Játékok PC-re, konzolra az FF stílusában

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Yuber írta:Bár ha SH vs Resident Evil akkor inkább már Resi.
Érdekes, ez az összehansolítás szinte minden fórumon előkerül, pedig szerintem totál másmilyen a két játék. Hangulat terén az SH szerintem verhetetlen, az Resident Evil viszont jóval mozgalmasabb. Én nem vállalkoznék rá hogy eldöntsem melyik a jobb, noha nekem a Resident kevésbé tetszik, pont azért, mert ez is tele van olyan dolgokkal, amikre nehéz magunktól rájönni. Tipikusan olyan játék, amit szinte mindenki végigjátszással játszik.

Arról már nem is beszélve, hogy az SH videói majdnem olyan szinten profik, mint az FF-ekéi, és hemzsegnek bennük a jobbál jobb karakterek. A Resident ezzel szemben nekem csak mászkálásból és lövöldözésből állt B)

De mondom: nekem mindkettő tetszik, és ha lesz időm, asszem előkapom újra a RE2-t is, mert megjött most a kedvem :)

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Nagyon helyes!!! :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Szerintem a Resident Evil 2 elég könnyű játék, második nekifutásra mentés nélkül is simán végigvihető (max az 'áramszünet' és 'lefagyás' nevű gonosz szellemek miatt érdemes eszközölni egyet kettőt). Természetesen leírás nélkül! Nem tudom mért, de én nem komálom a leírásokat, megöli a felfedezés/megoldás élményét.

Nekem pl. megvolt SNES-en a Zelda, és kb. 4 hónap volt mire végigvittem, mert nem találtam benne egy tárgyat. Persze utaltak rá hogy mit kellene csinálni, de német nyelvű volt a játék így nem értettem. Elmentem egy ismerősömhöz, és kértem tőle német szótárt, azzal sikerült nagy nehezen kiderítenem a dolgot. Megkínlódtam vele, de megérte!

Visszatérve a Residentre, véleményem szerint az első rész a legfélelmetesebb. A második is jó rész, főleg a változatossága miatt. A harmadik már annyira nem tetszett, de az se rossz. Nemrégiben viszont játszottam az első rész GameCube-os változatával, hááát mit mondjak elég ütős! Amellett, hogy a grafikája gyönyörű, a játékon is alakítottak, így nem teljesen ugyanaz mint PS-en. A zombik nagyon dúrvák benne, egyenesen félni lehet tőlük!

Yuber
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2005. jan.. 4. 4:42
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Emtrexx írta:
Yuber írta:Bár ha SH vs Resident Evil akkor inkább már Resi.
Érdekes, ez az összehansolítás szinte minden fórumon előkerül, pedig szerintem totál másmilyen a két játék. Hangulat terén az SH szerintem verhetetlen, az Resident Evil viszont jóval mozgalmasabb. Én nem vállalkoznék rá hogy eldöntsem melyik a jobb, noha nekem a Resident kevésbé tetszik, pont azért, mert ez is tele van olyan dolgokkal, amikre nehéz magunktól rájönni. Tipikusan olyan játék, amit szinte mindenki végigjátszással játszik.

Arról már nem is beszélve, hogy az SH videói majdnem olyan szinten profik, mint az FF-ekéi, és hemzsegnek bennük a jobbál jobb karakterek. A Resident ezzel szemben nekem csak mászkálásból és lövöldözésből állt B)

De mondom: nekem mindkettő tetszik, és ha lesz időm, asszem előkapom újra a RE2-t is, mert megjött most a kedvem :)
Én sem szeretem ezeket az összehasonlítgatásokat, de mivel 1 kategória, meg lehet tenni. Vmiben az egyik jobb, vmiben a másik.
Konkrétan a SH sokkal félelmetesebb és iszonyat nyomasztó hangulata van, Viszont sztem a Resinek jobb a sztorija, jobban fel van építve a világ, a részek közötti párhuzam, kapcsolat. És vannak benne cool karakterek, Wesker, Claire, csak hogy párat említsek.
Én előszőr minden gamet végigjátszás nélkül viszek, így tettem a Resinél is. Nincsenek megoldhatatlan feladatok, mindenre van segítség, utalás.
Ellenben a SH-val, ahol számtalan logikai fejtörőn akadtam el, nagyon burkoltan fogalmaz a game. Ez főleg az első részre igaz. Pl a zongorára a mai napig nem tudom hogy kellett volna rájönni... van egy vers a falon, aztán abból hámozd ki mit kell lenyomni. :?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Yube írta:Ellenben a SH-val, ahol számtalan logikai fejtörőn akadtam el, nagyon burkoltan fogalmaz a game. Ez főleg az első részre igaz. Pl a zongorára a mai napig nem tudom hogy kellett volna rájönni... van egy vers a falon, aztán abból hámozd ki mit kell lenyomni.
Igen, ez kétségkívül így van. Én nem egyszer jártam már úgy az SH-val, hogy még végigjátszással SEM tudtam hogy mit kell csinálni %-6
Le volt írva (magyarul) hogy mit kell tenni, de még úgy sem értettem (komoly!). Szóval tényleg van benne egy-két elég gáz szitu :)

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Hát szerintem a SH 1 (bár vigig vittem), egy idő után egysíkuvá vált! B)
Bár ez az én szvsz-em! :)
Bár most 4-ről jókat hallotam! :)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Emtrexx írta: a Resident tipikusan olyan játék, amit szinte mindenki végigjátszással játszik.
...hát én a 3 részt kb 40x toltam végig összesen de nekem soha sehol nem kellett végigjátszás.... B) ....1x kellett volna a RE3-ban meg is nétem és semmit nem sehgített ~:(

Én a SH4-ről CSAK rosszat hallottam :D

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Chrono írta:
Én a SH4-ről CSAK rosszat hallottam

Akkor szvsz te többet tudsz mint én a SH 4-ről! :)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Hát én sem tudok semmit róla csak egy fórumon mindenki csak leszarozta meg sajnálta hogy hogy lehetett ilyen xart kiadni :)))

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Az SH4-ről én is csak rosszat hallottam. Egyébként készült Silent Hill képregény is, de az is nagyon rossz lett. Most épp a filmen dolgoznak, kíváncsi leszek az milyen lesz.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Hát ha mondjuk az 1 vagy 2 történetét veszik alapul akkor király lesz de ha elvonatkoztatnka a játéktól mint ahogy a RE-ben tették akkor az is csak olyan xar lesz. :)

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Szerintem RE film a kaptár nem volt olyan rossz, bár kétségtelen, hogy elvonatkoztattak a játéktól! :(
Tényleg!Új Resi játék nem lesz? ?!

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »


Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

juhhuuuu!De remélem PC-n is kiadják! :)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Hát nemtom :(( mindenestre ne ringasd magad feleslegesen álmokba :((

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Találtam itt 1 gamet.... a neve The Roots...elméletileg RPG...hasonló mint az FF. ÉS PC-re jött (?) elméletileg....nem tudt valki róla valamit?

Yuber
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2005. jan.. 4. 4:42
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Chrono: Dragoon feladva, már csak várni kell... ;) szólj ha megérkezett. És kezdj bele mihamarabb! :)
PE-vel mi újság? 8)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Egyenlőre még nincs meg...de majd szólok :)

PE-vel meg nemtom.....7végén talán :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Szó volt itt a Resident játékokról. Holnap (vagyis ma) megyek haverhoz, megnézni a legújabb szerzeményét, a Resident Evil 0 -át Gamecube-on (Gémtyúk, mi csak így hívjuk saját berkekben :) ).

Yuber
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2005. jan.. 4. 4:42
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Nefrit írta:Szó volt itt a Resident játékokról. Holnap (vagyis ma) megyek haverhoz, megnézni a legújabb szerzeményét, a Resident Evil 0 -át Gamecube-on (Gémtyúk, mi csak így hívjuk saját berkekben :) ).
Nem rossz a 0. rész, segít mögé látni az eseményeknek... nagyon ütős grafika, akár csak az első résznek.
Neked mennyire jött be? Meddig vittétek?

Rain
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2005. jan.. 11. 14:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Rain »

Nem ismeri senki a Grandia 2-őt ???
pc-re adták ki és full FF stílus...tudom ajánlani...

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Én ismerem a Grandia2-öt, igaz még nem játszottam vele. Elöször Sega Dreamcast-ra adták ki, majd úgy kb. 2 évvel ezelött PC-re. Sokmindenben hasonlít az FF játékokhoz, emellett eléggé animés. Sajnos az FF-ekhez hasonlóan ez is beszerezhetetlen.

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Én is ismerem! :D
De én se játszottam vele soha!Egyszerűen nem tudtam még csak kölcsönözni sem, meg semmi, mert sehol senkinek nem volt... :(
De kiváncsi lettem volna rá! :)

lestat
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2004. dec.. 14. 16:15
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lestat »

Szerintem az FF-játékoknál nincs jobb mindig van valami uj más harcrendszer és még sorolhatnám habár még pc-én nem láttam de a grafika is kiváló ennél jobb játékok nincsenek főleg az ffx and ffx-2 tetszet edig a legjobban lehet a grafika miat nem tom.Amúgy ps 2-esem van és bárhogy kerestek hasonlot nem találtok még megközelitőt se...

Rain
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2005. jan.. 11. 14:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Rain »

Akkor nekem szerencsém volt a Grandiával kapcsolatban mer nekem megvan eredetibe és nagyon jó!!! ;)

Lezárt