Tales of...

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

olf írta:Gyerünk, írd le, mi olyan nagyon jó benne!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nem akarok azzal a sablon szöveggel jönni, hogy jók a karakterek, jó a sztori, szép és a zene is jó stb... egy tapasztalt JRPG játékos magasról sz@rik az ilyenekre (már bocsánat...) hisz ez szinte minden ilyen stílusú játékban alapkövetelmény... (kivéve talán a külcsíny)
Tehát:
1. Véééééégre egy szimpatikus főszereplő!!! (Squall óta nem nagyon volt, pedig próbálkoztam nem egy JRPG-vel...)
2. Humor. Hát igen, ez is alapkövetelmény (szinte) a stílusban, de az igazán intelligens humort értékelni megérteni és átérezni kell. Ez itt megtörtént. (legalábbis velem... )
3. Nem találtam benne töltelékkaraktert, és ezt a tulajdonságot még minden Final részről sem tudnám elmondani... A legtöbb JRPG készítő csapat beleesik abba a hibába, hogy; "bizonyos sémákhoz már pedig akkor is igazodni kell" és bár a Tales of the Abyssban is vannak jól bevált "receptre" alkalmazott személyiségek (Jade, Anise, és bizonyos szempontból talán még Guy is) ezek mind olyan háttérrel rendelkeznek, ami nem csak hogy feledteti ezt, de még szimpatikussá is teszi a "sablonszerűségüket".
4. Kapcsolatok. A karakterek rengeteget beszélnek egymással, nem csak anim formájában, és szinte minden kis apróságot átrágnak, akár csak egy baráti kör vagy egy csapat valójában. (nekem pl. ez hiányzott az FFX-ből, és a XII-ből... )
Ehhez tartozik a következő jó pont is, méghozzá a jellemfejlődés, és személyiségváltozás. A szereplők befolyásolhatóak, befolyásolva vannak, mások vagy a történések által, így konkrét válltozások mennek végbe bennük, ami igen csak sokat dob a karakterek szerethetőségén, és átélhetőségén. (sajna ez is kihalófélben van...)
5. Háttér. A történeti és történelmi háttér kidolgozott, nem összekapkodott és nincs benne szembetűnő ellentmondás vagy komolyabb paradoxon, annak ellenére hogy a sztori nem egyszerű.
6. Érzelmi hatások. Hát igen, ez nálam mindig elsődleges szempont, és ez a játék úgy tud hatni az emberre, hogy megmarad a valóságszagúsága (az emberek reakciói által) és cseppet sem válik kliséssé vagy csöpögőssé.
7. Nem ül le... (ne üljééééé le!) Számomra (bár még nem vagyok teljesen a végén) ez a játék nem vált unalmassá, még a tápolás, gyűjtögetés része sem! És elég sok extra van ahhoz, hogy mindig legyen mit csinálni.
8. Világtérkép. Van világtérképen való mászkálás, amit sajna egyre többször "felejtenek" ki s JRPGkből. A világtérkép logikus felépítésű, szép és hangulatos, ráadásul nem nagyon limitált, nagy és monumentális hatást kelt.
9. Ellenségek. Rég találkoztam olyan játékkal, ahol ennyire szerethetőek lettek volna a (történet szerinti) főellenségek. (tehát nem feltétlenül a BOSS-ok) Ráadásul a játék története szerint nem létezik jó és rossz, csak politikai irányultságú, vagy egyéb érdekellentét, ami szintén valóságosság érzetét kelti, hisz mindig az a jó, aki azt hiszi úgy cselekszik, és mindig az a rossz, aki ezt meg akarja akadályozni. (valahogy az életben is így van... Nem? )
10. Főzés!!! Mivel a való életben is imádok főzni, ez a kis opció nagyon a szívemhez nőtt, főleg, hogy nem csak hogy nekünk kell beszerezni a különböző ételek és ételkülönlegességek receptjeit, de még a hozzávalókat is nekünk kell megvásárolni, vagy begyűjteni!!!
Most hirtelen ennyit szedtem össze. Na de ne gondoljátok, hogy nincs a játékban negatívum, de az most nem téma!
:juppi:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ez így tényleg nagyon jól hangzik. Amiket felsoroltál, mind-mind értékelni tudom ezekben a játékokban. Lehet kapni a boltokban?

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Nem. :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Arxur írta:Nem. :D
Hááááát igen..... de be lehet szerezni eredetiben, csak nem itthon kell körülnézni... :roll: :D

http://cgi.ebay.com/Tales-of-the-Abyss- ... dZViewItem

http://www.amazon.com/Namco-Tales-of-th ... 397&sr=1-3

Most sajna csak ezeket találtam, nem tudom ez neked mennyire felel meg...

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Különben a Tales of... sorozattal az a gáz, hogyha már jásztottál egy résszel, akkor gyakorlatilag már az összes rész fővonalát ismered, mert mindegyik rész ugyanarra épít.

Én személy szerint a Tales of Symphoniát ajánlom, mert az a sorozat legjobb darabja. Kár hogy itthon csak GC-ra van. XD

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nem tudom mi az a fővonal, mert én csak ezt a részt ismerem, de ha a többi is legalább ennyire jó, akkor mindet imádom! :mrgreen:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nah rámjött az emulátor mánia ismét és rögtön be is szereztem a Tales of Phantasia-t, és a Xenogears-t. A Tales of P-ban nem kellett csalódnom, nagyon tetszik és végre viszatérhettem a jó öreg 2d-s környezetbe a sok 3d-s JRPG után... Már nagyon vártam a retro hangulatot és most sikerült felidézni, a leginkább FF6 ra emlékeztető játékban! :wink: