Mozifilmek

Minden a kedvencekről, a legújabbakról, vagy a legnépszerűbbekről - mindenről ami mozgókép
Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Zid »

Szacsi írta:X-akták: Hinni akarok
Szerintem egy kommersz thriller az egész, csak az X-akták névvel akarták eladni. Számomra sem volt valami nagy durranás: sőt, fél éve láttam, de már nem is emlékszem rá. De az beugrott, hogy tele van logikai hibákkal.
Amúgy azért Mulder nem kevés részben szaladgált stukker nélkül gumiemberekre vadászni, igazi Rambo módra, ha jól emlékszem :)
Bár, most belegondolva, mit is lehetett szeretni az X-atkákon? :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Na igen, tényleg volt a sorozatban is jópár ilyen jelenet : D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Zid írta:Bár, most belegondolva, mit is lehetett szeretni az X-atkákon? :D
Jah, ezen én is gondolkodtam, amikor most megláttam hogy Sorozat+ -on ismétlik és megnéztem pár részt :D Eléggé egy kaptafára mentek ráadásul az egyes epizódok: valamelyikük bajba került és a másik mindig az utsó pillanatban ért oda hogy megmentse. Ja, és a végjáték mindig sötétben zajlott, és mindig minden ismeretlen helyre folyton este mentek :D

De azért ne felejtsük, hogy teljesen újszerű sorozat volt és semmi ilyesmi nem volt még akkoriban (nem úgy mint manapság, amikoris tele van minden csatorna misztikus sorozatokkal).

Az első X-akták mozifilm sem volt egy túlzottan nagy eresztés (kivéve a méhes-hangáros részt), de úgy látszik, mégis elég ötletesre sikerült ahhoz, hogy most a legújabb Indiana Jones filmben egy-az-egyben lemásolják :alien:

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Zid »

Nem is olyan rég találtam egy X-akták ivós játékot. :) Mondjuk, elég bonyolult, de legalább lerészegedsz, mint az atom.
Én emlékszem, az első X-akták rész, amit láttam, abban valami árnyékember volt, akinek az árnyéka elnyelte az embereket egy másik dimenzióba. Az tetszett, na.
De a következő, az valami csirkebontóban játszódott, és asszem egy óriás csirke ölte az átlag amerikai polgárokat.
Viszont az X-akták végefelé, Mulder elrablása után, az nekem nagyon bejött.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Óriás csirke? XD Erre nem emlékszem, de óriás csótányra (vagy óriás szúnyog...?) igen.
Az árnyékemberes rész tényleg jó volt, arra kivételesen pontosan emlékszem.

A Mulder elrablása utáni epizódok nekem is nagyon tetszenek. Pl az új ügynökön az egyik részben nagyon jót nevettem. Azt hiszem, Robert Patrick a neve és a Terminator 2-ben ugye ő volt a T1000 modell :> Nem tudom, ki hogy van vele, de ezzel a robottal kapcsolatban nekem mindig az maradt meg legjobban az emlékezetemben, hogy kb. 90 km/h-val rohan a kocsik után. No, az X aktákban is volt egy rész, amikor elkezdett egy az egyben ugyanúgy sprintelni egy kocsi után, és rögön a Terminator ugrott be :D
Egyébként most adják is a sorozatot a Cool Tv-n kedden, szerdán és csütörtökön éjféltől. A legutóbbi részben valami láb nélküli, törpe, indiai mágus volt, aki belebújt az emberekbe, na, utána nem is mertem sötétben mászkálni a lakásban XD

Más:
Tegnap láttam egy jó filmet: Az elszánt diplomata

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ma megnéztem az Eragont (pontosabban csak a 3/4-ét, mert dolgom volt) és... Hát elég ratyi :| Mármint nekem nem tetszett, ezen okokból kifolyólag:
- unalmas történet (persze a 'sárkánylovas' dolog valószínűleg azért is nem villanyozott fel, mert az összes Dragonlance könyvben van ilyen @_@ )
- a gagyi fantázianevek (pl a gonosz varázsló neve...a városnevek....a fajok nevei...)
- a szereplők rácsodálkozása olyan dolgokra, ami az első 10 perc után egyértelmű volt
- a sárkány @__@ Amikor kicsi volt, akkor nagyon jópofa volt, de amikor felnőtt (2 perc alatt??!! Na én már itt elakadtam :1eye: ), már-már élvezhetetlenné tette a filmet
- tündék, törpék, stb. - Az Isten szerelmére, miért kell minden fantasy történetben beletenni őket? :cry2: Olyan szívesen néznék olyan történetet, amiben új, különlegesebb fajok vannak (pl. moszatemberek, vagy nem tudom X D )


A legvégét nem láttam, de gyanítom úgy végződött, hogy a jó győzött, a gonosz meg elnyerte méltó büntetését. :|

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Szacsi írta:A legvégét nem láttam, de gyanítom úgy végződött, hogy a jó győzött, a gonosz meg elnyerte méltó büntetését. :|
Ne reméld. :)
Kéne lennie még két résznek, bár gyanítom inkább hagyták a fenébe, ha eddig még nem volt róla szó.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Főként, hogy magából a filmből olyan dolgokat hagytak ki, amik fontosak lennének a második részben. Legalábbis a könyvben ezekre épültek a legfontosabb dolgok.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Azureus: jaja, szerintem sem folytatják, mivel az USAban megbukott a film (ami nem csoda). Csakúgy mint az Arany iránytű, aminek szintén jönnie kellene folytatásának, de akkorát bukott, hogy azt is elfelejthetik a rajongók (pedig az Eragonnal szemben az legalább jó volt).
Egyik filmnek sincs egyelőre még csak tervezve sem a második része, legalábbis semmiféle előkészület nem vette még kezdetét.
Ami érdekes, mert a Narnia viszont nagyon sikeres.

Egyébként az Arany iránytűvel kapcsolatban is arra panaszkodtak a rajongók, hogy olyan dolgok maradtak ki a filmből, amik nélkül egyszerűen nem is lehetne megcsinálni a folytatást :o
gagyi fantázianevek
Jaja, azokon nagyon érződik hogy egy gyerek találta ki őket.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jaja : D

A Narnia sikere előtt meg értetlenül állok, egyszerűen nem jó. :|
Az arany iránytűt meg nem láttam ( a páncélos jegesmedve viszont, mint ötlet, marhára tetszik : D ).

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szacsi írta:( a páncélos jegesmedve viszont, mint ötlet, marhára tetszik : D ).
Igen, nekem általában kinyílik a zsebemben a bicska ha egy filmben meglátok bármilyen állatot beszélni, de ezek a jegesmedvék tényleg jók lettek. Meg a többi állat is valamiért itt szimpatikusabb hogy beszél, mint más filmekben. Jól ki lett találva a háttér. Szerintem nézd majd meg ha hozzájutsz :yes:

De egyébként ilyen gagyi fantasyk után mint az Eragon meg a Narnia szinte már kezdem is értékelni a Harry Pottert :1eye:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Harry Potter és a Félvér herceg

Aki olvasta a könyvet, ne nézze meg moziban. Egyszerűen borzalmas, rémes. Vannak benne nagyon erőltetett részek. Állítólag kaptam plusz félévet a semmiből, és állításuk szerint így oda tudtak figyelni az apróbb részletekre. Nos, ez a nagyok rovására ment... Inkább töltsétek le, vagy valami, de nem éri meg a pénzét.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Én viszont nem olvastam ezt a kötetet és nekem tetszett a film : D

Minden Harry Potter filmben vannak nagyon erőltetett részek :D (Kb. az összes jelenet Harry-vel, de ebbe ne menjünk bele X D )
Sejtem, hogy mennyi mindent kihagyhattak a filmből a regényhez képest (ami persze elkerülhetetlen egy bizonyos szintig), de nekem így, a könyv ismerete nélkül nagyon is élvezhető volt, én jól szórakoztam : )

Viszont üröm az örömben, hogy ritka bunkó közönség volt. Egybenyak pasas két ülésnyire 1 órán keresztül zörgött meg csámcsogott a kukoricával, valahol messzebb pedig egy csajnak kb. 3x csörgött a mobilja film alatt és vígan cseverészni kezdett, pedig már többször odakiabáltak, hogy kapcsolja ki. Erre már tényleg nem lehet mit mondani.

De mondom, maga a film nekem tetszett. :)

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Potter ? :D hát nekem is van storym róla 8) valamelyik hétvégén elmentünk megnézni barátnőmmel már kb 2 órája megy a mozi és hirtelen sötétség és kép elmegy ..... háááát nem bombariadó volt a plázába azt hittem megőrülök mondtam magamba ráadásul az utolsó fél óra ami mindig izgi :D nah nem baj hazamentünk 21 re már otthon is voltunk, hívom a jegyfoglalást senki nem veszi fel .... másnap reggel felvették és közölték hogyha megvan a jegy újra lehet nézni :) újranéztük háááát az utolsó félóra se volt valami nagy durranás pedig én se olvastam a könyvet .... számomra ez volt eddig a legpocsékabb rész :S jah a poén hogy aznap amikor sikerült megnézni egyik haver hívott hogy ők meg 20 percig jutottak mert megint bombariadó volt .... vicc :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Szacsi: olvastad volna a könyvet, Te is csalódtál volna. A végéről egy olyan részt hagytak ki, ami iszonyatosan nagyot dobott volna a filmen.
Őszintén: szerinted kimennek úgy Roxfortból, hogy SENKI, ismétlem, SENKI nem áll az útjukba?

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Gergő: Ilyet se hallottam még : D Elhiszem, hogy őrjöngtél, én is mérges lettem volna XD

kult: Igen, már korábban fölvilágosítottak, hogy rengeteg fontos dolog kimaradt a filmből és erre számítottam is. De mondom, így, hogy nem olvastam, tetszett, és tudom, hogy ha olvastam volna, más lenne a véleményem :)

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Gergő »

kult44 írta:Szacsi: olvastad volna a könyvet, Te is csalódtál volna. A végéről egy olyan részt hagytak ki, ami iszonyatosan nagyot dobott volna a filmen.
Őszintén: szerinted kimennek úgy Roxfortból, hogy SENKI, ismétlem, SENKI nem áll az útjukba?

Engem érdekelne hogy a fekete részben amit írtál ki volt a SENKI, meg ha úgy van 3 perced egy privivel megdobhatnál és leírhatnád hogy mik maradtak ki csak úgy a nagyon durvák azt nagyon nagyon megköszönném ... sajnos a környezetemben nincs olyan személy aki olvasta volna :( ... engem meg nagyon nagyon érdekelne :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Ment az üzenet kis leírással.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én is olvastam egy kritikában valahol hogy egész egyszerűen azért maradt ki egy nagy harc a végéről, mert az utolsó részben is lesz egy, és nem akartak ismételni :shock:
Érdekes, hogy A gyűrűk urának a második részében is volt egy jónagy, és a befejezéshez mégis tudtak csinálni egy százszor jobbat (bár nyilván ott azért jobb volt az alapanyag).

***

Egy jó húsz év késéssel megnéztem a Karib tenger kalózai trilógiát :D
Én nem tudom ki hogy volt vele, de szerintem az utolsó részben egymás hegyén-hátán halmozva vannak a hibák és a következetlenségek. Az még oké, hogy Jack Sparrow kiszámíthatatlan (épp az a karakter lényege), no de hogy mindenki más is folyton önmagának ellentmondó dolgokat tegyen, az már kicsit nehezen követhetővé teszi.
Ami viszont érdekes, hogy ennek ellenére is jó a film, remekül eladja magát. Sőt, az inogó történet még kellemesen lazábbá is teszi a cuccot (a látványról meg hát ugye nem kell beszélnem, mégiscsak 300 millióból csinálták -ami meg is lászik rajta).
Úgyhogy várom a folytatást :)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: kult44 »

A Harry Potter 7 ott kezdődik, hogy két részből fog állni. Egyébként a párom mondott egy jó dolgot a 6-ra. Egy sorozatban ez elmenne, amit mondjuk hetenként adnak, de egy mozifilmnél, ahol év(eket) kell várni a következő részre nem. Mondjuk a nagy harcról annyit, hogy alig láthattunk volna belőle, mert a Perui instant sötétségport más is használta volna. Meg elve úgy jöttek volna be a kastélyba, hogy már harcolni kellett. Na jó, tovább nem mondom. De az meg, hogy az Odút felgyújtották meg egy röhej. Mintha ezzel akarták volna betömni a szánkat, hogy nincs a végén harc jelenet. Meg mi az a mondás, hogy a köv részben lesz majd harc a Roxfortban? Ugyan már...

Elnézést ezért a kirohanásért, de nagyon-nagyon haragszom a készítőkre. Főleg, hogy amikor készen lettek, kaptak egy plusz félévet, és "így volt idejük odafigyelni az apróságokra is"


Karib-tenger kalózai 3

Nah az a rész nekem is teljesen érthetetlen. Megnéztem már jó párszor, de még így is vannak dolgok, amiket nem tudtam kibogozni XD De abban igazad van Emtrexx, hogy tényleg karakternek nem megfelelő dolgokat csinálnak. Ami engem nagyon zavar a háromban, az Elizabeth karaktere - azok a sorok, amiket a szájába adtak...nekem túl szépek. Valahogy teljesen kifacsarták szegény nőt. Ahhozképest aki volt az első részben...

Zárásképpen ennyit mondok erről a filmről: "Hamarabb kiröppentél mind gondoltam" :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Látni kell!!!!
9:
http://www.youtube.com/watch?v=mDH0e73_j8M&feature=fvst

District 9:
http://www.youtube.com/watch?v=pHihFA8q8xI
Már láttam is, és eszméletlen jó! (erős idegzetűeknek!)

Tim Burton's Alice:
http://www.youtube.com/watch?v=kkuvgxkc ... re=channel

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Symbol »

azt hogy "erős idegzetűeknek" azt hogy érted?

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Azureus »

azt hogy "hogy érted" azt hogy érted?

...
Valaki nem akar hozzákötözni egy árbochoz?

Nade, hogy a témához is hozzászóljak.
A két Tim Burton filmet mindenképp meg kell nézni. A District 9-ről nem tudok semmit, úgyhogy arról nem beszélünk. Aztán új filmek közül még a Dr. Parnassus lesz szerintem nagyon jó. Már csak azért is mert egy ex-Python film, a 12 majom rendezőjétől.
Aztán régi filmekből, nemrég néztem meg a Fight Club rendezőjétől a Se7ent (Hetedik) és a The Game-et (Játsz/ma). Mindkettő nagyon jó film. A Hetedik Brad Pitt-el és magával Istennel, azaz Morgan Freemannal. A Játsz/ma pedig Harcosok klubjához hasonló furdolattal.
Mindenki nézze, meg.

Ja és valaki csináljon valamit, mert a végén még télleg úgy végzem, mint Odüsszeusz.

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Darten »

Azureus írta:Ja és valaki csináljon valamit, mert a végén még télleg úgy végzem, mint Odüsszeusz.
Hazajutsz? Lemészárolod a feleséged kérőit? Megnő a szakállad?

Jajj, off.
Ööö....
Az Odüsszeusz-történetből is készült film, nem :D ?

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Azureus:Vagy saját fiad öl meg? :|

Darten: Igen, készült, Armand Assante főszereplésével és szerintem nagyon jó lett : )