Anime

Sorozatok, olvasnivalók, con-ok
Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Anime

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Kinek melyik a kedvenc Anime-ja?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én ugyan nem vagyok túl járatos az animék világában, de ami most nagyon tetszik, az az Inuyasha :) Pláne ugye hogy itthon a tévében is megy, elég könnyű rákapni.
Olvasgattam más fórumokon, hogy elég hosszú sorozat és később még jobb lesz. Hát ha így van, annak nagyon örülök :) (És remélem ezt nem fogják betiltani ilyen-olyan hülye indokokkal... :@ )

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Nekem a Dragon Ball 1 és 2. sorozata az egyik kedvencem, amit szerintem nem kell bemutatni. Most pedig a Record of Lodoss Wars sorozatot nézem. Fantasy témájú, és mivel imádom a fantasy-t, és az animét is, nagyon tetszik. Izgalmas, érdekes történet, szimpatikus karakterek. Ja és a bevezető zenéje is rohadt jó! Ajánlom mindenkinek!

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Amit én ajánlok az a Neon Genesis Evangelion. Akárki akármit mond nekem az a kedvencem. Az Inuyasha tényleg nagyon jó, de én féleg, hogy a későbbi részek miatt ez is betiltásra lesz kárhoztatva.
Szerencsére mostanában kb.: 10-15 különböző anime fogható ami azért elég jó magyarviszonylatban. Azt hiszem vagy jövő héttől vagy utána héttől lesz a Fox kids-en a Sámánkirály.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nefrit írta:Most pedig a Record of Lodoss Wars sorozatot nézem. Fantasy témájú, és mivel imádom a fantasy-t, és az animét is, nagyon tetszik.
Hogy én azt mióta meg akarom már szerezni! Neked letöltve van meg? Én eredetiben szeretném, de annyira nagyon drága :@
A Dragon Ball-t én is imádtam, de sajna pont azelőtt nemsokkal szerettem meg, hogy betiltották, így alig tudtam nézni :(
Garott írta:Az Inuyasha tényleg nagyon jó, de én féleg, hogy a későbbi részek miatt ez is betiltásra lesz kárhoztatva.
Mondjuk szerintem sem abban a sávban kellene adni, ahogy most van, de csak emiatt teljesen beszüntetni bármilyen sorozatot is marhaság. Akkor inkább tegyék be estére, vagy valami. Remélem az RTL Klub most nem hagyja magát.
Garott írta:10-15 különböző anime fogható
De ebből mennyi a magyar nyelvű? :?

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

De ebből mennyi a magyar nyelvű?

Hát nézzük:
RTL Klub: Inuyasha
TV2: Beyblade
Fox Kids: Sonic X, Sámánkirály, Pokémon
Cool TV: Yu-Gi-Oh, Slayers
Cartoon Network: Dual Masters

Ezek azok amik magyarul futnak. Ráadásul a Cool TV fórumában próbálnak hatni a készítőkre, hogy még több animét adjanak. (főlega régi RTL Klubbos sorozatok merültek fel: Dragon Ball, Sailor Moon)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Hallod, ez a Record of Lodoss Wars, rohadt jó anime, nekem nagyon tetszik. Harcosok, papok, varázslók, Elfek, Törpék, Sötét elfek, Sárkányok! 27 részes, jó minőségű, angol felirattal.

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Nefrit: Hogyhogy nem nézed a Slayers-t?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Garott írta:
De ebből mennyi a magyar nyelvű?

Hát nézzük:
RTL Klub: Inuyasha
TV2: Beyblade
Fox Kids: Sonic X, Sámánkirály, Pokémon
Cool TV: Yu-Gi-Oh, Slayers
Cartoon Network: Dual Masters
Ja, dehát ezen csatornák felét a földi halandók sajna nem képesek fogni !dodge
Én csak abban bízok, hogy a jövőben egyre több anime fog kijönni DVD-n (persze nem úgy, mint a Record of Lodoss War - hogy 25ezerbe, vagy mennyibe kerül B) )

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Garott írta:Nefrit: Hogyhogy nem nézed a Slayers-t?
Én nézném, de nálunk nincs Cool tv :( .

Egyébként régebben láttam belőle pár részt, az RTL7-en, lengyelül :)

Ja, és a RoLW, azért komolyabb hangvételű.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Emtrexx, szeded már a Record of Lodoss Wars-t? ADSL-el hamar lenn van az a 27 rész. Tényleg, mekkora a sávszélességed? Mert hóközéptől sok szolgáltató, változatlan árak mellett, megduplázza a sávszélességeket! !amazed

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nefrit írta:Emtrexx, szeded már a Record of Lodoss Wars-t? ADSL-el hamar lenn van az a 27 rész
Még nem, most épp a lemaradásokat pótoltam.
Korábban láttam a Final Fantasy Legend of the Crystal első részét, most megnéztem a többit is.
A minőségük elég gyenge, plusz a harmadik rész alatt az első rész hangja szól %-6
Továbbá van fenn az usteam-en egy bizonyos Final Fantasy anime, ez is a Legend of the Crystals, csak más formátumban !dodge
Ezenkívül még bepótoltam az Inuyasha-lemaradásomat, az első részt ugyanis nem láttam tévében (ez tök jó így: ha a tévében elmulasztasz egy részt, internetről vissza lehet nézni :D )
Viszont ezek után rögtön jön a Record of :)
Nefrit írta:Mennyi a sávszélességed?
384/64 kb/s. A modemhez képest már ez is csúcs, de ha nekem is megdupláznák, nem reklamálnék 8)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Mindenki, akinek ADSL netje van, nézze meg a szolgáltatója honlapját, hátha írnak róla, hogy neki növelik-e a sávszélességét, november közepétől.

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

A Final Fantasy Legend of the Crystal megeggyezik a Final Fantasy Unlimited-del? Mert az egy marha jó sorozat. Én már letöltöttem két részét, de hamarosan meglesz mind a 25.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Én úgy tudom, hogy nem ugyanaz. De melyikből töltöttél le részeket? Ja és a legfontosabb, HONNAN szedted?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nefrit írta:Mindenki, akinek ADSL netje van, nézze meg a szolgáltatója honlapját, hátha írnak róla, hogy neki növelik-e a sávszélességét, november közepétől.
Hát az invitel honlapján szó sincs ilyesmiről ~:( De úúúútálom őket!
Garott írta:A Final Fantasy Legend of the Crystal megeggyezik a Final Fantasy Unlimited-del?
Nem egyezik meg! A Legend of the crystals egyébként egyáltalán nem nagy szám...
Az Unlimited viszont engem is nagyon érdekelne!!! !amazed

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Emtrexx, meg még aki szedi a Record of Lodoss Wars-t, az készüljön! Szereztem magyar feliratot a sorozathoz! Elég jó fordítás, az időkód is jó, csak kisebb helyesírási, meg fogalmazási hibák vannak benne. Ezeket javítgatom most, hétvégére lehet elkészül, és majd felrakom ide a letöltések közé.

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Az Unlimited tényleg teljesen FF hangulatú! Bár még csak egy részt láttam, de az nayg volt. A történetből nem tudtam sokat kideríteni, mert az japán nyelven spanyol felirattal volt megtekinthető. De rengeteg FF utalás van. Pl amikor láttak egy Chocobo-t megszólalt a játékbeli zenéje, vagy amikor legyőztek valakit akkor meg a harc végét jelentő zene (azt hiszem a VII-ből).
Ahonnan leszedtem ezt a részt ott sajnos már nincs fönt, de valószínű nem is ez a nyelvkombináció a legjobb.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Baj van emberek. Egyre jobban Inuyasha-fanná válok. Az elejéből a tévében jópár részt kihagytam. Csak most tudtam meg, hogy miről maradtam le, miután letöltöttem a netről. Inuyasha bátyja nagggyon kúúúúúúúl!

Ja, és megnéztem a Record of Lodoss War első részét. A világ engem nagyon Gyűrűk urára emlékeztet (varázslókból, egy törpből, egy tündéből álló csapat átkel egy barlangon, melynek a végén szörny... tiszta Fellowship of the ring).
Viszont a rajzok... ESZMÉLETLEN SZÉP!!! :O Mint egy mozgó képregény. Minden képkockája csodás!

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Emtrexx írta:Ja, és megnéztem a Record of Lodoss War első részét. A világ engem nagyon Gyűrűk urára emlékeztet (varázslókból, egy törpből, egy tündéből álló csapat átkel egy barlangon, melynek a végén szörny... tiszta Fellowship of the ring).
Viszont a rajzok... ESZMÉLETLEN SZÉP!!! :O Mint egy mozgó képregény. Minden képkockája csodás!
Te melyik RoLW-t nézed, mert amit én láttam, abban az első részben, egy feketelovag betér Marfa templomába, és a papnővel beszélget (nem akarok a részletekbe menni). Amit én nézek, az a TV sorozat.
Egyáltalán honnan szedted, és hány részes? Tudok egy másik szériáról, az 13 részes, de az '.ogm'-ben van fenn, és azt nem tudom lejátszani. Szóval ki vele, mert nagyon érdekel :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ööö... az usteam-ről szedem, az első sorozatot, ami a listában van. Igen, valóban ogm formátumban van, szóval nyilván nem az, amit te néztél. Igen, most látom: a 13 részes az. A másikkal kellene kezdenem?

Az ogm lejátszásához le kell szedni egy kodek-et, épp a Lodoss War könyvtárában le is van írva hogy honnan és hogyan (van ott a könyvtárban egy nfo fájl). Egyszerű művelet. Utána már pl a bsplayer simán lejátszik minden ogm-et.

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Figyelem: Az FF Unlimited letölthető a http://www.suprnova.org -ról. Keressétek az anime menün belül a misc rovatban.
Ez egy Torrent-es oldal úgyhogy csak torrentel lehet leszedni (amúgy ez az egyik legnagyobb ilyen oldal, jópár képregény is letölthető :) ).

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Letölti valamelyikőtök? Merthogy nekem nincs bittorrentem. sőt, hogy őszinte legyek, azt sem tudom hogy eszik-e vagy isszák 8)

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Már megvan 8) . Megkaptam egy haveromtól. Amúgy ajánlom, hogy próbáld meg használni. Nagyon sok minden letölthető így. Csak nézd meg a címet amit mutattam.
A torrentnek az a lényege, hogy FTP-kről tölti le a cuccokat, így sokkal több minden elérhető. Amúgy szerintem egy levélben is elfér (a torrent) így bármikor el tudom küldeni.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Én most a Record of Lodoss War-ba vagyok most belebolondulva. Talán mert ahogy Emtrexx is írta kicsit Gyűrűk Urás. Lekéne szedni azt a 13 részes sorozatot, de a tárkapacitásom = a 0-val :( . A Tv sorozat 27 rész, 4.5 giga, kikéne íratni DVD-re, de előtte még a feliratot megszerkesztem, meg találni kéne valakit aki felírja.

Ez az anime többet ér, mint egy tucat mai hálivúdi film együttvéve!