mmorpg játékok

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Zorgi, említettél valamit, ami itt nálam fennáll: nincs kivel lenni az esetek többségében. Persze, hogy szívesebben játszanék asztali szerepjátékot, de nincs hozzá társaság...
És még mindig azt mondom, hogy a mérték nem feltétlenül az időben, hanem az agyunkban mutatkozik meg. Aki nem hülye, az játszhat akármennyit (persze ez drasztikus megfogalmazás).
Egyébként meg: a fenébe, hogy minden gondolatomat előre leírjátok. Így úgy néz ki, mintha csak helyeselni tudnék ... :D

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Hát, párkapcsolat, vagy komolyabb barátság esetén, nyílván csak kezdőlépés lehet a netes ismerkedés, mivel elég érdekes lenne csak 'online' művelni a dolgot. Párkapcsolat esetén nagyon fontos, sőt sorsdöntő az első 1-2 valós találkozás.

Függőség millió dologtól kialakulhat, a net/mmo sztm a kevésbé károsak közé tartozik, de egyébként én pl. nemtom hogy lehet valaki mmo függő, mivel előbb-utóbb minden játék unalmassá válik, vagy ha valamilyen oknál fogva feloszlik (játékon belül) az a kisebb haveri társaság, akkor már közel sem olyan szórakoztatóak. Az mmo-k lényege a társaság.

Aki meg annyira 'kocka' hogy a szomszédjához sem képes átmenni, mert éjjel-nappal netezik, annál már gondok vannak.

Egyébként, én sose játszanék fizetős mmo-val, de nem az áruk miatt, hanem mert a hivatalos szerverek is tele vannak csalókkal, meg farmerekkel, akik totál tönkreteszik a normálisan játszók élményét.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nefrit írta:Aki meg annyira 'kocka' hogy a szomszédjához sem képes átmenni, mert éjjel-nappal netezik, annál már gondok vannak.
Akkor én kocka vagyok? Vagy az nem számít függőségnek, mikor a párommal játszunk együtt? Bár mostanság inkább kimegyek anyámhoz és Babylon 5-özünk, de utállok a szomszédokkal együtt lenni. Meg ha itthon is lennének... Az osztályomban meg nem vagyok épp túl közkedvelt, úgyhogy onnan se nagyon keresnek. Szóval akkor kocka vagyok, mert a párommal játszunk reggeltől estig? (természtesen amikor csak tudunk, találkozunk a valóságban is)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ha nem tűnt volna fel, a "szomszéd" dolgot csak képletesen értettem, mint valamilyen "közelben lévő ember". Nyilván Nefrit is így használta
Szóval akkor kocka vagyok
Igen

:D

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Jól van, akkor én is kocka vagyok, én is folyton játszok. És alig mozgok, sokat eszek, és lehet, hogy 30 évesen meghalok...
De legalább azt csinálom, amit szeretek, amihez kedvem van :D .
De vicc nélkül: akkor szerintetek Kult meg én függők vagyunk? Vagy tényleg: kockák?
Emtrexx írta:...az hogy nagyon szeretsz játszani az teljesen más, az a korral jár :) ...
Kösz, öreg :D

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Ajánlom figyelmetekbe a .hack/SIGN animét.

Ez a sorozat teljesen ezzel a témával foglalkozik. Hátha választ kaptok egy-két kérdésre és jobban megértitek a másik nézőpontját... :wink:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ja nem, én kulttal csak vicceltem :D
Mondom: fiatalon teljesen természetes ha az ember majdnem minden szabad pillanatában játszik. Akkortól gáz, ha az ember már 20 felé jár, és még mindig azt csinálja -az életmódjává válik. És ha beszélgetni akar, vagy ismerkedni, akkor már automatikusan csak a chat vagy az mmorpg-k jönnek szóba. És ez valós veszély, mert az mmorpg-k elég rendesen képesek magukhoz kötni az embert, holott (és ezt a véleményemet továbbra is fenntartom) az csak a kommunikáció mímelése (ahogy az msn is). Na, az már függőség.

Arx: kösz a tippet! :)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Én elég fekete-fehéren látom a dolgokat, de szerintem az összes (legalábbis általam ismert) MMORPG csak egy "továbbfejlesztett MSN", több teret adva az "önmegvalósításnak". Végülis két részből állnak, amik a "körítés" és a kommunikáció. És amiért nem bírom egyik ilyen programot sem, az az, amit eddig általánosságban megállapítottam az összesről, hogy a két rész nem szolgálja egymást. A játékosok nem úgy állnak hozzá a játékhoz, ahogy az reklámozva van, mert a körítés nem ezt nyújtja nekik, és így a játékosok kommunikációja sem a körítés illúziójának megteremtését szolgálja, így egyik rész sem érvényesül száz százalékosan.
Ez most egyáltalán nem tartozik az előző vitához, csak gondoltam megkérdem, ti hogy látjátok ezt, és főleg azoktól, akik játszanak ilyennel.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Kult: a te helyzeted kissé másabb, mivel azért nem találkozgatsz másokkal élőben, mert (ha jól vettem ki), nemnagyon van kivel. Ilyen esetekben tökéletesen jó dolog a net arra (akár mmo, vagy fórum), hogy megismerjen az ember esetlegesen távolabb élő de hasonló érdeklődésű/gondolkodású embereket, akikkel barátságot (vagy többet is) alakíthat ki. Az én 'guildomban' pl. 3 pár is van, akik játékon belül találtak egymásra, és nem befordultak, meg antiszociálisak, egyszerűen szeretnek játszani, (többük 20 év feletti). Ma már a telefonnak és a netnek köszönhetően sokkal elterjedtebbek a távkapcsolatok, az mmo-k meg rendkívül alkalmasak kapcsolatok kialakítására.

Egyébként az az igazi kocka, akit ha hívnak a haverjai/barátai mondjuk moziba vagy strandra, és ő nem megy, mert inkább tápol valamelyik mmo-ban.

Amúgy meg mindenki azt csinál a szabadidejében, ami neki jólesik. Ha ez épp mmo-zás, akkor azt. Még mindig jobbnak tartom, minthogy az agysorvasztó tv-t bámulja az ilyen aktív kaliberű műsorokkal, vagy épp a kocsmában üljön munka után.

Silverjackal
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2007. máj.. 18. 21:29
Tartózkodási hely: Ahol épp kedvem tartja...

Hozzászólás Szerző: Silverjackal »

Egyetértek Nefrit előző hozzászólásával. Van erre egy közmondás is, hogy a jóból is megárt a sok. Amíg az ember mértékkel játszik, addig a játék nem jelent semmilyen veszélyt az emberre. Sőt fejlesztheti néhány képességünket is. én például egy elég csapnivaló angol tanárral vagyok megáldva és egészen középsuliig nem tanultam angolt (óvodás korom őta a németet próbálták belém sulykolni -nem sok sikerrel-), mégsem okozott gondot, hogy a csoportomban felzárkózzak elsőben a többiekhez, sőt, ötössel zártam az évet. Azt pedig akár hiszitek, akár nem, de az angoltudásom nagy része az MMO-kból származik. Akkoriban a Guild Warst nyomtam és ha összejött egy-két jobb cucc néha, akkor rá voltam kényszerülve, hogy más játékosoknak adjam el, mert az NPC-k még tüzifáravalót se adtak értük.
Na, mindegy, a lényeg az, hogy szépen lassan megtanultam az alap kifejezéseket és aztán már egész szépen elbeszélgettem néha a külföldiekkel is. A legemlékezetesebb az volt, amikor megismerkedtem egy belga sráccal, akinek a nagyapja magyar volt. Ezen akkorát csodálkoztam, hogy az állam majd a padlóra esett.
A legtöbbször azonban, ha beszéltem egy külföldivel és megkérdezte, hogy honnan származok, elég értetlenül állt előttem, mikor azt mondtam, hogy Magyarországról. A legtöbben azt se tudják, hogy létezik. Azért szerintem tanulságosak ezek a játékok. Sok más kultúrából származó emberrel is megismerkedhetsz. Én találkoztam még hollandokkal, spanyolokkal, írekkel, franciákkal és németekkel. Mindegyik találkozás tanulságos volt.

Silverjackal
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2007. máj.. 18. 21:29
Tartózkodási hely: Ahol épp kedvem tartja...

Hozzászólás Szerző: Silverjackal »

Sorry, duplán küldte el a hozzászólást kicsit belassult sajnos a netem, lehet, hogy amiatt... Holnap tervezem újrarakni a gépet...

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Nefrit-nek igazat adok!Tényleg meglehet unni bármilyen MMO-t!Ott volt a WoW,1 hónap szünet az online játékokkal,most Cod2,holnap újra WoW.Remélem nem törölték a karim :?

Off:Valaki nézi rajtam kívűl a Rossz Pc Játékok Sorozatot?

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

Na töltöm a Wow-ot,kedvet kaptam hozzá.Valaki el tudná mondani nekem ezt a tört szerveres dolgot? (hogy lehet megoldani,előnyei,hátrányai,stb)

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Előny:Nem kell érte fizetni semmi,ha olyan tört szerverre mész akkor gyorsabban fejlődsz,ha magyar szerveren vagy elég segítőkészek az emberek :D
Hátrány:Sok szerver laggos,messziről odafutnak hozzád a szörnyek,csomószor történik ez:kevés az életed,nem tudsz gyógyítani,és még ketten odafutnak így biztos halál.

Ha majd nem tudod mit kell csinálni akkor szólj majd segítek.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Majd éééén segítek :D

javaslom a Sparta magyar szervert. Ennél nehezen találnál jobb oldalt. Természetsen megvannak a maga gondjai, mint minden szervernek, de folytonosan javítják a hibákat és megint elindult a küldetések lefordítása.

Kicsit részletesebben a hátrányokról:

- Pár képesség hibás, vagy használhatatlan.(pl a fear képeség, amit ha zárt területen használsz, akkor beesik az ellenfél a textúra alá).
- Sokszor ledobál a szerver(DC=DisConnenct)
- Sokszor szaggat a játék
- A hordások mocskok :twisted: (alli forever! :P ) (ezt ne vedd komolyan)
- Sok dologot nem lehet megcsinálni, mint a valódi szervereken, ennek lehet oka player hiány, vagy egyéb bug, esetleg csak szimplán nem bírja a szerver
- Sok küldetés hibás lehet

Darkprince: mi az, hogy ketten rádjönnek és nem bírsz el velük? :D :twisted: Használj potit. Egyébként a legtöbb szerver ez bug már javítva van.

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

Köszönöm a segítséget.Tehát akkor megéri így is kipróbálni.Hamarosan lejön,majd akkor ha lesz valami kínom akkor kiáltok.És a gépigény az milyen?Megnéztem,de minimum ram-nak 512-t ír.Namármost nekem 256 van,az elég lesz? Mert van még egy 256os memóriám,ha nem elég akkor berakom azt is :D

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Szerintem rakd be legfőképp fővárosoknál jön jól.Nekem 768MB ramom van(igaz össze-vissza minden lett telepítgetve a gépre)és ha sokan mennek el előtted pl:Orgrimmart megtámadják az allik akkor én vártam fél percet mire lehetett menni...

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

Na felraktam és el is indítottam a Control Panelt,de Sparta szervert nem talál.Most mi légyen?
szerk.:Megnéztem ezt a Sparta-t,de ide csak a baráti körből jöhetnek játszani? Tudsz mondani egy hasonló jó szervert?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

OFF

Visszakanyarodva a korábbi beszélgetéshez:

A fősulin egy előadáson új fogalmat hallottam: internet-pszichózis. Így nevezik azt amikor valaki a neten igyekszik kapcsolatokat kialakítani, és netes csevelyek teszik ki szociális életének túlnyomó részét. És mivel "pszichózis", nem más mint tudati rendellenesség, vagyis elmebetegség :oops: (nem én találtam ki, hanem idéztem az elhangzottakat)

Avatar
kosuke
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2007. márc.. 5. 14:18
Tartózkodási hely: mindenhol ott vagyok!

Hozzászólás Szerző: kosuke »

Valaki nem szokott játszani a Lineage 2 -vel mert az osztálytársam mondta hogy szedjem le. csak majd kéne hozzá 1 kis segítség. pl a szever, regisztráció meg ilyenek.

Lehet hogy én is kocka vagyok :?: :D :D :?:

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

Én most a wowwal ugy vagyok mint Gollam a gyűrűvel :D Egyszerre imádom és gyűlölöm. Imádom mert szinte tökéletes játékélményt nyújt,interaktív,szép tájak vannak benne,szal minden király, viszont gyűlölöm mert függő lettem, rengeteg időmet elveszi (ezért a fórumra is ritkábban járok :D), nem megy tól jól a tanulás miatta :?
De nem lehet abbahagyni... :evil: :D

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

én úgy 2-3 éve kezdtem el mmo-kkal játszani, igazából az újdonság varázsával éltek nálam ezek a játékok, rengeteget játszottam is, de igazából túlságosan lefoglalt, rengeteg szabadidőm vette el, meg ugye kevesebbet tanultam is és stb stb :)
bármilyen furán is hangzik viszont, de sztem 'kinőttem' ezekből, mondhatjuk úgy is, hogy legfeljebb akkor játszom, ha egy ismerős hív, amúgy meg nem szánnám rá magam, hogy bármivel is elkezdjek játszani, igazából nem tud lekötni, meg most jobbak is a tanulmányi eredményeim, mint voltak :)
bár igazából ebből talán nem is lehet kinőni, mivel kortól függetlenül bárki játszhatja, talán inkább az lenne a helyes szó, hogy meguntam :)
igazából addig jó sztem, amíg képesek vagyunk abbahagyni akkor, amikor akarjuk, és nem az van, hogy egészen a végkimerülésig játszom és csak wcre megyek el a székből :D

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

A wow-ot megutáltam mert már untam meg öten elkezdték isteníteni,és felidegeltek vele...Aki szereti az nfs-t vagy bármilyen autós játékot szeret annak ajánlom a Drift City-t!Rajzfilmgrafikás de jó!Az a legérdekesebb mire bekerülök egy klánba (úgy 50 óra játék idő) addigra unom meg...Végülis most elvagyok a régi nintendós játékokkal...

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

Persze, attól hogy wow attól még a leg alapabbak a Final Fantasyk meg a Chrono Trigger :D

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Emtrexx írta: A fősulin egy előadáson új fogalmat hallottam: internet-pszichózis. Így nevezik azt amikor valaki a neten igyekszik kapcsolatokat kialakítani, és netes csevelyek teszik ki szociális életének túlnyomó részét. És mivel "pszichózis", nem más mint tudati rendellenesség, vagyis elmebetegség :oops: (nem én találtam ki, hanem idéztem az elhangzottakat)
Ez érdekes tézis, de számomra kissé badarságnak tűnik, de lehet nemjól értelmezem a dolgot.

A skizofrénia az elmebetegség, de ez? Millió ember használja a netet, megszámlálhatatlan társkereső, meg közösségi oldal létezik (ugye ez is az), amelyek fő, vagy másodlagos célja a kapcsolateremtés, ismerkedés. Nemtudom mért lenne az beteges, ha valaki a neten próbál magának mondjuk társat keresni (főleg a mai elidegenedő világban, mikor már azért orrbavernek egy "mit lesel" megjegyzés kiséretében, ha a szemébenézel a másiknak).

Persze az megint más dolog, mikor valaki csak és kizárólag a neten keresztül kommunikál, de ilyen meg szerintem nem nagyon létezik.