Anime

Sorozatok, olvasnivalók, con-ok
Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Végignéztem.Eszméletlenül tetszett ez az anime.A 6.részig az volt a véleményem hogy suttyó, a 8.-tól meg hogy dögöljön meg.(mármint Itou) *hosszas káromkodással végez. Amugy Kotonoha párti voltam, és annyira sajnálom hogy becsavarodott.( A sportáska tartalma :shock: )Szerintem Sekai és Itou mégrdemelte amit kapott.Bár ezt igy 4 percel az anime után nehéz feldolgoznom ( XD ). Azért sajnálom hogy Itou haverja ( asszem valami Taisuke vagy hasonló) nem jött össze Katsurával, biztos jobban járt volna mindkettejük :mrgreen: Amugy furcsa, nekem nem volt hentai érzésem, bár a csókjeleneteket már kezdtem unni :| . (milyen depis/beteg lett a vége :cry2: ) Szerk : Az alacsony kiscsajt nagyon nem birtam.A lilahajút meg sajnálom hogy igy kicsesztek vele. És attol függetlenül hogy Sekai is megérdemelte amit kapott, én sajnáltam. Anti Happy End :alien: Szerinted Sekai tényleg terhes volt ? :?

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Én nem sajnáltam Sekait XD "de a terhességi teszt a végén tetszett XD "

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nah igen. Csili-vili anime és a végén átmegy ilyen öldöklésbe. Ki nem tudja nem szeretni? XD

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Én most kezdtem el nézni a Code Geasst. Eddig nagyon tetszik, bejövős :)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Tudna nekem valaki valamilyen anime-t ajánlani? Már jó ideje annak, hogy nem néztem egyet sem. Most talán még lenne is rá egy kis időm.

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Lev »

Ha még nem ismernéd, akkor: http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... hp?id=6817

Amikor először láttam azt a képet belőle ott jobb oldalt, azt hittem hogy megint valami tucatanime, de nagyon kellemest csalódtam. A sztori egy regényből lett adaptálva, amolyan detektív/thriller beütésű, mondjuk nem kell nagyon durva dolgokra számítani, de azért elég izgalmas. A karakterek is mind érdekesek meg jó fejek, úgyhogy szerintem nagyon élvezetes kis sorozat.



Meg ha már úgyis most írok ide először akkor írok mást is. Annyira nem vagyok egy nagy anime fan, biztos mert régen túl sokat néztem, és csömöröm lett tőle... :mrgreen: Így visszagondolva amit szeretek az pl a Slayers, kellemes random fentezi baromság, Azumanga Daioh szintén mínusz fentezi, Escaflowne még az ami szerintem nem rossz. Meg van a Beck ami egy nagyon jó sorozat, meg a Nanát néztem még tavaly, bár a sorozat vége felé már kezdtem kissé unni. Meg amit még szeretek az a Princess Tutu, ami a neve alapján elég elrettentően hangzik, de szerintem egy nagyon okosan összerakott mese, én meg szeretem a meséket :mrgreen: Azt nem mondom hogy nem nyálas, de hát ez sok mindennek a velejárója, az változó hogy miben tudom tolerálni és miben nem :mrgreen: Comedy is jó kis rövid rajzfilm. A Miyazaki filmeket is szeretem, bár nem mindet , pl a Laputától a falba verem a fejem, a Nauszika az nálam egyszer nézhető kategória, tetszett, de annyira nem érzek késztetést hogy többször megnézzem. Ami leginkább bejön tőle az a Totoro, a Kiki meg a Chihiro. A Vándorló palota anno tetszett, de amióta elolvastam az eredeti sztorit (mert ugye könyv alapján készült) azóta a véleményem megváltozott a filmről. Meg volt a Tales of Earthsea amit Miyazaki fia készített, és bár még sose hallottam erről a könyvről amiből vették a sztorit, de ettől a filmtől kedvet nem igen kaptam hozzá :mrgreen: Meg a nem Miyazaki de Ghibli filmek közül a magyar kiadás óta itthon Könyvek hercege néven futó nem volt rossz, meg a Grave of the Fireflies ami eléggé lehangoló, de emberközelien mutatja be ezt a helyzetet amiről szól, szerintem jó rajzfilm, csak nem kikapcsolódásra.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Én most animében a Sky Crawlerst várom és ennyi. Január óta nemláttam normális animét, pedig vagy 100-ba belekezdtem, de egy sem tetszett.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Lev: Köszönöm az ajánlást, máris utánanézek.
Red: Mi az ami nagyon-nagyon nem tetszett? Ami tényleg rettentően átlagon aluli volt.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Lev írta: A Vándorló palota anno tetszett, de amióta elolvastam az eredeti sztorit (mert ugye könyv alapján készült) azóta a véleményem megváltozott a filmről.
Nekem a film jobban tetszett, mint a könyv ^^ A regényt egy kicsit unalmasnak találtam, bár nem tagadom, voltak benne nagyon jó részek, amik bőven elfértek volna az animében is.

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Lev »

Nálam fordítva van, én a filmet találom unalmasabbnak :mrgreen: És nem is csak arról van szó, hogy olyan dolgokat kivettek belőle, mint pl. amikor Howlék visszamennek Walesbe, ami a könyvben nagyon poénosan van előadva Sophie szemszögéből, hanem olyan dolgokat változtattak meg illetve adtak hozzá, amik szerintem elég lényegesek voltak, és nem feltétlenül az előnyére szolgáltak a filmnek. Pl. a filmben van ilyen kavarás azzal hogy Howl szörny, meg hogy van valami háború, amiről nem derül ki hogy tulajdonképpen mi is, csak úgy van hogy legyen, és ezek zavartak, mert nem sok értelmét láttam, és a könyvben semmi ilyesmiről nem esik szó. Meg ami még jobban tetszett a könyvben, hogy Sophie csak a végén változik vissza. Michael karaktere is teljesen lényegtelenné vált a filmben, mivel kb. ott semmit se csinál, meg nincs is sok köze a könyvbeli szereplőhöz. És még sorolhatnám hogy mi bajom a filmmel a könyvhöz képest :mrgreen: Azt nem mondanám hogy a film rossz, mert legalább Howl, Sophie és Kalcifer alapvető jellemét visszaadták a filmben, meg van hangulata is, de ha már lehet választani akkor mindenképp a könyv.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Zorgika írta: Red: Mi az ami nagyon-nagyon nem tetszett? Ami tényleg rettentően átlagon aluli volt.
Mosr így hirtelen a Shijou Saikyou no Deshi Kenichi, Soul Eater, Code geass, Ai yori Aoshi, Aishiteruze Baby, School Days, Amaenaide yo. Nem azért mert olyan szörnyűek lennének, hanem olyan klisét vonultatnak fel hogy az nemigaz. Plussz az összes ilyen nyálas japán hülyeségtől már falra mászok. Legutóbb a Code Geass első részét néztem meg. A főszereplőtől kivert a víz, ahogyan megvolt rajzolva, a szinkronhangja meg az a úri stílusától aki mindent tud meg mindenhez ért. Ilyen karakter minden második animében főszereplő. Vagy ott van a Soul eater. Most nagyon sokaknál ez a menő, le merném fogadni, hogy a mostani con-on rengetegen fognak cosplayelni. De ez is olyan, hogy első három részt megnéztem és ebben a három részben minden benne volt ami az összes shounenben benne volt. És mégis népszerű. Részemről élvezhetetlen. Nehéz erről beszélni, talán már csak a könyökömön jönnek ki az animék. Ja most hirtelen mégegy cím eszembe jutott a Shakugana shana vagy valami hasonló.Talán mégis olyan szörnyűek :D
Mostanába azt csinálom, hogy írkálom ki az animéket egy lapra és midnegyikből leszedem az első részt, ami nemtetszik azt törlöm ami tetszik...na ilyen még nem volt. Első részből simán megtudom ítélni.

Örök kedvencek: Naruto, Genshiken, Midori no Hibi, Azumanga Daioh, Ghost in the Shell, Ichigo 100%, Trigun, Dragon Ball, Great Teacher Onizuka, Hikaru No go, Youkuso ni NHK, She and Her Cat, The Place Promised in Our Early Days, 5 Centimeters per Second, Toki wo Kakeru Shoujo és talán még a Cowboy Bebop

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Red13 írta: Örök kedvencek: Ichigo 100%,
Tetszett az Ichigo, de a School Days nem ? Nem értelek, szerintem pedig az Ichigo volt átlagon aluli. Az a szerencsétlen fickó mindig csak szarakodott, és a végén nem is választ senkit :|

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Red13 »

akmal888 írta:
Red13 írta: Örök kedvencek: Ichigo 100%,
Tetszett az Ichigo, de a School Days nem ? Nem értelek, szerintem pedig az Ichigo volt átlagon aluli. Az a szerencsétlen fickó mindig csak szarakodott, és a végén nem is választ senkit :|
Igen az Ichigo tetszett, de a School Days nem.

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Lev »

Red, én a Becket ajánlom ha még nem láttad volna, bár az ízlésedre csak az előbb leírtak alapján tudok tippelni, de szerintem ez egy olyan sorozat ami egy próbát legalább mindenképp megér.
http://www.youtube.com/watch?v=zpwXYNCM0y0

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Lev írta:Red, én a Becket ajánlom ha még nem láttad volna, bár az ízlésedre csak az előbb leírtak alapján tudok tippelni, de szerintem ez egy olyan sorozat ami egy próbát legalább mindenképp megér.
http://www.youtube.com/watch?v=zpwXYNCM0y0
Már láttam, nem volt rossz, de kiemelkedően sem jó.

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Hat nalam meg a code geass bekerult az all-time favok koze igy az elso evad utan! Szvsz baromi otletes es hangulatos anime lett,kar,hogy allitolag az R2 nem lett ilyen jo. sokan a graf miatt fikazzak,nekem viszont bejon ez a hosszukas karakterdizajn. Izlesek es pofonok,na :) En pl. a Narutot tartom kevesbe ertekes animenek.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Durva vid a Wolf's Rain sötétebb oldaláról... (Üt :D :twisted: 8) )

http://www.youtube.com/watch?v=4zWFhW_i ... re=related

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Lev »

Vov, Venetian Snares :mrgreen: Néha megfordul a lejátszómban.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: kult44 »

:röhög: :röhög: :röhög: :röhög: :röhög:

http://www.animaxtv.hu/

Jobb felső sarok, 5-ös videó.

:röhög:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Egész pontosan mi rajta a vicces?
Úgy hallottam, egész jó lett a film.

No és ehhez mit szóltok? link :)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Csak az a vicces, hogy a Death Note már annyira népszerű, hogy a mozikban is adják. Egyébként én néztem egy kicsit a filmből és olyan esetlennek tűnt az egész. XD

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Moziünnep keretében mindig is vetítésre kerültek kevésbé hálivúdi dolgok. És pont ez benne a jó. Sajnos én lemaradtam pár dologról, amit a mai napig nem találtam meg (valószínűleg csak én vagyok az ügyetlen). Talán majd egyszer, ha nagyon sok időm lesz keresgélni.
A másik, hogy a mozi azért más élményt ad, mint ha otthon leülök filmet nézni. Úgyhogy szerintem én be fogok rá fizetni mindenképp. :yes:

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Emtrexx írta:No és ehhez mit szóltok? link :)
Hát igen kiváncsi leszek mi fog ebből kisülni, bár félek, hogy semmi jó.
Az még hagyján, hogy Piccolo-t alig lehet felismerni (bár állítólag az a elsárgult valami az öreg lenne, és a jr már úgy fog kinézni mint az anime-ban), de Zseniális Teknős egy vicc...de remélhetőleg az a kép amin Gokuval van, nem a filmből való.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Zseniális teknős? :shock: Ő melyik képen van? :D

Egyébként én valamiért végig úgy gondoltam, hogy a gyerek Songokunak kellene lennie a főszereplőnek. Ez a már "kifejlett" változata szerintem egyáltalán nem egyedi annyira (vagy ha ez még a gyerek, csak idősebb szereplő játsza, akkor még gázabb).

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Emtrexx írta:Zseniális teknős? :shock: Ő melyik képen van? :D

Egyébként én valamiért végig úgy gondoltam, hogy a gyerek Songokunak kellene lennie a főszereplőnek. Ez a már "kifejlett" változata szerintem egyáltalán nem egyedi annyira (vagy ha ez még a gyerek, csak idősebb szereplő játsza, akkor még gázabb).
Ha megnézed a linket, amit te írtál be, akkor ott bejön egy rakat kép, és ott fentről a 4iken van, ilyen virágmintás ingben. (igen, 40éves fejjel, barna hajjal, semmi szakáll), de arra írtam, hogy az remélhetőleg nem a filmből van, hanem csak ilyen szerep gyakorlás. Chow Yun-Fat fogja játszani.

Egyébként azon az oldalon a menüben ottvan a 'cast' pont, ott meglehet nézni a színészeket, és filmbéli szerepüket.

Maga a sztori meg ilyen szabad megközelítésű. A szereplők már mind felnőttek (18 körüliek), és kb arról lesz szó, hogy Goku, Bulma, Yamcha, meg Teknős vs. Piccolo. Piccolo összeakarja gyűjteni a 7 gömböt hogy világuralomra törjön, Gokuék meg ezt nem szeretnék :D kb. ennyi nagyvonalakban.