Anime

Sorozatok, olvasnivalók, con-ok
Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

na ettől nem félek. szedném az áldozatokat almákkal

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Hát, csak nem lehetsz olyan morcogi, ha az én idegesítő fajtám még nem idegelt fel :mrgreen:

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

eddig még semmi olyan megmozdulásod nem volt, amivel ezt kiválthatod belőlem, úgyhogy határozottan biztonságban vagy :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nah, csak hogy témába vágót írjak:

Még Karácsonyra kaptam valakitől egy A tanukik birodalma (Pom Poko) dvd-t. Aztán szépen csöndben, egyedül megnéztem. Uhh. Ez most gyerekeknek vagy felnőtteknek akart szólni? Mert ha felnőtteknek, akkor nem értem, miért kellett ilyen debilnek megrajzolni az összes mosómedvét (vagy mit), a legelején sokkal jobban néztek ki. Ha pedig mégiscsak gyereknek szóló filmet akartak csinálni, akkor mi ez a kinyújtott herezacskóval repülés?!?!?!?!? Úristen. Amikor először mutatták, azt hittem, nem jól látok. Enyhén beteg. És nem hiszem, hogy jó ötlet volt, hogy az aranyos, ruhácskákba öltöző tanukiknak (akiknek a neme így totál egyértelmű mindenkinek) mind akkorra töke van, hogy majd kiszúrja a képernyőt. Mi ez kérem? Ez kb. pont olyan, mintha a Ken babákon nem lenne alsógatya (tényleg, most hogy így visszagondolok, a Barbien viszont nem volt melltartó...).

Összességében a film tetszett, voltak benne marha vicces részek (az építőmunkások ijesztegetése), volt komoly mondanivaló meg minden és a záró képsorokat majdnem megkönnyeztem. És a rókák. A RÓKÁK!

Nade ez a zacskós dolog :1eye: A másik meg, hogy kicsit rétes tészta lett az egész, amikor már a szellemparádé volt, ott már éreztem, hogy unom. Arról meg már nem is beszélek, hogy a nőstény mosómedvéknek női melleik vannak, a zacskós ernyőzés után ez már igazán semmiség.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

te jó isten, ez a leírás totál meggyőzött xd

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Ha vannak benn rókák, akkor már csak nem rossz. Bár még mindig eléggé morbidnak tűnik :o

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

mi ez a vuk fétis? :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Ez nem épp Vukról szól, én kisgyerekkorom óta oda vagyok a rókákért.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »


Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

lyányok, a chaos head-et senkinek sem ajánlom. amilyen ígéretesen kezdődött, annyira elcseszték útközben. jöttek a nagy karddal az iskoláslányok és jöttek a klasszikus anime klisék, pedig az indulásnál azt hittem, hogy valami jó kis thriller lesz... hát nem. a végére már szenvedtem, annyira bugyuta lett az egész

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: abydos »

Én most fejeztem be a Dragon Ball Z-t (több hónapos projekt volt), rohadt jó volt, imádtam. Kinevettek, de a Pokemont kezdtem el (újra), az is szuper :D

De van egy PlayStation játéksorozat, a Valkyria Chronicles. Annak az anime változatát is bátran ajánlom, nekem nagyon-nagyon tetszett, imádtam, egy gond van vele, hogy rövid :D
A sztori a PS3-mas első részt dolgozza fel A-tól Z-ig, persze nagyobb hangsúlyt fektetve a karakterekre és érzelmeikre. Valakinek már volt szerencséje a sorozathoz vagy a játékhoz az itt lévők közül? :) (nem olvastam vissza 80 oldalt, szánom bánom)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Hát, nekem box360-om meg PSP-m van, és már régóta szemezek a 2.-al. Féltem, hogy nem fogom érteni, de így megnézhetem az anime változatot.

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: abydos »

Feltétlenül ajánlom! :) Van angol és japán nyelven is, magyar felirattal. :) Lehet nemsoká megnézem újra :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

MyAnimeList

Hozzászólás Szerző: olf »

http://myanimelist.net/animelist/olf

Viszont ezt a napokban dobtam össze, és őszintén szólva már egyáltalán nem emlékszem, milyen animéket láttam anno rég. :mrgreen: (ennek orvoslására ez az oldal tökély) Úgyhogy ha valaki tud olyat, amit láttam, vagy látnom kellett volna, szóljon nyugodtan. És dobjatok akkuntokat is, akinek van listája.

JAÉS FREND RIKVESZTEKET MINDENKITŐL AZONNAL. Így már olyan, mintha tényleg lennének barátaim - -
:vár:

(pedig köztünk szólva animét is nézek, és EZ TUDJÁTOK MIT JELENT)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Az Akirát minél előbb nézd meg :wink:

Gungrave, Casshern Sins, One piece, ezek jók.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

nem tudom mennyire csíped a mechákat, én imádom őket, úgyhogy csak pár újabbat mondok; tenngen toppa gurren lagann, code geass, full metal panic, macross frontier (szép kidolgozott világa van, de vigyázat, sokat énekelnek benne, de ez volt az első, hogy a japán mjuzikot befogadta a gyomrom, szóval valamit jól csinálhatnak... főleg az aimo...
http://www.youtube.com/watch?v=WHpt2qikj1I
szóval összességében többször hidegrázós)

nem olyan régen néztem az angel beatset, nekem az is tetszett, bár néha átment nyálasba, de összességében elég jó vígjátéknak és nem is túl hosszú. na és ha már vígjáték akkor haruhi is.

akciónak még a darker than blacket és a blood plust tudom ajánlani, nekem tetszettek.

ha pedig láttad a totorot és szereted Hayao Miyazaki munkáit, akkor a princess mononokét minenképp nézd meg. elég bizarr, de érdemes

valamint gratulálunk; ön nyert!
még egy film +ajánlásként a The Girl Who Leapt Through Time-t és a fogalmam sincs milyen műfaj alá besorolható Higashi no Eden-t, ami azt hiszem talán a krimihez áll a legközelebb, de nem vagyok biztos :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Nem vagyok nagy Miyazaki-*censored*, a Mononokét pedig a múltkor asszem láttam félig, bár nem tudom, épp voltam-e valami tudatmódosító szer hatása alatt.

Mechákat alapból rühellem, csak ott viselem el, ahol háttérbe szorulnak. (MGS, NGE, Xenogears, ja mondjuk ott pont eléggé hangsúlyosak, de mindegy, Square minőség)

(nem tudja valaki, U-ra miért nem jutok be mostanában?)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

U

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

(nem tudom, csekkoltam, és működik nálam)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Ú, de titokzatos párbeszéd vajon miféle rejtélyes dologról

Hozzászólás Szerző: olf »

AA-s akkunttal lehet belépni, nem? Mert direkt csináltam egy újat ennek érdekében, de nem enged így sem. Talán a címre emlékszem rosszul, privátba átküldhetnéd... ;)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Olf, a Rebuild of Evangelion filmeket láttad?

Már az eredeti sorozatban sem voltak gyengék a harcok ugye, de a hatodik angyalt olyan durván felturbózták az első filmben, hogy én ahhoz foghatóan menő dolgot még életemben nem láttam :o

Van fent róla egy-két videó tyúbon, de aki nem látta még a filmet, nehogy ott nézze meg, mert a felvezetés nélkül nem olyan jó a hatása.
The Girl Who Leapt Through Time
Jah az nagyon aranyos film :) Mondjuk elég erősen egyszer nézhető csak. Jó még a Summer Wars is, az is hasonló, nagyon jó cucc.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Emtrexx írta:Olf, a Rebuild of Evangelion filmeket láttad
Még nem volt meg. Evából annyi rimék cuccot toltak, hogy gyanús, valamelyik rókabőr.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nem-nem, ez full komoly meló. Olyannyira, hogy tulképp teljesen át is írták a sztorit :) Az első rész még csak-csak hasonlít a sorozat elejére, de a második már eléggé más. Egy a fix: az egész mocskosul jól néz ki :!: Sok elemet felhasználtak az eredeti sorozat rajzaiból, de egyre több az új elem is köztük, és sok a 3D. Mindenképp csekkold majd sztem.

2-3 évente vagy hogy jönnek ki a részei, szóval eldolgozgatnak rajta rendesen.

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

en tegnap fejeztem be a Death Note-ot jo volt bar a vegen mar kicsit eroltetett volt
Ryuk a kedvenc karakterem belole

nektek mi a velemenyetek rola?

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Azt, hogy onnantól kezdett unalmassá váni, hogy L összeláncolta magát Lighttal : D Érezhetően van egy törés a történetben - kár, mert addig nagyon izgalmas volt. :)


Mondjuk én csak képregény formában olvastam, de tudtommal nem nagyon van eltérés a manga meg az anime között. Vagy igen? :shock:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nekem sehogysem sikerült végignéznem szegényt. Valahogy mindig csak a feléig jutottam el Animaxon, addig a bizonyos pontig. Utána már nem is tudom hogy kik szerepelnek és miért.
Aztán közben láttam a filmváltozatot is, ami kábé szintén ott zárul le, és úgy kerek is a sztori.
A mangából is csak az eleje van meg (4 kötet asszem).

Szóval máig rejtély nekem hogy mi történik a második felében :D