Diablo/Diablo2

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: amy black »

Ugy emlékszem:d1-ben diablo legyözése után hösünk felveszi a piros követ ö maga lesz újdibaló.
d2:öreg meséje:mufilikálodót hapsiból kiveszi a soul követ akkor jelenik meg tyrael angyal aki el is küldi fenébe öreget amiért kihuzta a követ 3 tesóból ö a egyik bratyó asszem mephitot.tyrael angyal beragadt ókori stilusú helyiségben.mephitot legyözése után megkapjuk soulkövet amit elkel pusztitani.diabló legyőzése.d2 lod:baal legyőzése végét nem értettem:tyrael most elpusztitotta a helyet?Vgay ő lett új diabló?

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Az események vázlatosan:

- A 3 főgonoszt (Diablo, Baal, Mephisto), a kisebb gonoszok (Belial, Azmodan, stb.) szövetsége elűzi a pokolból a halandók világába.
- Tyrael megszervezi a Horadrim-ot nagyhatalmú emberekből, és átadja nekik a lélekköveket (amiket Izual-tól az áruló angyaltól kapott), hogy azokba zárják be a 3 főgonoszt.
- Mephisto-t Kurastnál gyűrik le, és miután a lélekkőbe zárták, egy ottani főpap zárta a testébe.
- Baal-t Lut Golain-nél vadásszák le, és az egyik főmágus, Tal Rasha testébe kerül.
- Diablo-t a nyugati királyságban kapják el, és a lélekövét egy földalatti kazamatába temetik el, amire ráépítik a Katedrálist.

- Sok évvel később, Leoric király Tristram-ot is a királyságához csatolja. Az ő egyik embere volt Lazarus, aki a katedrálisban Diablo befolyása alá kerül. Ő rabolja el a király fiát, és viszi le a lélekkőhöz, ahol Diablo testet ölt benne.
- Közben démonok kezdik 'kisérteni' a környéket, aminek hamar híre megy, és kalandorok érkeznek. Az egyik sikeresen megöli Diablot, és a lelkét a testébe zárja, mert azt hiszi így kordában tudja tartani, de tévedett. Diablo átveszi felette a hatalmat, és elindul hogy kiszabadítsa a testvéreit.
- A sötét vándorhoz (Diablo), egy Marius nevű öreg csatlakozik, és elkíséri egészen Baal börtönéig. Itt Tyrael, megpróbálja feltartani Diablo-t, és amíg harcolnak, Baal hatására Marius kiszabadítja a második főgonoszt.
- Nemsokkal később Mephisto is kiszabadul, és megnyitják a pokol kapuját.
- Egy csapatnyi kalandozó először megöli Mephisto-t, majd Diablo-t is, és a elpusztítják a lélekköveiket.
- Közben Baal sereget gyűjt, és lerohanja északot, ahol egy kis fortéllyal bejut az Arreat hegy gyomrába, és megfertőzi a Világkövet.
- A hősök elkéstek, de Baal-t még megölik.
- Tyrael elpusztítja a Világkövet...

Folyt köv a Diablo 3-ban.

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

elore is elnezest kerek az ekezetek hianyaert

hmm hol is kezdjem
nekem a d2 a kedvenc jatekom miota elkezdtem vele battleneten jatszani de mar single player-be is megfogott az elso reszt csak 1x jatszottam vegig hogy kepben legyek a story-t illetoen de az volt a furcsa nekem hogy az 1et ijaszal jatszottam vegig de a 2ben egyertelmuen ferfi volt a sotet vandor szoval hogyis van ez?

a story-ja tetszik foleg a 2-e
2ben szerintem rpg-k kozul a legjobb a pvp rendszer mert elegge kiegyensulyozott es tudni kell jatszani is nem csak a cuccok meg a szint szamit legalabbis nem az szamit legnagyobb mertekben
de azert az is szamit hogy fejlesztjuk a karakterunket mert pl 1 amazon (a kedvenc karakter tipusom) lehet ijasz vagy landzsas es ettol fuggoen mas-mas ellensegek a gyengei
meg battleneten a kereskedelmi rendszer is jol elvan talalva
csak az a baj hogy meg zart battleneten is sok a csalo hiaba vanak a karakterek olyan helyen hogy ne birjanak csalni megis csalnak kulombozo segedprogramokal vagy a jatek bugjai kihasznalasaval lagot generalnak hogy ezt kihasznalva dupe-olhassanak vagyis a targyakat masolhassak bar minden targynek van 1 item id-je amibol ha a ruststorm 2 egyformat talal az egyiket torli es enek sokszor a csalas nelkul jatszo jatekosok isszak meg a levet ugye
emelett a dupolas soran generalt lag ellehetetleniti masok jatekat es ebbol sokszor meg penzt is csinalnak itemshopok reven marmint valodi penzt
bar enis eladtam 1x 1 ovet 10000forintert de nem csalasal jutottam hozza hogy mas jatekat ellehetetlenitsem a lagal

egyebkent legnagyobb karakterem 97es szintu amazon volt de vert izzadtam mire ezt a szintet elertem
mas jatekoknal meg joval konyebb elerni maximum szintet de ebbe meg pont ez tetszik reszben hogy a vegen mar a szintekert is meg kell szenvedni nemcsak a cuccokert
mert pl 1 ff-be eleg konnyu elerni a 99-es szintet ehez kepest

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

nihlatak írta: bar enis eladtam 1x 1 ovet 10000forintert de nem csalasal jutottam hozza hogy mas jatekat ellehetetlenitsem a lagal

egyebkent legnagyobb karakterem 97es szintu amazon volt de vert izzadtam mire ezt a szintet elertem
mas jatekoknal meg joval konyebb elerni maximum szintet de ebbe meg pont ez tetszik reszben hogy a vegen mar a szintekert is meg kell szenvedni nemcsak a cuccokert
mert pl 1 ff-be eleg konnyu elerni a 99-es szintet ehez kepest
:D Ha nekem is öv kerül a ruhatáramba, nem csalással jutok hozzá, mint ahogy általában el használom.. De ha elhasználtan megvenné tőlem valaki 10.000 forintért, ki nem adná el? :wink:
Azért az idézet 2. részéhez hozzáfűznivalóm annyi, hogy túl optimális meglátást lehetetlen megállapítani, mert függ a harcban töltött időktől, a tápolás mennyiségétől, főként helyétől(!), a dolgok cselekményétől, meg sok mindentől, amit lényegtelen lenne emitt felsorolni. :) Ha pl. azt írom neked, hogy FFXII-ben 220 óra játék után LV.69-en vagyok, akkor megírhatnád hogy amazonod 69-esét hány óra után érte el? De ez így sem lenne viszonylagos. Káoszelmélet. :mrgreen:

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

Bangaa írta:
nihlatak írta: bar enis eladtam 1x 1 ovet 10000forintert de nem csalasal jutottam hozza hogy mas jatekat ellehetetlenitsem a lagal

egyebkent legnagyobb karakterem 97es szintu amazon volt de vert izzadtam mire ezt a szintet elertem
mas jatekoknal meg joval konyebb elerni maximum szintet de ebbe meg pont ez tetszik reszben hogy a vegen mar a szintekert is meg kell szenvedni nemcsak a cuccokert
mert pl 1 ff-be eleg konnyu elerni a 99-es szintet ehez kepest
:D Ha nekem is öv kerül a ruhatáramba, nem csalással jutok hozzá, mint ahogy általában el használom.. De ha elhasználtan megvenné tőlem valaki 10.000 forintért, ki nem adná el? :wink:
Azért az idézet 2. részéhez hozzáfűznivalóm annyi, hogy túl optimális meglátást lehetetlen megállapítani, mert függ a harcban töltött időktől, a tápolás mennyiségétől, főként helyétől(!), a dolgok cselekményétől, meg sok mindentől, amit lényegtelen lenne emitt felsorolni. :) Ha pl. azt írom neked, hogy FFXII-ben 220 óra játék után LV.69-en vagyok, akkor megírhatnád hogy amazonod 69-esét hány óra után érte el? De ez így sem lenne viszonylagos. Káoszelmélet. :mrgreen:
jo ha volt 10 ora
bocs de ff-ekel meg nem tartok ott arra emlekszek ff4-be konnyeden megvolt az lvl99

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

nihlatak írta:nekem a d2 a kedvenc jatekom miota elkezdtem vele battleneten jatszani de mar single player-be is megfogott az elso reszt csak 1x jatszottam vegig hogy kepben legyek a story-t illetoen de az volt a furcsa nekem hogy az 1et ijaszal jatszottam vegig de a 2ben egyertelmuen ferfi volt a sotet vandor szoval hogyis van ez?
A story alakulása a játékosoktól független. Te csak egy vagy a sok kalandor közül, aki megpróbálta megölni Diablót. A story szerint egy férfi harcos ölte meg, ezért lett a 2ben férfi a dark wanderer.

Ez kb. olyan, mint pl. a Mortal Kombat, ahol 7 emberrel viheted végig, a második rész mégis úgy folytatódik, hogy Liu Kang győzte le Goro-t, meg Shang Tsung-ot.

Ami viszont érdekes, és elgondolkodtató, hogy mi lett volna, ha tényleg nő öli meg. Elvégre Diabló mint démon hímnemű. Meg lényegében az összes fődémon az. Nőneműből csak alacsonyabb rendűek vannak, mint pl. Lilith, vagy Andariel.

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

valoban de ahogy elnezem te battleneten is jatszottal hisz lilith csak ott van amugy engem nem a story fogott meg hanem inkabb a pvp rendszer expelesi rendszer es az itemek ezek nagyon jol ki vanak talalva remelem a harmadik resz se okoz csalodast amugy a 2-t singlebe nem szeretem nincs tarsasag tul unalmas meg tradelni se lehet mindent meg kell talalni szoval a trade rendszer miatt is tetszik bar azt elrontottak hogy a gold nem er szinte semit

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

Bangaa írta:
nihlatak írta: bar enis eladtam 1x 1 ovet 10000forintert de nem csalasal jutottam hozza hogy mas jatekat ellehetetlenitsem a lagal

egyebkent legnagyobb karakterem 97es szintu amazon volt de vert izzadtam mire ezt a szintet elertem
mas jatekoknal meg joval konyebb elerni maximum szintet de ebbe meg pont ez tetszik reszben hogy a vegen mar a szintekert is meg kell szenvedni nemcsak a cuccokert
mert pl 1 ff-be eleg konnyu elerni a 99-es szintet ehez kepest
:D Ha nekem is öv kerül a ruhatáramba, nem csalással jutok hozzá, mint ahogy általában el használom.. De ha elhasználtan megvenné tőlem valaki 10.000 forintért, ki nem adná el? :wink:
Azért az idézet 2. részéhez hozzáfűznivalóm annyi, hogy túl optimális meglátást lehetetlen megállapítani, mert függ a harcban töltött időktől, a tápolás mennyiségétől, főként helyétől(!), a dolgok cselekményétől, meg sok mindentől, amit lényegtelen lenne emitt felsorolni. :) Ha pl. azt írom neked, hogy FFXII-ben 220 óra játék után LV.69-en vagyok, akkor megírhatnád hogy amazonod 69-esét hány óra után érte el? De ez így sem lenne viszonylagos. Káoszelmélet. :mrgreen:
ehez meg anyit tennek hozza hogy nem tudom hogy az ffXII-ben folyamatosan lassu a szintlepes
vagy lepcsozetesen nehezedik?
mert a Diablo2-be lepcsozetesen nehezedik 95folott kihivas a szintlepes es nagyon kocka embernek is legalabb 2honap kell lvl99-hez na persze ez 8 playerben igaz mivel a player szam noveli a kapott xp-t na es jo csapat kell akik szinten eleg kockak hozza es nem art nem meg halni mert 1 elhalalozasal rengeteg xp-t lehet vesziteni es ez a 2 honap a legjobb eset nem olyan profinak lehet fel ev vagy 1 ev is attol is fugg menyi idot szan ra meg hogy mennyire hasznalja ki az xp bugokat meg hogy mindig 8playerben jatszike vagy van amikor kevesebbe
hozzatennem hogy 98-as szinten mar csak Diablo Nihlathak meg Baal ad annyi xp-t amenyinek ertelme is van ha nem ezeket olnek akkor par ev biztos kene a legkockabb embernek is :D

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: Axel »

Híló Diablo fanok!
Újra elkezdtem ezt a mesterművet! Éppen 6neten nyomom. Akinek még habi Dio2-je van jöjjön játszani!!! (persze csak ha van kedve :D) (rég kockultam ilyen jót XD)

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: Symbol »

HALI!!!!
Nem tudjátok mikor jön ki a !!!!!3!!!!!

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

a 3-at nem tudni mikor jon ki de szerintem 2012-nel hamarabb nem jon ki
amugy a 2re en is megint rakockultam most a werewolf druidal jatszok egesz jol tud irtani a fury-val :D

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

na most visszaolvasva a sztorikat, még én is tanultam valamit... és rá kellett döbbennem, hogy soha nem figyeltem a sztorira, mindig csak végigfutottam a játékon. fogalmam sem volt, ki kicsoda... asszem el kell kezdenem elölről

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: tritto »

Néha még mostanában is előveszem a diablo2-t kicsit leporolom a karaktereimet. :D

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

amúgy tényleg, ez ilyen megunhatatlan dolog. egyszercsak elkap a diablo életérzés és akkor muszáj játszani egy keveset :D

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: tritto »

Jah, most már lassan 3 éve tervezgetem, hogy egy karakteremmel single playerben is átjutok hell nehézségi fokozatra. Eddig ez még csak multiban sikerült. De most végre sikerült egy egész jó paplovag karaktert összeraknom ezzel talán gyorsabban fogok haladni.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

én a sorcikra esküszöm, de ha tűzre szakosodtál, akkor a 3. világnál gyakorlatilag over

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: tritto »

Igen, a tűzre elég hamar immunisak lesznek az ellenségek, aztán később a jégre is. A villámra egészen a hell nehézségi szintig nem lesznek immunisak, csak resistjük lesz, ilyen szempontból az talán a legjobb választás.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Diablo/Diablo2

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

basszus, azt nem használtam soha... na de jól van, akkor majd ha elkezdem megint, akkor arra fogok szakosodni. bár a tűzhidráktól nehezen válok meg. gyakorlatilag diablot is úgy öltem meg hogy nem is láttam. xd