mmorpg játékok

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

ajánlom hogy a Ragnarok Online jó legyen ha lejönnek hozzá a fájlok.Amikor megláttam hogy !!!2GB!!! adatot kell leszednem legszívesebben sikítottam volna :átkoz: :dühöng: :hoppá:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Ha tényleg menni fog, nem bánod meg, hidd el! :wink:

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Mi a karid neve?Mert én a HunRO-n leszek.Ma délután már asszem tudok vele játszani mert lejön az első telepítő fájl aztán meg anyámmal elindíttatom a másikat és majd kikapcsolja gépet!Milyen jó reggel hatkor felkelni :D

Szerk:Nem a HunRO-n leszek mert az egyik 1GB-s telepítőt le kellene tölteni megint úgyhogy Ragnarok Evolutionon leszek.Amúgy meg télleg jó csak hát a grafikája stílusos minthogy Titan Quest szintű(végülis nem baj mert hirtelen helyszínváltáskor beszaggatott)
Karinév:DarkPrince13

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Én is az Evolution-on vagyok(asszem... :roll: )...a két karim neve:
Edric a navigátor (Lovag)
Sebzett farkas (GS)

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Ok

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Na kipróbáltam a Ragnarokot. Hát furcsa, annyi biztos. Van egy 6valahányas base lvl, 50 job lvl-es mágusom és egyszerűen nem tudom használni, mert ha jön valaki közelharcba jön, nekem végem. Egyszerűen nem tudom ekzelni. A WoW-ban ezt bírtama mágusban: volt legalább védekezős varázslata és a varázslást sem szakították meg, ha megütöttek, csak visszavette egy kicsit.

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Hogy tolvaj lehessek mit kell csinálnom?Elmeek a thief guildhez és magyaráz valami hülyeséget a novice-al csak nem értem. :|

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Lécci ha a Ragnarokról szeretnétek beszélgetni, akkor itt tegyétek: link, ugyanis az a saját témája. Itt legyen inkább csak általánosságban szó az mmorpg-kröl, vagy olyan online játékokról, amiknek még nincs saját témájuk.

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Hm, lehet, hogy nem ezt a topicot kellett volna először megnézni xD

Szóval ritkábban látogatom az oldalt mostanság, ennek az az oka, hogy aktívan Guild Warsozok :D Nagyon jó játék, nincs havidíj, csak az egyszeri accot kell kifizetni (6-7 ezer Ft, ezért megkapod az accot, illetve szép csomagolásban a játékot lemezekkel, jóóóóó hosszú manualokkal, poszterrel, gamecarddal).

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Ja,csak nincs rá hétezrem.

Avatar
redi
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2007. feb.. 27. 12:01
Tartózkodási hely: fonyód

Hozzászólás Szerző: redi »

lécccccci a ragnarockról száljatokkkkkk le kössssssszi
más mmorpg is vannnnnnn mégggg
:P 8)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Hát beszélj róluk! :wink: :D

Avatar
redi
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2007. feb.. 27. 12:01
Tartózkodási hely: fonyód

Hozzászólás Szerző: redi »

pl ott van a dofus is az is jó játék én szeretem nagyon ha van kedvetek akkor gyerrrrrtek felllllll és otttt szorakozhatunk hasonló mint a ragnarock

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Guild Warsban vannak ingyenes helyek ahol nem számít hogy nem eredeti cd-kódod van :?: :?: :?:

Mok
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2006. márc.. 22. 15:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mok »

én pl nagy wowos arc voltam, a wow azegy életérzés: az ember elfelejt élni, fürdeni, aludni ,enni stb, de ami pénzt ezen megspórol azt a játékba öli (5 az alap, 10 a kieg, +8k 2 havonta) na ezért is kellett abbahagynom :'(
tudom mindenkinek ajánlani, nekem nagyon tetszett, ha tehetném akkor maradtam volna
még egy negatívum, elszakít a többi dologtól, utána nem jártam erre a fórumra, se a psps-re, viszont megismerkedtem emberekkel, egy jó barátom is lett, és páran ismernek is név után (nekem ez jól esik ^^)
és az ember hol máshol tanulhatná meg a l33t5p33k20rt mint egy swéddel teli szerveren (ragnaros eu ftw)
ja ha vkit érdekel akkor a linken a régi karim adatlapját tekintheti meg
-itt-

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Na,most már leragadtam WoW-on!Igaz vannak hibái a tört szervernek de csak kicsik!Úgyhogy pm-zen aki Tauri-n játszik!

Avatar
redi
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2007. feb.. 27. 12:01
Tartózkodási hely: fonyód

Hozzászólás Szerző: redi »

és nemtudsz olyat amivel ingyen lehesen wow zni magyar server vagy valami

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Ez az 'online játék elveszi az ember életét' egy hülyeség. Kezdjük ott, hogy senki nem kényszeríti az adott embert arra, hogy online játékkal játtszon, és hogy mellette ne csináljon semmit. Aztán nemkell egy játéknak online-nak lenni, hogy valaki sokat játszon vele. Tény, hogy az online játékok úgy vannak kialakítva, hogy lényegében addig lehet velük játszani, amíg meg nem unja az ember (elvégre ez is csak üzlet, aminek a lényege, hogy bevételt termeljen). Ettől függetlenül, offline játékkal is lehet akár több száz órát is eltölteni (Pl. FF-ek, vagy nagyobb RPG-k mint Baldur's gate). Az egész azon múlik, hogy mennyi időt szán rá valaki, és minek a rovására teszi.

Más szempontból viszont egy offline játék károsabb lehet, mint egy online. Mert amíg valaki offline játékkal játszik otthon bezárkózva a szobájában egyedül, addig egy online játék esetén akár több 100 vagy 1000 emberrel együtt teszi azt. Online játék közben a játékosok tudnak egymással kommunikálni írásban, vagy akár szóban is. Rengeteg ismerőst, sőt barátot, vagy még többet is szerezhet az ember így. Baráti közösségek alakulnak ki, akik akár havi rendszerességgel találkoznak, közösen eljárnak szórakozni, nyaralni, stb.

Az egész dolog csak egyén függő, ki hogy kezeli a dolgot, és csak nézőpont kérdése mi számít károsnak... Aki meg sose játszott online játékkal, az ne ítélje meg hogy milyen ;)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Bizonyos szempontból igazad van, másfelöl viszont:
Mert amíg valaki offline játékkal játszik otthon bezárkózva a szobájában egyedül, addig egy online játék esetén akár több 100 vagy 1000 emberrel együtt teszi azt.
Ez ferdítés. Az online játékoknak pont az a veszélye, hogy olyan internetes (tehát valójában nem létező) személyes kapcsolatokat alakít ki maga körül az ember (ahelyett hogy élőben ismerkedne), amik közül gyakorlatilag semmit sem tud használni, ha végül a gép elől elszakadva kilép a való világba.
Az offline játékok nem is kínálnak ilyen kapcsolatokat, így az ember nem esik csapdába, hanem végig tisztában van vele hogy ezek csak számítógép-generálta karakterek.

Ugyanez a veszélye megvan egyébként a fórumozásnak és az msn-ezésnek is. Gondoljatok bele, hány olyan barátotok/barátunk van, akiknek még sosem láttuk az arcát, és nem hallottuk a hangját. Hát milyen barátság ez, kérem?

De még mielőtt letámadtok, ezzel nem azt akarom mondani hogy minden internetező antiszociális, hanem pusztán közismert tényeket írtam az internetezés veszélyeivel kapcsolatban :)
(Továbbá: ezek általánosságok, tehát nyilván nem mindenkire igaz, és vannak kivételek. Személyes tapasztalatok mellett egyéb hírekre és beszámolókra támaszkodva mondom őket)

De azt aláírom hogy lehet mértékkel is űzni az online dolgokat, valóban alkatfüggő.

Avatar
redi
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2007. feb.. 27. 12:01
Tartózkodási hely: fonyód

Hozzászólás Szerző: redi »

félre ne értsétek én nem vagyok online játék fügő csak ki szeretném próbálni a hires wow de nem kéthétre én azért szoktam online játékokkal játszani mert lehet barátotszerezni pl találkoztam egy olyan csákoval aki tök jó fej és élöben is elkeztünk találkozni meg minden de én talán ha játszok 2-3 órát

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Emtrexx, igazad lehet, és az utolsó mondatodra helyezném a hangsúlyt: egyénfüggő. Szerintem aki képes felfogni, mi a valóság, meg mi az internetes világ, az játszhat akát öt órát is, akkor se lesz függő.
Rám is hányszor rámsütötték, hogy függő vagyok, amikor dehogyis! Én csak nagyon szeretek játszani. De képes vagyok abbahagyni. És ezzel gondolom az öszes itt jelenlévő is így van. Szóval aki függővé válik, annak szerintem eleve van valami baja. Nem mondom, hogy elmebeteg, pusztán csak valami pszichológiai probléma.
Egyébként a játékokból igenis lehet tanulni, ezt említettétek is. Egyes játékokban történelmi, egyes játékokban nyelvi (pl a GTA-ból meg lehet tanulni az amerikai fekete szlenget, meg egy kis mexikóit is :D ) tudás van. De például hány akciójáték van, és mindből el lehet lesni a fegyverek használatát... Na jó, ez ugye szubjektív, az igazi véleményem a felső bekezdésekben van.
Szóval aki függő lesz egy onlány játék miatt, vagy megőrül egy akciójáték miatt, annak egy: már eleve baja volt, kettő: hiába beszél bárki is.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Emtrexx írta:Ez ferdítés. Az online játékoknak pont az a veszélye, hogy olyan internetes (tehát valójában nem létező) személyes kapcsolatokat alakít ki maga körül az ember (ahelyett hogy élőben ismerkedne), amik közül gyakorlatilag semmit sem tud használni, ha végül a gép elől elszakadva kilép a való világba.
Hát ezt nemigazán értem, mit is akar jelenteni. Itt nem arról van szó, hogy aki online játszik, az a karakterén keresztül köt haverságot, más karakterekkel (vagy nemtom mit akart az jelenteni). Az mmorpg nem arról szól, hogy csinálok egy mittomén 'robinhúd' nevű karaktert, és akkor úgy viselkedek, meg beszélek. A karakterek mögött emberek vannak, akik ugyanúgy kibeszélik a különféle dolgaikat, mintha élőben tennék, csak itt számítógépen keresztül teszik, aminek általában a távolság az oka hogy nem személyesen zajlik a dolog. Ilyen téren nem különbözik attól, mintha msn-en, vagy telefonon keresztül tennék.

Nekem pl. több olyan "online" ismerősöm is van, akikkel már találkoztam élőben, tudom hogy néz ki, merre lakik, stb. De mivel a többségük az ország különböző részein lakik, így napi rendszerességgel 'csak' online tartjuk a kapcsolatot (játékon belül, vagy msn). Sokan pl. csetelésre használják az ilyen játékokat, mert ad egy kis pluszt pl. az msn-es beszélgetéssel szemben.

A netes ismerkedés szinte semmiben nem különbözik a valóstól, max annyiban, hogy az esetek egy részében nemlátni pl. hogy néz ki a másik, vagy hogy egyáltalán az ül-e ott a gépnél akire számít az ember, de ugye lassan már minden 2ik embernek van webkamerája, szal ez sem akadály. De amíg csak ilyen 'haveri' szinten megy a duma, addig nemtökmind1 hogy néz ki a másik? Az meg hogy igazat mond-e magáról, az nem függ attól, hogy neten, vagy élőben történik az ismerkedés, mert úgyis idővel fognak kiderülni a dolgok (kamuzni élőben is lehet).

Emellett megemlíteném, hogy normális ember nem hazudik magáról a neten, persze nemárt az óvatosság, mert sose tudni kivel akad össze az ember. DE. Tudnék rakás olyan ismerőst mondani, akik neten találtak maguknak párt, és évek óta együtt vannak. Vagy haveri társaságok, akik rendszeresen összejárnak szórakozni. És ilyen téren tökmindegy, hogy élőben, vagy neten (mondjuk egy mmorpg-ben) ismerkedtek össze. A net csak egy lehetőség, hogy egymástól távol élő, és a 'valóságban' nagy valószínűséggel sosem talákozó emberek is megismerhessék egymást, barátságot köthessenek, stb. és erre pl. egy mmorpg eléggé alkalmas.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Darten: az hogy nagyon szeretsz játszani az teljesen más, az a korral jár :) Ennek nincs igazán köze a "függőséghez".

Nefrit: egyetértek veled, természetesen pozitív oldalai is vannak mindennek, félreértés ne essék. Pusztán arra akartam rávilágítani (mivelhogy arról volt szó), hogy az mmorpg-k által okozott függőség nagyon is valós. És mint minden függőség, igenis hatással van az ember kapcsolataira.

De emellett természetesen én is tudnék mondani rengeteg pozitív dolgot amit az interneten keresztüli kapcsolattartás kínál. De nem mondok, mert úgyis tud mindenki, meg egyébkéntis kézenfekvő (meg egy részét már el is mondtad).
Nekem pl. több olyan "online" ismerősöm is van, akikkel már találkoztam élőben
Nekem is, és szinte mindenki másnak is. A kérdés nem ez volt, hanem az arányok.
A netes ismerkedés szinte semmiben nem különbözik a valóstól
Dehogynem. A netes ismerkedésben a hagyományos ismerkedésnek gyakorlatileg egyetlen egy pszichológiai jellemzője sem jelentkezik. Számtalan olyan jelet visszatart a net, ami valós beszélgetés közben meghatározza hogy mit gondolunk a másikról. Ez természetesen lehet jó is és rossz is - így olyan emberrel is lehet haverkodni, akit a valóságban lehet hogy elkerülnénk (erről ha jól emlékszem beszélgettünk már egyszer, pont mi, még rééééégen valamelyik topikban itt)

Nyilván a chatelgetés távolságokat átívelő volta nagy könnyebbséget jelent, és az ilyen ismerettségek száma is könnyedén növelhető (vagyis tényleg rengeteg emberrel lehet így megismerkedni). A kérdés az, hogy ezek az ismerettségek mennyire tartósak és mennyire értékesek.

Ér-e annyit 40, az ország különböző pontján élő haver netes ismerése, mint egy jó ismerős a szomszédban, akihez bármikor átmehetsz? És lehet hogy ezzel a jó emberrel a szomszéd házban pont azért nem futsz össze soha mert épp a gép előtt ülsz
(Nefrit, ez nem konkrétan rád vonatkozik! Ismét írom: általánosságban beszélek, és szintén tapasztalatok alapján)

(Kiegészítés: nyilván speciális eset amikor a saját városából ismer meg valakit az ember a neten, és így a netes ismeretség "jószomszédivá" válhat -hogy a példámnál maradjak)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Mire ezt végig olvastam.... Volt kb 5 perc XD Nah félre a viccet....

Engem anyám úgy nevelt, hogy kerüljem a gyanús alakokat, ez a netre is vonatkozott. Én úgy ismerkedek neten(mostanság), hogy nem fedem fel a lapjaim, megvárom, míg egy mélyebb beszélgetésbe belemegyünk, és aztán döntöm el, hogy tartom-e vele a kapcsolatot. Lehet, hogy nem látom az arcát, de e talán még jobb is, mert néha olyan vicces helyzetek alakulnak ki, amikre öröm visszaemlékezni(pl amikor Zorgit fiúnak néztem XD). És néha igenis jobb arc nélkül beszélgetni. Ez olyasmi kb mint a levelezés, csak itt nem "vesz fel" senki akárhogy a "listájára"

Ha egy jó csapat összegyűlik egy ilyen fórumon, vagy egy online játékban egy klánban, akkor egy idő után az ember el tudja dönteni, hogy kiben bízzon és kiben ne, és akikben bízik, azokkal találkozik.

Véleményem szerint az emberek nagy része azért keresi az online játékokat, hogy másokkkal "összemérje az erejét". Embereket keres, akivel megoszthatja a tudását és hogy másoktól tanuljon. Lehet, hogy épp egy olyan közegben él az illető, ahol a 'alós' világ közössége nem fogadja be, csak az 'online'

Kérdem én: miért baj az, hogyha az ember a barátaival akar szórakozni a neten? Igen vannak függők(mint pl én:P ), akik minden pénzüket erre költik stb. (jó mondjuka wow-ból meg lehet élni, mert az aranyt be lehet váltani valós pénzre:P), de ez már olyan szintű függőség, mint az alkoholizmus, amit kezeltetni kell. De aki a társaságot keresi, és ezért nem foglalkozik a körülötte lévőkkel, az nem függő. Ha inkább a gép előtt ül és beszélget a játékban, akkor inkább a kívül álló gondolkodjon el azon, hogy miért nem akar vele lenni a játékos.



Na ez most eléggé össze-visszára sikerült, remélem sikerült emgérteni, de azt írtam el, ami eszembe jutott.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Hm... Nehéz kérdés, nehéz. Vegyük a játék oldaláról. Ismerünk ugyebár "offline" és "online" játékokat. Ha nagyon elfogult akarok lenni, akkor mindegyiket időpocsékolásnak nevezném. De! És most jön a hangzatos "kifogás".
Vegyük először az offline játékot: Egy játék lehet nagyon is jó és hasznos. De én itt elsősorban azokra a játékokra gondolok, amikben fellelhető érték van: például a történet. Sőt. Isten igazából ez az elsődleges -szubjektív véleményt lehetett hallani-. Mert lehet egy játék szép, látványos, teletűzdelve a digitális technika grafikai és hangtechnikai csodáival, ha egyszer a "megyekölök" kategóriába tartozik. (Jójó, persze ezek is tudnak szórakoztatóak lenni, de én ezeket általában egy-egy alkalommal űzöm, valakinek a társaságában esetleg.)
De ha tényleg jó a történet, és nagyjából még a pixeleket is be lehet azonosítani, hogy egy emberről vagy egy tárgyról van szó, nagyon szívesen lekötöm az időmet vele. (Ilyenek például a FF-ek.) A kulcsszó -a Nefrit által már említett-: mérték.
Nem mondom, hogy én nem estem soha abba a bűnbe, hogy nem vittem túlzásba semmit. Dehogynem. Előfordult. Viszont a "saját káromon" tanultam meg, hogy ez így nincs rendjén, mert ahelyett, hogy mondjuk 3 nap alatt csináltam volna meg azt, amit egy nap alatt tettem, jutott volna idő másra is. Például kimenni a szabadba, kerékpározni egyet valamelyik környékbeli ismerőssel.
Ez megesett velem egyszer-kétszer és utána már "normális" volt minden. Nem sietettem semmit, mert a játék megvár, nem szalad el.
Tehát ha azt vesszük ismerjük a mérték szót, akkor egy játék lehet nagyon is hasznos (ha mondjuk idegen nyelven van. Én például az FF8 végigjátszása közben a játék által tanultam meg alapszinten angolul anno.) és kellemes időtöltés. Tehát kompenzálja valamivel a gép előtt töltött időt.

Az "online" játékok meg azzal szeretnének kompenzálni, hogy megadják ama lehetőséget, hogy közben kommunikálj másokkal.
Itt megint két részre lehet szedni a dolgot:
1. Valaki olyasvalakivel játszom, akit már személyesen is ismerek. (Osztálytárs, levelezőtárs, akivel már találkoztam, óvó néni, Pista bácsi a szomszédból...stb.)
2. Valaki olyan, akit hálózaton keresztül "ismerek" meg.

Egy ilyen persze lehet jó. De nekem is vannak netes ismerőseim, és hiába vagyok velük teljesen jóban, beszélünk néha nagyon komoly dolgokról, ha még nem találkoztál vele személyesen, addig ez csak egy függő kérdés a levegőben. Aláírom, tanúsítom, hogy néha könnyebb arc nélkül beszélni, meg neten nem kell rögtön reagálni valamire. (Ami néha hasznos, mert kétszer is megrághatod a mondandódat, nehogy valakit megbánts például egy fórumon. Persze ugyanúgy elmondhatod a nemtetszésedet csak kultúráltabb módon.) Lebuktam, de ezt néha tényleg hasznosnak tartom.... :D
De akkor is összehasonlíthatatlanul más valakivel személyesen lenni. Már évezredek óta iszonyatosan fontos a metakommunikáció az emberek között. Annyi, de annyi mindent kifejez még a szavak mellett, hogy csak na.
És ez az, amit az internet elvág és ezért nem lehet soha 1000%-os kapcsolatokat kialakítani. :| (Ahogy Trexxikém is mondta.)
Alapcsomagnak persze nagyon is jó, ezt aláírom. De mint Nefrit is mondta, hogy vannak párok, akik neten ismerkedtek meg és azóta is együtt vannak. De merem feltételezni, hogy ez a kapcsolat már valós síkon mozog. Tehát ebben az esetben is mindössze alapcsomag volt a világhálós ismeretség.
Azt persze támogatom, hogy ha valaki nagyon messze lakik tőlünk (és nincs a szomszédban egy jó barát), akkor minden további nélkül lehet ilyet csinálni. Sőt javasolt is.

Summa summarum: mértékkel kell csinálni mindent, és szakítani időt a körülöttünk lévőkre is, mert a játék tényleg nem szalad el.
Más kérdés, ha nincs a közelünkben normális életforma. XD De ez a lényegen akkor sem változtat. A személyes emberi kapcsolatokat nem tudja és soha nem is fogja pótolni a net.
Van persze webkamera meg egyéb más nyalánkság, amivel lehet emelni a színvonalat, de azokat bármikor ki lehet kapcsolni....


***Elnézést az esetleges, és minden bizonnyal jelentkezett helyesírási hibákért.***


Még valami: én sokkal jobbnak tartom az úgynevezett asztali szerepjátékokat, ha már azt vesszük, hogy társaságban és többen akarunk játszani és valami rpg-szerűt. :)