Anime

Sorozatok, olvasnivalók, con-ok
Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Symbol »

Amarevia írta:Symbol: Én ezt a narutós bigyót még régen képregény formájában láttam a deviantarton, biztos onnan lett lelopva.
És ha épp fordítva van?
Mer akkor ez az eredeti és a másik a koppintás :) .

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Szerintem valószínűbb, hogy a képregényt animálták meg, minthogy az animációból csináltak képregényt.

Más: Befejeztem a Pandora Hearts című animét. A befejezése kicsit bugyutára sikeredett és túl sok levegőben lógó elvarratlan történeti szál és rejtély maradt, de ennek ellenére nem rossz anime. Végig le tudott kötni és megkedveltem a (kissé elmebeteg) szereplőket is. XD
A rajzstílus eleinte nem tetszett, de hozzászoktam és akkor már egész jónak találtam. A harci jelenetek hagynak némi kívánnivalót maguk után, de ez nem különösebben zavaró, mert nem ezen van a lényeg. Az aláfestő zene és dalok hozzák a Yuki Kajiurától elvárható remek minőséget, a szinkronszínészek is jó munkát végeztek, Gil különösen tetszett a részeges jelenetnél. :nevet:
Nem kifejezett shoujo anime, ahhoz túl akciódús és fordulatos, de szerintem egyértelműen inkább női nézőknek szánták már csak a karakterek cukisága miatt is. Sokan a Kuroshitsuji-hoz hasonlítják, valamilyen szinten van is hasonlóság a kettő között, de a Pandora Hearts nekem sokkal jobban tetszett. Kicsit olyan, mintha az Alíz Csodaországban alapötletéhez adtak volna egy kis Chrno Crusade-t, Kuroshitsuji-t, Tsubasa Chronicles-t meg valami mást. Tulajdonképpen nincsen benne semmi világmegváltó, de a Pandora Hearts-nak mégis van egy sajátos hangulata és remek történetvezetése, ami az átlagosnál jobbá teszi. Alapvetően egy könnyed szórakoztató és érdekes történetű anime, de azért akad benne sok akció, dráma, misztikum és még csipetnyi horror is. Nekem nagyon bejött.
10-es skálán valahogy így értékelném:
Történet: 8/10
Karakterek: 9/10
Grafika: 7/10
Zene/Hangok: 10/10
Hangulat: 10/10
Összhatás: 8,8

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Symbol »

És ha már a koppingatásról van szó...

Szerintetek nem szemétség, hogy a D a vámpírvadász c. animét azzal vádolják, hogy koppintja a Van Helsing c. :!: FILMET :!: ?

(pedig a D még előbb készült a VH. :2guns: :evil: )

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A Van Helsing filmet aligha koppintja bármi is, mert már eleve az is egy csomó másból van összerakva. Jó nagy katyvasz :D (de attól még nemrossz film szerintem :oops: )

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Symbol »

Tényleg nem rossz film de ez már akkor is sok :evil: .

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Emtrexx írta:A Van Helsing filmet aligha koppintja bármi is, mert már eleve az is egy csomó másból van összerakva. Jó nagy katyvasz :D (de attól még nemrossz film szerintem :oops: )
Valóban, csak az a fránya felhős jelenet a végén... :sokk: :uncsi:

És hogy témának megfelelőt is írjak:
továbbnéztem a One Piece-t, most tartok a 106. résznél. Úristen...ÚRISTEN... Hát ez nagyon beteg. A sivatagi kalózoknál, akiknek egy icipici napernyő volt a fejükön, azt hittem, ennél nagyobb marhaság már nem következhet. És mégis : D
Hmm, ez az arany kampókezű Krokodájl nagyon durva arc...és milyen sármos : DDD
http://img526.imageshack.us/i/crocodile1024x7687kb.jpg/

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

- Clannad
- Kanon 2006
- Air
- K-on
- Omamori Himari
Ezeket ajánlom mindenkinek akit érdekel az iskolai élet,szerelem és a dráma...mondjuk az utolsó kettőben kicsit kevésbé olyan de azok is rohadt jók :o

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A minap találtam valamit és...ezt nektek is látnotok kell...Kegyetlen. :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=kD2vijW_ ... I8VY6yJ6bY

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Köszönöm, Szacsi. Ezt nagyon nem kellett volna látnom.

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Ómájgád! Ez fájt... XD

Más: Egy év alatt sikerült végignéznem a Gintamát. Ismeri valaki? Ha akartok valami teljesen elmebeteg baromságot nézni, akkor nézzétek! :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Úristen Szacsi, ez a videó annyira jó találat hogy már egy vagon embernek mutattam azóta :D

Gintama: én tervezek belenézni egy ideje, már csak egy bizonyos opening zene miatt is ami azóta is kedvemcem :nyuszi:

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Pokemon + Bokusatsu tenchi dokuro chan keverék XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Már egy ideje terveztem, de csak a napokban sikerült megnéznem:

Casshern sins

Ismertető: http://animeaddicts.hu/encyclopedia.php?anime.2004

Több helyen is olvastam, hogy nagyon vontatott, bealvós, stb, de szerintem minden rész izgalmas volt - leszámítva a 18.-at, az borzasztó - és a sztori is kellően volt adagolva. Tetszett, hogy az elején egy nagy homály fedett mindent, hiába mondta el az egyik főszereplő a másik főszereplőnek, hogy kerek perec mi van.
A grafika nekem baromira bejött, nagyon egyedi, mégha kicsit furcsa is. Az animáció is szép, folyamatos, nem Inuyasha és társai, hogy spórolnak mindennel és még a karakterek álla sem mozdul beszéd közben. A zene és a hangulat is telitalálat.

Szóval nagyon szép meg jó, DE. Úgy kb. a 17. rész környékén elkanyarodik az egész valami teljesen más irányba és bár szeretni szoktam, ha valami tele van tűzdelve kétértelmű dolgokkal meg mindenféle rejtéllyel, amit 1000 féle képpen lehet értelmezni (pl. The fountain) itt baromi idegesítő volt. Addig jó volt minden, amíg Casshern csak bandukol a pusztaságban, nem ért semmit, de közben vadásznak rá..Nagyon jó volt. Anno meggyilkolta Lunát, ezért az ő hibája, hogy minden rosszra fordult, hogy pusztul a világ. Oké, mondom,izgi, kíváncsi vagyok mi sül ki ebből. De utána teljesen összezavarodtam, mert teljesen összekuszálódtak a szálak és nem értettem az egészet. Egyáltalán ki a fene ez aLuna???? És ha Casshern olyan szépen felaprította egy párszáz éve, hogy a fenébe lehet életben és miért csak most bukkant fel?! És egyáltalán micsoda? Ő is valami hiperszuper robot, vagy mi? És mi van Ledaval?! Terhes volt valaha vagy csak fantáziálgatott róla? És Casshern miért nem emlékezett semmire? Áhh...teljesen felhúztam magam a végére, az utolsó részek hangulatát sajnos nagyon elcseszték, na meg ez a Luna is.... Komolyan mondom, azt reméltem, hogy amikor Casshern olyan csúnya nézéssel elindul a 24. részben és ott csatázik a robotokkal, akkor azért megy, hogy kinyírja Lunát, immár másodjára, rá is fért volna. Erre elkezdi osztani az észt és kigyalogol a világból. Arrgh. És a legvége sem tetszett, ilyen nyomasztó utolsó részt ritkán látni. A Berserknél volt még hasonló He? Mivan?!!! befejezés. Valahogy nagyon nem jött be.

De a negatívumok ellenére is egy nagyon jó sorozat és nagyon örülök, hogy végre megnézhettem.

Összegzés:

Pozitívumok:
- a történet (addig a hülye kanyarig, amit írtam)
- hangulat(zene+színvilág+párbeszédek). Az op és az ed nekem nem jött be, de az aláfestő zenék telitalálatok. Főleg ez, egy-egy ól irányzott helyre betéve: http://www.youtube.com/watch?v=rHjMpQ5r-38
- szépen néz ki a sorozat, nekem nagyon bejött a karakterdizájn, a hátterek, a harcjelenetek meg különösen, főleg, amikor szálkásítva rajzolták meg - a Noeinben volt hasonló
- Karakterek. Általában nem szoktam szeretni a főhősöket, de Casshernt nagyon bírtam, főleg a fura reakcióit. A mellékszereplők is ötletesek voltak,a kedvencem az érzelmeit csépeléssel kifejező Sophita volt, de ott volt Ákos (Akosh), őt is bírtam X D A robotkirály (Barking Boss) is nagyon menő volt.
- robotoooook : D És nagyon változatosak, a kávéfőzőtől a szemetesen át a manöken bábúig mindenféle előfordul.
- A harangöntős rész zseniális. Mondjuk pszichopata szereplőkből nincs hiány a sorozatban, mégis, valahogy ebben a részben jött ki a legjobban. Az utolsó fél perc nagyon megmaradt bennem: Ding-dong! : D http://www.youtube.com/watch?v=byHpaxkL ... re=related
- A hülyék meghalnak. Igaz, nem mind, de azért némi nyugalommal tölti el az embert, hogy nem csak a normálisak hullanak :s
- a rozsda terjedése (mint a Végtelen történet Semmije)
- a robotkutya neve. Friender vagy mi volt, már nem tudom, de nagyon tetszett, hogy a friend szóra hasonlított

Negatívumok:
- az a hülye kanyar :s
- a nagy katyvasz a történetben -_-
- Luna -______- Úgy ahogy van.(Ilyen nyomi karkterdizájnt se tudom, mikor láttam utoljára.)
- Luna volt testőre. Nem tudom megmagyarázni, miért, de nagyon idegesített a fickó.
- minden gyerek mindenen vihog
- hogy így kitoltak Casshern-nel (ez a halhatatlanság elég nagy pech)
- a másik két szuperrobot. Leda idegesítő a sok manipulálgatással, Dio meg...ha nyaktól lefele nem mutatják és nem szólal meg, akkor meg mertem volna rá esküdni, hogy csaj -_-


Összességében egy tizes skálán, háát...Hetes vagy nyolcas. Kár a végéért.

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Ó, ez érdekesnek hangzik. Lehet, majd megnézem én is. :)

Nekem meg nemrégiben volt szerencsém a Lucky Star című csodához. Egy kedves ismerősöm imádja, az ő kedvéért úgy döntöttem, végre belenézek. Hát mit mondjak... kb 1 perc után ki akartam kapcsolni... De mivel eldöntöttem, hogy az első rész után nem ítélkezek rögtön semmiről, sikerült végigszenvednem 8 részt, de a véleményem nem változott róla. Az animének története nincs, 4-5 középiskolás lány mindennapjaiból láthatunk kis random (komikus???) jeleneteket 24 epizódon keresztül, amik nem vagy csak lazán kapcsolódnak egymáshoz. Na szóval, szerintem ez az az anime, ami vagy nagyon bejön vagy nagyon nem. Ritkán hagyok abba 24 részes animét (talán ez volt az első), de ezt egyszerűen nem bírtam cérnával. Otakuknak vicces lehet, mások viszont kerüljék el jó messziről. :|

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Azumangához képest?

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Lucky Star vs Azumanga Daioh

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Azumangát nem láttam, deee... direkt kerestem pár ismertetőt. Van, aki azt írja, az Azumanga röhejes, a Lucky Star-on viszont el lehet aludni. Másvalaki meg azt írta, a Lucky Star minden tekintetben felülmúlja az Azumangát, mert sokkal kevésbé gyerekes és nem annyira repetitív. Annak alapján, amit hallottam róla, az Azumanga kicsit nagyobb marhaság lehet, a Lucky Star meg ilyen visszafogottabb, "intelligensebb" formában próbál humorizálni.
De amúgy teljesen hasonló jellegű a kettő, szóval a legtöbb embernek, akinek az egyik tetszett, bejön a másik is.

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Symbol »

Valaki látta már a Claymore nevű animét?

Mert ha igen akkor elmondhatná nekem röviden h miről szó.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Noss

Hozzászólás Szerző: olf »


Avatar
Lung
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2010. júl.. 30. 12:15
Tartózkodási hely: A rettegett nyócker.
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Lung »

Prince of Tennis.

Ki gondolná, hogy egy teniszről szóló anime érdekes lehet? Nézzetek meg egy részt, garantált az izgalom, és a nevetés! :D
Lényegében egy 12 éves csodasrácról, a félig amerikai - félig-japán Echizen Ryoma-ról szól. Amerikából most került Japánba, és az ország egyik legjobbikába a Seishun Gakuen (röviden Seigaku) suliba kerül. Seigaku híres az iskolai tenisz csapatáról, Ryomáról meg nagyon gyorsan kiderül, hogy fiatal kora ellenére zseniális teniszező. Csak az a bökkenő, hogy 12 évesek nem kerülhetnek be a csapatba.
Vajon a csapatkapitány, a szigorú Tezuka Kunimitsu kivételt tesz, és befogadja ezt az őstehetséget?

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mahdi »

...csináltam, mert unatkoztam... :D Kábé egy óra műve volt az egész, de szerintem kimondottan pofás lett. Aki ismeri a Cowboy Bebop sorozatot, szeretni fogja.
(A szám ami alatta szól a Metal Gear Solid 3-ból lehet ismerős. Way to Fall)

http://www.youtube.com/watch?v=0FqTf5EYPBc

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Mahdi, te élsz?

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

MGS-nek most kezdtem el az első részét, a KovbojBibáp meg kedvenc, jó lett :mrgreen:

lehetnél kicsit gyakrabban a fórumon,bár tudjuk, hogy sok a dolgod, apropo: zenével mi a helyzet? tolod még a metált? :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Mahdi, te élsz?!

Hozzászólás Szerző: olf »

Mahdi, te éééélsz! :nevet:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Neked válaszoltam tube-on Olf! :D

Jah, élek és megvagyok, de túúúúl sok a dolgom, ahogy Akmal azt jól sejtetted, és a netezés nálam sajnos napi 20 percnél kimerül, ebbe meg nem fér bele a fórumozás... :(
Melózok, + diplomamunka, + írás és persze a zenekar is. Tolom még a metált! :D :mrgreen:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Zsír, majd vmi számot küldhetnél :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nem tudom ezt mutattam-e, de itt a zenekarunk első klipje. Ez persze csak afféle házi-klip, semmi komoly. :) Én lennék a szólógitáros fazon! :D
http://www.youtube.com/watch?v=0ZqOkB_iM_A