A Behemót nyomában

Minden nem Final Fantasy, de ahhoz hasonló játék
Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

A Behemót nyomában

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Itt a link amelyen letölthető a demó:
http://www.zshare.net/download/1032102472bed5c5/
a véleményeket már ide írjátok! :wink:

Egy kis ReadME!
( Átmásolva az ARS topicból)

Néhány szó a fentebb letölthető demóról:
1. Még senki sem tesztelte, egészben én sem, így bármilyen hiba összejöhet, ezesetben szóljatok és kijavítom!
2. Esetleges - mert biztosan van!!! :D - helyesírási hibákért azért ne szóljatok, az összes szöveg úgyis át lesz nyálazva a teljes verziónál! ;)
3. Teljes tesztelés nem volt, de nagyából átnéztem mindent, úgyhogy úgy érzem nem lett túl nehéz a játék. De ha mégis úgy lenne, azt javaslom, rögtön az elején tápoljatok, és szorgosan gyűjtögessetek, mert viszonylag limitállt a mentési lehetőség. (és a teljes verzióban még kevesebb esély lesz.)
4. Építő jellegű kritikát nemhogy elfogadok, de követelek tőletek, hisz tulajdonképpen hivatalos tesztelők vagytok, akik majd megjelennek a végső verzió "stáblistáján"! ;)
5. Ez egy szerény játék, de megpróbáltam sok mindent belepakolni, de azért koránt sem rendelkezik annyi extrával, mint az ARS vagy a Csillagpor, amiket egy-másfél év alatt már dugig tömtem extrával. :mrgreen:
6. Mivel ez egy tesztdemó, vannak hiányosságok, mint például a menüképernyő, ami egyenlőre az eredeti, makeres kis utcakép... persze lesz helyette más. Ezenkívül még nincs teljesen magyarítva, - a dialógusok persze mind azok! XD - így lesznek vicces kis magyar-angol keverék mondatok, ne ijedjetek meg! ("Méregtelenítő is Found" vagy éppen "To Next Szint...") XD
7. Remélem elindul... :D :D :D ... mert más gépen még nem próbáltam futtatni... :roll:
8. Ha minden jól megy, akkor csak jó szórakozást kívánok!

- Jah, és ha így az elejét túl lineárisnak tartjátok (mert tulajdonképpen az) azóta már keletkezett két mellékküldetés, amit a kocsmából lehet majd elérni - és amiből az egyik kihat(hat) majd a játék végére is... :wink: ...
- És külön felhívnám a kincsvadász típusuak figyelmét egy extrára, amit a faluban lehet "megtalálni" ha valaki kitartó és kíváncsi! :wink:
- És végezetül egy kis rossz hír a premier előtt... Ki kellett vennem egy nagyobb részt, aminek hatására kissé rövideb lett a demo, de nem vészes. Mindenesetre rájöttem, hogy azt a bizonyos poént mégsem akarom ilyen korán lelőni, így kissé előbb jön majd a " köszönjük, hogy végigjátszottad" felirat...

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Sajnos, mint azt írtam is, ki kellett szednem egy nagyobb részt, mert túls okat mutatott volna a történetből... A lényeg, hogy a demó után egy jó fél-háromnegyed-maximalistáknál egy óra mászkerálás után jön a NAGY csattanó, amikor elkezdődik a történet igazán. /annyit el is árulok, mert így magában nem egy nagy vaszisztdasz, hogy megjelenik egy másik világ... de persze ennél sokkal bonyolultabb a dolog... - sőt talán túl is bonyolítottam a sztorit, mert annyi szálon fut, hogy nekem is nehéz/nehéz lesz követni... :shock: ...- / (meg hát mint az anime sorozatokban, akkor van egy tényleges zenés kezdődés, amin dolgozok, és amivel még koránt sem vagyok kész, azonban e nélkül hülyén nézett volna ki ez a rész...)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Na néhány kép a kulisszák mögül!
Így dolgozik az Ancient Tales egytagú csapata! XD

Az erőd
http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/beh2.bmp
Az egyes számú sziget
http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/beh3.bmp
Egy még félkész állapotban sem lévő város
http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/beh4.bmp

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Elkezdtem ezt is, eddig nagyon szimpatikus :) Jó hangulatos, stílusos a szöveg, és szépen vannak időzítve az események. Igaz ugyan hogy elég gyorsan meghaltam, de majd legközelebb ügyesebb leszek XD
(Megj: itt-ott lemaradt 1-2 betű, pl "csúny" meg volt még egy szó, az nem tudom már hogy mi volt, rögtön az elején)
Ja és a "..."-ozás mértéke korántsem vészes annyira mint Arxur esetében, sőt, itt teljesen rendben van (amennyit eddig láttam belőle) :)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Emtrexx írta:Elkezdtem ezt is, eddig nagyon szimpatikus :) Jó hangulatos, stílusos a szöveg, és szépen vannak időzítve az események. Igaz ugyan hogy elég gyorsan meghaltam, de majd legközelebb ügyesebb leszek XD
(Megj: itt-ott lemaradt 1-2 betű, pl "csúny" meg volt még egy szó, az nem tudom már hogy mi volt, rögtön az elején)
Ja és a "..."-ozás mértéke korántsem vészes annyira mint Arxur esetében, sőt, itt teljesen rendben van (amennyit eddig láttam belőle) :)
Nah ennek -vagyis ezeknek - nagyon örülök! :D Gondoltam különben, hogy kicsit talán nehéz, de a faluban korlátlanul lehet gyógyulni, és az ellenek is elég sok pénzt adnak, csak tápolni-tápolni-tápolni kell! ;)

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Én is belenzéztem a "konkurencia" játékába. XD

Tényleg jó. Legalábbis tetszett ahogy kezdődött. Csak az volt a gond, az első bossnál, ami éjszaka felbukkant "kicsit" meghaltam. Hát nem tudom, hogy jó dolog-e az eléjén ilyen erősségű boss-t berakni. Az egy dolog, hogy lehet előtte tápolni, de ki akar tápolni már az első tíz percben, mikor egy nyamvadt "attack" parancson kívül semmi sem használható...^^

Tényleg folytattam volna, de most nincs kedvem tápolni. Szerintem ezt itt az elején még gyengítsd le egy kicsit.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Jahh...az lesz, én is többször átnyálaztam azóta, és tényleg erős a Boss... de nem kell sokat táplni, tíz perc alatt fel lehet tolna a karaktereket 4-es szintre, úgy meg nekem sec perc alatt sikerült. Szóval ebben a verzióban még kicsit szenvedjetek légyszi, aztán javítom a későbbi verzióban ezt a hibát!
Szerintem megéri azt a kis szenvedést az utána nemsokára következő "dungeon" úgyis könnyebb, ha mindenki minimum 4-es szintű...
Szóval sok szerencsét! (konkurencia! XD)
Jah, és előre megjegyzem, ne spóroljatok a gyógyító főzet (potion) és a Méregtelenítő (Antidote) vásárlásánál, lehetőleg még az esti Boss batle előtt. ;)

SZERK:

Jah és azt nem is említettem, hogy az extrát, amit a faluban kell megkeresni, még az esti akció előtt, Olfnak ajánlom! :D Ha megtaláljátok, hát rájöttök miért! :mrgreen:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Arxur írta:Csak az volt a gond, az első bossnál, ami éjszaka felbukkant "kicsit" meghaltam. Hát nem tudom, hogy jó dolog-e az eléjén ilyen erősségű boss-t berakni. Az egy dolog, hogy lehet előtte tápolni, de ki akar tápolni már az első tíz percben, mikor egy nyamvadt "attack" parancson kívül semmi sem használható...^^

Tényleg folytattam volna, de most nincs kedvem tápolni. Szerintem ezt itt az elején még gyengítsd le egy kicsit.
Bagoly mondja... De szerintem is igazad van, nekem meghalt Aron, és nem volt élesztőm, se sütőporom, úgyhogy kénytelen-kelletlen visszatöltöttem.
SZERK.: Talán mégse kaparom össze azt az extrát. Biztos vagy benne, hogy van ilyen a játékban? Mindegy, ilyesmik megtalálásában - szánom-bánom - sosem voltam profi.
A BOSSZon pedig már rég túlvagyok. Szóval:
Nem azért, de tényleg elég hagyományos volt. Ez nem rossz, csak abban nyilvánult meg, hogy az első valamennyi percet, ameddig a faluban dekkoltam, halálra untam magam. Aztán valahogy ívelt felfelé ez az egyszerűség, és az utolsó erdőben képes voltam percekig gyűjtögetni a gyógyitalra valót, és teljesen önszántamból. Kicsit tartottam persze a CS-féle részzáró bekeményítős harctól, de ez ugye DEMO (jujj!), ilyenre nem került sor, és nem is fájt, hogy ki kell hagynom. Kár, hogy a történetből vagy semmi nem derült ki, vagy kiderült, csak semmitmondó volt, és átsiklottam felette. Azt nem tudom, hogy gondoltad, hogy szájába adod a főgonosznak, hogy "minden a terv szerint halad". Ez a legcinkebb szöveg, amit főgonosz mondhat! :o
A csatahátterekkel nem lehet valamit kezdeni? Kinek jutott eszébe ez a megoldás a fejlesztők közül? Szegény arc miken mehetett keresztül, hogy izgalmasnak talál egy ránagózó kerek lepedőt!
Össz-vissz nem értem, miért kezdtél bele ebbe a játékba. A facesetek tényleg a legszebb alapkészletbe tartoznak, amiket valaha makeren láttam, de ezenkívül eddig nem láttunk semmit a Nagy ötletből, azt hiszem.
---
A zongoránál a "rajta" szóból hiányzik még egy betű.
Az első fedett helyszínen (hogy is nevezzem?), ha oldalról beszélsz az ajtónálló ürgével, és átenged, a kari szépen nekisétál(na) a falnak, beragad, és kész a játék.
Szerk.: Ja igen, és nekem nem futott a játék Win ME-n. Bár lehet, más volt a baj.
A hozzászólást 10 alkalommal szerkesztették, utoljára olf 2008. ápr.. 11. 14:45-kor.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Ok, írjatok le mindent, megpróbálom a hibákat egytől egyig kijavítani!

(+ valaki jusson már túl a Boss-on! :mrgreen: )

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

olf írta:
Arxur írta:Csak az volt a gond, az első bossnál, ami éjszaka felbukkant "kicsit" meghaltam. Hát nem tudom, hogy jó dolog-e az eléjén ilyen erősségű boss-t berakni. Az egy dolog, hogy lehet előtte tápolni, de ki akar tápolni már az első tíz percben, mikor egy nyamvadt "attack" parancson kívül semmi sem használható...^^

Tényleg folytattam volna, de most nincs kedvem tápolni. Szerintem ezt itt az elején még gyengítsd le egy kicsit.
Bagoly mondja... De szerintem is igazad van, nekem meghalt Aron, és nem volt élesztőm, se sütőporom, úgyhogy kénytelen-kelletlen visszatöltöttem.
SZERK.: Talán mégse kaparom össze azt az extrát. Biztos vagy benne, hogy van ilyen a játékban? Mindegy, ilyesmik megtalálásában - szánom-bánom - sosem voltam profi.
A BOSSZon pedig már rég túlvagyok. Szóval:
Nem azért, de tényleg elég hagyományos volt. Ez nem rossz, csak abban nyilvánult meg, hogy az első valamennyi percet, ameddig a faluban dekkoltam, halálra untam magam. Aztán valahogy ívelt felfelé ez az egyszerűség, és az utolsó erdőben képes voltam percekig gyűjtögetni a gyógyitalra valót, és teljesen önszántamból. Kicsit tartottam persze a CS-féle részzáró bekeményítős harctól, de ez ugye DEMO (jujj!), ilyenre nem került sor, és nem is fájt, hogy ki kell hagynom. Kár, hogy a történetből vagy semmi nem derült ki, vagy kiderült, csak semmitmondó volt, és átsiklottam felette. Azt nem tudom, hogy gondoltad, hogy szájába adod a főgonosznak, hogy "minden a terv szerint halad". Ez a legcinkebb szöveg, amit főgonosz mondhat! :o
A csatahátterekkel nem lehet valamit kezdeni? Kinek jutott eszébe ez a megoldás a fejlesztők közül? Szegény arc miken mehetett keresztül, hogy izgalmasnak talál egy ránagózó kerek lepedőt!
Össz-vissz nem értem, miért kezdtél bele ebbe a játékba. A facesetek tényleg a legszebb alapkészletbe tartoznak, amiket valaha makeren láttam, de ezenkívül eddig nem láttunk semmit a Nagy ötletből, azt hiszem.
---
A zongoránál a "rajta" szóból hiányzik még egy betű.
Az első fedett helyszínen (hogy is nevezzem?), ha oldalról beszélsz az ajtónálló ürgével, és átenged, a kari szépen nekisétál(na) a falnak, beragad, és kész a játék.
Szerk.: Ja igen, és nekem nem futott a játék Win ME-n. Bár lehet, más volt a baj.

Nohh....
Most össze-vissza fogok válaszolni.
1. Igen, unalmas lett a falu, a tápolás miatt ezen kívül ott már van a mostani verzióban két mellékküldetés. Szóval azóta gyengítettem az elleneken, meg a Boss-on így nem kell annyit tápolni, és nem fogod halálra unni magad.
2. Igen, igen, hagyományos, mint azt már írtam sokszor, ezt csak egy VX tesztként kezdtem el gyártani, csak nem tudom abbahagyni. Ezen kívül tartom magam ahhoz, hogy már csak azért is csak a VX-es cuccokat fogom benne használni, semmi loöpkodott, meg máshonnan beszerzett Chipset és egyebek. Csak a zenéket importálom, nem úgy, mint a két komolyabb projectembe, amik már korántsem nevezhetőek "átlagosnak"
3. A sztori, igen, nem mond sokat, mert mint azt fentebb szintén írtam, kivettem egy hattttalmas Spoilert, hogy ne lőjjem le a játék első nagy poénját így az elején.
4. Ő nem a főgonosz, ennyit elárulhatok, és igen is kelloenek a klisés mondatok, főleg az ő szájába, mivel ő egy tipikus Dart Vader-es hűdegonoszfőgonosz, ellentétben a valódi főellennel, bár olyanról ebben a játékban ha jól belegondolok nem is beszélhetünk... Na de ezt majd meglátjátok...
5. Nem mondta senki, hogy a VX tele lenne hű de nagy ötletekkel, sőt.... :roll:
6. Azért kezdtem bele, mert ki akartam próbálni, csak eszembe jutott egy nagyon jó (tényleg jó :wink: ) sztori, amit ha már elkezdtem, ezzel csinálok meg. A másik indok, hogy az a gépem, amin az ARS-ot készítem befuccsolt, és nem tudom mikor lesz jó, RPG maker nélkül meg nem tudom elképzelni a nhétköznapjaimat! :mrgreen:
7. Csatahátterek: Ez egy tényleg gyomorforgatóan rossz ötlet volt a készítőktől, ezt aláírom, és sajnos nem, komolyabb belenyúlás nélkül ebben a verzióban nem lehet ezen változtatni.
8. Találd meg azt az extrát Olf, mert neked csináltam!!!!! :mrgreen:
Na de mivel ez csak egy vicces extra, és mindenki unja a gamét, itt van egy spoilerben az extra. .. :roll:
Ha beérsz a faluba, menj a végében lévő kőhöz, és nyomulj rá! :wink: Addíg vizsgáld folyamatosan, amíg nem történik valami extra...

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Beállok én is a lelkes tesztelők brigájába :mrgreen: A csökkentet módu demo-val játszok, igy tovább is vittem az északás cuccnál, de egy erdős dungeonba ahol pillangók vannak, ott merre kell menni ? :S XD Amugy nagyon tetszik a game, Grat.!

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

akmal888 írta:Beállok én is a lelkes tesztelők brigájába :mrgreen: A csökkentet módu demo-val játszok, igy tovább is vittem az északás cuccnál, de egy erdős dungeonba ahol pillangók vannak, ott merre kell menni ? :S XD Amugy nagyon tetszik a game, Grat.!
Hát ott tarts keletnek, és megtalálod a kijáratot. Nem egy nagy útvesztő! :wink:
Jah, és köszi! :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Na Olf koma csekkold le az extrát itt! Csak mert értedd tettem! :mrgreen:
(bár az előtte lévő párbeszéddel, nameg a megváltoztatott harczenével kissé viccesebb...)

http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/olf.bmp

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ne izélj, miután beírtad, valahogy... sikerült megtalálni. Pedig úgy emlékszem, előtte is megvizsgáltam többször, talán csak nem egymás után. Na ravasz! *hivatalosan is lefokozott extramegtaláló* :| :hát:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: A Behemót nyomában

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nos, bár úgy volt, hogy mindkét projectet, ezt és az ARS-ot is töröljük, mégis nekiálltam folytatni a Gamet-t, és már jó két óra játékidőt hozzádobtam. Mivel ismerve magam, tudom, hogy sohasem fogok 60-70, de még 40 órás játékot sem tökéletesen kivitelezni, hisz teljesen egyedül dolgozok rajta, ez sokkal rövidebb történet lesz, ha minden igaz, 6-7 vagy maximum 8 óra játékidővel. Így viszont lehet, hogy legalább elkészül egyszer! :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: A Behemót nyomában

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Hülye egy kérdés lesz, de nincs meg valakinek a játék???? :D :D :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: A Behemót nyomában

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Formáztam a gépet még anno, azóta nem is néztem a topicot :oops:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: A Behemót nyomában

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Hát fejlemény ugye nem is volt, és nem is hiszem hogy megvan még valakinek a game, (vagyis demo) de mivel minden RPG maker-es adatom elveszett, így a félkész játék és maga a játszaható demo is, már folytatni nem tudom, de legalább emlékbe elraknám azt, ami maradt belőle...
Azért ha valaki erre jár, és netán a régi doksik közt ott pihen a játék, vagy az install, szóljon mindenképp!
Köszzi!

m.