Resident Evil

Mindenféle játék aminek nincs köze szerepjátékokhoz
Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Resident Evil

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Bátorkodtam megnyitni ezt a topikot :) Ki melyik részel játszott? Kinek melyik a kedvence? Kinek ki a kedvenc főszereplője? Egyszóval mind jöhet a játékról/filmről/könyvről.

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hachier »

Végigjátszottam a Resident Evil III-at, és nagyon tetszett.
Megvan mindkét film is eredeti DVD-n, mert kedvelem őket (amúgy nagyon szeretem Milla Jovovichot - kész poén, hogy szinte minden film elején majdnem meztelenre vetkőztetik :twisted: ).

A kedvencem a REIII-ból Jill Valentine, de filmben nem szeretem, mert kissé bunkó lett, és nagyon nőietlen. A filmekben természetesen Alice van a toppon. :)

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Én végigvittem az 1, 2, 3, 4 és a Code veronicát :D Kedvenc női szereplőm Jill, férfi: Leon.
Mindegyik rész rohadt jó, de legjobban a 4. jön be.
A filmek sztem iszonyat rosszak lettek :P
Könyvbe megvan a : Iszonyat foka és a Holtak városa. :D

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hachier »

A könyvekről nem hallottam még.
A filmek tényleg nincsenek ott a toppon, de szeretem őket, mert az I. a buta zombik ellenére is elég izgalmas, különösen a kutyás rész, meg jók a vágások. A zenéje is bejön, pedig egyáltalán nem kedvelem a stílust. A II. pedig nagyon tetszett, mert csomó összecsengése volt a REIII-al.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Végigvittem a többször is az 1,2,3at a de összvisszben legjobban a 3 tetszett, mondjuk a legjobb hangulata az 1.nek van, na azt sokszor tényleg sz@ratós.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Csak a 4-el játszottam. Az nagyon tetszik. Grafika nagyon üt. Ellenségek marhajók. Az viszont bosszant, hogy rohadt gyoesan fogy a töltényem és a késsel nem képes rendesen támadni. Katona vagy rendőr vagy mia szösz erre csak egy oldalirányos vágásra képes azt is elég lassan.
Már egy ideje el vagyok akadva a Gatlingos óriásnál, akire a Broken Butterfly is mint egy vizipisztoly.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Nekem a 3ban az tetszett, hogy a Nemesis állandóan jelen volt a játékban, és mégis úgy oldották meg, hogy élvezetes legyen és ne unalmas, mert mindig újabb cuccokkal jött aztán az tök jó volt a kettőnek a vége volt jó, (nekem a Leon-os van meg) az a kis dráma Aida halálával kellett bele, az 1 meg teljesen ütött főleg, hogy kimentem a fő ellenség (Tyrant) ellen, hogy szinte alig volt skúlom, aztán mégis legyőztem mert ledobták azt a rocket launchert. Szal tök jó lett, meg az a ház is jó ötlet a laborral az aljában.

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Én végigvittem az 1, 2, 3-at a 2 rengetegszer ez a kedvenc részem.
Legutóbb a 4-et vittem végig egymás után vagy 8-szor plusz az Ada-s küldetést. Ez a része is nagyon tetszik.
Igaz a lőszer tényleg nem sok ezért kell azt csinálni, hogy lábonlövöd és késeled nekem ez mindig be vált.
Ja meg lehet benne csalni is, hogy mikor üres a tár akkor tuningolod a fegyvert a Capatility-t, és ha üres a stukker tele lesz. Végezetül marad a film amiről nem nyilatkozok, mert szerintem ha egy filmet el lehet cseszni akkor ebben maximálisan kitettek magukért a készítők meg a rendező is egyben.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Az biztos. Szerintem mindegyik része a játéknak sokkla szinvonalasabb mint a film volt. Egyébként min játszottál a 4el psen? Csak mer ha gépen akkor adhatnál egy tippet, hogy honnan szerezzem meg gépre.

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

az 1et próbáltam, jó volt csak lusta voltam folytatni, a 2-t vagy 500x vittem végig, az egy isten játék, a 3mal is játszottam, meg a survivor-t is végignyomtam psen

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Resi 4-el ps2 játszok meg játszottam.
Ha jól informált vagyok akkor viszont hamarosan meg fog jelenni PC-re is.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Az frankó lenne, amúgyis nagy resident-es vagyok, volt amikor 1 éven keresztül csak valamelyik resi-vel játszottam.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Rengeteg megjelenési dátum volt a PC verzióra. Elvileg már rég meg kellett volna jelennie. De nagy a valószínűsége, hogy lesz.
A könyveket meg sztem olvassátok el, mert megéri. :P
Mindenkinek szinte a 2. rész a kedvence. :D Nekem mondjuk a 1, 3, 4 jobban tetszett :D Az 1 a régies horror stílusa miatt. A 4 az nagyon vagány volt jó történettel. Komolyan mondom a FF12 mellett ez az egyik kedvenc ps2-es játékom. Mindig alig vártam hogy játszhassak vele. A 3. rész meg nemtom miért, talán azért, mert azzal játszottam elsőnek, de nagyon sokat. Eleinte nem is tudtam hogyan kell menteni és mindiog úgy mentem, hogy huh most elvittem addig amikor jön a féreg, legközelebb már tudom hogyan kell kinyírni :D Olyan nagy élmény volt nálam régen ez a játék mint mondjuk a FF7-8. :D

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Mondjuk a 3at bírtam, csak az nem tetszett benne, hogy nagyon erőletetett volt, az, hogy mindig volt valaki, aki erősebb és hatalmasabb ellenség, aztán még a nemesis-nek is van egy rakat formája, de egyébként marha jó.

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

Én most a Gc-s Resident Evil remake-et nyomom 8) Imádom az összes resident evilt, na meg a final fantasykat :D

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

Red13 írta:Rengeteg megjelenési dátum volt a PC verzióra. Elvileg már rég meg kellett volna jelennie. De nagy a valószínűsége, hogy lesz.
A könyveket meg sztem olvassátok el, mert megéri. :P
Mindenkinek szinte a 2. rész a kedvence. :D Nekem mondjuk a 1, 3, 4 jobban tetszett :D Az 1 a régies horror stílusa miatt.
A pc verzió január 31re votl kiírva, de most megint csúszni fog...
Én olvastam az első három magyarul megjelent könyvet, valamint a többit angolul. tényleg nagyon nagyon jók!
Én a 2. résszel játszottam először és nekem az az egyik kedvenc (meg a Code:Veronica), a 2-ban én is úgy voltam, hogy nem tudtam menteni mert nem volt memokártya, szóval párszor végigvittem mentés nékül. aztán nagyot néztem, amikor végre mentésekkel vittem, és a végén kiderült hogy van mindegyik szereplőnek B-része! na akkor vált igazán kedvencemmé ez a rész :D A 4 tényleg nagyon jó, de abban már nincs meg az a resident evil feeling :( De az tény hogy a történet és a játékmenet zseniális.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

A 4-ben elég nehéz lenne még mindig Racoon City-ben ténykedni és Umbrella nélkül elég nehéz lenne T-Virus-os zombikat és Tyrant-okat gyilkolni. Egyébként szerintem nagyon jó lett a Ganados is. Főleg hogy anyanyelvükön beszélnek. Viszont azért nem rajongok hogy rohannak felém.
Viszont remélem az 5-ben visszatér az Umbrella. És persze Wesker sok szerepet kap.

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

Azureus írta:A 4-ben elég nehéz lenne még mindig Racoon City-ben ténykedni és Umbrella nélkül elég nehéz lenne T-Virus-os zombikat és Tyrant-okat gyilkolni. Egyébként szerintem nagyon jó lett a Ganados is. Főleg hogy anyanyelvükön beszélnek. Viszont azért nem rajongok hogy rohannak felém.
Viszont remélem az 5-ben visszatér az Umbrella. És persze Wesker sok szerepet kap.
ha a re5 időben a re4 után játszódik valamikor, akkor lehetséges hogy visszatér az Umbrella, meg Wesker is, mert ugye a 4-ben a végén WEsker mondott egy oylat Ada-nak hogy - Neked köszönhetően az Umbrella hamarosan újra megalapul, és ha ez megtörténik, jelentős változások lesznek a világunkban...

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Pc-re nincs meg valakinek a négy vagy valamelyik rész az 1,2,3-on kívül?

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

tritto írta:Pc-re nincs meg valakinek a négy vagy valamelyik rész az 1,2,3-on kívül?
pc-re még nem jött ki a 4 sajna, február végére várható csak :( ha ezt így folytatják, sztem ki se jön soha :D

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

http://www.isohunt.com PC-re már fent van a 4.rész.

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

Red13 írta:www.isohunt.com PC-re már fent van a 4.rész.
ez igaz, de nem seedeli senki :D én is próbáltam leszedni.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Attól még jöhet gyorsan XD

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Thx everybody. :D

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

Red13 írta:Attól még jöhet gyorsan XD
Hát hiába jön gyorsan, kb 70 százalék körül meg fog állni :D
Mondjuk engem nem igazán izgat a pc-s verzió, ps2-n már vagy 6x végignyomtam.