Játékok PC-re, konzolra az FF stílusában

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Játékok PC-re, konzolra az FF stílusában

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Ismertek olyan játékokat, amik hasonlítanak a Final Fantasyra? Vagy esetleg még jobbak is annál?
Mivel játszottál legutóbb? És konzolon vagy PC-n nyomtad?

Ide jöhet minden más japán vagy japán stílusú játék, amit még szerettek az FF-en kívül! ;)

(Quake-esek, Counter Strike-osok és Halflife-osok kíméljenek ;) )

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Suikoden, Xenogears, Legend of Dragoon? Ilyenekre gondoltok?

Akkor yó mert még egyikkel sem gameltem :D :D :D
Final fantasy 4EVER!!! Bár mondjuk a LoD-ot kipróbálnám szívesen.....

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Elég egyedi a harcrendszere elég meglepő lehet. De szerintem nagyon jó. Csak meg kell szokni (kb 10 perc). Azért szerinem egyszerűbb mint a Chrono Cross harcrendszere.

Avatar
Bahamut
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2004. dec.. 22. 18:09
Tartózkodási hely: Kmét

Hozzászólás Szerző: Bahamut »

Én most a Star Ocean:Till the End of Time-mal játszok PS2-ön és egész jó kis rpg.
A story is jó, igaz nem egy FF,de azért jó.A harcrendszer az ugye "real" és nem körökre osztott.Bele is kellett telni egy kis időnek mire megszoktam.Ja és a szörnyeket lehet látni a pályán.Talán röviden ennyit róla.
Amit meg még szivesen kiprobálnék az a Suikoden 3,ugyanis nagyon megtetszett az értékelés, amit a Veres Miki írt az 576-ban. :D

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Én kb. 6-8 évvel ezelőtt játszottam SNES-en FF-hez hasonló játékokkal. Elég sok ilyen stílusú játék jelent meg rá. Pl. Breath of Fire sorozat, vagy a Chrono Trigger. Tényleg, a Chrono-t valaki végig vitte? Én a jövőben akadtam el, mikor valami titkos ajtót kellett megtalálni, és egy egeret (patkányt?) kellett elkapni, és az tán megmutatja hol van, de én nem találtam.

Avatar
Bahamut
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2004. dec.. 22. 18:09
Tartózkodási hely: Kmét

Hozzászólás Szerző: Bahamut »

Erről jut eszembe,hogy még a Breath of Fire 5-el is játszottam.Na az aztán tényleg nem tetszett. :(
Elég vontatott egy játék szerintem.Még tápolni se lehet benne rendesen.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Nefrit: Én játszottam a Chrono Triggerrel, csak az volt a legnagyobb baj hogy az egy olyan game ahol gyakorlatilag semmi sem kötelező én meg olyan gamer hogy 1. végigjátszáskor nem nagyon keresek semmi extrát. És gondoltam majd csak megyek megyek és majd lesz vmi.....hát lett is. A gamet végignyomtam kb. 6 óra alatt. A főboss pedig olyan a gameban hogy képes leutánozni az eddigi bossok harci tudását/technikáját. És akkor észrevettem hogy a bossok 3/4-t nem is láttam amit ott a végén leutánozott...... amúgy talán tudom hogy hol vagy és asszem már nincs messze a vége....ha jól emléxem

Yuber
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2005. jan.. 4. 4:42
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Na, megvan a téma. ;)

Szóval ne ragadjunk le a FF-nél, lássunk el távolabbra is, lássuk a fától az erdőt. :D Nem mintha bármi bajom lenne az FF-el, sőt, csak hát van élet rajta túl is. :)

Kedvenc sorozatom a Suikoden, esetleg ismeri innen még vki? Szívesen beszélnék róla. :)
Bahamut, ha beszerzed a 3. részt, és tetszik, mindenképp ajánlom a 2. részét a sorozatnak, mert az mindent visz! ;)

Többi kedvenc: Xenogears, Legend of Dragoon (Chrono, hamarosan gamelhetsz vele ;) ), Star Ocean 2, Tales of Destiny, Parasite Eve, Chrono Trigger/Cross meg még vannak, csak nem jutnak eszembe. !dodge

Szal ki melyikeket ismeri? :) Melyikről mennyen a duma? Bármire nyitott vagyok. :P

Nefrit: Holnap utánanézek, rémlik a hely, de már rég volt. :P ;)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Yuber írta: Többi kedvenc: Xenogears, Legend of Dragoon (Chrono, hamarosan gamelhetsz vele ;) ), Star Ocean 2, Tales of Destiny, Parasite Eve, Chrono Trigger/Cross meg még vannak, csak nem jutnak eszembe. !dodge

Szal ki melyikeket ismeri? :) Melyikről mennyen a duma? Bármire nyitott vagyok. :P
Thx Yuber ;) !amazed

A felsoroltak közül én csak a Parasite Eve-vel és a Chrono Triggerrel gameltem. :(

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Hát én csak a Parasite Eve 2-vel gameltam, még anno PS-n!
De az tetszett! :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Erről a Parasite Eve-ről írjatok már egy pár sort légyszi. Szintén szerepjáték? Mert láttam belőle pár képet és inkább mászkálósnak tűnt. Viszont elég szimpinek néz ki, úgyhogy kiváncsi lennék rá :)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

A Parasite Eve valóban ilyen mászkálós game, ilyen Resident Evi vagy Dino Crisis típus. Aki szereti a horror-rpg-ket annak kötelező. A Főkari Aya Brea (Yuber avatarja). Ez is körökre van osztva, de itt látod az ellenfelidet és nem muszaly velük harcolni.Mást nem ok mondani nagyon sirályos horror-rpg és érdemes játszani vele.

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Chrono el is mondta amit akartam! :)

Yuber
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2005. jan.. 4. 4:42
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Chrono: Avim nem Aya, hanem Eve, bár kétségtelen hasonmása, de ez a PE2 sztorija. :P Aya idősebb. :)

Emtrexx: Az első rész rpg-sebb, amolyan darkos rpg-t kell elképzelni. Harcokban egyedűl vagy, rendőr lévén, különböző lőfegyverekkel kell felvenni a küzdelmet a szörnyek ellen a valós világban. Ugyanis Manhattanban játszódik.
Ellátogathatsz a Central Parkba, az őrsre, kórházba és még számtalan helyre.
A game elején az operában kezdesz, de az előadás hamarosan tömeggyilkosságba fullad, egy titokzatos nő által. Egyedüli túlélők mi vagyunk, nem véletlen! Innen indúl a sztori, kideríteni ki ő, mit akar tőlünk.
Lesznek segítőid, hátráltatóid, a sztori bonyolódik, szóval a történettel nincs gond!
Harcok is jók, kellően nehezek.
Nagyon jó game, mindenképp kezdj bele! ;)

Ha gondolod írok a 2. részről is, sok dolgot megváltoztattak, nem biztos, hogy hasznára... B)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Köszi srácok, nagyon jól hangzik! :)
Sajnos nem nagyon van erőm játszogatni, a Silent Hill 2-ből is már csak pár órányi játék van hátra de az is hónapok óta húzódik B)
De azért ha látom valahol beszerzem :)

Ja egyébként a Silent Hill is megér egy misét. Bár gondolom azt már tényleg mindenki ismeri, noha nem rpg.

Yuber
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2005. jan.. 4. 4:42
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Nefrit írta:Tényleg, a Chrono-t valaki végig vitte? Én a jövőben akadtam el, mikor valami titkos ajtót kellett megtalálni, és egy egeret (patkányt?) kellett elkapni, és az tán megmutatja hol van, de én nem találtam.
Megnéztem, el kell kapni a patkányt, az mond vmi infót, majd vissza kell menni a bejárathoz, ahol van egy panel. Meg kell nyomni az R1, L1 és X-et, erre lenyílik a tovább vezető út... Ott újabb panel, ismét ezeket a gombokat kell lenyomni.
Innen már menni fog. ;)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Kösz az infót, ezeket én is csináltam, de nekem nem nyílt ki ajtó :( . Pedig már vagy háromszor újrakezdtem, hátha valamit elhagytam. Lehet az emulátor hibája?

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Emtrexx írta:Sajnos nem nagyon van erőm játszogatni, a Silent Hill 2-ből is már csak pár órányi játék van hátra de az is hónapok óta húzódik B)
Nekem is így van az Alone in the dark 4 :(

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Pedig az Alone 4 nem rossz!!! :)
Bár keveset játszottam vele, de az tetszett!
A Silent Hill annyira nem jönbe!Bár az egyet végig vittem! De szvsz uncsi. :(

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

MoonDragon írta:A Silent Hill annyira nem jönbe!Bár az egyet végig vittem! De szvsz uncsi.
Nem uncsi, hanem nyomasztó. Mégpedig veszettül nyomasztó :) Én mindig teljesen befordulok tőle :D
Nekem az Alone In The Dark nem jön be igazán. Az első részét végigvittem még anno, az tetszett, de már azt is csak végigjátszással lehetett mert képtelenség rájönni hogy mikor mit kell csinálni. A 4-gyel ugyanez a bajom. Megvan PS-re, de csak kb 10 percig bírtam B)
Majd egyszer azért nekiülök még mert érdekel :)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

A Sh csak egy darabig nyomasztó aztán én például megszoktam a hangultát.....és úgy voltam vele hogy hirtelen előbukkant valahonnan 1 szörny és....Jééé itt egy szörny...BANG-BANG... :D

Az AITD viszont nagyon állat...szeretem a játékokat amin gondolkodni kell...márha van időm...ami most nincs szal.... :(

Yuber
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2005. jan.. 4. 4:42
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Chrono írta:márha van időm...ami most nincs szal.... :(
Hát így mi lesz a Parasite-al és a Dragoon-al? :? :|

Egyébként ha Alone vs Silent Hill, akkor inkább már a SH, főleg a 3. rész über! Micsoda hangulat!
Bár ha SH vs Resident Evil akkor inkább már Resi. :D

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Egyet értek Yuberral abban hogy SH vs RE akkor a Resi!! :)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Yuber írta: Hát így mi lesz a Parasite-al és a Dragoon-al? :? :|
Ne aggódj barátom....majd szorítunk neki helyet 8) és meg a FF8-at is le akarom kezdeni ötödször 8)

Én még annival pótolnám ki hogy Resident Evil VS Silent Hill VS Alone in the Dark VS Dino Crisis. Akkor is Resi :D

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Így van Chrono! :)
Nekem a Resi 2 tetszett ezeközül legjobban! :D

Lezárt