Baldur's Gate II

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

hat majd akkor valahonann megszerzem..marmint hogyha fenn van a tob es elkezdem ujra a baldur 2-ot akkor az mas minthogyha siman elkezdenem jatszani a kiegeszitot?

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Igen van amiben más az alap ha fenn van a TOB!pl mint mondtam elérhető a térképen a Torony!Meg ugy hát pár hasznos tárgy is lesz! |:DD

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

A Watchers Keep-ben a szintednek megfelelő erősségben szabályozza a szörnyeket, így szerintem érdemes későbbre hagyni.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

hmm akkor majd valhonann megszerzni a kiegeszitot mondjuk itt lattam (Becs) olyan pakkot hogy baldurs gate 1+ kiegeszito baldurs gate 2+kiegeszito es icewind dale 1+ kiegeszito csak az a para hogy nemetul van es nem beszelek nemeteul pedig csak 30 euro... most elkezdtem egy magussal es megcsinaltam a planer spharet dolgot vagyis hogy elmentem vele aztan meg visszajottem ezek utana kene megkapnom a stronghold kuldeteseket?

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Igen, egy bizonyos idő után itt fogod megkapni a mage stronghold küldetéseket. A másik oldlamon ott is a leírás, mik lesznek azok :)

Otaru
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2005. jan.. 2. 18:58
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Otaru »

Játszottam a Baldur's Gateval de nem naon tetszett.

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

És mért nem tetszett? ?! :O
A kettővel játszottál már? ?!

Otaru
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2005. jan.. 2. 18:58
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Otaru »

A kettővel nem de be bírom szerezni lehet hogy másodszorra tetszik. :rolleyes:

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Helyes! :yes:
Szerintem egy ilyen történetet, és kalandot kár kihagyni! :notworthy:

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Nefrit: Lehet a játék option-jében nyelvet állítani. Mert én egy lengyel vátozattal küzködök. Vagy próbáljak egy angolt szerezni?

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Hát nem hiszem hogy lehet!
Mert egy dialog file van hozzá!Sztem tölsd le hozzá a magyarítást (bár nagyon nem teljes még) :( vagy valakitől az angol nyelvi file-kat!

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Garott írta:Nefrit: Lehet a játék option-jében nyelvet állítani. Mert én egy lengyel vátozattal küzködök. Vagy próbáljak egy angolt szerezni?
Hát azt honnan halásztad elő? !amazed Ha nem tudsz lengyelül, mindenképpen szedd le szerintem a magyarítást, bár nemtom fog-e működni, mert van néhány feltétele.

A játékot meg játszd végig, nagyon megéri, főleg ha ismered a Forgotten Realms világát. A szabályrendszere (D&D 2.0) kicsit bonyolult, de megtanulható. Páncéloknál pl. az a lényeg, hogy az AC (Armor Class, nem Advent Children :D) minél kisebb legyen, tehát a ha mínuszban van a szám, az jó :)
Másik. Az optionsban kapcsold be mindenképp, hogy szintlépéskor max. hp-t kapj, különben véletlenszerűen ad, és azért nem mindegy, hogy pl. egy 15ik szintű harcosnak 60 hp-ja van, vagy 100 felett. gyengébb kasztoknál meg méginkább számít. amúgy meg jöhetnek a kérdések :)

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Hát D&D-tem pár évig úgyhogy a szabályokat ismerem. AC = 10-es alap emberi AC + armos bonus + shield bonus + dex modifier + size modifier + natual armor + deflection modifier + misc modifier. Legalábbis a szerepjátékban.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Jaja, pontosan, csak a 2.0-ban még ezeket kikellett vonni a 10-es alap értékből, így sokszor mínusz értékek jöttek ki (már magasabb szinteknél, meg jobb cuccoknál). És akik ugye nem ismerik a szabályokat, azok logikusan abból indulnak ki, hogy a nagyobb szám a jobb.

A 3.0-ás rendszerben már így is van, ott már összeadódnak az értékek, és minél nagyobb a szám, annál jobb.
Ha végeztél a BG2-vel, szerezd meg az Icewind Dale II-őt, meg a Temple of Elementál Evil-t, ezek már a 3-as szabályon alapulnak, na de nem emiatt elsősorban, hanem mert jó játékok :)

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Helló, haladok, a magyarítás sokat segített üdv Moondragonnak és mindenkinek a forgotten realms-ban

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szia Nefrit lenne egy kérdésem.Az lenne hogy nincs e véletlen a baldurs2 höz valahonnan magyarostás??Mert falnak rohanok a sok angol kérdéstől :wallbash: Elöre is köszi :notworthy:

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Itt található:
itt

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszi Moon dragon

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hello Nefrit! Meg tudnád nekem mondani hogy hogyan készítetted a saját Character képet? Milyen progi stb..
Előre is köszi a segítséget

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Hello!

Saját képet úgy tudsz berakni, hogy megkeresed a "portraits" mappát (ha jól emlékszem ez a pontos neve), és megnézed az ottlévő képeket. Azok mintájára csinálj egy kisebb, és egy nagyobb képet abból a képből, amit beakarsz tenni. Fontos, hogy a képek mérete, formátuma, és elnevezési módja megegyezzen azokkal, amik már alapban ottvannak. A kép kiválasztását a karakter lapon lehet megoldani a "customize" menüben.

Ja és itt egy link, innen lejön pár érdekes kép, amik a fentebb leírt átalakítások után, karakterképként használhatóak.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Igen,igen, meg egy régi írásodból megtaláltam ezeket a képeket és engem leginkább az érdekel, ha te csináltad azokat a képet, hogy mi módon "ügyeskedted" így össze őket.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Jah, hát ezeket a képeket nem én csináltam. Cd-n találtam őket, de a netene is fennvannak. Aki meg csinálta, valószínű valami profibb képszerkesztő programot használt, pl. photoshop, vagy paintshop pro.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hát na jó :( Azért köszi a segítséget, akkor majd alkotok valamit a kis otthoni szerszám készletemmel

lekics
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006. jún.. 13. 21:24
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lekics »

Szia,

Láttam nagy Baldurs Gate 2 rajongók vagytok és kérdésem van e témakörben.
Elakadtam annál a résznél mikor Aran megbíz hogy számoljam fel a vámpírtanyát...nos, te Csaba 3 koporsó átszurásáról írtál leírásban, de nálam csak abban a teremben 2 db van...és így nem tudom hol lehet a 3. s Bodhi se jelenik meg...megöltem már mindenkit amugy ott.

Válaszod előre is köszönöm!

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

nekem a bg1 el van egy kis technikai hibám.
egy résznél mindig kilép és ezt írja ki:
http://kepfeltoltes.hu/view/060811/../0 ... es.hu_.jpg
ez mit jelent?