Ico

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Ico

Hozzászólás Szerző: Hachier »

Fumito Ueda Ico című játéka 2001-ben jelent meg a Sony gondozásában. PAL régión 2006 óta hozzáférhető. A rövid, de izgalmas történet, amely lélegzetelállító, kézzel megtervezett, megfestett 3D környezetben játszódik kedvencem a konzolon közvetlenül a FF sorozat után.

A hatalmas bejárandó pályához hasonlót még nem láttam játékban. A két főhős, Ico és Yorda viszonya pedig annyira emberi, mégis annyira különleges, hogy még filmben sem nagyon találkozni szerintem hasonlóval. A kettejük között lévő gyöngéd összetartás mesteri ábrázolása az, amiért ezt a játékot mindenképp figyelemreméltónak tartom.

Ti mennyire ismeritek? Én örökösen screenshotokat, háttereket és képeket vadászok belőle. Képernyőkímélőm is van. Ha érdekel, belinkelhetek párat.

Kép

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Érdekel! De mivel a lustaság fél egészség... dobálj meg csak nyugodtan linkekkel! 8)

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Szerintem nagyon jó játék. A kastély egyszerűen gyönyörűen van megcsinálva a puzzle-k meg egész jók, olykor már idegesítőek.
Én mindenesetre inkább a Shadow of the Colossus-nál maradok.

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hachier »

A Colossussal nem játszottam. Azt olvastam rőla, hogy abban a nő egész idő alat képernyőn kívül van (már nem emlékszem, hogy halott, vagy elrabolták), de azért a második főszerplőt egy lóval pótolni... :evil:

Linkek:
- Rose Tainted - egy szép, bár nem túl tartalmas lap
- Ico Europe - Az európai hivatalos oldal
- Flash Ico - Egy oldal tele letölthető cuccokkal és érdekességekkel. Ajánlom figyelmetekbe az extra rovatot
- Talking Ico - Egy teljes leírás, aztán pedig elemzi is tartalmilag. És nagyon jól jól csinálja.
- És végül egy kis önreklám: rajzolni nem tudok, inkább a novella az én területem, ezért a fanartom ebben a formában dolgozza a fel a játék egy részletét. Két rövid részben olvasható. Itt az első és itt a második. Ez az egyetlen játékkal kapcsolatos írásom, azon kívül, amit a FFVIII-cal kapcsolatban írtam, bár az fanfiction nem fanart.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Agro-nak(Colossus, ló) legalább több haszna van, mint Yorda-nak(Ico, hercegnő vagy miaszösz). Az csak áll ott és évekik mutogat egy helyre. Igen kislány, tudom hogy ott van de, hogy menjek oda? Agro két ellenfél ellen nélkülözhetetlen. Emellett olyan jó érzés csak úgy vágtázni a semmiben.

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hachier »

Ha feleannyi haszna sincs, akkor is inkább egy lány, mint egy ló. Voltam nyeregben, valóságban is fantasztikus érzés, mégis összehasonlíthatatlan. Egy lány kezét fogva megvan az az érzésem, hogy mindenre képes vagyok ;) Yorda virtuális kézfogása is a legyzőhetetlenség érzését adta abban a világban.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Rég beakarom szerezni ezt a csodát :D Hachier feltétlenül próbáld ki a Shadow of Colossust, mert az is egy isteni játék 8)

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hachier »

Jó, ha lesz szabad kapacitásom, megteszem. Valószínűleg igazad lesz amúgy. Az Icótól is húzódoztam eleinte, ahogy most a Shadow of Colossustól, de egyáltalán nem bántam meg, hogy mégis végigjátszottam.

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

You were there

Hozzászólás Szerző: Hachier »

Ha ismeritek az Icot, és esetleg végig is vittétek, bizonyára találkoztatok a You were there című számmal, amely a stáblistazene. Mivel a szövege nagyon bejött, készítettem egy fordítást. Íme az eredeti és a műfordítás. Ha van némi jelentésbeli eltérés, az azért van, mert a szövegen természetesen alakítani kellett, hogy magyarul is meg legyen a ritmusa. A kevés változtatásért cserébe azonban magyarul is ritmikus, megmaradtak a belső rímek, és le is énekelhető akár :)

Angol:
The island bathes in the sun's bright rays
Distant hills wear a shroud of grey
A lonely breeze whispers in the trees
Sole witness to history

Fleeting memories rise
From the shadows of my mind
Sing "nonomori" - endless corridors
Say "nonomori" - hopeless warriors
You were there
You were there

Am I forever dreaming?
How to define the way I'm feeling
You were there
Countless visions they haunt me in my sleep
You were there
Though forgotten all promises we keep

Slaves to our destiny
I recall a melody
Sing "nonomori" - seasons lit with gold
Say "nonomori" - legends yet untold
You were there
You were there

Happiness follows sorrow
Only believing in tomorrow
You were there
Countless visions they haunt me in my sleep
You were there
Though forgotten all promises we keep

The island bathes in the sun's bright rays
Distant hills wear a shroud of grey
A lonely breeze whispers in the trees
Sole key to this mystery

Magyar:
A nap sütött sziget fölött,
a hegyfok szürke, zord.
Az ág, levél, a gyenge szél
minden tanúja ott.

Az álom visszatér,
amely árnyékként kísér:
– Zengd „nonomori” – szűk kazamaták,
– mondd „nonomori” – csüggedt katonák…
Te vagy ott.
Te vagy ott.

Mért mindig ez az álom,
melyre szavam se találom?
Te vagy ott!
Minden álmomban valaki vár…
– Te vagy ott! –
…noha minden ígéret tovaszállt.

A sorsnak rabjaként
írom múltam énekét:
– Zengd „nonomori” – a nyári napot
– mondd „nonomori” – néma hősdalod…
Te vagy ott!
Te vagy ott!

Szép bucsuztat minden rosszat,
hiszem, ezt hozza a holnap.
Te vagy ott!
Minden álmomban valaki vár…
– Te vagy ott! –
…noha minden ígéret tovaszállt.

A nap sütött sziget fölött,
a hegyfok szürke, zord.
Az ág, levél, a gyenge szél
titkunk tanúja ott.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

A You where there az azt jelenti: "ott voltál"! :o

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hachier »

olf írta:A You where there az azt jelenti: "ott voltál"! :o
:twisted: Gratulálok! :twisted:

Az egyetlen hiba, hogy az "ott voltál"-ból hiányzik a szövegben nem egyszer hangsúlyozandó személyesnévmás, plusz a ritmusa is rossz (ott voltál = hosszú-hosszú-hosszú / te vagy ott = rövid-rövid-hosszú). A dalban mindkét ritmussal megjelenik a szöveg, de mivel a rövidet lehet nyújtani, a hosszút viszont nem lehet összenyomni, győz a "Te vagy ott"-alak. Amúgy a rövid-rövid-hosszú a ritmusa az eredeti "You were there" formának is.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

De akkor is hülyén hangzik, na! :o Ilyet magyar ember nem mond, hogy "te vagy ott", mert kb. annyi értelme van, mint a japán animeklipek feliratozásának.

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hachier »

:) Ha azzal, hogy te vagy ott azt szeretném mondani, hogy ott vagy, valóban a magyartól idegen felesleges redundanciáról volna szó, erre utaltál te is nyilván. Ám abban az esetben, ha a cselekvő személye nemcsak az igei egyeztetésben jelenik meg, hanem önálló testes szóként a felszíni szerkezetben is, akkor annak speciális jelentése van. Például ez a sorpár:

Minden álmomban valaki vár…
– Te vagy ott! –


A kérdéses kifejezés jelentése ebben a helyzetben: "nem X van ott álmomban, vagy Y, hanem te". Ebben az esetben - nyilván belátod te is - az egyes szám második személyű személyes névmás megjelenése kiemelő azonosító szereppel bír, és nem redundáns.

Egy fordításhoz (vagy a vele való kötözködéshez) nem elég az idegen nyelv ismerete, az anyanyelvedé sem árt. Ne érts félre, örülök neki, hogy foglalkozol a témával. De ha már a kettő közül valamelyiket megpróbálod, nem kell feljel rohanni a Magyar grammatikának. Érdemesebb kinyitni, megtanulni.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Bocs, hogy most rövidet reagálok, de sajnos nem kelti fel az érdeklődésem a Magyar grammatika.

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hachier »

Hát nem is túl izgalmas olvasmány... ;)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

ICO-hoz csak annyit fűznék hozzá, hogy fantasztikus élmény, kihagyhatatlan! :D Csak úgy mint kistestvére a Shadow of the Colossus! :wink:

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

ICO-hoz sajnos nem volt szerencsém (még ;)) de a SotC egyszerűen zseniális. Ezt a játékot kellene mutogatni azoknak akik szerint csak a fotorealisztikus grafika lehet ütős! A hangulat pedig egész egyszerűen leírhatalan. Egyszerre szívbemarkolóan fájdalmas és gyönyörű. Az a csönd és a táj.... Elképesztő, hogy egyes emberek mit tudnak alkotni... Ja és a játék óta számomra van az időjárásban colossus-os idő :D (lehet h ez már beteg:D)