Metal Gear Solid 1-2

Mindenféle játék aminek nincs köze szerepjátékokhoz
Avatar
Zakks
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008. máj.. 3. 18:41
Tartózkodási hely: Promise Land
Kapcsolat:

Metal Gear Solid 1-2

Hozzászólás Szerző: Zakks »

Metal gear solid 1,2

remélem sokan ismeritek mgs sorozatokat,mert a legfőbb ideje kibróbálni!

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

1. SZERKESZTÉS. :P
2. Igazad van, de nem nagyon adod el a témát.
3. Lusta dög vagyok, és én sem adom el, pedig mind szentigaz, ami írsz.

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Gergő »

1. 2. 3. IGAZ nagyon is olf !!! XD én most játszok a harmadik résszel és azt kell mondanom hogy ISZONYAT !!!!!!!!!!!! áhhhh imádom :D

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Harmadik rész a kedvencem. Nagyon bejön a 60-as évek hidegháborús szovjetes környezete. Karakterek nagyon jól kitaláltak. Az első rész egy hangyaf@sznyival lemaradt nálam, viszont ez is isteni jó. A második rész meg Raiden miatt nem jött be és a vége sem igazán tetszett.
Kedvenc karakterek: Solid Snake, Naked Snake, Boss, Ocelot, Otacon, Gray Fox

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Tudtam hogyha lesz ilyen téma akkor biztos hogy írni fogsz Red13 XD 8)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Már legalább egy éve tervezem, hogy megveszem a hármat, de azóta se szántam rá magam.
(Messze is az a Kora meg Médiamárk meg ahol lehet egyáltalán kapni ilyesmit - sebaj, nyártól lesz 576 üzlet is, juh-héj! :P ) Remélem, még árulják, és nem az antikváriumban. :D
Szerintem a kettő is hatalmas, csak rövid. Ahhoz képest, hogy mennyi mindent ki lehetett volna hozni a rendszerből, a készítők inkább a történetre gyúrtak rá. A legvégén azok a fejtegetések, úristen... nagyon mély volt! :!: Nekem ezektől is tetszik olyannyira a dolog.
Az egyet pedig még mindig nem sikerült végigjátszani - billentyűkkel kílller az irányítás. (Kontrollerrel teljesen korrekt.)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Én emuval nyomtam végig az első részt és szerintem egyáltalán nem volt vészes... :roll:
(de egyébként van normál PC-s verzió is az első két részből.)

Egyébként az első részt mindenképp vidd végig, nem összehasonlítható a többivel, annyival jobb! ;)
A második rész vége nekem nagyon túlzó volt, és kissé nyálas is... :? De azért jó érzés volt végigtolni, csupán Raiden-t nem komáltam nagyon...

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Gergő írta:Tudtam hogyha lesz ilyen téma akkor biztos hogy írni fogsz Red13 XD 8)
Snake did you hear me? Snake? SNAAAAAAKE! XD

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Re: Metal Gear Solid 1-2

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Kedvencem az egy többivel nem játszottam. Nem azért mert nem tudtam megszerezni egyszerűen nekem hangulat kell hozzá. Viszont az eggyet rongyosra játszottam azt lehet mondani.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hát végigjátszottam az egyet.
És nem mentettem meg Merylt. Így sokkal jobb is a befejezés szerintem.
Most már értem, miért fikázták a kettő endingzenéjét.
---
Raidennel mi bajotok van azon kívül, hogy az elnök beszól neki, hogy "You're a... man?"
---
A három még mindig nincs meg, ajjajajj.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Metal Gear Solid 1-2

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Elsőre én sem mentettem meg Meryl-t, sőt én akkor még azt hittem, nem is lehet, úgyhogy nem is törtem magam miatta. Mondjuk így a végén egy erősem meleg hajlamú befejezés jott Otacon-nal, azon mondjuk legalább tudtam nevetni.
Raiden: Hát Snake után egy kissé unalmas és töketlen. Ennyi a bajom vele, de ezen kívül semmi más... :1eye:

((jah egyébként észrevettétek azt az összefüggést, hogy Snake álneve Pliskin a második részben, és van egy két részes film (Menekülés Los Angeles-ből és Menekülés New Yorkból) amiben a Kurt Russel alakította (erősen Snake-hez hasonló jellemű) figura neve: Snake Pliskin. )) - és persze a film előbbi, mint a Sons of Liberty -

A harmadiknak még csak én is nemsokára állok úgy neki rendesen, hogy végig is vigyem... :roll:

(de eddíg én és minden MGS-es ismerősöm az egyre szavaz, ha favoritot kell választani! :wink: )

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

mahdi írta:((jah egyébként észrevettétek azt az összefüggést, hogy Snake álneve Pliskin a második részben, és van egy két részes film (Menekülés Los Angeles-ből és Menekülés New Yorkból) amiben a Kurt Russel alakította (erősen Snake-hez hasonló jellemű) figura neve: Snake Pliskin. ))
Naná, eléggé kirívó, ráadásul maga Hideo Kojima is beszél Pliskin figurájáról valami interjúban, a Snake-karakter megalkotásával kapcsolatban. (Nem emlékszem, kiket említ még, de Rambót egész biztosan :D )
Amúgy Raidennek is feltűnhetett a párhuzam: egy ponton, ha felhívod Snake-et, kikérdezi az álnevéről, de úgy kezdi, hogy "a Pliskin részt értem, de mi van az Iroquis-val?" (nagyon remélem, hogy így kell leírni)
Szerintem az Otaconos befejezés után sokkal logikusabb a kettőben lévő alaphelyzet, másrészt viszont Nastasha "In the Darkness of Shadow Moses" tudósításában a Meryleset írja le. Persze Meryl túléli, hisz benne van a négyben, de az Otaconos befejezés sem dönti el egyértelműen, hogy meghalt, csak épp halottnak látszik. :P
---
Ami az egyet illeti, hihetetlen jól össze van rakva, de a végére jutott egypár hiba a forgatókönyvbe, pl. mikor Snake leejti a kártyát a csatornába és utána kell menni. Vagy ami azután jön: nekem teljesen nyilvánvaló volt, hogy Snake-et átejtik, mégis csinálnom kellett, amit mondanak, ráadásul direkt időhúzós mászkálós feladatokat... És a Naomi-Gray Fox-Snake történet is egy kicsit későn jött. Gray Fox beszólása, hogy ő ölte meg Naomi szüleit, nekem érthetetlenül nyakatekert csavar volt, hasonlóan a kettőben lévőhöz, amit Solidus ejt meg a végső csata előtt, mert az is teljesen felesleges adalék.
---
A kettőben tényleg az a jó, hogy (főleg a vége felé) annyi infóval lát el, amit egyszerűen nem tudsz egy adagban feldolgozni. Raiden meg ugye a világnak kiszolgáltatott valakit testesíti meg, és az a fő kérdés, hogy sikerül-e kiszabadulnia a csapdából, amit a saját múltjából/énjéből állítanak neki. Ha jól tudom, nem sikerül, és csak Snake marad az ellenőrizetlen elem, igaz?

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Metal Gear Solid 1-2

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Válasz a végső kérdésre: Én úgy tudomn igen, de sajna a 3 és a 4 cselekménye még nem teljesen tisza előttem, így tudatában, hogy az MGS-nél bármi megtörténhet, nem mondok semmit biztosan... :roll:

SoL: Nekem pont az volt a fő bajom a második résszel, hogy a végére túlságosan sok indormációt tömtek az agyunkba, és nekem inkább ott sántítottak kissebb dolgok. (nameg a végletekig fokozott klónsztori és egyebek... - mondjuk ez fő eleme az MGS-nek... )
De ha a történetre rá is bólintunk, akkor nézzük a dolgot afféle "filmes" szempontból, ami nekem megint sok volt. A spoilereket mellőzve egyszerűen a végső csaták nekem túlontúl mesterkéltek, Hollywoodiak voltak... de végül a legvége mégsem lett olyan butácska, mint amitől én féltem.
A 2. rész forgatókönyve és terepei sem olyan jók, mint az elsőnek nem is beszélve a főellenfelekről, akik szerintem nagyon gázok lettek, csak erőltetetten meg akarták lovagolni az első rész, tényleg egyedi, és különleges BOSS-ainak hangulatát. Hát inkább kevesebb, mint több sikerrel.
Szóval egy szó, mint száz, ha a második rész úgy nézne ki, mint az első, akkor könnyen elmenne egy kiegészítő lemeznek, mert így én nem éreztem az egészet olyan teljes értékű, és profin felépített játéknak, mint az első volt.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

A klónozás miért is központi téma a kettőben? Az egyben sikerült szépen eltitkolniuk, mint bukott projectet. Ami dominál, az a Tudatkontroll, ezért az egész játék egy Szimuláció, bár te biztos olcsó kifogásnak véled ezt arra, hogy miért nem lett hót százas a dolog. A főellenfelek tényleg nem voltak olyan speciálisak (bár még mindig izgalmasak!), és nem is nyújtottak akkora kihívást, plusz kevesebb is volt belőlük... Ezzel szemben az első részben szinte egyszer sem haltam meg főellenfeleken kívül, mert a normál katonák, ha észre is vesznek, igen könnyen lecselezhetők. A Szabadság fiaiban ezzel ellentétben volt néhány trükkös rész, nehezebb fokozatokon meg még több.
A helyszín meg, attól, hogy nem majmolja Shadow Moses lineáris felépítését, egyáltalán nem rosszabb, sőt igen sok megoldási lehetőséget kínál a játékosnak, amit az őrök viselkedése még csak fokoz. Maga a fő szál ugyan inkább film, mint játék, de az a tömérdek alternatív missön (Substance verzió!) igazán jó szórakozást nyújt(ott nekem). Az MGS1 helyszíneivel nehezebben tudnék elképzelni ilyen küldetéseket. Erre jönnek még a virtuális pályák, amelyek szintén több oldalról megközelíthetőek, változatosak stb.
---
Tualjdonképpen azért zavaros a kettő vége, mert egyáltalán nincs lezárva, szemben az eggyel, ahol ugye Snake úgy gondolta, benőtt a feje lágya, és tanulság is van, ésatöbbi.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Metal Gear Solid 1-2

Hozzászólás Szerző: mahdi »

A helyszínek esetében csak a hangulatra céloztam, hisz míg az első részben volt pár igen-igen izgalmas és érdekes hely (sőt, most hogy belegondolok, szinte minden főellenfél "élettere" az volt) addíg a kettőben túl egyhangú volt számomra minden. (mondjuk az tény, hogy nem volt lineáris, mint az első rész, de felőlem aztán lehetett volna az, ha a történetet annyira elkapják, mint a nagy öregnél. ;) )

A végével kapcsolatban igazad van, kevésbé volt egyértelmű és "filmes" vagy filmforgatókönyv szerű, mint az első résznél.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Metal Gear Solid 1-2

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nost tegnap éjjel, 20 és fél óra játékidő után átéltem életem eddigi legnagyobb, leghosszabb, legletaglózóbb, és leghatásosabb Endingjét, a Snake Eater személyében. Hogy megkönnyeztem a végét nem is egyszer, azt már mondanom sem kell. Ennyi csalódást, titkot, hazugságot, érzelmet és drámai sorsokat egy egész játék alatt nem szoktam érezni és tapasztalni, mint ami itt az endingben, vagy mondjuk az utolsó 2-3 óra játékidő alatt éltem át. Le az összes kalappal, ezt még az első két rész ismeretében sem vártam volna. Kojima az isten, az MGS3 pedig most már vitathatatlanul a legjobb ps2-es játék nálam az Okami és a Shadows of the Colossus mellett. Lenyűgöző, el vagyok szállva! :D :shock: :D 8) Bár a Volgin-os harcok kissé fárasztóak voltak, a "The BOSS" elleni küzdelem és a vég, mindent feledtetett, ami esetleg nem tetszett volna. Ocelot pedig egyszerűen egy isten! :lol:
No akkor nem is tömjénezem tovább... :roll: ...(csak azt tudnám most mihez kezdjek magammal. Egy hétig biztos nem kezdem újra, ülepednie kell...)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Nem tudom, hol tudnám megszerezni. A Subsistence-t. Ha már Snake Eater, legyen kövér. Pedig jó lenne tudni.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Metal Gear Solid 1-2

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Hát ha subsistence-et nem is találsz, a sima is nagyon megéri. De sajna azt sem nagyon látni már sehol, még a neten is utána néztem, ugyanis bár nekem eredeti verzió van a simából, én is nagyon csorgatom a nyálam egy Subsistence verzióra...

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Metal Gear Solid 1-2

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Sikerült végigjátszanom az MGS4-et :D és el kell mondanom nem hiába pontozták agyon és kapott 110%- ot meg hasonlók . A többi mgs- hez képest fényévekre jobb bár az igaz hogy az első mgst nem volt szerencsém végigjátszani :( de a kettőt meg a hármat nagyon odaveri .... a grafikáról nem is beszélek mert az egyértelmű és ennek a játéknak nem is ez a fő tényezője hanem maga az érzés amit ad :D Tájak eszméletlen változatosak a nagyságáról bejárhatóságáról meg szerintem ne is beszéljünk, ami nagyon tetszett az a rengeteg fegyver és hogy lehet őket fejleszteni azaz igazából inkább felszerelni extra cuccokkal hangtompító, gránátvető, távcsővel, lézerrel nagyon állat XD nah meg ami még komoly a kis metalgears amivel fel lehet fedezni a helyszínt, de nem kell megíjedni a lopakodás ugyan úgy megmaradt sőt, van egy pár jópofa új mozdulat is pl ha kúszol lassan úgy megy mint egy giliszta már mint Snake XD a ruháról nem is beszélve a környezet színeit nagyon durván felveszi de ezt is lehet állítani, tiszta kaméleon :) . A story pazar csak az a kár hogy nem értettem belőle semmit pedig a végén a szerintem több mint 30 perces videóhoz jól jött volna egy kis angol tudás de jó volt végignézni :D egy párszor a végén azt hittem hogy kikészülök, volt rendesen izgalom egyik résznek se volt ilyen vége.... Raiden amit művel a játékban azt hagyjuk de biztos láttatok róla videót / ninjákat megszégyenítő volt XD / .... kedvet kaptam egy jó kis Raidenes mgshez pedig a kettőben nem volt valami nagy durranás. Ebbe a játékba benne van minden ami kell egy iszonyat jó játékhoz, pörgős akció, a végén kapunk egy iszonyat verekedős játékot amin csak ámultam-bámultam de volt autós, mocis rész szóval van benne minden sőt még két "góliát robot" összecsapása amire én tutti soha nem gondoltam volna hogy lesz ilyen is .... egy szóval aki tudja az egyszer próbálja ki, játszon vele vagy vigye végig én most keztem újra XD és még mindig nem unom egyszerűen fenomenális, egy igazi remekmű, Hideo Kojima egy isten minden játéknak ilyennek kéne lennie ....

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Metal Gear Solid 1-2

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nem akarok kukacoskodni, de a metal gear sorozathoz igenis szükséges angol tudás, és ennek hiányában lehet hogy a 4 a kedvenced, de a történetben ez a rész produkálja a legkevesebbet... Sajnálhatod, hogy nem ismered a történetet töviről hegyire, mert az az MGS igazi lényege, a fordulatok, a csavarok, a szereplők dialógusai, előtörténetei, jellemváltozásai, stb... ;)

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Metal Gear Solid 1-2

Hozzászólás Szerző: Gergő »

....de maga a játék tökéletes a fordulatokat meg hát igen csak sejteni sejtettem hogy mi lehetett XD én eddig mindegyik részt tudatlanul játszottam végig :D azaz akarom mondani hogy nem sok mindent értettem belőle és így is durva volt de hát igen kár hogy nem vágom az angolt :( de majd neten biztos fent lesz és akkor tutti elolvasom XD hát igen nagyon érdekelne ez az első rész sőt nem is írtam bele van csempészve az első részből az a rész amikor a legelején felmegyünk a liftel és a havas tájról bejutunk az épületbe vagy hova biztos vágjátok hogy melyik részre gondolok és azzal a ps1es grafikával meg minden hát olyat néztem rajta de jó volt újra megcsinálni :D nah ennyi lettem volna ... jah és még valami, :D minden fórumozónak B.U.É.K!!!!!

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Metal Gear Solid 1-2

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Gergő írta:....de maga a játék tökéletes a fordulatokat meg hát igen csak sejteni sejtettem hogy mi lehetett XD én eddig mindegyik részt tudatlanul játszottam végig :D azaz akarom mondani hogy nem sok mindent értettem belőle és így is durva volt de hát igen kár hogy nem vágom az angolt :( de majd neten biztos fent lesz és akkor tutti elolvasom XD hát igen nagyon érdekelne ez az első rész sőt nem is írtam bele van csempészve az első részből az a rész amikor a legelején felmegyünk a liftel és a havas tájról bejutunk az épületbe vagy hova biztos vágjátok hogy melyik részre gondolok és azzal a ps1es grafikával meg minden hát olyat néztem, de jó volt újra megcsinálni :D nah ennyi lettem volna ... jah és még valami, :D minden fórumozónak B.U.É.K!!!!!

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Metal Gear Solid 1-2

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Gergő írta:
Gergő írta:....de maga a játék tökéletes a fordulatokat meg hát igen csak sejteni sejtettem hogy mi lehetett XD én eddig mindegyik részt tudatlanul játszottam végig :D azaz akarom mondani hogy nem sok mindent értettem belőle és így is durva volt de hát igen kár hogy nem vágom az angolt :( de majd neten biztos fent lesz és akkor tutti elolvasom XD hát igen nagyon érdekelne ez az első rész sőt nem is írtam bele van csempészve az első részből az a rész amikor a legelején felmegyünk a lifttel és a havas tájról bejutunk az épületbe vagy hova biztos vágjátok hogy melyik részre gondolok és azzal a ps1es grafikával meg minden hát olyat néztem, de jó volt újra megcsinálni :D nah ennyi lettem volna ... jah és még valami, :D minden fórumozónak B.U.É.K!!!!!

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Metal Gear Solid 1-2

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Uhhh sorry nem tudom hogy sikerült kétszer küldeni XD

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Metal Gear Solid 1-2

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

Húúú, Gergő, irigykedek nagyon. :wink: És a 4. résznek is vannak extrái? Ha mentésből újrakezded, kapsz extra cuccot, fegyvert? :2guns: :wink: