Rogue Galaxy

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
davaris
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2006. máj.. 7. 17:51
Tartózkodási hely: Felvidék, Nagymácséd
Kapcsolat:

Rogue Galaxy

Hozzászólás Szerző: davaris »

ki ismeri ezt a játékot? nekem ez a 2. legvártabb játékom az FF XII után. ha minden jól megy akkor még ebben az évben ki fog jönni az EU-ban is (japánban már kint van) és azért lesz érdekes, mert az egész játék a cell-shading technikával fog készülni (Dragon Quest VIII) és nem lesz benne LOADING hanem az egész játék streamelve lesz a DVD-ről. ja és csak ps2-re fog kijönni es a LEVEL 5 stúdió készítti (DQ VIII készíttői), fantasy akció RPG és nagyon de nagyon hosszú játék lesz, egy egész galaxyst be ehet majd benne járni... itt meglehet találni az első értékelésket a játékról angolul.

http://www.gamespot.com/ps2/rpg/roguega ... ml?q=rogue

én már naon várom, ha majd ki jön, lessz mit csinálnom az FF XII megjelenéséig 8)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Olvastam róla az 576 konzolban egy rövid cikket, jól hangzik a játék.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Jó játéknak tűnik és sztem a stílusa nagyon hasonlít a Ff12-re, de ahogy láttam a harcrendszert az nemigazán jön be. Lehet teszek vele egy próbát, de nemhinném

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Gebasz ez nagyon kiru játék :!: :!: :!:

davaris
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2006. máj.. 7. 17:51
Tartózkodási hely: Felvidék, Nagymácséd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: davaris »

Red13 írta:Jó játéknak tűnik és sztem a stílusa nagyon hasonlít a Ff12-re, de ahogy láttam a harcrendszert az nemigazán jön be. Lehet teszek vele egy próbát, de nemhinném
na igen, kár hogy akció-rpg de én azért kipróbálom majd, mert a történet az szerintem tuti jó lehet, na meg felfedezni egy nagy galaxist az nagy kihívás. meg amúgy a harcrendszer is más lesz mint a japán verzióban, de lessz benne még több változtatás is (AI stb). ez az egy előnye van annak, hogy nagyon sokáig kell várni az EU verzió átalakíttásra, mert sok hibát ki lehet benne javíttani. állítólag az FF XII-ben (PAL) is lesz egy két apróbb hibajavíttás...

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

ennek a játéknak voltak régebbi fajtái :?:
mert, minthogyha láttam valamilyen rom-os oldalon de nem biztos

davaris
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2006. máj.. 7. 17:51
Tartózkodási hely: Felvidék, Nagymácséd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: davaris »

úgy tudom hogy nem.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

biztos valamilyen másik galaxy-s játék lehetett

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Hamarosan megjelenik, kíváncsian várom milyen lesz.

Avatar
vadallat
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. okt.. 26. 9:46
Tartózkodási hely: bp

.

Hozzászólás Szerző: vadallat »

mire végzek az aktuális stuffal remélem kijön,előzetesbe december közepén várható. csak jót lehet tudni róla,legalábbis amit olvastam és láttam.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

jaja, sztem nagyon hasonlít a FF12-re.

davaris
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2006. máj.. 7. 17:51
Tartózkodási hely: Felvidék, Nagymácséd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: davaris »

Red13 írta:jaja, sztem nagyon hasonlít a FF12-re.
A Rogue Galaxy az FF XII-re? biztos hogy egy azon játékra gondolunk? XD nekem a Rogue Galaxy olyan egészen másnak tűnik mint az FF XII. a játék kinézete is jóval érdekesebb, szebb mint az FF XII, csak a harcrendzsere kár, hogy akció és nem olyan mint az FF XII-é. máskülönben szerintem tökéletes game lenne. főleg az tetszik, hogy az egész játék rajzolva van. nem tudom hogy ki rajzolta, de le a kalappal előtte. kíváncsi leszek a sztorira, hogy lesz-e olyan jó mint a játék kinézete.

Avatar
vadallat
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. okt.. 26. 9:46
Tartózkodási hely: bp

.

Hozzászólás Szerző: vadallat »

na láttam belőle 1 korekt videót. grafika keverék a karakterek naggyjából a dragon quest re hasonlitanak ugyan olyan cell shaded(milyen meglepő)de némi f12 beütése van főleg a háttereknek, csak szebb és baromi jól néz ki, a harcrendszer úgy láttam combó jellegű. egyébként e hó 29 én jelent meg(usa). gyanitom már idehaza is létezik,meg is nézem.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Ezt a játékot is megfogom szerezni mint megannyi ps2-es jrpg-ét(igaz azoknak a fele a kukába landolt :? ) Bár sztem nem lesz ez sem egy nagy alkotás...
Ami leginkább nemtetszik benne, hogy olyasmi lehet a harcrendszere mint a Kingdom Hearts-nek, márpedig ha télleg olyan lesz akkor 100 hogy nemfog bejönni

Avatar
vadallat
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. okt.. 26. 9:46
Tartózkodási hely: bp

.

Hozzászólás Szerző: vadallat »

nonono aszem nem hajaz a kingdomra a harcrendszer. ha a dragon és a ff bejött sztem ez is bejövös lesz amugy meg 500 pénzt nem sajnálok rá. ha tré annyiért mehet a kukába.

Avatar
vadallat
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. okt.. 26. 9:46
Tartózkodási hely: bp

.

Hozzászólás Szerző: vadallat »

a hétvégén volt szerencém játszani vele,elsőre picit furi olyan mint egy hack'n slash rpg de annak viszont kiváló. a grafika elég jó,mondjuk az induló stage kicsit sivár,de mikor onnan átment a jungle-ba hát az pazar.gyönyörű átvezetők,zseniális zene, cell shaded karakterek.a harc nagyon pörgős,néha annyira hogy nem tudsz figyelni az abilitik előhozására,habár a program mindig kiírja a képernyőre hogy melyiket melyik triggerrel lehet behozni,de mikor nyakába szakad úgy 6-8 ellen az embernek ugy egy picit problémás. kulön varászlatok nincsenek,hanem különbözö tárgyak kombinálásával lehet új abilitiket megtanulni.a karakterek hamar fejlődnek de nem lehet szétosztani az experience-t,a történetvezetés lineáris eltévedni nem lehet mindig mutatja a térképen hova kell menni mit kell csinálni. eddig 2 minijátékkal találkoztan az eggyik a legyakott szörnyek után ad pontokat amiket fel lehet tölteni egy listára battle record-na hivják.a másik meg egy bogárgyüjtös cucc.dióhéjban ennyi kiváncsi leszek a konzolos értékelésére én simán adnék neki 9-et.

Sierra
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2006. dec.. 12. 22:24
Tartózkodási hely: Bp.

hi

Hozzászólás Szerző: Sierra »

szentem is zsír a game!az ff sorozat mögött szerintem elfér!!!naon jó h n kell várni a betöltögetésre!ez nállam nagyon jó pont!amugy vadállattal csak 2en nyomjuk a gamet?

Avatar
Reddas
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2006. okt.. 31. 19:04

Hozzászólás Szerző: Reddas »

Én is most ezzel játszok.
Már 20 órát beletoltam és sztem simán tökéletes az egész, úgy a story mint a harcrendszer teljesen rendben van, pedig még sok mindent nem mutatott meg magából a program.

Tetszik, hogy lehet új fegyvereket gyártani 2 régebbi fegyó összekombinálásából, amolyan DQ8 módra, csak itt a fazék helyett egy békába kell rakni :)

Bogarakat is fogtam már, etetem is őket rendszeresen, hogy fejlődjenek, de még nem neveztem be velük a bajnokságra. 5 bogarat kell fogni, amiket folyton etetni kell vmivel, hogy növeljük a képességeiket. Zerard nevű bolygón (kajak Archades) van egy aréna szerűség, ahol ilyen táblajáték szerű bajnokság folyik, kidolgozott szabály renszerrel.

Érdekes még a Factory, amiben saját gyárat kell kiépíteni, hogy a számtalan anyag féleségből új anyagokat alkossunk. Ezzel megnyithatjuk a fejlesztés alatt álló dolgokat a shopokban.

Előszőr aszt hittem, hogy gagyi csihi-puhi lesz az egész, de hamar rájöttem , hogy profin kidolgozott a harcrendszer. Eddig 8 karakter van a partyba, de ezek közűl még mindig csak 3 volt jelen egyszerre, cserélgetni nem tudtam őket. Lehet ez majd a későbbiekben változik.
Maga a harc látványos gyors, főleg ha már mindenkinek van többféle abilitye ami igencsak megkönnyíti a dolgunkat. Továbbá mindenkinek fejleszthető a burning strike, ami ilyen gombnyomogós kombó támadás, és bazi nagyot sebez ha sikerűl beadni.

A játék kiválló. Mindenkinek csak ajánlani tudom, JRPG fanoknak meg kötelező:D

Avatar
szputnyik
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2006. ápr.. 18. 13:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: szputnyik »

Huh...hát megvan...hiányzott már egy kemény rpg az FF 12 után :D

Még nagyon keveset játszottam vele, de nekem kicsit így az elején nehézkesen ment, de majd belejövök ( mint FF 12-nél..)

A harcrendszer szokatlan elsőre de gyors és pörgős...kiváncsian várom milyen élményeket fog nyújtani a game :D

Avatar
vadallat
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. okt.. 26. 9:46
Tartózkodási hely: bp

.

Hozzászólás Szerző: vadallat »

remélem nagyobb szerencsétek lesz a gameval mint nekem mert lefagy mint szél mikor elérek egy főbosshoz a planet rosán. nem egyedi a hiba mert az első fagyás után még 3 helyen irattam meg de mindeggyiknél ugyan ott fagy le.(csecs). kénytelen leszek megvenni eredetiben.

Avatar
Reddas
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2006. okt.. 31. 19:04

Re: .

Hozzászólás Szerző: Reddas »

vadallat írta:remélem nagyobb szerencsétek lesz a gameval mint nekem mert lefagy mint szél mikor elérek egy főbosshoz a planet rosán. nem egyedi a hiba mert az első fagyás után még 3 helyen irattam meg de mindeggyiknél ugyan ott fagy le.(csecs). kénytelen leszek megvenni eredetiben.
Azért fagy, mert neked még az első verzió van meg, amin csak az első réteget rippelték le.
Már azóta kijött egy DVD9es verzió, de ha nem akarsz DL-DVD-re költeni, akkor szerezd be a nem rég kiadott DVD5-öst rippet, amiből csak a készítők listája hiányzik. Én is ezzel tolom, és már átmentem a fagyis részen.

Avatar
vadallat
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. okt.. 26. 9:46
Tartózkodási hely: bp

.

Hozzászólás Szerző: vadallat »

kössz a tippet reddas ujitottam egy dvd-5 ös-t,holnapra lesz meg remélem jó lesz mer csúnya verekedést renezek a lemezrajzolóknál.

Avatar
sin
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006. dec.. 24. 0:18
Tartózkodási hely: lőrinci rejtett féltekén

Crystal staff

Hozzászólás Szerző: sin »

HI

Tudja valaki hogy hogyan tudnám megszerezni a Ciklonic pump-ot,és a Cristal staff-ot?

Avatar
vadallat
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. okt.. 26. 9:46
Tartózkodási hely: bp

.

Hozzászólás Szerző: vadallat »

csao sin. a ciclonic pumpot a planet zerardon a starship factory-ban a production line 3A-ban tudod megvenni egy árustól a cristal staffot sajna nem tudom.

Avatar
sin
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006. dec.. 24. 0:18
Tartózkodási hely: lőrinci rejtett féltekén

Re: .Rouge galaxy

Hozzászólás Szerző: sin »

vadallat írta:csao sin. a ciclonic pumpot a planet zerardon a starship factory-ban a production line 3A-ban tudod megvenni egy árustól a cristal staffot sajna nem tudom.

Köszi vadallat,a 3a-n csak egy árus van,egy robot de az nem adja el nekem a pumpát mert nincs benne a listájában.Vagy lehet hogy a hunter licence-m nek platinumon kell lennie?Neked hol tart a licensed hogy neked engedte hogy megvedd?Vagy esetleg arrol van szo hogy csak a chapter 8-tol lehet megvenni annál a robotnál a cyklonic pump-ot.A crystal staff-ot megtudtam hogy eden-ben(Chapter 12-ben)lehet megszerezni és csak ott. :cry2: :idea: