Anime dolgozat

Sorozatok, olvasnivalók, con-ok
Lezárt
Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Anime dolgozat

Hozzászólás Szerző: Arxur »

A segítségeteket szeretném kérni egy dolgozatom elkészítéséhez az egyetemre. Van egy úgynevezett infromációs társadalom nevezetű órám, amire mindenkinek írnia kell egy értekezést valamilyen "információs társadalom"mal kapcsolatba hozható dologról.

Én valami "értelmesebb" dologról szerettem volna írni, megkérdeztem a tanárunkat, hogy írhatnék-e valamit az animékkel kapcsolatban. Nagy meglepetésemre nagyon rákapott a témára (és tudta mi az az anime felnőtt létére... XD) és azt javasolta, ha erről írok, akkor ne arról szóljon a dolgozot, hogy milyen reakciókat vált ki az anime magyarországon, mert az már százszor lerágott csont, hanem inkább arról, hogy ki, miért szereti az animéket.

Szóval összeállítottam egy kérdőívet, hogy alapot meríthessek a dolgozatomhoz. Nagy örömmel venném, ha minél többen kitöltenétek, mert így jobb dolgozatot tudok összeállítani. A válaszokat be is lehet írni a topicba hozzászólásként, de akár PÜ-ben is elküldhetitek. Csak valahogy még december vége előttre időzítsétek ezt, mert januárban meg kellene már írjam magát a dolgozatot... :P

Véleményeket, kérdéseket és kommenteket lehet és KELL is hagyni!
:D Bármi jól jöhet ahhoz a dolgozathoz. (Ez a topic valószínűleg meg majd megszűnik, ha már nem lesz aktuális a téma.)
Danke schön!

Maga a kérdőív:

1. Karikázd be a nemed! A. fiú B. lány

2. Életkor?
A. 6-12 B. 12-16 C. 16-18 D. 18+

3. Milyen gyakran nézel animéket?
A. Nagyon gyakran. Naponta 1-2 órát.
B. Elég sokat, de nem viszem túlzásba.
C. Alkalmanként. Hetente pár alkalommal…
D. Ritkábban. Olykor-olykor…

4. Hol szoktál animét nézni, honnan szerzed be őket? (több választás is lehetséges)
A. Tévében. (Animax, RTL-klub)
B. Csak mozifilmeket szoktam megnézni.
C. Megveszem DVD-n itthon Magyarországon.
D. Külföldről rendelem meg DVD-n.
E. Innen-onnan megszerzem őket.
F. Egyéb:

5. Mely okok miatt nézel meg egy animét? (Írj egy 1-et az olyan okok mellé, amelyik miatt legkevésbé nézel, egy ötöst, ami miatt leginkább és a kettő közt. )


A. A rajzolás miatt. Szeretem ezt a stílust.
B. A történet és a mondani való miatt, szeretek elgondolkodni rajta.
C. A szép és nagy szemű karakterek miatt.
D. A csatajelenetek érdekelnek.
E. Mert olyat mutat, amit egy film nem tud.
F. Azért nézem, mert kezd divattá válni már Magyarországon is.
G. Mert általa megismerhetek egy teljesen más kultúrát.
H. Mert igényesebb, mint a tévében látható műsorok nagy része.
I. Egyébb:………………………………………………………………………………

6. Sorolj fel néhány animét, amit már láttál. (Ha nagyon sok, akkor csak a kedvenceidet írd fel.)


7. Miért pont ezeket az animéket nézted meg? (több választás lehetséges)

A. Mert ez ment a tévében.
B. Egy ismerősöm mutatta meg nekem.
C. Interneten olvastam róla.
D. Mert első látásra beleszerettem…
E. Egyéb:

8. Mikor egy új animéről hallasz, mi alapján döntöd el, hogy érdemes-e megnézni? (több választás lehetséges)

A. Ha tetszik a rajzstílus, akkor megnézem.
B. Utána nézek miről is szól pontosan és ha érdekesnek találom a történetet, akkor megnézem.
C. Csak akkor nézem meg, ha az általam kedvelt kategóriába (vígjáték, akció, dráma stb…) beleesik.
D. Ha van benne csata, akkor jöhet.
E. Ha filozófiai kérdéseket feszeget, mindenképp megnézem.
F. egyéb:

9. Mióta nézel animéket?
A. Azóta, mióta az RTL Klub-on megláttam a Dragon Ball és a Varázslatos Álmok című anime sorozatot.
B. Mióta az eszemet tudom.
C. Mióta létrejött az A+ anime csatorna. (Jelenlegi neve: Animax.)
D. Pfff… Nem emlékszem pontosan…
E. Egyszer láttam valahol és megtetszett.
F. Egyéb:

10. Meg vagy-e elégedve a Magyarországon (törvényes) úton beszerezhető ANIME kínálattal.

A. Hehe… Ez most vicc…? Egyáltalán nem…
B. Van 1-2 jó műsor, de azokat is csak ritkán nézem meg…
C. Lehetne nagyobb is a kínálat, de tetszik, ami van.
D. Egyéb vélemény…

11. Ha választanod kellene egy animációs film vagy egy egyszerű film közül mikor moziba mész, melyiket választanád? Válaszod röviden indokold!


12. Elereszted-e a füled mellett, mikor valaki eszméletlen badarságokat magyaráz az animéről, mindenféle háttértudás nélkül?
A. Igen, mert nem érdekel, hogy mit gondol.
B. Igen, mert nem akarok vitázni vele.
C. Igen, mert a legtöbb ilyen embernek fogalma sincs az egészről és feleslegesen magyaráznék…
D. Nem, mert azért hát álljon meg a hegyi menet…
E. Nem, elmagyarázom neki miről szól ez az egész.

13. Sok anime rajongó szerint az anime csak akkor anime, ha japán szinkronnal megy. Szerinted fontos szerepe van-e annak, hogy eredeti szinkronhanggal megy-e?

A. Még szép, hogy az eredeti szinkron a jobb. Felirattal is tökéletes.
B. Nem felétlenül kell a japán szinkron, de semmiképp sem nézem meg magyarul, mert nem vagyok megelégedve az eddigi szinkron produkciókkal.
C. Ha tehetem, akkor magyar szinkronnal nézem meg.
D. Teljesen mindegy, hogy milyen szinkronnal megy.

14. Mi volt az első anime, amit láttál? Mi volt az, ami megfogott benne és emiatt jobban elmerültél az animék világában?


15. Szerinted befolyásolja/befolyásolta-e jellemed fejlődését az anime nézés? Ha igen milyen irányban és milyennek ítéled meg te ezt a változást? Milyennek ítélik meg a körülötted lévők?


16. Szerinted van-e és ha van, akkor mi az alapvető morális különbség egy film és egy anime mondanivalója között?


17. Mire asszociálsz (mi jut eszedbe egyből) ha azt a szót hallod, hogy anime?

18. Kedvenc animéd címe, és rövid indoklás, hogy miért az a kedvenced. (csak egy!!!)

+1. Nézted-e a Pokémont és tetszett-e? Ha igen, miért? 
:nyuszi:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nah én ide írom:

1. B
2. C
3. C
4. e
5. H
6. Fullmetal Alchemist, Trigun, DNAngel, Metropolis, Chirio Szellemországban(ezt lehet h nem írtam jól), Cowboy Bebop, Kiddy Grade, Blue Gender és még sokan mások
7. E: Általában nem volt jobb dolgom, így fogtam magam és megnéztem őket és picit még érdekelt is. Aztán végül beléjük szerettem
8. A, B
9. C
10. C
11. Aminációs film. Unom már a sok történet nélküli egyszerű filmet, ahol csak a látványra építenek.
12. E
13. Ehhez kéne egy saját vélemény, mert egyik választási lehetőséggel sem értek egyek. (az én válaszom: a japán szinkron nagyon jó, de a magyarra szinkronizált animék között is vannak gyöngyszemek(pl.: Trigun, Cowboy Bebop stb), de mélypontok is (pl.: FMA)
14. A Varázslatos álmokat láttam először, ami teljesen elvarázsolt. Amikor aztán levették a műsorról, akkor egy ideig hiányzott, majd elfelejtettem. Aztán jött az Inuyasha az RTL-en és a többi anime az A+-on. Azóta érdekelnek igazán az animék, még a rajzolásukba is belekontárkodtam.
15. Befolyásohatja egy bizonyos mértékig. Ha az illető túl sok erőszakos és durva animét néz, lehet h teljesen megfordul a világszemlélete. De ez kortól függ. Ha az illető fiatal, akkor nagyobb erre az esély, de ha idősebb, akkor képes elválasztani a valóságot a képzelettől. Természetesen a fordítottja is igaz, lehet hogy valaki ezektől válik jobb emberré.
16. Univerzumok vannak a kettő között. Nagyon kevés olyan film van, aminek tényleg komoly mondani valója van és nem csak látszat modnani valója van vagy nincs semmi mondani valója. Az animék 60%-ának van mondani valója. Morálisan ez változó, attól függ, hogy milyen filmet/animét nézünk meg. Mindkét műfajban lehetnek nagyon mély művek, mindkettőből lehetne hozni példákat, de szerény véleményem szerint az animék közül több példát lehetne felsorolni.
17. Rajzfilm, leginkább az FMA jut eszembe (életem egyik legmeghatározóbb animéje) s az, hogy egy jó kis elfoglaltság nézni.
18. Fullmetal Alchemist: a történet csodálatos, hatalmas forduatok vannak benne, remekül adagolva a poénokat és komoly dolgokat. A zene csodálatos és a rajzolása is 5-ös.
+1. Néztem, amíg kicsi voltam és egy ideig nagyon is érdekelt, de amikor bejött a második évad, új pokemonokkal stb., hirtelen már valahogy nem nagyon érdekelt. Volt bennem egy érzés, amit akkor nem tudtam meghatározni, de most már tudom: sablonossá vált a sorozat.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Köszi Kult! Hálás vagyok!

De csak szólok, hogy két kérdést félreértelmeztél:
az ötös kérdésnél 1-5 ig kell osztályozni a válaszokat az alapján, hogy mennyire tartod igaznak.

A másik: hogy szerinted befolyáslja-e a személyiség fejlődését... kérdés. Itt nem általánossaágban volt értve a kérdés, hanem hogy konkrétan rád milyen hatással volt.

Köszi mégegyszer! :wink:

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

NA akkor én is ! :)

1: A
2: B
3: C
4: F(Letöltöm a netről xD )
5: A-2,B-5,C-2,D-2,E-4,F-2,G-5,H-5,egyéb-semmi^^
6: Love Hina,Tsubasa Kapitány,Excel saga^^,Yu Gi OH! GX
7: C
8: F:Mindenképpen megnézem egy-két részét,ha azok jók nézem végig
9: C
10: C
11: Egyértelműen az animácios filmekért,a filmekért annyira nem vagyok oda ^^'
12: E
13: A
14: Love Hina:A szerelem,a vicc ami benne volt(keitaro szerencsétlenkedik egyfolytába XD),és az egész anime jól el lett találva
15: Én azt gondolom hogy az anime semmi képpen NEM folyásolja be a jellememet.Maximum jobban figyelek a dolgokra,mert vannak bennük tanulságok amiket érdemes felhasználni^^'
16: Hát persze!az anime megrajzolva van XD.Egyébként szerintem az anime mélyebben hat a lelki világomra mint egy film :)
17: Hát általában ez:juj anime,az tök jó,kiváncsi vagyok hogy mit fog mondani(ha például egy illető beszél rola igen érdekessé válik a beszélgetés :) )
18: Love Hina egyértelműen :D Indoklásom: Hát kezdem az elején:A karakterek jól meg vannnak formálva.A történet el lett találva amint mát mondtam.A csattanó a végén a legjobb.Keitaro és Naru összejön,amikor az elejétől fogva utálták egymást,egész az anime 3/4-éig.
+1: Arx! jó hogy kérdezed :D .Nekem a pokémonnal nincs bajom,tetszenek benne a kis édi lények,meg az is ahogy (nem tudom pontosan hogy hivják,az a sapkás kölök,asszem hogy)Ash és csapatai gyüjtögetik a lényeket :D

Remélem tudtam segiteni :)

Guváj

Hozzászólás Szerző: Guváj »

Helló!

Én ugyan csak vendég vagyok, de kedvet kaptam ehhez a kis kérdőívhez :)

[quote]1.Karikázd be a nemed![/quote]
B. lány

[quote]2.Életkor?[/quote]
D. 18+

[quote]3.Milyen gyakran nézel animéket?[/quote]
C. Alkalmanként. Hetente pár alkalommal…


[quote]4.Hol szoktál animét nézni, honnan szerzed be őket? (több választás is lehetséges)[/quote]
E. Innen-onnan megszerzem őket.

F. Egyéb: Húgom van olyan kedves és néha rám sóz egyet-kettőt. ^^

[quote]5.Mely okok miatt nézel meg egy animét? (Írj egy 1-et az olyan okok mellé, amelyik miatt legkevésbé nézel, egy ötöst, ami miatt leginkább és a kettő közt. )[/quote]

A. A rajzolás miatt. Szeretem ezt a stílust. 5
B. A történet és a mondani való miatt, szeretek elgondolkodni rajta. 5
C. A szép és nagy szemű karakterek miatt. 1
D. A csatajelenetek érdekelnek. 1
E. Mert olyat mutat, amit egy film nem tud. 3
F. Azért nézem, mert kezd divattá válni már Magyarországon is. 0
G. Mert általa megismerhetek egy teljesen más kultúrát. 2
H. Mert igényesebb, mint a tévében látható műsorok nagy része. 5
I. Egyéb:

[quote]6.Sorolj fel néhány animét, amit már láttál. (Ha nagyon sok, akkor csak a kedvenceidet írd fel.)[/quote]

Vampire hunter D, Nausicaa, Chihiro, Laputa, Berserk, Blood ova, Trinity Blood, Fullmetal Alchemist, A macskák királysága, A vándorló palota, AKira, Battle angel Alita, Árnybíró film,Ghost in the sehell, Pet shop of horrors, Memories, Advent Children, A hattyúk tava, Alfréd a kacsa, Maja a méhecske, több nem jut eszembe.

[quote]7. Miért pont ezeket az animéket nézted meg? (több választás lehetséges)[/quote]
B. Egy ismerősöm mutatta meg nekem.
D. Mert első látásra beleszerettem…
E. Egyéb:

[quote]
8.Mikor egy új animéről hallasz, mi alapján döntöd el, hogy érdemes-e megnézni? (több választás lehetséges)[/quote]
A. Ha tetszik a rajzstílus, akkor megnézem.
B. Utána nézek miről is szól pontosan és ha érdekesnek találom a történetet, akkor megnézem.
E. Ha filozófiai kérdéseket feszeget, mindenképp megnézem.
F. egyéb: Ha tetszik a hangulata vagy több jót hallottam róla.

[quote]9.Mióta nézel animéket?[/quote]
D. Pfff… Nem emlékszem pontosan…

[quote]
10.Meg vagy-e elégedve a Magyarországon (törvényes) úton beszerezhető ANIME kínálattal.[/quote]
A. Hehe… Ez most vicc…? Egyáltalán nem…

[quote]
11.Ha választanod kellene egy animációs film vagy egy egyszerű film közül mikor moziba mész, melyiket választanád? Válaszod röviden indokold![/quote]
Hát ez a történettől függ, a pillanatnyi hangulattól, stb.

[quote]12.Elereszted-e a füled mellett, mikor valaki eszméletlen badarságokat magyaráz az animéről, mindenféle háttértudás nélkül?[/quote]
D. Nem, mert azért hát álljon meg a hegyi menet…

[quote]
13.Sok anime rajongó szerint az anime csak akkor anime, ha japán szinkronnal megy. Szerinted fontos szerepe van-e annak, hogy eredeti szinkronhanggal megy-e?[/quote]
B. Nem felétlenül kell a japán szinkron, de semmiképp sem nézem meg magyarul, mert nem vagyok megelégedve az eddigi szinkron produkciókkal.

[quote]
14.Mi volt az első anime, amit láttál? Mi volt az, ami megfogott benne és emiatt jobban elmerültél az animék világában?[/quote]
A Chihiro volt a legelső(amiről tudtam is, hogy az), rögtön megtetszett, mert segített kiröppeni az unalmas mindennapokból.

[quote]
15.Szerinted befolyásolja/befolyásolta-e jellemed fejlődését az anime nézés? Ha igen milyen irányban és milyennek ítéled meg te ezt a változást? Milyennek ítélik meg a körülötted lévők?[/quote]
A jellememet nem nagyon befolyásolja, inkább fölkeltette az érdeklődésemet a japán kultúra iránt. A körülöttem lévők amúgy általában csak legyintenek, hogy "mesefilm".

[quote]
16.Szerinted van-e és ha van, akkor mi az alapvető morális különbség egy film és egy anime mondanivalója között?[/quote]
Több értékelhető tartalamat próbálnak belevinni az animékbe, mint a filmekbe és kevésbé hatnak mesterkéltnek. Meg bátrabb a témaválasztás.

[quote]17.Mire asszociálsz (mi jut eszedbe egyből) ha azt a szót hallod, hogy anime?
[/b] Egy izgalmakkal teli fantáziavilág :D

[quote]18.Kedvenc animéd címe, és rövid indoklás, hogy miért az a kedvenced. (csak egy!!!)[/quote]
Nem vagyok ennyire beszűkült, hogy csak egyre rábökjek XD Ami most így rögtön beugrik, hogy nagyon jó, az a Pet shop of horrors.

[quote]+1. Nézted-e a Pokémont és tetszett-e? Ha igen, miért? [/quote]
Nem, nem néztem.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Köszi Bahamut, Guváj! :virág:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hehe, ez tesóm volt :1eye:

Hmmmm, szeretem a kérdőíveket, ezt a témát meg még jobban, úgyhogy íme:



1. Karikázd be a nemed! B. lány

2. Életkor?
D. 18+

3. Milyen gyakran nézel animéket?
B. Elég sokat, de nem viszem túlzásba.


4. Hol szoktál animét nézni, honnan szerzed be őket? (több választás is lehetséges)
A. Tévében. (Animax, RTL-klub)
B. Csak mozifilmeket szoktam megnézni.
C. Megveszem DVD-n itthon Magyarországon.
E. Innen-onnan megszerzem őket.
F. Egyéb: Internet, ismerősök :P


5. Mely okok miatt nézel meg egy animét? (Írj egy 1-et az olyan okok mellé, amelyik miatt legkevésbé nézel, egy ötöst, ami miatt leginkább és a kettő közt. )

A. A rajzolás miatt. Szeretem ezt a stílust. 3
B. A történet és a mondani való miatt, szeretek elgondolkodni rajta. 5
C. A szép és nagy szemű karakterek miatt.1
D. A csatajelenetek érdekelnek. 1
E. Mert olyat mutat, amit egy film nem tud. 5
F. Azért nézem, mert kezd divattá válni már Magyarországon is. 1
G. Mert általa megismerhetek egy teljesen más kultúrát. 3
H. Mert igényesebb, mint a tévében látható műsorok nagy része. 5
I. Egyéb: Mert eleve imádom a rajzfilmeket és üdítő, hogy nem csak a kisgyerekekre gondolnak ezen a téren :? (Najó, az Őslények országát szerintem bárki nézheti, az nagyon jó, de egy Scooby Doo-t már nem biztos hogy a nagyobbak is értékelni tudnak :? ) Mellesleg meg nagyon változatos témákat tudnak feldolgozni, nagyon változatos stílusban.

6. Sorolj fel néhány animét, amit már láttál. (Ha nagyon sok, akkor csak a kedvenceidet írd fel.)

Ööö...Hát összesen kb ennyit meg még párat ami nincs az adatbázisban: klikk
A kedvencek meg: Berserk, Laputa, Comedy, Loveless, Mushishi, Noein, Nausicaa, The weathering Continent

7. Miért pont ezeket az animéket nézted meg? (több választás lehetséges)

B. Egy ismerősöm mutatta meg nekem.
C. Interneten olvastam róla.
D. Mert első látásra beleszerettem…


8. Mikor egy új animéről hallasz, mi alapján döntöd el, hogy érdemes-e megnézni? (több választás lehetséges)

A. Ha tetszik a rajzstílus, akkor megnézem.
B. Utána nézek miről is szól pontosan és ha érdekesnek találom a történetet, akkor megnézem.
E. Ha filozófiai kérdéseket feszeget, mindenképp megnézem.
F. egyéb: Ha érdekes témát feszeget és emelett valami egészen stílusos rajzolást tud fölmutatni. Vagy ha csak simán rendhagyó valamiért (pl a Samurai champloo-t a hip hop+középkori japán párosítás miatt kezdtem nézni, a Jin-Roh-t a Piroska és a farkas párhuzam miatt, az Interstella 5555-t meg a zenéje és a kék földönkívüliek miatt).

9. Mióta nézel animéket?
B. Mióta az eszemet tudom.
F. Egyéb: Mióta az eszemet tudom, szerettem és ha tehettem néztem is az animéket (csak épp azt nem tudtam hogy amit nézek azt animének hívják), de tudatosan csak kb 3-4 éve.

10. Meg vagy-e elégedve a Magyarországon (törvényes) úton beszerezhető ANIME kínálattal.
D. Egyéb vélemény: Pfff. Hát szerintem szuper, hogy egyre több mindent lehet törvényes úton, dvd-n megvásárolni, meg ez az Animax is jó dolog, de. Sajnálatos módon engem inkább olyan dolgok érdekelnek, amiket itthon se megvenni, se tv-ben nézni nem lehet ^^

11. Ha választanod kellene egy animációs film vagy egy egyszerű film közül mikor moziba mész, melyiket választanád? Válaszod röviden indokold!
Az függ a témától, megvalósítástól. Mert egy 2d-s filmet előbb megnézek, mint egy cgi-t.
Én amondó vagyok, hogy egy animációs filmben sokkal több mindent lehet megvalósítani, mint egy hagyományosban és ha ezt jól kihasználják, akkor az első mellett teszem le a voksomat.
De inkább írok egy szemléltető példát.
Egy Cowboy bebop filmet például előbb megnéznék moziban, mint egy Garfield vagy Lecsó animációs filmet. Egy Lecsót előbb megnéznék, mint egy Garfield-ot. Egy vadonatúj Solaris-t vagy Alien-t előbb megnéznék, mint egy Bebop-ot. Szóval sokmindentől függ ez :D

12. Elereszted-e a füled mellett, mikor valaki eszméletlen badarságokat magyaráz az animéről, mindenféle háttértudás nélkül?
E. Nem, elmagyarázom neki miről szól ez az egész.
(Megjegyzem, hogy pl. a villamoson nem állnék le vitatkozni meg okoskodni egy vadidegennel, de a szomszédnak szívesen almagyaráznám :3)

13. Sok anime rajongó szerint az anime csak akkor anime, ha japán szinkronnal megy. Szerinted fontos szerepe van-e annak, hogy eredeti szinkronhanggal megy-e?
E: Más: Tökmindegy, csak élvezetes legyen.

14. Mi volt az első anime, amit láttál? Mi volt az, ami megfogott benne és emiatt jobban elmerültél az animék világában?
Hőőőő.....Első anime jáájjj.... Hát amiről nem tudtam, az szerintem A hattyúk tava (Hakuchou no Mizuumi), amiről meg már tudtam az a Hellsing és az X.

15. Szerinted befolyásolja/befolyásolta-e jellemed fejlődését az anime nézés? Ha igen milyen irányban és milyennek ítéled meg te ezt a változást? Milyennek ítélik meg a körülötted lévők?
Hát szerinetem valamilyen szinten minden befolyásolja az ember jellemét :3
Hát engem az animék max annyiban befolyásoltak, hogy sokkal nyitottabb lettem sok témára, sokkal jobban és hosszabban kifejtem mindenféle apróságról a véleményem és toleránsabb lettem.

16. Szerinted van-e és ha van, akkor mi az alapvető morális különbség egy film és egy anime mondanivalója között?
Pfff....Hát nekem mindig is úgy tűnt, hogy egy anime jobban vagy inkább úgy mondom, bátrabban fogalmaz meg témákat. Lényegretörőbb, tisztább, persze ebben erősen közrejátszik, hogy teljesen más eszközökkel él. Jó, lehet, hogy hülyének fogtok nézni, de szerintem egy (normális) animében sokkal inkább a megbékélésre, a lehetőségek mérlegelésére, a környezettel való összhangra törekednek. A filmeknél sajnos nem mindig jön át/illetve jól jön át a mondanivaló, ami sokszor sajnos csak a "csak magadban bízhatsz, csak magadra hallgass, erősnek kell lenned" skálán mozog és túl kevés a kivétel.
(Aztán ott van az is, hogy vannak jó animék és vannak számomra értékelhetetlen, sz@r animék, ugyanez van a filmeknél. Mert a Berserken pl. hónapokig nagyon sokat agyaltam, annyira érdekes a témája, de egy Spriggan-t nem tudok élvezni. Egy ötödik elem szórakoztat - mert ez is a célja és ezt remekül is csinálja -, egy Sziget-en csak ámulok, hogy hogy lehet egy jó alapötletet ilyen silányan és közhelyesen megvalósítani, míg az Észvesztőt mindig újra és újra szívesen megnézem, mert szerintem zseniálisan kezeli a témáját. Hát ez nem pont válasz a kérdésre, de azért mégis kapcsolódik hozzá szerintem.)

17. Mire asszociálsz (mi jut eszedbe egyből) ha azt a szót hallod, hogy anime?
Ehh, most komolyan? A sok kis csitri akik animés cuccokkal aggatják tele a táskájukat, a szemükbe fésülik a hajukat és totál oda nem illően használják a "kawaiiiiiiiiiii!!!!!" meg egyéb kifejezéseket és mindezt vihogva teszik az utcán vagy a villamoson -_____-
Én se örülök neki, de sajnos ez.

18. Kedvenc animéd címe, és rövid indoklás, hogy miért az a kedvenced. (csak egy!!!)
Csak egy? :O Naaa..... Nincs kimondott kedvencem, bármily hihetetlen, de..... Legyen a Kaze no tairiku (The weathering continent). Miért? Mert alig szól valamiről, mégis minden alkalommal szívesen nézem. Imádom a Nobuteru Yuuki féle karakterdizájnt, a Michiru Oshima féle zenét *(alighanem ennek az animének van az egyik legszebb ost-je) és az egésznek azt a kellemes hangulatát.
+1. Nézted-e a Pokémont és tetszett-e? Ha igen, miért?  :nyuszi:[/quote]
Naná, hogy néztem :D Kiskoromban imádtam, mert tetszettek benne a Pokémonok, a zenéje, meg a Rakéta csapat XD

*No, feltöltöttem ide a nyitó zenét, ha érdekel valakit :): Klikk (Remélem működik :S)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szacsi 2007. dec.. 14. 20:59-kor.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Énis énis!

1. Karikázd be a nemed!

(A.) fiú <- be van karikázva

2. Életkor?
C. 16-18

3. Milyen gyakran nézel animéket?
B.

4. Hol szoktál animét nézni, honnan szerzed be őket?
F. Egyéb: internet csak és kizrólag

5. Mely okok miatt nézel meg egy animét?
A-3
B-3
C-1
D-4
E-2
F-1
G-4
H-3

6. Sorolj fel néhány animét, amit már láttál.
Bleach , One Piece, Naruto, Cowboy Bebop

7. Miért pont ezeket az animéket nézted meg?
C
E: Az első hármat leginkább a 10 részen át tartó értelmetlen harcok miatt.

8. Mikor egy új animéről hallasz, mi alapján döntöd el, hogy érdemes-e megnézni?
B
C

9. Mióta nézel animéket?
C

10. Meg vagy-e elégedve a Magyarországon (törvényes) úton beszerezhető ANIME kínálattal.
D: Nem nagyon nézek tévét, de szerintem jó az ami van.

11. Ha választanod kellene egy animációs film vagy egy egyszerű film közül mikor moziba mész, melyiket választanád? Válaszod röviden indokold!
Amelyik jobb. Az érdekel a legkevésbé, hogy rajzolták-e vagy sem.
(Ne higgy nekem. Macskafogó rulzolódik!) :P

12. Elereszted-e a füled mellett, mikor valaki eszméletlen badarságokat magyaráz az animéről, mindenféle háttértudás nélkül?
A

13. Sok anime rajongó szerint az anime csak akkor anime, ha japán szinkronnal megy. Szerinted fontos szerepe van-e annak, hogy eredeti szinkronhanggal megy-e?
A
Mindig az eredeti a legjobb. Minden filmen.

14. Mi volt az első anime, amit láttál? Mi volt az, ami megfogott benne és emiatt jobban elmerültél az animék világában?
Természetesen Dragon Ball!! Amire már nagyon nem emlékszem. Úgyhogy valami az A+on de már fogalmam sincs melyik lehetett az.

15. Szerinted befolyásolja/befolyásolta-e jellemed fejlődését az anime nézés? Ha igen milyen irányban és milyennek ítéled meg te ezt a változást? Milyennek ítélik meg a körülötted lévők?
Jó kérdés. Nem mondanám. Semmi különbséget nem észleltem magamon, de mivel animéket nézek az A+ létrejötte óta, nehéz lenne felidézni mi volt előtte.

16. Szerinted van-e és ha van, akkor mi az alapvető morális különbség egy film és egy anime mondanivalója között?
Attől függ, mit nézünk. Mert egy film ugyanúgy lehet baromság, mint egy anime.

17. Mire asszociálsz (mi jut eszedbe egyből) ha azt a szót hallod, hogy anime?
Asszociálok. Tök jó szó.
Szóval. Egy fekete ruhás narancs-fejű szamuráj meg egy narancssárgaruhás ninja.
Hát ez van. Nem nagyon nézek animéket se, úgyhogy más nem jut eszembe.

18. Kedvenc animéd címe, és rövid indoklás, hogy miért az a kedvenced. (csak egy!!!)
Cowboy Bebop. Egyértelmű.
Meeeeeeert...... a zene Jazz. Ez nagyon fontos. A rajzolása nekem a régi Disney filmek maximalizmusát juttatja eszembe. Azt, hogy minden apró részletet megcsinálnak és nincs olyan kép, hogy csak áll a karakter, mint egy darab kő és mozog a szája. Aztán jó a zene.
És a karakterek nagyon jól ki vannak találva és nagyon jó a köztük lévő kapcsolat is. Ja és király a zene.

+1. Nézted-e a Pokémont és tetszett-e? Ha igen, miért?  :nyuszi:
Még jó hogy. :P
Régen tetszett. Minden hétvégén vártam, hogy "jujj most ki lesz az új Pokémon". Aztán valahogy kezdett elég unalmassá válni és végül nem néztem.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Ja igen-igen, azt elfelejtettem mondani, hogy azt a kérdést nem értettem, mert egy papírra írtam fel a válaszaimat és onnan néztem ki. A másikat meg szimplán félreolvastam XD
Akkor a maradék két válasz:
5.
A. 3
B. 5
C. 2
D. 3
E. 5
F. 1
G. 2
H. 5


15.
Igazság szerint, ha változtam is, nem nagyon vették észre, mert a környezetem nem nagyon figyel rám, max a párom, a közeli barátaim és a családom, de mivel ők folyton velem vannak, nekik nem tűnik fel a változás olyannyira. Bár én érzem, hogy amióta megnéztem egy-két animét, egyre jobban érzem, hogy nem szabad általánosítani és átsiklani egy-egy dolog felett, tehát az animék elviekben odafigyelőbbé tettek és egy kicsit változtattak a világnézetemet. De alapjában a jellemem nem nagyon változott: ugyanolyan agresszív kismalac maradtam, mint egykoron....

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

1. Karikázd be a nemed! A. fiú B. lány
A, fiu

2. Életkor?
A. 6-12 B. 12-16 C. 16-18 D. 18+
B
3. Milyen gyakran nézel animéket?
A. Nagyon gyakran. Naponta 1-2 órát.
B. Elég sokat, de nem viszem túlzásba.
C. Alkalmanként. Hetente pár alkalommal…
D. Ritkábban. Olykor-olykor…
C, hetente néhányszor

4. Hol szoktál animét nézni, honnan szerzed be őket? (több választás is lehetséges)
A. Tévében. (Animax, RTL-klub)
B. Csak mozifilmeket szoktam megnézni.
C. Megveszem DVD-n itthon Magyarországon.
D. Külföldről rendelem meg DVD-n.
E. Innen-onnan megszerzem őket.
F. Egyéb:
F(leginkább net)

5. Mely okok miatt nézel meg egy animét? (Írj egy 1-et az olyan okok mellé, amelyik miatt legkevésbé nézel, egy ötöst, ami miatt leginkább és a kettő közt. )

A. A rajzolás miatt. Szeretem ezt a stílust.
B. A történet és a mondani való miatt, szeretek elgondolkodni rajta.
C. A szép és nagy szemű karakterek miatt.
D. A csatajelenetek érdekelnek.
E. Mert olyat mutat, amit egy film nem tud.
F. Azért nézem, mert kezd divattá válni már Magyarországon is.
G. Mert általa megismerhetek egy teljesen más kultúrát.
H. Mert igényesebb, mint a tévében látható műsorok nagy része.
I. Egyébb:………………………………………………………………………………
A-3,B-1,C-7,D-8,E-2,F-9,G-6,H-4,I-5

6. Sorolj fel néhány animét, amit már láttál. (Ha nagyon sok, akkor csak a kedvenceidet írd fel.)
FMA,Hellsing,Elfen Lied, Blood+,Azumanga Daioh !, Excel Saga (ennek csak néhány részét de nagyon megtetzsett) Chobits.... meg még jópár de ezek a kedvencek.

7. Miért pont ezeket az animéket nézted meg? (több választás lehetséges)
A. Mert ez ment a tévében.
B. Egy ismerősöm mutatta meg nekem.
C. Interneten olvastam róla.
D. Mert első látásra beleszerettem…
E. Egyéb:
B vagy C aztán D :D

8. Mikor egy új animéről hallasz, mi alapján döntöd el, hogy érdemes-e megnézni? (több választás lehetséges)
A. Ha tetszik a rajzstílus, akkor megnézem.
B. Utána nézek miről is szól pontosan és ha érdekesnek találom a történetet, akkor megnézem.
C. Csak akkor nézem meg, ha az általam kedvelt kategóriába (vígjáték, akció, dráma stb…) beleesik.
D. Ha van benne csata, akkor jöhet.
E. Ha filozófiai kérdéseket feszeget, mindenképp megnézem.
F. egyéb:
C aztán B, néha E

9. Mióta nézel animéket?
A. Azóta, mióta az RTL Klub-on megláttam a Dragon Ball és a Varázslatos Álmok című anime sorozatot.
B. Mióta az eszemet tudom.
C. Mióta létrejött az A+ anime csatorna. (Jelenlegi neve: Animax.)
D. Pfff… Nem emlékszem pontosan…
E. Egyszer láttam valahol és megtetszett.
F. Egyéb:
Asszem.... asszem D

10. Meg vagy-e elégedve a Magyarországon (törvényes) úton beszerezhető ANIME kínálattal.
A. Hehe… Ez most vicc…? Egyáltalán nem…
B. Van 1-2 jó műsor, de azokat is csak ritkán nézem meg…
C. Lehetne nagyobb is a kínálat, de tetszik, ami van.
D. Egyéb vélemény…
béééééééé, nagyon bé

11. Ha választanod kellene egy animációs film vagy egy egyszerű film közül mikor moziba mész, melyiket választanád? Válaszod röviden indokold!
Valószinüleg az animét, (számomra) a filmeknek már nmincs akkora értéke... persze ha egy filmnek a sztorija megtetszett és a fejembe vettem hogy megnézem akkor már egy anime se tarthat vissza :twisted:

12. Elereszted-e a füled mellett, mikor valaki eszméletlen badarságokat magyaráz az animéről, mindenféle háttértudás nélkül?
A. Igen, mert nem érdekel, hogy mit gondol.
B. Igen, mert nem akarok vitázni vele.
C. Igen, mert a legtöbb ilyen embernek fogalma sincs az egészről és feleslegesen magyaráznék…
D. Nem, mert azért hát álljon meg a hegyi menet…
E. Nem, elmagyarázom neki miről szól ez az egész.
A bé és a cé egyidejüleg

13. Sok anime rajongó szerint az anime csak akkor anime, ha japán szinkronnal megy. Szerinted fontos szerepe van-e annak, hogy eredeti szinkronhanggal megy-e?
A. Még szép, hogy az eredeti szinkron a jobb. Felirattal is tökéletes.
B. Nem felétlenül kell a japán szinkron, de semmiképp sem nézem meg magyarul, mert nem vagyok megelégedve az eddigi szinkron produkciókkal.
C. Ha tehetem, akkor magyar szinkronnal nézem meg.
D. Teljesen mindegy, hogy milyen szinkronnal megy.
Ez egy olyan dolog hogy hallom valami uj 'szinkronosról' aztán megnézek 1-2 részt és ha nem tetszik visza a japcsihoz. ^^ (amugy a CowboyBebopnak tényleg nagyon jó a szinkronja)

14. Mi volt az első anime, amit láttál? Mi volt az, ami megfogott benne és emiatt jobban elmerültél az animék világában?
Az első anime ? őőőő, megvan ! 7éves koromban a Digimon a Viasat3-ról :)
És ,mert szép volt,jó volt, és felviditott iskola elött XD Amugy leginkább a szereplők.

15. Szerinted befolyásolja/befolyásolta-e jellemed fejlődését az anime nézés? Ha igen milyen irányban és milyennek ítéled meg te ezt a változást? Milyennek ítélik meg a körülötted lévők?
Néha sikerül egy anime után optimistábban gondolkodnom. És amit Kult mondott, hogy odafigyelőbbé tesz. (persze angol óra elött azért sikerült levernem egy posztert a falról :hoppá: ) Meg a klozeten néha anime OP-ket éneklek XD Szigoruan hallás után mindenféle hülyeséget XD

16. Szerinted van-e és ha van, akkor mi az alapvető morális különbség egy film és egy anime mondanivalója között?
Háát, talán az hogy a 'rajzolt film' sokkal kifejezöbb és megmutatja hogy élőszerplők nélkül is képes akár a legkomolyabb témákat ( lásd:Akira) is feldolgozni. és valamilyen szinten tartalmazza a japán életfelfogást is, hogy nem csak 'egy szemszögből' láthatod a dolgokat.

17. Mire asszociálsz (mi jut eszedbe egyből) ha azt a szót hallod, hogy anime?
A jelenlegi sorozatra amit nézek, és magára a müfajra.

18. Kedvenc animéd címe, és rövid indoklás, hogy miért az a kedvenced. (csak egy!!!)
CHOBITS, mert nagyon jól ábrázolja hogy mitörténik ha egy ember beleszeret egy gépbe. (pl Takako és férje, vagy Chii főnöke) Azonkivül aranyos,vicces,és végtelenségig vidám (néhány kivétellel), na meg persze Happy End ^^

+1. Nézted-e a Pokémont és tetszett-e? Ha igen, miért? 
Igen, néztem de már fogalmam sincs miért... talán mert a többiek is azt nézték és kellett egy közös téma, vagy nem tudom... de néztem :1eye:

(régen mennyi gil-t kaptunk volna egy ilyenért? :roll:)

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Gergő »

1. A
2. D
3. B
4. A, E
5. A:5 B:4 C:2 D:5 E:5 F:1 G:2 H:3 I:Egyéb nincs XD
6. Naruto, Death Note, Bleach, FMA, Samurai Champloo, Tenjou Tenge, Gundam Seed stb.
7. B, D, E:szeretem a ninjas animéket, meg az ilyen fantáziadús történeteket nah meg a robotokat meg a Shinigamikat :D
8. A, B, D
9. F: mióta az egyik haverom megmutatta a Narutot vagy két éve
10. C
11. Az attól függ hogy melyik miről szól...
12. A
13. A
14. Hát a Dragon Ball de akkor még azt se tudtam mi az az anime XD de amúgy ami nagyon megfogot az a Naruto volt a laza stílusa miatt meg teljesen megtetszettek ezek a ninja témák.
15. Szerintem egyáltalán nem befojásolja a fejlődésemet... mondjuk a körülöttem lévő emberek... hát megoszlik a véleményük, de szerintük tulzásba viszem a nézését meg talán 20 éves korom ellenére sokat nézek rajzfilmet, ennyi.
16. Szerintem semmi különbéség nincs, a film és az anime is ugyanúgy elénk tud varázsolni, el tud mondani egy szerelmes történetet vagy egy vígjátékot vagy bármit és ugyanaz a mondanivalója.
17. NARUTO XD
18. NARUTO XD indoklás:ninja XD
+1. Persze hogy néztem, de egy idő után elvesztette a varázsát és már nem tudtak belőle mit kihozni szerintem, ezért már nem is nézem pedig most is van valami új széria belőle.
Remélem segítettem vele valamit!! XD

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Arxur írta: 1. Karikázd be a nemed! A. fiú

2. Életkor?
B. 12-16

3. Milyen gyakran nézel animéket?
B. Elég sokat, de nem viszem túlzásba.

4. Hol szoktál animét nézni, honnan szerzed be őket? (több választás is lehetséges)
A. Tévében. (Animax, RTL-klub)
E. Innen-onnan megszerzem őket.

5. Mely okok miatt nézel meg egy animét?


A. A rajzolás miatt. Szeretem ezt a stílust.4
B. A történet és a mondani való miatt, szeretek elgondolkodni rajta.3
C. A szép és nagy szemű karakterek miatt.1
D. A csatajelenetek érdekelnek.3
E. Mert olyat mutat, amit egy film nem tud.5
F. Azért nézem, mert kezd divattá válni már Magyarországon is.1
G. Mert általa megismerhetek egy teljesen más kultúrát.4
H. Mert igényesebb, mint a tévében látható műsorok nagy része.3

6. Sorolj fel néhány animét, amit már láttál. (Ha nagyon sok, akkor csak a kedvenceidet írd fel.)

Kedvencek:Full Metal Panic,Full Metal Panic Fumoffu,Naruto,Slayers,Full Metal Alchemist,Blood+

7. Miért pont ezeket az animéket nézted meg? (több választás lehetséges)

A. Mert ez ment a tévében.
C. Interneten olvastam róla.
D. Mert első látásra beleszerettem…

8. Mikor egy új animéről hallasz, mi alapján döntöd el, hogy érdemes-e megnézni? (több választás lehetséges)

A. Ha tetszik a rajzstílus, akkor megnézem.
B. Utána nézek miről is szól pontosan és ha érdekesnek találom a történetet, akkor megnézem.
C. Csak akkor nézem meg, ha az általam kedvelt kategóriába (vígjáték, akció, dráma stb…) beleesik.
9. Mióta nézel animéket?
C. Mióta létrejött az A+ anime csatorna. (Jelenlegi neve: Animax.)

10. Meg vagy-e elégedve a Magyarországon (törvényes) úton beszerezhető ANIME kínálattal.

A. Hehe… Ez most vicc…? Egyáltalán nem…

11. Ha választanod kellene egy animációs film vagy egy egyszerű film közül mikor moziba mész, melyiket választanád? Válaszod röviden indokold!

Full Metal Panic Fumoffu:Vicces,a sulis élet paródiája,meg a szereplők miatt...
12. Elereszted-e a füled mellett, mikor valaki eszméletlen badarságokat magyaráz az animéről, mindenféle háttértudás nélkül?
B. Igen, mert nem akarok vitázni vele.

13. Sok anime rajongó szerint az anime csak akkor anime, ha japán szinkronnal megy. Szerinted fontos szerepe van-e annak, hogy eredeti szinkronhanggal megy-e?

C. Ha tehetem, akkor magyar szinkronnal nézem meg.

14. Mi volt az első anime, amit láttál? Mi volt az, ami megfogott benne és emiatt jobban elmerültél az animék világában?

Slayers.Vicces,érdekes,és régebbi korban játszódott...

15. Szerinted befolyásolja/befolyásolta-e jellemed fejlődését az anime nézés? Ha igen milyen irányban és milyennek ítéled meg te ezt a változást? Milyennek ítélik meg a körülötted lévők?

Nem.

16. Szerinted van-e és ha van, akkor mi az alapvető morális különbség egy film és egy anime mondanivalója között?

Nincs.
17. Mire asszociálsz (mi jut eszedbe egyből) ha azt a szót hallod, hogy anime?

Azokra az animékre amiket eddig láttam.
18. Kedvenc animéd címe, és rövid indoklás, hogy miért az a kedvenced. (csak egy!!!)

Full Metal Panic Fumoffu:Vicces,jobbra sikerült mint a sima Full Metal Panic,suliban játszódik a főszereplők még hülyébbek :D
+1. Nézted-e a Pokémont és tetszett-e? Ha igen, miért? 
:nyuszi:
Igen,mert "különös" lények voltak benne.Meg a Rakéta Csapat.
Készülj a harcra,és vele a kudarcra...
Megmentjük a világot a pusztulástól...
Zászlónk alatt egyesül majd minden ember...
Legyőzzük az igazság és szeretet szellemét...
Birodalmunk határa a kék ég!
Jessie!
James!
A Rakéta Csapat fénysebességgel csap le az áldozatra.
Add meg magad most rögtön,
Vagy készülj a biztos halálra.
Miau! Úgy bizony, szavamra!

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

1. Karikázd be a nemed! A. fiú

2. Életkor?
B. 12-16

3. Milyen gyakran nézel animéket?
B. Elég sokat, de nem viszem túlzásba.

4. Hol szoktál animét nézni, honnan szerzed be őket? (több választás is lehetséges)
A. Tévében. (Animax, RTL-klub)
E. Innen-onnan megszerzem őket.

5. Mely okok miatt nézel meg egy animét?


A. A rajzolás miatt. Szeretem ezt a stílust.4
B. A történet és a mondani való miatt, szeretek elgondolkodni rajta.3
C. A szép és nagy szemű karakterek miatt.1
D. A csatajelenetek érdekelnek.3
E. Mert olyat mutat, amit egy film nem tud.5
F. Azért nézem, mert kezd divattá válni már Magyarországon is.1
G. Mert általa megismerhetek egy teljesen más kultúrát.4
H. Mert igényesebb, mint a tévében látható műsorok nagy része.3

6. Sorolj fel néhány animét, amit már láttál. (Ha nagyon sok, akkor csak a kedvenceidet írd fel.)

Kedvencek:Full Metal Panic,Full Metal Panic Fumoffu,Naruto,Slayers,Full Metal Alchemist,Blood+

7. Miért pont ezeket az animéket nézted meg? (több választás lehetséges)

A. Mert ez ment a tévében.
C. Interneten olvastam róla.
D. Mert első látásra beleszerettem…

8. Mikor egy új animéről hallasz, mi alapján döntöd el, hogy érdemes-e megnézni? (több választás lehetséges)

A. Ha tetszik a rajzstílus, akkor megnézem.
B. Utána nézek miről is szól pontosan és ha érdekesnek találom a történetet, akkor megnézem.
C. Csak akkor nézem meg, ha az általam kedvelt kategóriába (vígjáték, akció, dráma stb…) beleesik.
9. Mióta nézel animéket?
C. Mióta létrejött az A+ anime csatorna. (Jelenlegi neve: Animax.)

10. Meg vagy-e elégedve a Magyarországon (törvényes) úton beszerezhető ANIME kínálattal.

A. Hehe… Ez most vicc…? Egyáltalán nem…

11. Ha választanod kellene egy animációs film vagy egy egyszerű film közül mikor moziba mész, melyiket választanád? Válaszod röviden indokold!

Full Metal Panic Fumoffu:Vicces,a sulis élet paródiája,meg a szereplők miatt...
12. Elereszted-e a füled mellett, mikor valaki eszméletlen badarságokat magyaráz az animéről, mindenféle háttértudás nélkül?
B. Igen, mert nem akarok vitázni vele.

13. Sok anime rajongó szerint az anime csak akkor anime, ha japán szinkronnal megy. Szerinted fontos szerepe van-e annak, hogy eredeti szinkronhanggal megy-e?

C. Ha tehetem, akkor magyar szinkronnal nézem meg.

14. Mi volt az első anime, amit láttál? Mi volt az, ami megfogott benne és emiatt jobban elmerültél az animék világában?

Slayers.Vicces,érdekes,és régebbi korban játszódott...

15. Szerinted befolyásolja/befolyásolta-e jellemed fejlődését az anime nézés? Ha igen milyen irányban és milyennek ítéled meg te ezt a változást? Milyennek ítélik meg a körülötted lévők?

Nem.

16. Szerinted van-e és ha van, akkor mi az alapvető morális különbség egy film és egy anime mondanivalója között?

Nincs.
17. Mire asszociálsz (mi jut eszedbe egyből) ha azt a szót hallod, hogy anime?

Azokra az animékre amiket eddig láttam.
18. Kedvenc animéd címe, és rövid indoklás, hogy miért az a kedvenced. (csak egy!!!)

Full Metal Panic Fumoffu:Vicces,jobbra sikerült mint a sima Full Metal Panic,suliban játszódik a főszereplők még hülyébbek :D
+1. Nézted-e a Pokémont és tetszett-e? Ha igen, miért? 
:nyuszi:[/quote]
Igen,mert "különös" lények voltak benne.Meg a Rakéta Csapat.
Készülj a harcra,és vele a kudarcra...
Megmentjük a világot a pusztulástól...
Zászlónk alatt egyesül majd minden ember...
Legyőzzük az igazság és szeretet szellemét...
Birodalmunk határa a kék ég!
Jessie!
James!
A Rakéta Csapat fénysebességgel csap le az áldozatra.
Add meg magad most rögtön,
Vagy készülj a biztos halálra.
Miau! Úgy bizony, szavamra!

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

DarkPrince12 írta: Készülj a harcra,és vele a kudarcra...
Megmentjük a világot a pusztulástól...
Zászlónk alatt egyesül majd minden ember...
Legyőzzük az igazság és szeretet szellemét...
Birodalmunk határa a kék ég!
Jessie!
James!
A Rakéta Csapat fénysebességgel csap le az áldozatra.
Add meg magad most rögtön,
Vagy készülj a biztos halálra.
Miau! Úgy bizony, szavamra!
Ezen most jót mosolyogtam... :D

Köszi a válaszokat!

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Aktuális még a dolog?
Ha igen, akkor elküldeném pü-ben a válaszokat...

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Le kellett volna már zárnom, de még nem tettem, szóval jöhet.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

No, akkor én is még gyorsan :)
Akartam hamarabb, csak elfelejtettem

1. Karikázd be a nemed! A. fiú
2. Életkor? D. 18+
3. Milyen gyakran nézel animéket? C. Alkalmanként. Hetente pár alkalommal…
4. Hol szoktál animét nézni, honnan szerzed be őket? (több választás is lehetséges)
A. Tévében. (Animax, RTL-klub)
C. Megveszem DVD-n itthon Magyarországon.
E. Innen-onnan megszerzem őket.
5. Mely okok miatt nézel meg egy animét?
A. A rajzolás miatt. Szeretem ezt a stílust. 3
B. A történet és a mondani való miatt, szeretek elgondolkodni rajta. 2
C. A szép és nagy szemű karakterek miatt. 1
D. A csatajelenetek érdekelnek. 4
E. Mert olyat mutat, amit egy film nem tud. 3
F. Azért nézem, mert kezd divattá válni már Magyarországon is. 1
G. Mert általa megismerhetek egy teljesen más kultúrát. 1
H. Mert igényesebb, mint a tévében látható műsorok nagy része. 2
I: Egyéb: mert egyébként is érdekelnek az animációk :) 5

Megjegyzés: azért nem kell túlértékelni az animéket. Sok hagyományos filmnek is van nagyon jó mondanivalója, és sok műsor van a tévében, ami az animék nagy részénél igényesebb. Kicsit elfogultnak érzem ezt a kérdéssort :D

6. Sorolj fel néhány animét, amit már láttál. (Ha nagyon sok, akkor csak a kedvenceidet írd fel.)
Chobits, Ninja Scroll, Love Hina, NGE, Golden Boy - ezek a kedvenceim és csak ezeket néztem eddig végig :)
Egészestések közül a Miyazakik és a Girl who leapt through time a kedvencek. Egyébként az egészestéseket jobban szeretem

7. Miért pont ezeket az animéket nézted meg? (több választás lehetséges)
D. Mert első látásra beleszerettem…

8. Mikor egy új animéről hallasz, mi alapján döntöd el, hogy érdemes-e megnézni? (több választás lehetséges)
B. Utána nézek miről is szól pontosan és ha érdekesnek találom a történetet, akkor megnézem.
C. Csak akkor nézem meg, ha az általam kedvelt kategóriába (vígjáték, akció, dráma stb…) beleesik.

9. Mióta nézel animéket?
A. Azóta, mióta az RTL Klub-on megláttam a Dragon Ball és a Varázslatos Álmok című anime sorozatot.

10. Meg vagy-e elégedve a Magyarországon (törvényes) úton beszerezhető ANIME kínálattal.
C. Lehetne nagyobb is a kínálat, de tetszik, ami van.

11. Ha választanod kellene egy animációs film vagy egy egyszerű film közül mikor moziba mész, melyiket választanád? Válaszod röviden indokold!

Animációs film. De nem az dönt hogy japán-e, vagy amerikai, vagy más. Maga a műfaj tetszik

12. Elereszted-e a füled mellett, mikor valaki eszméletlen badarságokat magyaráz az animéről, mindenféle háttértudás nélkül?
C. Igen, mert a legtöbb ilyen embernek fogalma sincs az egészről és feleslegesen magyaráznék…

13. Sok anime rajongó szerint az anime csak akkor anime, ha japán szinkronnal megy. Szerinted fontos szerepe van-e annak, hogy eredeti szinkronhanggal megy-e?
C. Ha tehetem, akkor magyar szinkronnal nézem meg.

14. Mi volt az első anime, amit láttál? Mi volt az, ami megfogott benne és emiatt jobban elmerültél az animék világában?
DragonBall, de csak töredékét láttam. Az ötletessége fogott meg, hogy mennyiféle esemény történik benne mennyi helyszínen, mennyi részen át. Elképesztő ötletfolyamnak tűnt.

15. Szerinted befolyásolja/befolyásolta-e jellemed fejlődését az anime nézés? Ha igen milyen irányban és milyennek ítéled meg te ezt a változást? Milyennek ítélik meg a körülötted lévők?
Nem befolyásolta. De elég későn kezdtem el nézni őket

16. Szerinted van-e és ha van, akkor mi az alapvető morális különbség egy film és egy anime mondanivalója között?
Általánosságban nincs. Filmek között is van mindenféle, és az animék között is.

17. Mire asszociálsz (mi jut eszedbe egyből) ha azt a szót hallod, hogy anime?
Semmi extra. Nekem az anime fogalma összefolyik a hagyományos rajzfilmekével. Csak annyi hogy más országból származik. Nem kezelem valami szakrális tárgykörként :)

18. Kedvenc animéd címe, és rövid indoklás, hogy miért az a kedvenced. (csak egy!!!)
Chobits. Mert remek példa arra, hogy egy nagyszemű vicces karaktereket felvonultató rajzfilm hogyan alakulhat át komoly, drámai művé a részek előrehaladtával, és egyszersmind megmutatta, milyen sokszinűek az animék.

+1. Nézted-e a Pokémont és tetszett-e? Ha igen, miért?  :nyuszi:
Ennek is csak töredékét láttam, de szerintem már túl idős voltam hozzá. Idegesítettek az ismétlődő motívumok (Rakéta csapat), de tetszett benne a világ felépítése és a pokémonok közül párnak az ötlete.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Köszi mindenkinek, aki kitöltötte. :)

De már ez a topic mehet archívumba vagy valahova. :P

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Szerintem elég lezárni. :yes: Hmhm?

Lezárt