Anime

Sorozatok, olvasnivalók, con-ok
Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Az "értelmes" az bizony nem illik rá. Ennyire logikátlan animét még nem láttam. De néhol jó hangulatot tud teremteni, meg jó a zenéje stb. És "csak" 13 rész, ameddig nyugodtan ki lehet bírni.
Amarevia: te se mondod, hogy MI az értelmesebb, csak osztod az észt. Komolyan, ajánljatok már valamit!

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nézzél Gungrave-et :P

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

megnéztem a Laputa, castle in the sky című művet.
összegzés: tele van felesleges szereplőkkel, akiknek olyan jellemváltásai vannak, amiket vagy buta ürügyekkel magyaráznak ki vagy ki se magyaráznak. azokba a részekbe, ahol akár meg is lehetne hatótni bedobnak valami idióta poént. a történet maga kiszámítható és együgyű. a szereplők kidolgozatlanok. a rajzolás mondjuk jó, de én nem vagyok oda ezért a stílusért
amúgy teljesen édes :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hát ilyen kritikát sem hallottam még a Laputa-ról :nemért:
kite írta:tele van felesleges szereplőkkel, akiknek olyan jellemváltásai vannak, amiket vagy buta ürügyekkel magyaráznak ki vagy ki se magyaráznak
Sok felesleges szereplő? Kikre gondolsz? Szereplő lehet, hogy sok van benne, de a hangsúly a főszereplőkön van, szóval nem értem... A két magamutogató izompacsirtára gondolsz? :P
Mert azok se kaptak 2 percnél több szerepet XD


kite írta:azokba a részekbe, ahol akár meg is lehetne hatótni bedobnak valami idióta poént
Ööö.... most akárhogy töröm a fejem, el nem tudom képzelni, melyik jelenetekre gondolsz :|

Nem kötöszködés, csak kíváncsiskodás, mert ilyet se sokan mondtak a Laputa-ról :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

olf írta:Komolyan, ajánljatok már valamit!
Ha még nem láttad, akkor Berserk. Nem részletezném mért, nézd meg. Emellett ami még alap az a Chobits. Fantasyban meg a Record of Lodoss War.

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

pl a kalózok, akiknek így semmi normális jellemábrázolásuk nincs és így egyszercsak váltanak, hogy most mi is van. jó, nekik annyi szerepük volt, hogy elvigyék a srácokat laputára, de akor ad1 vagy árnyalták már volna őket kicsit jobban vagy ne tették volna bele őket... így nem voltak más, csak a hajó...
plusz a katonafőnök bácsi is olyan, hogy nemár. van egy főellenség, aki az elejétől az és ez vagy egy sikertelen próba volt, hogy tereljük már el róla a figyelmet vagy nem...
hülyepoén: pl a végén az omlik össze laputa résznél

mondjuk az sem tetszett, annyira, hogy a háttérsztori az szinte 0 volt. szal így mindenki mindent tudott laputáról, csak mi nézők nem. egy csomó fontos tényt így elfelejtettek közölni, aztán egyszer csak vagy kivágta valaki, akiről nem is sejtettük vagy nem... a főszereplőlányka meg kb olyan szinten állt, mintha ő is csak néző lenne.

mondjuk lehet,hogy azért nézem csak így, mert ebben az egy filmben kb 3 könyvet fedeztem fel, egyik Karinthy Gulliver utazásainak folytatása, aminek ha most agyonvertek se jut eszembe a címe...

nem vettem kötözködésnek, egyszerűen ez nem az volt, amit japániából megszoktam.
de azért aranyos volt

ja és a záródalnak van egy-két nagyon szép sora :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Oké, oké, értem, ízlések és pofonok :wink:

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

:fél: áááá a Samurai Champloo rohadt yóóó most nézem a 3. részt :!: :!: :!:

HIP-HOP 4ever

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Na és hogy tetszett Jin shamiszen játéka? XD

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Hát most nem tom miről van szó, de nagyon jóóó anime. Ááá az nagyon tetszett mikor Mugenre rámászott aza izé ribi hehehe XD XD :D Ne meg a hip hop zenék nagyon tetszenek :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Arra gondoltam, amikor Jin nőnek öltözött és elkezdett játszani azon a pengetős hangszeren :)
Mugen meg nagyon jól tud fapapucsban break dance-elni XD

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Korábban ajánlott szputnyik pár animét:
szputnyik írta:És ha esetleg egy könnyed kikapcsolásra vágysz, akor nézd meg a Puni Puni Poemit! Össz-vissz két részes, de arra készülj fel hogy nem fogod birni végig nézni! Nekem se sikerült, pedig én sok elmebveteg animét láttam, mar de ez mindenen tultesz!
No, megnéztem. Hát azt kell mondanom hogy jáááááááááááj :lol: Ilyet még tényleg nem láttam én se eddig XD Létezik hogy valaki ilyen gyorsan tudjon beszélni? Meg egyébként is... mi ez a hülyeség?? XD

Avatar
sin
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006. dec.. 24. 0:18
Tartózkodási hely: lőrinci rejtett féltekén

Hozzászólás Szerző: sin »

gantz&hellsing meg minden ami az OVA-filme.de-n megtalálható.

Silfi
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006. dec.. 24. 13:53

Hozzászólás Szerző: Silfi »

Segítség!!!!!

Akarom mondani sziasztok, és boldog karácsonyt mindenkinek! :)

Megvan valakinek a Hattyúk tava, a '80-ban készült japán rajzfilm? A szívem csücske lenne, ha meg tudnám szerezni, már olyan régen kajtatom... Segítsetek!

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Emtrexx írta:Korábban ajánlott szputnyik pár animét:
szputnyik írta:És ha esetleg egy könnyed kikapcsolásra vágysz, akor nézd meg a Puni Puni Poemit! Össz-vissz két részes, de arra készülj fel hogy nem fogod birni végig nézni! Nekem se sikerült, pedig én sok elmebveteg animét láttam, mar de ez mindenen tultesz!
No, megnéztem. Hát azt kell mondanom hogy jáááááááááááj :lol: Ilyet még tényleg nem láttam én se eddig XD Létezik hogy valaki ilyen gyorsan tudjon beszélni? Meg egyébként is... mi ez a hülyeség?? XD
Ja, én is megnéztem, de csak azért mert az Excel Sagához tartozik valamennyire. Hát ez már picit durva. Annyira nem is tetszett, mint az Excel, mert abban legalább a főszereplő elviselhetően hülye, de ennyire hiperaktívnak lenni (tapodtam a space-t ezerrel, hogy el tudjam olvasni a feliratot), ez már sok.
Azért ha nagyon unatkozik valaki, egy órácskát eltölthet vele... ha bírja addig! :wink:

Avatar
sin
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006. dec.. 24. 0:18
Tartózkodási hely: lőrinci rejtett féltekén

animék

Hozzászólás Szerző: sin »

Red 13
Nézd csak meg a következö animéket:
Gantz
Hellsing
Ezek is jók!

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Hellsinget láttam már, nemrosz. A Gantz-et viszont nemigazán ismerem, majd utána nézek :D

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Death Note most nálam a nyerő :D

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Yaya Végzet könyve nagyon yóóó. Tetszenek ezek a Halál Istenek :D :D :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Tud valaki olyan egészestés animét mondani, aminek happy end a vége???

Továbbá:
Az elmúlt hetekben sorranéztem minden egészestés rajzfilmet amit találtam, és aaaaannnyira unom már az:
a. másvilágbaátkerülős
b. halálistenes vagy bármilyenistenes
c. sárkányos
d. jaj elpusztulavilágavégeszomorú
animéket hogy arra nincs is szó :unott:
Egyébként van az animéknek mégegy jellegzetessége, ami halálosan idegesít: egy csomót magyaráznak mindben. Áll a fickó, és magyaráz, magyaráz, magyaráz, de közben semmi mozgás nincs a képen, csak a szája mozog. Annyira ócska... a legjobb animéket is lehúzzák az ilyen alacsonyköltségvetésű jelenetek :(
Persze a sorozatoknál elfér az ilyen, hiszen ott nagy tempóban kell dolgozni, és nem gáz, hogy bármelyik Disney-film egy percéhez annyi frame-t rajzolnak meg a rajzolók mint amennyiből kijön egy havi adag Inuyasha, de egy egészestés rajzfilmnél lehetnének kicsit alaposabbak.

Jah és mégegy utsó kritika, mielőtt kardélre hánytok: szinte egyik egészestés japán rajzfilmnek sincs se eleje, se vége. Mintha a készítők úgy gondolkoznának, hogy: tessék, ennyit mutatunk a sztoriból, érjétek be vele.
Igaz ez a Steamboy-ra, Akirára, Wonderful days-re stb stb (Kivételek a Miyazaki-rajzfilmek, azok úgy tökéletesek ahogy vannak).

Jöhet ellenvélemény, meg esetleg ajánlhatnátok is valami jót, mert nagyon kezdek kiábrándulni a japán rajzfilmekből :wc:

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Emtrexx írta:Igaz ez...az Akirára...
Annak azonnal lesz valami értelme ha elolvasod a mangát is. Én ugyan ezt nem tettem meg de ennek köszönhetően nem is értem nagyon az egészet.

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

nézd meg az utolsó egyszarvút ^^ az sztem teljesen jó :)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Apropó Utolsó egyszarvú! Nincs meg véletlenül az valakinek dvd-n vagy vhs-en? Lehetőleg magyar nyelven.
Németül a neten is fent van, de azt valahogy nem bírom hallgatni, mert nem áll hozzám túl közel az a nyelv.

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

nemsokára jön ki dvd-n magyarul

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Wow erről még nem hallottam. Ez is anime? Mi az eredeti címe?