ARS

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék

Milyennek tűnik az 'ARS'?

Szuper! Már nagyon várom.
5
50%
Elég érdekesnek ígérkezik.
4
40%
Nem nagyon érdekel
0
0 szavazat
Láttunk már ilyet...
1
10%
 
Szavazatok száma: 10

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Olf uraság már hallotta is a Csillagpor álltalam készített egyik fő zenéjét! Gratula neki!!! :D

(egyébként már ti is hallhatjátok, ha elég szemfülesek vagytok!) :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Bár tudom, hogy ennek már hírértéke sincs, :mrgreen: azért bejelentem, hogy újra nekifogtam az ARS-nak, mivel sikerült helyrepofoznom azt a gépemet, amin a játékokat is írom! Mivel azóta számtalan új regény-játék-film élménnyel gazdagodtam, jó sok mindent fogok kicsit átjavítani, kipofozgatni, de a karácsonyi bemutató ígéretét fenntartom! (hogy melyik karácsonykor lesz, azt már kevésbé mondanám biztosra... :D )

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nahhh.... újabb hírek az Arsról! Juhééééjjjj! - na ne tessék rosszra gondolni, semmi bajom a juhokkal, és nem kívánom a lehántásukat!!! - örvendezzetek! Na ugyan most megint Floodolok, de meg is értem, ha kissé alább hagyott az érdeklődésetek a játék iránt, hisz kissé lassan készül, de ez csak csak azért van, mert egyedül csinálom, és valóban tökéletességre törekszem!!! Szeretném nem csak megütni, de felülmúlni is az "átlagos" RPG Makeres játékok szinvonalát, ráadásul a játékmenetben is sok szokatlan dolog lesz, amit kissé nehézkesen lehet megvalósítani még az XP-ben is.
Szóval az első rész, -ami már nagyon régóta kész- most lassan tesztelhető formát önt, ezért el is várom majd, hogy szívetekkel-agyatokkal-lelketekkel őrülten és FF fanokhoz méltón fanatikusan teszteljetek! Persze van egy mondás, ami a medve bőrére való elhamarkodott ivás ellen int, de azért én így konkrétan beígérem, hogy nemsokára jön az ARS drámában, izgalomban, szerelemben, csalódásban, küzdelemben és persze beteg poénokban gazdag első epizódja, ami a Sötétebb Napok címet viseli. Holnap pedig megörvendeztetlek titeket a "FELTUNINGOLT" ARS első ténylegesen hivatalos screenshotjaival, valamint a legújabb Csillagpor képekkel, ami már az ARSnál is fejlettebb külcsínnyel és játékmenettel örvendezteti majd meg a JRPG kedvelő közönséget! :wink:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nah, én kíváncsian várom :) A tesztelésre még mindig jelentkezem :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Én is ^^ Főleg hogy mostanába van egy kis szabadidőm ^^

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

akmal888 írta:Én is ^^ Főleg hogy mostanába van egy kis szabadidőm ^^
Bár nekem lenne elég... :?

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Mennyi a játékideje ennek a résznek?

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Arxur írta:Mennyi a játékideje ennek a résznek?
Az elsőnek olyan 10-12 óra.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Na ha minden jól megy és az első tesztelés befejeződik, közzé is teszem a Behemót nyomában című játékom demóját! Még ma, vagy holnap, ha esetleg találunk olyan hibát, amit orvosolni kell.
Ez egy hagyományos JRPG, amit maker VX-el csinálok, jelenleg a demó olyan két óra játékidőt nyújt.

(ha minden igaz, később lesz egy Trial verzió is, ami még nem teljes, de demónak sem mondható, olyan 5-8 óra játékidővel.)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ez most nagyon csúnya volt. Mármint, hogy DEMO. Meg TRIAL. Viszont az annál szebb, hogy két órás. Csak attól tartok, ez azért van, mert annyira hagyományos.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

olf írta:Ez most nagyon csúnya volt. Mármint, hogy DEMO. Meg TRIAL. Viszont az annál szebb, hogy két órás. Csak attól tartok, ez azért van, mert annyira hagyományos.
Naaaaa hééééé! :evil: Annyira azért nem hagyományos, főleg ami a sztorit illeti! :D
Egyébként most éppen a feltöltéssel küzdök...
Mindenesetre az igaz, hogy pl az alap chipseteket használtam fel, de megpróbáltam minél többet kihozni belőlük. És szerintem ahhoz képest, hogy kb 10 óra alatt készült, igen is jó lett! :nyelv:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Senki nem mondta, hogy nem jó. Ma fenn lesz?

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

olf írta:Senki nem mondta, hogy nem jó. Ma fenn lesz?
Éppen töltöm föl, csak éppen ugye 70 mega, úgyhogy nem két perc... :?

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

mahdi írta: És szerintem ahhoz képest, hogy kb 10 óra alatt készült, igen is jó lett! :nyelv:
10 óra alatt még csak a képességeket sem lehet összállítani... ^^'

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Na nesztek!
Hogy mit nem lehet tíz óra alatt megcsinálni, azt most majd jól meglátjátok! (mert igen sok minden Nem sikerült... :roll: ) Mindenesetre valószínűleg barokkos túlzás volt tőlem a tíz óra, de mivel mint azt írtam, az alapokba nem nyúltam bele, így nem volt túl időigényes összehozni a demót, főleg, hogy a régebbi programokat ismerve, secc perc alatt belejöttem! :D

Jah és Arxur!!! Előre megmondom kerek a perec, nem tudok scriptelni! Úgyhogy ehhez mérten figyeld a játékot! :wink:

Néhány szó a lentebb letölthető demóról:
1. Még senki sem tesztelte, egészben én sem, így bármilyen hiba összejöhet, ezesetben szóljatok és kijavítom!
2. Esetleges - mert biztosan van!!! :D - helyesírási hibákért azért ne szóljatok, az összes szöveg úgyis át lesz nyálazva a teljes verziónál! ;)
3. Teljes tesztelés nem volt, de nagyából átnéztem mindent, úgyhogy úgy érzem nem lett túl nehéz a játék. De ha mégis úgy lenne, azt javaslom, rögtön az elején tápoljatok, és szorgosan gyűjtögessetek, mert viszonylag limitállt a mentési lehetőség. (és a teljes verzióban még kevesebb esély lesz.)
4. Építő jellegű kritikát nemhogy elfogadok, de követelek tőletek, hisz tulajdonképpen hivatalos tesztelők vagytok, akik majd megjelennek a végső verzió "stáblistáján"! ;)
5. Ez egy szerény játék, de megpróbáltam sok mindent belepakolni, de azért koránt sem rendelkezik annyi extrával, mint az ARS vagy a Csillagpor, amiket egy-másfél év alatt már dugig tömtem extrával. :mrgreen:
6. Mivel ez egy tesztdemó, vannak hiányosságok, mint például a menüképernyő, ami egyenlőre az eredeti, makeres kis utcakép... persze lesz helyette más. Ezenkívül még nincs teljesen magyarítva, - a dialógusok persze mind azok! XD - így lesznek vicces kis magyar-angol keverék mondatok, ne ijedjetek meg! ("Méregtelenítő is Found" vagy éppen "To Next Szint...") XD
7. Remélem elindul... :D :D :D ... mert más gépen még nem próbáltam futtatni... :roll:
8. Ha minden jól megy, akkor csak jó szórakozást kívánok!

- Jah, és ha így az elejét túl lineárisnak tartjátok (mert tulajdonképpen az) azóta már keletkezett két mellékküldetés, amit a kocsmából lehet majd elérni - és amiből az egyik kihat(hat) majd a játék végére is... :wink: ...
- És külön felhívnám a kincsvadász típusuak figyelmét egy extrára, amit a faluban lehet "megtalálni" ha valaki kitartó és kíváncsi! :wink:
- És végezetül egy kis rossz hír a premier előtt... Ki kellett vennem egy nagyobb részt, aminek hatására kissé rövideb lett a demo, de nem vészes. Mindenesetre rájöttem, hogy azt a bizonyos poént mégsem akarom ilyen korán lelőni, így kissé előbb jön majd a " köszönjük, hogy végigjátszottad" felirat...

Na de most, hogy mindenki kedvét elvettem jöjjön az ünnepelt! :D
Link:
http://www.zshare.net/download/1032102472bed5c5/

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Nah, akkor ezt is letöltöm, ha hazaértem. Amúgy annyira jó, hogy te is és Arxur is most tettétek fel, mikor nulla szabadidőm van... Bár, ha jobban belegondolok, sosincs elegendő szabadidőm. :D
Noh, kiváncsi leszek.^^

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nyah ezt is leszedem a hét folyamán, de előbb Center Saga (tudod, az egó mindenek felett 8) ), de a Tiednek külön kis füzetecskével fogok neki állni és leírni a hibákat.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

kult44 írta:... de a Tiednek külön kis füzetecskével fogok neki állni és leírni a hibákat.
Húúúúha, akkor kemény kritikára számíthatok... Minden esetre jó, hogy így bízol a műben! :mrgreen:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Figyu. Ide a behemót nyomában van feltöltve és nem az ARS. :S

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Igen, először ide töltöttem, aztán kapott saját topicot is.
Az ARS még várat magára, amíg megjavul a gépem... sajna... :?

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Kár, pedig érdekelt volna.