Anime

Sorozatok, olvasnivalók, con-ok
Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hmm, szerintem én majd nézni fogom, kíváncsi vagyok rá : )
Látom az opening-ben azért megmaradt a már korábban kitárgyalt szeles, hajlengetős effekt : D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jah, nekem is egyből szemet szúrt, de nem akartam már rögtön szóvá tenni, mert még valaki azt hinné hogy az FMA a nemezisem :mrgreen:

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Most röhögjetek ki, de a sok "állokaszélbenéslengahajam" most még nekem is feltűnt... XD
Egyébként megnéztem az első részt és... hát, nem vágtam hanyatt magam tőle. Valamivel jobb lett az animáció, mint a régi sorozatban, de amúgy eléggé hasonló a stílus. Egy filler jellegű résszel indítottak (sem a régi animében, sem a mangában nem volt ilyen), ami lehetőséget adott arra, hogy már rögtön az első epizódban felvonultassanak egy rakás fontosabb szereplőt. Érdekes, hogy Hoho papa már az első openingben milyen sokat szerepel, lehet, hogy az új animében előre fogják hozni a vele kapcsolatos történeti elemeket? O_o
Azt meg még mindig nem voltam képes feldolgozni, hogy Roy Mustang Rufus Shinra helyett ezentúl Urahara Kisuke hangján szólal meg... XD XD

Eh, YouTube, már le is szedték azt, amelyiket linkeltem... De ha esetleg kell vkinek, most egy csomó animés oldalon meg fórumon lehet találni linkeket RAW-hoz is meg fansub-hoz is a teljes első részről. 8D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Privátban linket megköszönnék :alien:

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Akmal, nem tudom, nézted-e az üzenetem, de az a letöltéses link, amit küldtem, már nem műxik. Sorry. :( Viszont ha még mindig kell, írj vissza, mert van újabb! :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Rendben, megköszönném azt is :D :nemangyal:

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Még FMA Brotherhood-hoz: Elvileg a funimation.com-on legálisan ingyen és bérmentve meg lehet majd tekinteni a részeket angol felirattal április 9-től (azaz holnaptól).


Elkezdtem nézni a Gintamát. Kíváncsi vagyok, meddig fogom bírni. :D
Az első opening zene annyira rettenetesen ismerősnek tűnik valahonnan... vagy csak minden száma egyforma ennek a csajnak? XD

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Oh, lehet hogy innen ismerős, mert én már biztos belinkeltem egyszer, ugyanis :aranyos: :aranyos: :aranyos: :aranyos: :aranyos: :aranyos:

:D

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Rákerestem a klipre és tényleg. Emlékszem, hogy valahol be volt linkelve itt ezen a fórumon. :D


Más: Csak így random megnéztem a Kuroshitsuji-t (Dark Butler angolul). Ez egy elég friss anime sorozat, idén március végén lett vége Japánban. Sajnos nagy csalódás volt, a sok pozitív kritika után sokkal jobbra számítottam. Az AnimeAddicts-on pl. eddig 93%-ra értékelték (összehasonlításképp: egyik nagy kedvencem, az FMA 94%-ot kapott ugyanott - oké, tudom, nem reprezentatív, de akkor is...).
Olyan sok helyen olvastam már róla, de azt sehonnan nem tudtam meg, miről is szól tulajdonképpen ez a sorozat és a műfaji besorolása is weboldalanként változik (pl. van, ahol shoujo, máshol meg shounen). Oké, hogy van egy gazdag kis kölyök meg a démon komornyikja a XIX. századi Angliában, de mit is csinálnak ők? Nos, különböző relytélyes gyilkosságokat meg ilyesmiket derítenek fel az angol királynő szolgálatában, amik rendszerint kapcsolatban vannak valamilyen természetfeletti erővel (démonok, angyalok, szellemek, halálistenek, stb).
Elég bizarr egy sorozat. Időnként egy-egy sejtelmes vagy szó szerint véresen komoly jelenetből minden átmenet nélkül átvált marhaságra meg vissza, ugyanez fanszervízzel. A karakterek között is van jópár bizarr figura. A harcokat nem viszik túlzásba, Seby általában seperc alatt mindenkit elintéz. 8D
Az első néhány rész még egészen tetszett, de egyébként unalmas elvont baromság az egész, a végét pedig már egészen az elejétől lehet sejteni. Ami pozitívum benne, az a rajzolás: elég szép és részletes. Bár néha tök idétlenül néznek ki a cgi lovak. :B A zene meg... érdekes - harci jelenet alá benyomnak egy operaáriát, wtf? XD
Na mindegy, szerintem nem érdemes megnézni, bár néhány fangirl-nek biztosan be fog jönni. Ja, és bár első ránézésre annak tűnhet, ez nem shounen-ai anime, csak van benne elég sok fanszervíz jelenet elsősorban a női nézők számára. :P

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

az FMA 94%-ot kapott ugyanott
Wow, akkor ez tényleg nem tekinthető túl hiteles mércének XD :mrgreen:

Nah viccet félretéve:
A Death Note-ot végig tudta nézni valaki? Emlékeztem, hogy többen is említették, hogy van egy törés a sztoriban ahonnan már nem olyan jó a történet, de ekkora törésre azért nem számítottam :? Lényegében puszta időhúzás az egész onnantól. Megérintem a listát, én vagyok Kira, lemondok a listáról, nem én vagyok Kira, megérintem listát, én vagyok Kira, lemondok a listáról, nem én vagyok Kira.......... szó ami szó, eléggé unalmas lett :? Azért a végét bevárom. Bár van tippem hogy mi lesz az.

(Jól sejtem hogy én vagyok közel s távol az egyetlen aki még nem látta? XD )

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nem! Én se láttam! Csak kb. az első és utolsó részt :D

A mangáját viszont olvastam <D (Amikor még csak minden huszadik animés/mangás emberke ismerte @.@)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ehhh, nem volt jó a vége :? Igencsak kevéske volt így :hát:

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Miért? Mi kellett volna még? Nekem tetszett a vége. 8D
Amúgy a Death Note animét én sem láttam az első 4-5 részt meg néhány részletet kivéve. A mangáját viszont olvastam 3 évvel ezelőtt (DN anime még akkor talán nem is volt), azt hiszem, életem első mangája volt. 8D A vége felé már eléggé untam, nagyon sok benne az időhúzás. Szerintem egyáltalán nem olyan frenetikusjó sorozat, mint amilyennek beállítják, de nem rossz.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Volt szó róla, hogy aki a halállista földi tulajdonosa lesz, az nem jut se a mennybe, se a pokolba. Ezen agyalgattam hogy akkor mi is lesz vele, és voltak ötleteim, hogy én hogyan fejezném be ennek megfelelően a sztorit. De maga a tényleges befejezés ezzel egyáltalán nem foglalkozott :hát: ez volt kicsit csalódás. De Kira elmúlásának semmi egyéb jellegű következményeiből sem láttunk semmit.
Aztán persze lehet hogy pont így a jobb. A japánok többnyire elég kurtára hagyják a befejezéseket, ez általános jelenség. De lehet hogy nekik van igazuk.

Mindenesetre szerintem sem volt akkora nagy durranás, főleg attól a bizonyos fordulattól kezdve. A mangát biztos hogy nem veszem tovább. Az első 3 megvan, annyi szerintem elég is lesz nekem :nyuszi:

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Szerintem is jópofa volt a vége XD nekem nagyon adta :D meg mondjuk nekem az egész anime tetszett végig 8)

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Emtrexx írta:Volt szó róla, hogy aki a halállista földi tulajdonosa lesz, az nem jut se a mennybe, se a pokolba. Ezen agyalgattam hogy akkor mi is lesz vele...
Shinigami lesz belőle is? 8D Na jó, nem. De érdekes lenne.

Nah, jövő héttől azoknak is érdemes lesz belekukkantani az FMA: Brotherhood-ba, akiknek eddig elvette a kedvét a sok hasonlóság az előző animével, mivel a 15. résztől már a történetnek az a része jön, amit a 2003-as anime sorozat még nem dolgozott fel. Ling szinkronhangja egyébként egy eléggé felkapott seiyuu, Miyano Mamoru lesz, aki eddig a hangját kölcsönözte többek között Lightnak (Death Note), Tamakinak (Ouran Host Club), Kibának (Wolf's Rain) és Death the Kidnek (Soul Eater) is.

Amúgy meg mostanában Samurai Champloo-t nézek és először nem gondoltam volna, hogy ennyire be fog jönni. 8D

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Samurai Champloo az egyik örök kedvencem XD , jó lenne belőle egy folytatás 8)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Én végignéztem. A töréssel és az azt követő eseményekkel kapcsolatban igazad, de ettől függetlenül, ha már elkezdtem, befejeztem.

***
Valaki hallott arról valami konkrétumot, hogy mikor is szűnik meg az a bizonyos hely, ahol sooook-sooook anime megtalálható? Csak mert hozzám olyan hírek jutottak el, hogy készülnek megszüntetni.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ööö...Hát én nem hallottam semmi ilyesmiről..Ami persze nem zárja ki : O

A Samurai Champloo meg nagyon eszement, amihez nagyon jó grafika+zene+karakterek társulnak, egyik kedvenc. A történet mondjuk nem a legerősebb, de itt egyáltalán nem zavart :>

Én már egy jó ideje nem néztem semmilyen animét, csak a Terra e legelső részét, de...A filmnek sokkal, de sokkal jobb volt a hangulata. A sorozat viszont csodaszép, mármint ez a "retro" grafika nekem nagyon bejön, de csak ez nem visz rá arra, hogy huszonakárhány (?) részt végignézzek :S Pláne, hogy a történetet már ismerem. Majd..talán..egyszer.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Tárhely:
Úgy volt, hogy valószínűleg júliustól már nem fogják tudni fenntartani, de úgy néz ki, hogy végül sikerül megoldást találni a problémákra. Szóval egyelőre még marad. :nyuszi:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Á, köszi a felvilágosítást :)

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Megnéztem a Code Geass-t. Mindkét szériát (50 rész). Először nem akartam elhinni, hogy ez olyan jó, de tényleg nagyon jó. Rég láttam már animét ilyen jó kis agyonkomplikált történettel. Szinte soha nem tudtam, mi fog történni a következő 3 percben, annyira tele van csavarokkal, váratlan fordulatokkal meg ilyen "utólag megmagyarázós" részekkel. Egy hét alatt végignéztem, annyira lebilincselt.
Sokan a Death Note-hoz hasonlítják, de az szerintem dögunalmas a Geass-hoz képest. A Code Geass egy alternatív XXI. századi sci-fi világban játszódó mechás akció-kaland sorozat sok drámai és vígjáték elemmel. Tényleg vannak benne a Death Note-ra emlékeztető elemek, de ez nagyrészt kimerül az alaphelyzetben: 17-18 éves iskolás srác átlagon felüli intelligenciával emberek életét irányító hatalom birtokába kerül, amit arra akar felhasználni, hogy egy jobb világot teremtsen.
Negatívumként annyit tudok felróni, hogy időnként ilyen "na neee, ilyen még animében sincs" érzése támad az embernek főleg a 2. évadban, nekem pl. már kicsit kezdett elegem lenni az újabb és újabb Geassokból. A másik pedig, hogy aki nagyon rühelli a mecha cuccokat, annak talán nem fog annyira bejönni, bár tényleg nem a robotokon van a lényeg.

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Symbol »


Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

Amarevia írta:Megnéztem a Code Geass-t. Mindkét szériát (50 rész). Először nem akartam elhinni, hogy ez olyan jó, de tényleg nagyon jó. Rég láttam már animét ilyen jó kis agyonkomplikált történettel. Szinte soha nem tudtam, mi fog történni a következő 3 percben, annyira tele van csavarokkal, váratlan fordulatokkal meg ilyen "utólag megmagyarázós" részekkel. Egy hét alatt végignéztem, annyira lebilincselt.
Sokan a Death Note-hoz hasonlítják, de az szerintem dögunalmas a Geass-hoz képest. A Code Geass egy alternatív XXI. századi sci-fi világban játszódó mechás akció-kaland sorozat sok drámai és vígjáték elemmel. Tényleg vannak benne a Death Note-ra emlékeztető elemek, de ez nagyrészt kimerül az alaphelyzetben: 17-18 éves iskolás srác átlagon felüli intelligenciával emberek életét irányító hatalom birtokába kerül, amit arra akar felhasználni, hogy egy jobb világot teremtsen.
Negatívumként annyit tudok felróni, hogy időnként ilyen "na neee, ilyen még animében sincs" érzése támad az embernek főleg a 2. évadban, nekem pl. már kicsit kezdett elegem lenni az újabb és újabb Geassokból. A másik pedig, hogy aki nagyon rühelli a mecha cuccokat, annak talán nem fog annyira bejönni, bár tényleg nem a robotokon van a lényeg.
de a csavarintásokban a Death Note sem marad alúl nekem kedvenc animém deez a Code Geass sem rossz bár még nem rég kedztem el nézni:D

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Anime

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Symbol: Én ezt a narutós bigyót még régen képregény formájában láttam a deviantarton, biztos onnan lett lelopva.

Sanyi: Megmondom őszintén, én a Death Note-nak csak a mangáját olvastam, az animéből megnéztem az első 4-5 részt még 2006-ban, de abba is hagytam, mert a manga elolvasása után már nagyon unalmas volt. A Code Geasst viszont 2 hónap után újranéztem elejétől a végéig és másodszorra talán még jobban tetszett. XD