Japán

Sorozatok, olvasnivalók, con-ok
Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Azért létezhet ám olyan is, akinek pl. csak egyszerűen tetszik a nyelv vagy önmagában az írás és ezért tanulja, nem feltétlenül majmolásból. Igen, magamra céloztam :1eye:
Az például majmolás, ha azt mondom, hogy nekem nagyon tetszik a koreai nyelv? (Mert ugye az Árnybíróóóó az koreai, naná, hogy ezért...) Ááh, mindegy.

A húdekáváááj kislányokról/fiúkról, akik azért tanulnak pl. japánt mert az animékben is e nyelven gagyognak, azokról nekem is megvan a véleményem, de azért nem kell mindenkit egy kalap alá venni :?

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Fúúúú, japán tanulás.... egy ideig én az FF miatt akartam japán tanulni. Tudjátok az álom, hogy a Square-nél dolgozni... Azóta már saját játékfejlesztő cég az álom :mrgreen:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Mivel a volt barátnőm középszinten beszélt Japánul, és társalgási szinten folyékonyan, így én is elég szoros kapcsolatban voltam a nyelvvel, elmondhatom, hogy rémhírek ide vagy oda, a Japán nem tartozik a legnehezebb nyelvek közé tanulás szempontjából, főleg akkor nem, ha szereti is az ember. Akinek van rá lehetősége, nyugodtan kezdje csak el, rá fog jönni, hogy sok hasonlóságot mutat a világ legszebb nyelvvével is, a magyarral! ;)

(Arabul bezzeg nem lehet tanulni itt kaposváron... :evil: ....pedig az anagy álom... :cry2: )

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Azért létezhet ám olyan is, akinek pl. csak egyszerűen tetszik a nyelv vagy önmagában az írás és ezért tanulja, nem feltétlenül majmolásból
És honnan tudod hogy például az üzbég vagy a szomáliai nyelv nem tetszik? Miért nem azokat tanulod?
Valszeg azért mert olyan gyártású rajzfilmeket és képregényeket nem néztél / olvastál. Tessék, ugyanott vagyunk :1eye:
Tudjátok az álom, hogy a Square-nél dolgozni... Azóta már saját játékfejlesztő cég az álom
Jó úton jársz egyébként, mert az utóbbinak nagyobb a valószínűsége :) Bár Magyarországon nem létezik olyan hogy "saját játékfejlesztő cég", mert már azokat is amik voltak megvették a külföldiek; de még mindig nagyobb a valószínűsége minthogy befogadjon a japán játékipar (ezt mondogatom Arxurnak is, de nem hiszi el :D). Gondoljatok bele, egy olyan országról beszélünk, ami még akkor is csak vonakodva áll szóba Közép-Európaiakkal, ha azok épp fizetni akarnak nekik (pl mangák-animék jogdíjait).

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nem is beszélve arról, hogy arrafelé aztán nincs emberhiány... :roll:

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Látom aki már japánt tanul az a köcs.ög :?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Igaz, bocsánat, elvetettem a sulykot. Mindenki azzal tölti a szabadidejét amivel akarja. A horgászókat sem fogom soha megérteni.
Ráadásul nekem is megvannak a magam hóbortjai :)

(Még ráadásulabb: ez egy japán kultúrára épülő oldal lenne végtére is :fütyül:)

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Sajnos divat lett mára a japán. Igaz még elég szűk körben, de divat. Én ha kijutnék japánban úgy szarnám le az animéket ahogy van. Egyáltalán nem foglalkoznék velük.
Mellesleg nekem a kínai és koreai nyelv jobban bejön mint a japán, de vannak korlátok. Ezalatt azt értem, nem lehet seholse tanulni ezeket a nyelveket itt és kínűban elég nehéz boldugolni már ha az ember nem milliomos.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Igen, ha én is kijutnék, akkor nekem sem az anime + a játék lenne az első dolgom. Egyszerűen csak ott szeretnék dolgozni, ezzel a kultúrával foglalkozni...

Ha belegondolsz itthon gyakorlatilag semmit nem tanulunk keleti kultúrákról. Ovastál valaha japán verset irodalom órán vagy akármit...? A komolyabb értelemben vett kúltúra szón belül csak az európait majmolják, de nagyon. Festők, írók, költők, zeneszerzők... Nagyon kevés a keleti, ami hozzánk eljut.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

De az ugyan olyan begyöpösödött hozzáállás, ha csak Japán Japán Japán van a világon a saját kultúragyökerünkön, az európain kívül. Én azt utálom a legjobban, ha valaki azt hiszi magáról, hogy már tud valamit a keleti kultúrákról, mert tud 10 szóta japánul, meg mangát olvas, esetleg evett már japán kaját, meg látott egy Szumo mérkőzést. Japán nem csak hogy nem maga a Kelet, de még a keleti kultúrák legjellegzetesebbjének sem mondanám. Olvasott itt már valaki Koreai mondákat és meséket? Rajong itt valaki a Vietnami és kínai művészfilmekért? Ismeri itt valaki az Arab és Arámi kultúrát vagy a Mongol mondavilágot, esetleg hallgat itt valaki Indiai zenét azért, mert valóban szereti? De ha már japán, akkor tud valaki valamit a japán történelemről? Nem csak hogy Ronin, meg Shogun, meg Szamuráj? És a japán vallástörténet és fejlődés? Na erről van szó! ;)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

mahdi írta:esetleg hallgat itt valaki Indiai zenét azért, mert valóban szereti?
Ami azt illeti, én szoktam :1eye:
De tulajdonképpen csak találomra hallgatok meg ezt meg azt. Ugyanis még réégen hallottam valami indiai zenét és nagyon megtetszett a hangzás, azóta is konkrétan ehhez hasonlóak után kutatotok, több, kevesebb sikerrel < D
Ugyanaz az eset, mint az indián zenékkel. Van itthon pár lemeznyi, de minden lemezen max. 2 szám van, ami teljes egészében tetszik. Ugyanolyan hangszereket használnak ezekben is, mint a többiben, de olyan érdekesen variálják, hogy ez a néhány így kilóg a sorból és nagyon klasszak : )

De ez már off : D

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

mahdi: többféle képpen meglehet közelíteni a dolgot. Ez most amiket leírtál az egyik. Egy ország történelme. És még ezeregy nézőpontja van a dolgoknak.

Én rajongok az ázsiai filmekért. Hongkongi/Kínai/Koreai és japán filmekért. És pár Thai filmekért is. Kedvencem a HK filmek. Hogy miért? Talán a kínaiaknak jön be legjobban a stílusa. Főleg a Made in Hong Kong film az ami nálam alap. Erre tudnám azt mondani, hogy na ilyen egy HK film.

Japán kaját nem ettem. Nincs rá keretem és nemis igazán szeretem a halat. Szinte majdnem vegetáriánus vagyok.
Szumo, karate és egyéb harcművészetek egyáltalán nem érdekelnek.
Mangát olvasom a Narutot és az Árnybírót. Ezzel ki is fújt.

Koreai,mongol mondák ha megmondod hogyan kapcsolódnak japánhoz....
Arab, arámi kultúra. Valaki is írt valami olyat, hogy kelet, közel kelet vagy ébben a déli országok. Nem, ez egy japán topik. Ami igencsak messze van ezekhez az országokhoz.

Indiai zene? Engem személy szerint nemérdekel az indiai zene akárcsak a svéd, angol, amerikai, afrikai zenék. Ugyancsak nemtudom hogyan kapcsolódik ide.

Ronin, Shogun, Szamurály. Igen ezek mind a letűnt korban voltak. De ha valaki rajong japánért nem muszály ezekért is rajongania vagy nem éppen ez jut az eszébe. Mellesleg én ki nem állhatom az összes szamurályos, ninjás filmeket és a kúltúrájukat.

Vallástörténet, fejlődés. Akit érdekel a történelem az biztos utánajár, könyveket olvas stb. De hogy én elő nem veszek semmi ilyen dokumentumot az is biztos. Úgy leszarom az egész történelmüket ahogy van.


Na most megint ott vagyunk, ha te ezeknek a dolgoknak utána jártál akkor te vagy a nagyon király arc, hogy te mennyi mindent tudsz japánról meg keletről.
Ugyanott tartunk mint akik az animék, a manga és a zenék miatt kedvelik az országot. Akik össze vissza nyáladzanak az anime karakterekre, akik majmolják a visual kei zenekarokat. Akik úgy beszélnek "mintha" japánok lennének és úgy viselkednek. Te sem vagy se több se kevesebb náluk.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

OFF: Na jó, én most nem ellenetek intéztem támadást, hanem, mint az írtam is, azok ellen, akik azt hiszik magukról - mert nem kevesen vannak ilyenek - hogy csak mert tudják, hol van Japán, már igazi kelet kutatónak számítanak! ;)

Jah és hogy azok, amiket írtam, hogy is kapcsolódnak ide, hát éépen ezért, ugyanis - azt hittem ez fel fog tűnni - egyenesen ebből vezettem le előbbi hozzászólásomnál is... :roll:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Akkor én is kifejtem kicsit átgondoltabban az álláspontom (már ha valakit érdekel :D)

Nekem a fő gondom az, amikor valaki azt hiszi (vagy csak mondja) hogy Japán hejdejó, mindenképp ott akarok élni.
Nyilván, én is szeretnék olyan helyen élni, ahonnan a legfejlettebb kütyük származnak, meg 30MB-s az átlag net sávszélesség stb. stb. Na de kérem, itt a lehetőség (és csak ránk, a mai generációra vár) hogy ilyen (vagy másmilyen) jó hellyé tegyük azt a helyet ahol már most élünk (propaganda szöveg, tudom, de igaz), és ne kelljen máshová vágyakozni.

Szeretnél ott dolgozni? Honnan tudod hogy milyen ott dolgozni? Honnan tudod hogy itt nem tudnád azt dolgozni mint ott? Honnan veszed hogy valaha is be tudnál illeszkedni? Ezeken érdemes elgondolkozni.
Én biztos nem szeretnék ennyire protokolláris, merev szabályokkal teli kultúrában élni. Aki szeretne, hát szíve joga.

Az viszont valóban nem biztos, hogy ha valaki a keletet Japánnal azonosítja, és a japán kultúrának is csak egy kis szeletével foglalkozik, akkor az elítélendő. Én magam is csak a rajzfilmjeiket és a zenéiket (annak csak egy kis szeletét, de azt nagyon) szeretem. Nem hiszem hogy ezért már rögtön olvasgatnom kellene a történelmüket. Viszont ennek megfelelően nem is mondogatom hogy de király ország és oda akarok menni.
Az viszont biztos, hogy a szélesebb látókör senkinek sem árt. Én magam a japán zenék és rajzfilmek mellett az amerikai kultúra és az angol építészet & történelem rajongója is vagyok. És pillanatnyilag nálam a befutó Anglia. Ha el kellene mennem innen, oda mennék lakni vagy dolgozni. De magyar kaját és japán zenét mindenképp vinnék magammal. Meg egy albumot szép francia tájakról, csak úgy nézegetni.

***
Jó a beszélgetés! Üdv újra itt red13!

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Énis anglia mellett teszem le a voksot. Több szempontból is. De aszem egy ilyen topikban nem lényeg hogy miért. Japánba már csak lébecolni mennék ki ha meggazdagodnék.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Hát igen, igen... Én szeptemberben utazok is ki Angliába dolgozni. Az egészen más tészta, Japánban maximum egy-két hetet töltenék el, többet nem hiszem, hogy lenne kedvem... :roll: :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Fúú, az angolok... tavaly tanultam róluk eleget, de az elég is volt. Szép Angila meg minden, de a szokásaik... Persze ez alapján nem kell eítélni az embereket, de tudjátok, van az az angol felsőbbrendüség, amitől az emberek tenyere viszket. Ha választanom kéne? Nem tudom. Egy csöndes kis hely, keretes házakkal és jó szomszédokkal. Ennyi :D De ez már tényleg nagyon off

Japán:
Vannak onnan nagyon jó dolgok, mint már korábban említettem, nekem is megvolt a 'japán-fan' időszakom, bár nem volt annyira fan-girl-ös az esetem. Japánba elmennék megnézni mondjuk a Square székházát, meg egy-két dolgot, aztán egy nagy adag csalódással haza is térnék. Semmi sem olyan, mint amilyennek elképzeljük.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Kult, én Goole earth-ben már megkerestem és megnéztem 3D-ben a Square székházát. És így is eléggé kis "házacskának" tűnt, szóval ha majd kimegyek direkt nem nézem meg, hogy ne csalódjak. XD

Egyébként nekem most per pillanat a kínai nagy fal mozgatja a fantáziámat. Nem akarja valaki körbe járni velem? XD

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Mi a belga barátnőmmel (japanológia szakos egyetemi hallgató) tervezgetjük, hogy majd ha mindketten befejeztük a tanulmányainkat, együtt kimegyünk Japánba számítógépes grafikát tanulni. (Hogy honnan szerzünk rá pénzt, azt ne kérdezzétek...) XD

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Japán

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

én úgy gondolom hogy jo dolog az ha vki foglalkozik ilyesmivel hogy játékfejlesztés mangarajzolás stb (énis rajzolok manga-t sajátot, najo probálok csak mindig átrajzolom XD) csak sajnos az a probléma hogy itthon nem értékelik annyira az ilyesmit szoval itt nem élsz meg belőle ott meg annyira telített a piac hogy nincs rád szükség mint külföldire :? szoval énis kiszeretnék költözni vmiko de nem iesmiért egyszerűen csak belemerülni az életbe mert ugye nagyvárosok amit én imádok hogy ellehet tűnni és vmi otakukként meg elleni életem végéig amúgy is picik a szemeim talán nem hülye európaiznak le XD
meg engem inkább játékok terén a karakterdizájnolgatás, fegyvertervezés stb érdekel...

mahdi !
vmeik régebbi postodra ! ha tudsz itt tanárt esetleg majd vmiko ahol lehet tanulni arabot engem is érdekel (ja kaposvári vagyok zárójelben) XD thx

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Japán

Hozzászólás Szerző: mahdi »

SatouHebi írta: mahdi !
vmeik régebbi postodra ! ha tudsz itt tanárt esetleg majd vmiko ahol lehet tanulni arabot engem is érdekel (ja kaposvári vagyok zárójelben) XD thx
OFF: Kaposvári vagy? Tényleg? :D De jó tudni! Még lehet, hogy ismerlek is! ;)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Japán

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Japánba én tavasszal vagy ősszel mennék szívesen. Megnézni a cseresznyefák virágzását, meg ilyesmik. :)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Japán

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Zorgika írta:Japánba én tavasszal vagy ősszel mennék szívesen. Megnézni a cseresznyefák virágzását, meg ilyesmik. :)
Szólj, ha mész és vigyél magaddal! ;)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Japán

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Egész véletlenül nem szoktak a cseresznyefák itthon is virágozni?

XD

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Japán

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Emtrexx: de, és azt is imádom, csak olyan tömegesen cseresznyefás helyett idehaza én még nem találtam, mint amik odakint vannak. :)

mahdi: Joh, ha lesz pízem szólok. :3 De ha neked lesz, akkor te is szólj! :D