Játékok az FF-en kívül

Mindenféle játék aminek nincs köze szerepjátékokhoz
Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Pár hónapos, tehát aránylag friss élmény:

Tomb Raider Anniversary

Szeretitek a régi Tomb Raider játékokat? Akkor ezt messze kerüljétek el!!!!!!!!

Általánosban nagy Tomb Raider rajongó voltam, rengeteget játszottam a 2. és 3. résszel (megjegyzem, elég bénán...), egyszerűen imádtam az agyafúrt csapdákat, a hangulatot, hogy felismerhetetlen vackok után kellett végigszenvednem magam India erdőségein vagy Tibet hegyein keresztül. De ez..... Ez valami botrány. Nem szeretek játékokat szidni, de általában okot sem adok rá, mivel eleve csak olyan dolgoknak állok neki, amiknek látom valami értelmét (=tudom, hogy tetszeni fog). Ez elvileg a Tom raider 1 remakeje, na mondom, akkor biztos jó. Fenéket.

A játék egyetlen pozitívuma a csodaszép grafika, a gyönyörű helyszínek. A legszebb egyértelműen az első 1 óra helyszíne, a másik másik kedvencem pedig a Poseidon terem (vagy templom?) volt. Tényleg gyönyörű. Lara is nagyon dögös (mondom ezt női szemmel...), a mozgása is jó, bár néha furcsa szögben is el tud mozdulni egy-egy végtagja : D

És akkor a feketeleves.
3-4 órányi játék után az idegroham garantált. Mégis miért? Hát ezért:

Irányítás
Gamepaddal toltam a játékot és el sem merem képzelni, milyen kínokat kellett annak átélnie, aki sima PC billentyűzettel vágott neki. Az irányítás elcseszi az egész szórakozásunkat, ugyanis lehetetlen kombinációkat találnak ki, amelyeket mindig a legveszélyesebb helyen kell alkalmazni és amire a játék nagyon sokszor egyszerűen NEM REAGÁL.
Egy példa. Volt egy helyszín, ahol két bazi nagy kentaurral kell hadakozni. A cél, hogy elszedjük a pajzsukat, hogy azzal fordítsuk vissza a támadásukat. Ez csak úgy lehetséges, ha előbb jól felbőszítjük őket, valamelyik elkezd felénk vágtázni, erre mi dobunk egy hátra szaltót (min. 2 gom), közben célzunk (1 gomb), a megfelelő pillanatban-ami kb 1/10-ed másodpercig tart- lövünk (még 1 gomb), de aztán még félre is kell ugranunk, nehogy áttaposson rajtunk (min. 1 gomb). Ennél a résznél vagy 1 órát szórakoztam, mert semmi nem utalt rá,hogy azt a retkes pajzsot kell elvenni tőlük (vagy csak én nem figyeltem). Na és mire el is találtam a jó időzítést, az is megérne egy misét. Persze amíg az ember az egyik kentaur elől menekül, a másik simán átvágtázhat rajta, lenyilazhatja, kővé változtathatja, stb. ISTENI.
A másik ilyen helyszín a legvégén van, valami láva folydogál alattunk, a platform, amin állunk, szép lassan kimászik alólunk, közben még korlátozott ideig rendelkezésünkre álló életmentő kapaszkodóhoz is el kell jutni + föl kell mászni rajta, DE ELŐBB még vagy 2 denevérszerű nyomorékot is ki kell lőnünk, akik ugyanúgy lőnek lánk valami tüzes istennyilával, ami elől csak úgy menekülhetünk, ha tigrisbukfenceket vetünk tüzelés közben, így viszont gyakran az alattunk folydogáló lávában köthetünk ki. Mi a megoldás? 321-szer kell nekifutni ugyanannak az idegesítő résznek, hogy sikerüljön legalább 1x. Tényleg nagyon szórakoztató. Akkor miért folytattam? Mert kíváncsi voltam ennek a nyamvadék játéknak a végére - mint kiderült, rosszul jártam, mert nagyon gyenge volt.
Van még jó pár ilyen szaftos helyszín, de ezek vezettek nálam.

Kameramozgás
Ahhhahahahahaaaa. A másik játékgyilkos. Időre ugrabugrálunk a bazi magas oszlopok oldaláról ide-oda, alattunk pengék, az oszlopok tetején lejtő. Ha rámegyünk egy lejtőre, Lara csúszni kezd és megváltozik a kameranézet, aminek következtében az egész iránygomb beosztás fölcserélődik. Ami az előbb hátra volt, az most a jobbra, ami a balra, az lesz az előre és így tovább. Eredmény: Lara rossz irányba ugrik és vagy nyakát töri vagy felnyársalódik vagy jól megsérül és kezdhetjük az egészet elölről. Az is jó, mikor egy szakadéknál már 5 perce mászunk félelmetes magasságban, de a kamera idétlen mozgásának hála lezuhanunk.

Lőszer
Egy Resident evilben (legalábbis 1-2-3-ban) alap, hogy sosincs annyi muníció, amennyi kellene. De az túlélőhorror ez meg valami akció-kalandjáték. Egyszerűen pofátlanság, amikor 3 csodakentaur, 5 múmia meg 4 fekete párduc vagy mi a franc ellen (ezek mind egyszerre jönnek!) adnak fél órával előtte pár uzi tárat, ami kb. 2 párducra elég, ha nem szaltóznak ki a célkeresztből. Aztán az ember oldja meg úgy pisztollyal, hogy közben nem csinálja ki vagy a maradék párduc, vagy a múmia, vagy a kentaur.
Az egyik ilyen résznél elvileg a nagy vérengzés után kellett volna fölmászni az oszlopokon, hogy onnan eltornásszuk magunkat a nemtommilyen kapcsolóhoz. Na én itt besokalltam és amint megjelent az első macska, "fölszökkentem" a magasba és a rám küldött tűzgolyók között ugrabugráltam, kötélen himbálóztam, miközben a kentaurok és a macskák utánam kapdostak, aztán eljutottam egy kiszögellésig, ahonnan leszedtem őket egyesével (sokáig tartott). Vagy 10x futottam neki, de végül csak sikerült.

Azt már nem is sorolom a problémák közé, hogy az "ellenség" (vérszomjas macik, kerge dínók és aszottan is fürge múmiák) mesterséges intelligenciája kb. 0. Meglát, villog a szeme, feléd sprintel, ugrik, szökken, stb., de ha fölmászol fél métert, akkor csak áll és bambul, ahelyett, hogy követne. Én ezt szerettem, mert újabb dührohamtól kímélt meg. Pl, amikor a Colosseumban hirtelen megjelent 3 jól megtermett, kiéhezett hím gorilla, akik mind egyszerre akarták rávetni magukat Larára. Az nagyon nem lett volna jó. Fölmásztam kb. 3 lépcsőfokot és leszedtem őket. Uff.


ÖSSZEGZÉS:
Ha bárki kíváncsi a játékra, én inkább azt ajánlom, h youtube-on nézzen végig egy végigjátszást és csak akkor kezdjen neki saját kezűleg a játéknak, ha acélidegekkel rendelkezik. Azt, amit a régi játékokban szerettem, nem sikerült visszaadni. A helyszínek egzotikusak és rejtélyesek, de a játékélmény katasztrofális. Itt nem lehet jól becélozni egy ugrást sem, normálisan szétnézni se tudunk magunk körül. Egyszerűen elcseszték az egészet ezzel a :lócitrom: irányítással és kameramozgással.


Tényleg nem ajánlom senkinek, csak mazochistáknak vagy acélidegekkel rendelkezőknek, mert nyomába sem ér a régi részeknek. Borzalmas.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: tritto »

Én szeretem a Tomb Raidert.........az 1et meg a 2őt. :D Igazából mér a 3.rész se tetszett annyira, onnantól kezdve meg csak bele-bele pillantgattam a későbbi részekbe, de egyik sem tudott meggyőzni róla, hogy komolyabb időt fordítsak rájuk. :D (Az egy már sajnos nincs meg, de a 2-t még bizts elő tudném szedni valahonnan, sztem több példányban is ) :2guns:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hú, a 2. rész nekem is megvan valahol (az volt a kedvencem).

Na nálam meg pont az Anniversary csapta ki a biztosítékot. Nézelődtem a Media Marktban és láttam, hogy 990 Ft az Underworld. Gondolkodtam, h megvegyem-e, elvégre ennyi nem sok egy játékért. Aztán megnéztem, látom, hogy kísértetiesen hasonlít az Anniversaryra, úgyhogy elöntött az ideg és gyorsan visszaraktam.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Tegnap vittem végig a Dragon Age 2. részét, de kicsit illuzióromboló leszek, nincs kedvem se tesztet, se ismertetőt írni, pedig elég jó játék. Majd késöbb talán, ha érdekel valakit :mrgreen:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Akkor írok valamit megint én. Ha láttok bármi Sherlock Holmes-os játékot, messze kerüljétek el!!!! Vannak ilyen olcsó "Sherlock Holmes meg a nemtommilyen rejtély", "Sherlock Holmes nyomoz mittoménhol", meg hsonló vackok. NE! Tényleg ne játsszatok velük! Anyám imádja a rejtvényfejtős, mászkálós játékokat (pl. Tunguska), úgyhogy mindenféle ilyen marhaságot szereztem neki vagy ő kapott a munkatársától, de ezek a SH játékok iszonyúan sz.rok. Csomószor elakadt benne, mert időre kellett futni valahova, de nem ment neki. Mondom "Ejj, Anya, biztos rosszul csináltál valamit...". És nem, egész egyszerűen olyan ratyi a játék, hogy "a nagy sprint" helyett Holmes csak tipeg, mint a lassított felvétel, nem fogja föl, hogy balra kattintok és jobbra indul, meg sokszor egész egyszerűen el se indul, aztán meg a végén mormog valamit és fejünkhöz vágja, hogy "Hmm. Let's try again!" . :2guns:
Anyámról tudni kell, hogy ezidáig csak akkor hagyott abba játékot, ha hibás volt a lemez vagy folyamatosan lefagyott tőle a gép. Nagyon sok fárasztó hülyeséget végigjátszott már. A Holmest abbahagyta.

SOHA SHERLOCK HOLMEST!

Jah, jut eszembe, ha már mászkálós játék, akkor van egy olyan, hogy KEEPSAKE, na az egész jó volt. A sztoriból nem sokat értettem, mert a mi verziónkban oroszul kvartyogtak benne :1eye:

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

lehet, hogy csak hallucináltam, de mintha fészbúkon hirdettek volna új sherlock játékot, talán pont boxra. nem is tudom, végül nem néztem meg a hirdetést, de létezik, hogy erről volt szó?
mert a film nekem tetszett, de ezt elhallgatva, nem ruházok be rá. utálom az időre szaladj valahova kveszteket

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ha az a filmhez kapcsolódik (vagy ahhoz valami promóció), akkor az nem az a fajta Sherlock Holmes. Amikről én beszélek, azok pár éves ratyi pc játékok, nem hiszem, hogy bármik ilyen förtelem is kijött volna xboxra. XD

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

szerintem ez valami új cucc lehetett... meg kellett volna nézni, csak annyira nem érdekelt xd

Avatar
ms.Tifa
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007. dec.. 2. 14:14
Tartózkodási hely: Újrónafő
Kapcsolat:

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: ms.Tifa »

A FF kívül én mostanában a Chrono Cross-al játszogattam, és még fogok is. :) Még nagyon az elején vagyok. De nagyon tetszik, jó kis játék, tetszik a harcrendszere is, meg hát ez egy régi legendásan nagy játék! :)

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: basch »

kössz a tippet :wink:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Váááá, elkezdtem a Tomb raider Legend-et, de már látom, hogy tök ugyanolyan, mint az Anniversary, csak itt még több nyomkodni való gomb van, hogy a fene enné meg! Játszottam vele vagy 40 percet, de már 3-4 játékhibába belefutottam.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: tritto »

Mennyire eredeti magának a játéknak a története?

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

kritika engem is érdekelne. itt figyel boxra az underworldel együtt, de még utána se olvastam, hogy milyen

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ööö...Hát történet az van, de annyit locsogtak benne, hogy mindig azt vártam, mikor hagyják már abba :huh: Viccet félre téve, szerintem egész jó lett a sztori, sokkal normálisabb, mint pl. az Anniversaryben (ott nagyon ratyi volt). A Legend-nek annyi a lényege, hogy Lara egy baleset folytán eltűnt anyja után nyomoz, továbbá összeakad egy halottnak hitt baráttal is, aki időközben átállt a sötét oldalra :) Meg van benne Arthur király és Avalon mondakör kicsit más megközelítésben.

Ééééés mivel közben sikeresen kitoltam a játékot, egy kis összegzés:

grafika
Szép, szép, de akadnak benne durva hibák (belátni a hegy mögé és hasonlók).

irányítás
Jó! Sokkal felhasználóbarátabb, mint az Anniversaryben! Persze néha itt is 3 kézre lett volna szükségem, de nem volt gáz, ha a sötétben nem találjuk a lámpa gombját, elég, ha vaktában jól megszórjuk a környezetünket és garantált a siker. A kameramozgás itt sokkal jobban van megoldva (Hál' Istennek...). Örültem annak is, hogy a csáklyával nem kellett a falon rohangászni, csak ide-oda lengeni.

ellenfelek
Ugyanolyan hülyék, mint eddig, de nem is számítottam másra :D A démoni szörny sokkal inkább baromi idegesítő, mint félelmetes. A hidrára ugyanez vonatkozik (vagy mi a fene volt az a vízi szörny). Összességében mindegyik ellenfél könnyen legyőzhető, ami jót tesz a játéknak, így ugyanis nem fogjuk halálra unni magunkat a végére.

élvezhetőség
A Legend sokkal rövidebb, mint az Anniversary, ami dícséretes, mert így sokkal élvezhetőbb.
Miért? Ezért:

A Legendben befejeztem Kazahsztánt, kiírja, hogy nemtomhány százalékkal kész vagyok. Erre én:" Hú, már nemtomhány százaléknál vagyok? Tök jó!"

Anniversaryben Egyiptom közepén vagyok és megnézem youtubeon, hogy ez kb. hová esik. Tomb Raider Anniversary part 12/32 - Egypt. Erre én: "B****** még ennyi van ebből a sz@ból?!?!?!?"

A Legend tehát elég rövid játék, kb. 5-6 helyszínen zajlik, de azok jók és nincs olyan rész, ahol órákig fogunk rostokolni. Kimondottan rossz pálya sincsen, bár nekem Anglia valahogy kevésbé tetszett, mint a többi, a sok csatornás mászkálással meg hullagyalázással :?

Ami még nagyot dobott az élvezhetőségen: lehet motorral száguldozni :nyál2: Sokat :nyál2:
Sőt, még targoncás kocsival is :béna: :nevet:

történet
Tomb raider mércével mérve egész jó :) Ami nagyon tetszett, hogy Lara itt nem tejesen egyedül kolbászol a dzsungelek mélyén, hanem van segítője, akivel rádión tartja a kapcsolatot.

Jó kis játék.

Holnap letesztelem az Underworldöt is, mert már az is itt csücsül nálam :fegyveres:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Valamelyik új TR-t (Underw.,Legend,Anniver-t) nekem is ki kéne próbálni :mrgreen:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Az Anniversary-t messze kerüld el! A Legend sokkal jobb :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nah, kipróbáltam a TR Underwoldöt is.

Most úgy fog hangzani, mintha nekem semmi nem lenne jó, de ez már megint nagyon rossz. Még az elején vagyok, elintéztem az óriáspolipot és rohangálok valami barlangban, kb. 1 órányit játszottam vele. ÉS TELE VAN JÁTÉKHIBÁVAL. Az Anniversaryben meg a Legendben nem volt ennyi összesen, ennyi idő alatt, mint itt. Ilyen gyatra munkát, komolyan, egyszerűen nem értem... A grafika nagyon szép, azzal most sincs baj, de nem tudom felfogni, hogy az ilyen apró dolgokra miért nem lehet odafigyelni:

- Lara idétlenül lepattan a falról, ha neki szaladunk
- Oda akarok menni a hajó elejébe, erre, mintha csak egy láthatatlan üvegfal lenne ott, Lara beleütközik a semmibe, mint egy pantomin művész.
- meghúzok egy kart a barlangban, erre átesek a padlón (!!!!) a teljes sötétségbe, elkezdtek futni és visszapattanok az előbbi helyre (??????)
- fölveszek egy kockát, leteszem, erre Lara föl-le pattog róla és amikor megyek egy lépést (hogy ne a kockán ácsorogjon), elrúgja a francba vagy 5-6 méterre, mint egy gumilabdát, holott előtte majd besz@rt a súlya alatt
- falon mászásnál Lara a semmiben kapaszkodik
- szintén falmászásnál sokszor a kamera (amit csak egérrel lehet megigazítani, mert gomb az nincs rá, vagy nagyon jól eldugták) úgy ráközelít Lara fejére vagy a se.ggére, hogy betölti a képernyőt és semmit nem látunk a környezetből
- egy kőoszlopon megyek egy lépést előre, erre Lara hirtelen 5 lépésnyit előre csusszan és leesik
- leugrok 2-3 métert, az eredmény nyaktörés (eddig mindegyik részben min 7 m kellett hozzá :D )
- Hangos hörgést hallok a hátam mögött, mintha épp felém jönne valaki. Körülnézek, sehol semmi/senki. Kiderül, hogy az 50 méterrel odébb terpeszkedő óriáspolip röfögését hallottam (persze a közelében sokkal, de sokkal halkabban, mint 50 méterrel odébb ?!?!?!)

:kripli:


És hangsúlyozom, hogy mindezt kb. 1 órányi játék alatt tapasztaltam, tehát még nagyon az elején vagyok. Baromi idegesítő hibák ezek, amik felett nem tudok szemet hunyni, mert élvezhetetlenné teszik a játékot.

Ott van pl. a Resident Evil 4-5. Baromi jó a grafikájuk, korrekt az irányítás és én pl. egyikben sem találtam ilyen hibákat.

Na mindegy, lehet, hogy hagyom a francba az egészet és csak a manor részt csinálom meg :uncsi: :lócitrom:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Az istenit! Még manor sincs, mert leégett! :átkoz:

Mindegy, Thaiföldön vagyok, itt egy kicsivel jobb a helyzet játékhibák terén. A grafika besz@rás, hogy milyen szép.
http://www.youtube.com/watch?v=M8qraGsK ... re=related

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

TR Underworld:

Ennyi, befejeztem. Tegnap motoroztam még egy fél órát, aztán elegem lett.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

én meg itt nézegetem a játékot, hogy belefogjak-e, de ezek után nincs sok kedvem xd

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Végig vittem a The 3rd Birthday-t (A harmadik Parasite Eve-et).
Csak hogy tudjátok :P

Röviden, zene és a történet nagyon rendben van, a játékmenet most se nem rpg (1), se nem túlélő horror (2), hanem shooter, viszont izgalmas, és taktikus. Ugyanúgy van jó kis fejlődési rendszer ebben is. Ja, és átlagosan hosszú játék (11óra az első végigjátszás), viszont nagy benne az újrajátszási faktor. Grafika szép (cgi szokásos Square, besza-behu), irányítás rendben van, bár néha a kamera rosszalkodik, de ez inkább a psp-nek tudható be, mint a játéknak. (igen, az a bizonyos 2. analógkar hiányzik)

Aki többet akar tudni kérdezzen, aki meg csak annyit, hogy megvegye-e, annak mondom: IGEN! Megéri.

Nálam 9 pont. Megjegyzés: Nagygépen jobban ütne, de így is felejthetetlen élmény.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Amúgy most vettem észre, hogy a játéknak van saját topic-ja.

És a kettőt azóta sem fejeztem be.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

na a 3rd birthday kritikának örültem, mert vettem pspt, de még nem tudom minek essek neki legközelebb.
tartottam a női főszereplő miatt, hogy túl csajos lesz xP
amúgy én erről semmit sem tudok, utána se olvastam, kb mire számítsak? valahol mintha olvastam volna fórumon, hogy horror, de nekem nagyon nem úgy nézett ki

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

A 3.-tól mire számíts? Összetett akciójátékra, egy nagyon jó történettel.
És igen, ez a 3. nem igazán horror, igaziból kriminek se mondanám, mert bár gyilkosság van, nyomozás nincs, szóval nem tudom. Talán thriller. De nem értek a kategorizáláshoz, inkább nézz egy videót róla.

http://www.youtube.com/watch?v=h3sChlqKXEM
Attól meg ne félj, hogy túl csajos, mondom, ez nem a Barbie kalandjai.

Amúgy tegnap még újra akartam játszani, de lehet , hogy inkább nekiállok az elsőnek, vagy folytatom a másodikat.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Játékok az FF-en kívül

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

jaj tényleg, én nem játszottam parasite eve-el. gondban leszek vele hogy ki kicsoda, vagy ez előzmény és igazából tök mindegy?:D