreálni EGY JÁTÉKRÓL. Na, nem kicsi játék, de ez már tényleg durva! :shock:

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Észre vettem valamit. Mikor a játék elején bejönnek a készítők, megtaláltam Akira Toriyama nevét. Az télllleg Ő, aki a Dragon Ball-t rajzolta mangában? Azt kell mondjam, hogy a fejek (ami a menüben van) eléggéé hasonlítanak az Ő stílusához. Sajnos még mindig nem tudok feljutni arra a hegyre ami a jövőben található. Lab 32 ben pedig, ha oda megyek a motorhoz vagy sikló hoz nem történik semmi, ha meg tovább akarok menni akkor meg újra jönnek azok az idegesítő szörnyek. Jajj valaki magyarázzzzzzamár el, hogy mi a halált kell ott csinálni. :cry2: :cry2: :cry2:

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

Axel írta:Észre vettem valamit. Mikor a játék elején bejönnek a készítők, megtaláltam Akira Toriyama nevét. Az télllleg Ő, aki a Dragon Ball-t rajzolta mangában? Azt kell mondjam, hogy a fejek (ami a menüben van) eléggéé hasonlítanak az Ő stílusához. Sajnos még mindig nem tudok feljutni arra a hegyre ami a jövőben található. Lab 32 ben pedig, ha oda megyek a motorhoz vagy sikló hoz nem történik semmi, ha meg tovább akarok menni akkor meg újra jönnek azok az idegesítő szörnyek. Jajj valaki magyarázzzzzzamár el, hogy mi a halált kell ott csinálni. :cry2: :cry2: :cry2:
Igen, ő AZ az Akira Toriyama. Amugy meg valamelyik dome-ban meg kell szerezned az egyik tagtól a bike key-t, és azzal tudsz majd motorozni! asszem az a dome ami közvetlen a lab 16 alatt van

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Jaja, a motor előtti dome-ban le kell menni "élelmet szerezni". Ott lesz egy kemény boss is, meg még egy-két dolog, aztán jön a kódbenyomogatós rész, amiről fentebb láthatsz egy kis dzsemborit.

hazuki
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007. jan.. 30. 20:03
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: hazuki »

A Chrono Cross a világ 2. legjobb játéka számomra mert a best az a shenmue a Chrono triggerrel meg most nyomom nes emu-n nem tudnál segiteni a chrono triggerben?végigjátszást keresek lehetöleg magyarul v. ha tudod(gondolom igen) mond meg légyszi h. a masamune megszerzése és összerakása után mit kell csinálni?elöre is köszi a választ :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Nah. Végigjátszást ne használj, elveszik az élmény! :wink: Amúgy se hosszú játék, de bizonyos tekintetben felülmúlja a Crossot (pl. karakterek). A Masamune megszerzése után arra a szigetre kell emnni, ahol Tata és Frog lakik, annak is a keleti részére. Egy hegy mellett majd magától folytatódik a kaland!

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Bocs az alápostért, de gondoltam muszáj.
http://www.youtube.com/watch?v=RNUYwRnnMJs
Hallgassátok meg, jó! :wink:

Chivas23
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007. márc.. 15. 12:42

CC

Hozzászólás Szerző: Chivas23 »

Sziasztok!
Elakadtam a viper manorba. Nem tom merre kell menni. Megmentettem pipet meg minden beszéltem lucciaval de semmi!!
Please help!!!

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Re: CC

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Chivas23 írta:Sziasztok!
Elakadtam a viper manorba. Nem tom merre kell menni. Megmentettem pipet meg minden beszéltem lucciaval de semmi!!
Please help!!!

El kell menni arra a helyre ahol Glenn nézi a falat. Neked is meg kell nézni és kiír két számot.
Balra egy szám és jobbra egy szám.
Ha megvan menj középre a házban ahol bejöttél és forgasd a szobrott annyiszor arra amennyi számot kiírt.
Utána kinyilik az ajtó és mehetsz fel az emeletre.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Valaki nemtudja beszkennelni azta CC-és könyvet ami a Playtime-hez volt? Megköszönném

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Megpróbálok tenni valamit az ügy érdekében. Nekem ugyan nincs szkennerem, de majd valamelyik haveromnak csak lesz...

stadler
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007. márc.. 7. 14:08
Tartózkodási hely: salgótarján/pásztó

Hozzászólás Szerző: stadler »

ez olyan rossz...emulátorok..pc ne szégyenítse mr be a konzolok világát!ne akadjon ki senki de sztem ez ganajság arra értem,h pc ne fusson ps snes ill a további konzolokról egy játék sem!jönnek a nextgen konzolok pár év és azokat is feltörik..áá ez a rossz

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Chrono Cross-ban a Viper Manor-nál lévő szobornál mi a kód? Honnan tudhatom meg a játékban?

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Mikor hamis kódot írsz be, leesel egy börtönbe, ahol szóval kell tartanod az őröket, még megjön Kd (vagy ha nálad van, csak dumálj velük sokszor).
Aztán balra kell menni a folyosón, ahol az egyik szobában megtalálod Glennt, aki egyszercsak felír egy számot a falra. Ott meg kell vizsgálni a falat, az lesz a kód.

Avatar
jerom
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2006. aug.. 17. 19:13
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: jerom »

A Chron Cross -ba elakadtam Hydra Marhe után vok , amikor megmentetten Kid-et utána nem tom merre vagy, hova kell menni

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

jerom írta:A Chron Cross -ba elakadtam Hydra Marhe után vok , amikor megmentetten Kid-et utána nem tom merre vagy, hova kell menni
Keress a térképen egy olyan helyet ahol köd van.Előtte töltsd fel a tablet készleted mert boss csata lesz.Ha nem itt akadtál el légyszi pontosíts.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Menj el otthoni világba Arni-ba, majd ott az öreg halásznak adjál 100G és elvisz téged csónakjával a Blue ragon szigetre itt lesz pár harc, majd ha itt végeztél menjél vissza a másik világba, ott menj a ködhöz, ha ez is kész akkor irány Fort Dragonia.

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Én még annyit hozzáteszek, hogy vásárolj be a következő Trap Element-ből:IceBerg, HolyLight, Inferno, Volcano, FreeFall, mielőtt Fort Dragonia-ba mész. Marbule-ban lehet ilyeneket vásárolni.