Mozifilmek

Minden a kedvencekről, a legújabbakról, vagy a legnépszerűbbekről - mindenről ami mozgókép
Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

akmal888 írta:Egyébként írták a film elején, hogy valós eseményeken alakul. A valóságban is volt aki meghalt a kísérlet következtében?

Egyébként durva, hogy mennyire hülyék, és határozatlanok tudnak lenni az emberek, ha az elején leszögezik, hogy nincs erőszak, akkor az első ütés után nem az a reakció, hogy "nem kapsz pénzt szabályszegő, takarodj" ? :|


Én találtam egy honlapot, ami ezzel a kísérlettel foglalkozik (mindenféle nyelven el lehet olvasni), nagyjából átfutottam, de ott nem volt szó arról, hogy bárki is meghalt volna.


Az ütéshez (aki nem látta a filmet,annak kicsi spoiler :)):
Három emberke volt ugye, akik felügyelték a kísérletet: a nagyfejű professzor, a vörös nő meg a monitort bámuló fiatal srác. A nő már a legelső ütésnél kijelentette, hogy itt bizony le kéne állítani a kísérletet, erre meg a prof. azt válaszolta, hogy azért mégiscsak számítottak ilyen reakcióra és a fegyőr (a légitársaságnál dolgozó szőke hapi) eltávolításával tulajdonképp értelmetlen lenne tovább folytatni az egészet, mert ő az egyik vezéregyéniség az egész szerepjátékban. (Tulajdonképp az összes helyzetet ő meg a 77-es rab irányította. ) ÉS még sehol nem készültek arról megfigyelések, hogy mi történik, ha tovább hagyják folyni az eseményeket, tehát tulajdonképpen a KÍVÁNCSISÁG miatt hunytak inkább szemet a dolog felett. És erre már a nő se mondott semmit, a végén ugye meg már nem számított, hogy tiltakozik :wink:

Egyébként szerintem nagyon érdekes, hogy az említett fegyőr hogyan vált a vezető egyéniséggé - akit a többiek meg birkamód követtek (1 kivétellel ugye). Mert az elején még épp ő volt a legcsendesebb, meg remegett is a keze az első komolyabb fegyelmezés után. Meg nem is volt rosszindulatú, csak az ál-taxis 77-es rab ugye direkt provokálta az őröket, hogy legyen mit rögzítenie a szemüvegnek. És amikor mindenki előtt elkezdte cseszegetni az őrt, hogy "büdös", na ott fordult át az egész helyzet.

Vajon egy másik ember máshogy cselekedett volna a fegyőrök helyében? Mert az egy dolog, hogy a fizikai bántalmazás tilos, de azért a lelki terrorizálás se piskóta és abból azért az elején az őrök is kaptak rendesen :)

Nekem amúgy ott lett undorom végleg a büdöske fegyőrből, amikor felolvasta azt a bizonyos levelet és kipucoltatta a budikat a szemüveges sráccal. Basszus tökre sajnáltam, mikor a mocskos ruhában ott kuporgott és elbőgte magát :? Mondjuk a birkanyírásnál is, de arról ő is tehetett, de a budipucolás előtt már tényleg nem volt rendbontó és mégis folyamatosan szivatták. A sötét zárka meg már no comment, én komolyan azt hittem, hogy megint pánikrohamot kap :|

Amúgy meg piszkosul nagy mázlija volt, hogy összejött azzal a csajjal : D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Kíváncsi? Szerintem egy az emberek viselkedését vizsgáló ember azért gondolhatta volna, hogy ha elindulnak az alanyok a lejtőn, mi lesz. Érted, egy ütés után, ha csak látják, hogy rosszabb lesz a helyzet, azért sejthető, hogy ugyan ez lesz, csak fokozottabban. Értsd, ütnek egyet, aztán kettőt, utána véresre, majd nyomorékra, utána meg megölnek valamit.
Az egész arról szól, hogy a saját szabályát sem bírta betartani a kutatást vezető hapsi.


Egyébként meg amikor a szőke őr kitalálta, hogy zárják a rabokhoz az "árulót" akkor a többi őrnek kb annyit kellet volna mondania, hogy "ki vagy te itt? " XD Nem értem mért kellett a szőkét követni, hisz senki nem nevezte ki őt, mégis azt cisnáltál (főleg a végén) amit ő mondott.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »



Na igen, a proffal kapcsolatban teljesen igazad van :)

A szőke őrhöz meg annyit, hogy a többiek is ugyanolyan görények voltak,mint ő, csak nem merték annyira fitogtatni az erejüket a rabok előtt :) Pl. amikor a szemüveges srácot elvitték, lekötözték aztán lehugyozták, na ott jól látszott, milyen kretén mindegyik (csak az egyik maradt ki az egészből ugye, az "áruló", ő végig tök normális volt). És érdekes, hogy emlékeim szerint pont a szőke hapi volt az egyetlen (mármint azok közül, akik részt vettek a szadizásban) aki nem pisálta le a srácot. És nem is ő fojtogatta és nem is ő lökte fel székestül, ő csak jól lealázta a végén pár szóval ("Na, ki a büdös?") :)

Úgyhogy a szőke fegyőr csak az olaj volt a tűzre, a többi barom meg örült, hogy van, aki szépen irányítja a kis csürhéjüket :D

Amúgy meg tök jó, hogy van kivel megvitatni a filmet :yes: :mrgreen:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Ja, hát sok hülye egy helye, fater is mindig mondja, hogy "Többet ésszel, mint ész nélkül" meg "Tanulj fiam, mert hülyéből sok van" :mrgreen: :1eye:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Apádnak igaza van : D

Éééés ma kölcsön kaptam a Légiót (Legion), amit gyorsan meg is néztem.

Az eredmény: :kripli:

Pedig elnézve a borítót, elég ígéretesnek tűnt:
Kép


A történet:
"Isten egyszer csak megunja az emberiség hülyeségeit, ezért egy angyalokból álló sereget küld a Földre, hogy elhozzák az Apokalipszist. Az emberi faj túlélésének egyetlen esélye egy sivatagi büfében rekedt emberek egy kis csoportja, valamint a mellettük álló Mihály arkangyal kezében van..." (filmakatlogus.hu)

Hmmmm.....

Most kicsit spoilerezni fogok, de tessék csak nyugodtan elolvasni hátha sikerül megkímélnem valakit másfél órányi bambulástól. Mert ezen a filmen csak bambulni lehet.

Az egész úgy kezdődik, hogy Michael angyal leesik az égből és levágja a szárnyait (!!!!! Micsoda átverés ez már, a borítón szép nagy szárnyakkal feszít, erre a film elején rögtön levágja őket?! - gondoltam magamban.), aztán jól fölfegyverezi magát az Isten tudja már, hogy hol. Aztán snitt és elkalandozik a film valahova Mucsaröcsögére, a semmi közepére (Texasban...?), ahol egy kajáldában csupa unszimpatikus emberke tevékenykedik (vagy épp nem), amikor is jön egy járókeretes öreglány, aki előbb mézes-mázosan kedveskedik, majd jól elküld a búsba mindenkit, miközben a véres steakjét csámcsogja. Aztán megharap valakit, a falon mászik, mint egy kisördög és valaki lelövi. A tv-ben elmegy az adás, a rádió is hallgat.
Aztán megjelenik Paul Bettany alias Michael, Mihály, stb., felfegyverezi az embereket, 10 percig lövöldöznek a felbukkanó megszállt emberkékre, mire valaki megkérdezi, hogy ő mégis kicsoda (Végül is jobb később, mint soha...). Paul Bettany közli, hogy ő egy angyal, amit mindenki pikk-pakk elhisz (mondjuk ha elém ugrana az utcán és nekem mondaná, én is szó nélkül elhinném neki :puszi2: ). Aztán mondja, hogy az Isten nagyon mérges az emberekre és leküldte az angyalokat, hogy azok megszállják az embereket és így jól kiirtsanak mindenkit a Földön. DE ő szembeszegült a paranccsal, mert ő még hisz az emberekben (egy nagyon béna példával magyarázza, hogy miért) és a kajálda terhes pincérnőjének nyolc hónapos magzatán múlik, hogy újjászülethet-e az emberiség vagy sem és neki védelmeznie kell a csajt/gyereket.


Istenem, ennek a filmnek komolyan semmi értelme nincsen, egyfolytában csak lőnek vagy visítoznak, meg ez az Apokalipszis is nagyon el lett baltázva, átverés az egész, ugyanis kb. semmi apokalipszis hangulata nincs az egésznek. Jönnek a megszállt emberek. Először a banya, aztán egy fagylaltárus, mire Michael felkonferál valami "sokkal rosszabbat". Én meg várom, hogy valami tüzes istennyila jön,vagy valami isteni szörnyeteg (a hangok alapján erre számítottam), de nem, csak még több megszállt ember jön. Aztán megjelenik Gabriel angyal is teljes harci díszben és helyretesz mindenkit, de végül mégse, mert muszáj még a néző képébe tolni egy totál debil befejezést.

Hjajjjjjjjjjj. Csak néztem és nem értettem, hogy ezt most minek kellett?



Jól van, azért nézzük a pozitívumait a filmnek, mert olyan is van azért neki:
- Gabriel rohadt jól nézett ki :) Nem, nem a fejére gondolok elsősorban, hanem a megjelenésére, a penge szárnyakra, a harci buzogányára meg cakompakk az egész figurára.
- A fagylaltos ember nagyon jó volt, talán a legjobbja az egész filmnek, sírva röhögős kategória (így utólag belegondolva). Sajnos semmi hasonló nem következett utána: http://www.youtube.com/watch?v=qZw5qaNre_k
- az agresszív öreglány is mulattató volt
- a Gabriel és Michael közötti bunyó (ha az tartott volna másfél óráig, sokkal jobb filemt kaptam volna XD)
- ööö, asszem vége is a listának :1eye:

Negatívumok:
- Micsoda elcseszett egy ötlet már, hogy ott szórakozik a sok megszállt ember vagy 2 napig azzal a kajáldával, holott 2 perc alatt lerendezhettek volna mindenkit, még Michaelt is
- Az a hülye befejezés.... A puskás angyal meghal, aztán feltámad, csakhogy a mondókájával bizonyítsa, hogy az Isten azt se tudja, mit akar. Te jó Isten (:D).
- Már megint egy film, amiben a várandós kismamára a legrosszabbkor jön rá a szülés, ráadásul a kölyök koraszülötthöz képes gyanúsan dagi.
- A legnagyobb negaítvuma a filmnek az, hogy elkészült. A történet még érdekes is lehetne, de unalmasan van tálalva és telenyomták az egészet fölösleges lövöldözéssel, hülye karakterekkel meg vérszegény ötletekkel. Ez a befejezés, de most tényleg...

Ez egy nagyon ratyi film, minden szempontból és maximum úgy van értelme végignézni, ha az ember közben fekvőtámaszozik vagy valami. :P


Inkább ajánlanám ezt, ebben is Paul Bettany játszik és 10000x jobb film: A pap, a várúr és a boszorkány
http://www.filmkatalogus.hu/Ordogi-szin ... ny--f14434

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Pedig elnézve a borítót, elég ígéretesnek tűnt:
Kép
Első látásra tényleg érdekesnek tűnik, de kicsit jobban megnézve: Mi a f@szt keres egy angyal kezében gépfegyver? :1eye:

amit mindenki pikk-pakk elhisz (mondjuk ha elém ugrana az utcán és nekem mondaná, én is szó nélkül elhinném neki :puszi2: ).
Kíváncsi vagyok az ezen posztot olvasók körében ki vetemedik rá, hogyha Szacsit lát az utcán, elé ugorjon és mondja : "Én aztán tényleg angyal vagyok" :mrgreen:
DE ő szembeszegült a paranccsal,
Egy új Lucifer születése? :alien:
mert ő még hisz az emberekben (egy nagyon béna példával magyarázza, hogy miért)
Megosztanád velünk a példát? :D Mert érdekel, de nem hiszem, hogy a filmet megnézném.
- A fagylaltos ember nagyon jó volt, talán a legjobbja az egész filmnek, sírva röhögős kategória (így utólag belegondolva). Sajnos semmi hasonló nem következett utána: http://www.youtube.com/watch?v=qZw5qaNre_k
Mikor megnyúlt a fazon pofája, azt hittem meghalok a röhögéstől XD .

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

mert ő még hisz az emberekben (egy nagyon béna példával magyarázza, hogy miért)

Megosztanád velünk a példát? :D Mert érdekel, de nem hiszem, hogy a filmet megnézném.



Ehhehe, csak nem felkeltették a részletek az érdeklődésed? XD
Annyi a történet, hogy a terhes pincérnőnek van egy pasija, aki nagggyon szereti a csajt, holott az valaki totál más gyerekét hordja. És az angyal mondja, hogy ez milyen fantasztikus :P (Na, elég béna indok, ugye?)

A gépfegyveres angyalhoz meg annyit, hogy az még hagyján, hogy a borítón ott van a kezében, de ott a másikban a tőr. De a filmben csak géppuskát használ, ráadásul szárnya sincsen. Nagyon béna :P


Na és megnéztem a Priest című filmet is, magyarul ezen a zseniális címen fut: A pap - Háború a vámpírok ellen.
Vicces, hogy ebben is Paul Bettany játszik, jól összejött most ez a két film. Na de a lényeg! Ez sokkal jobb, mint a Légió (Bár azt nem nehéz felülmúlni.). Kifejezetten tetszett, bár furcsa ízlésem lehet, mert a neten szinte mindenhol lehúzták a filmet - tulajdonképp részben igaz is, amiket írtak.

Annyit tudtam erről a filmről, hogy valószínűleg valami köze van a Priest c. képregényhez, aminek még régebben összetalálkoztam a borítójával. Hogy a képregény miről szól,arról gőzöm sincs. Az is lehet, hogy a filmnek sincs XD


A borító:
Kép

Kicsit gagyi film érzetét kelti, igen.

A történet:
"Évszázadok óta dúl a háború emberek és vámpírok között. A végső Vámpír Háború veteránja, a legendás katonapap (Paul Bettany) visszavonultan, békében él az egyik utolsó emberi városban, a magas falakkal körülvett, szomorú erődítményben, amelyet kemény kézzel irányít az egyház.
Ám egy vámpírhorda elrabolja az unokahúgát (Lily Collins), ő pedig - dacolva az egyházi tiltással - megszegi szent esküjét, és a nyomukba veti magát. A falon kívülre, a végtelen sivatagba vezető hadjáratán elkíséri őt a lány vőlegénye, a senkiföldje egyik nyughatatlan seriffje (Cam Gigandet) és egy katonapapnő (Maggie Q), aki - ha közelharcra kerül a sor - nem evilági tudását is fegyvernek használja.
Szükségük is lesz rá a félelmetes világokba vezető útjuk során. Hiszen az ellenfeleik sem evilági lények."
port.hu

Igen, ennyi a lényeg, meg talán azt érdemes megjegyezni, hogy a kevés megmaradt ember egy része a sivatagban él, másik része a fallal körülzárt gusztustalan városban, amit az egyház irányít és félpercenként elhangzik a hangos beszélőből, hogy "hit", "védelem" meg "Aki szembeszegül az egyház akaratával, az Isten akaratával szegül szembe.", bla bla bla. Nos, nekem nagyon tetszett ez a része a filmnek, mármint, amikor a városban kolbászolt a főszereplő pap. Jó volt a hangulata az egésznek. Aztán jött a westernes fele a dolognak és még az is teljesen korrekt volt.

Pozitívumok:
- a hangulat, a helyszínek (sivataaaag)
- ahogy a papokat kezelte az egyház (nem is vártam tőlük mást, no comment), meg úgy általában mindenki
- a vámpírok kinézete végre kicsit újszerű volt (talán a meztelen csigához tudnám legjobban hasonlítani őketXD)
- az egyetlen csavar a filmben (ki kinek a kicsodája)
- a harcjelenetek (nekem tetszettek, bár tény, hogy nem az évszázad legjobbjai X D)
- a rajzos animáció az elején

Negatívumok:
- Elég kidolgozatlan a világ. Nekem például hiányzott, hogy nem magyarázták meg, mitől váltak néhány emberből ilyen szuperpapok.
- A halottnak hitt ismerős felbukkanása és átállása a sötét oldalhoz vérlázítóan elcsépelt.
- a kalapos fickó iszonyatosan béna karakter volt, sajnos túl sokat is szerepelt
- a film nagyon rövid, kb. 80 perc
- a kihagyott/bővített jeleneteknek szerepelniük kellett volna a filmben

Én nagyon jól szórakoztam rajta és ha valaki kedvet kap hozzá, akkor eredeti hanggal nézze. Inkább ez még 10x, mint a Légió még 1x. XD

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Ok, megvan mit nézek legközelebb :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Na, megnéztem én is. Jó kis egy estét mozizás, de nem több.

Az animáció jó volt az elején, felőlem akár az egész sztori mehetett volna így, de akkor még rövidebb lett volna. Apropó rövidség, a harcok rövidek voltak. Nagyon. Meg össz-vissz 4 volt belőle. A legszarabb az volt, hogy az utolsó harc kb kifulladt 15 másodpercben. Azért az elsőnél mikor a pap azt mondta, hogy "Tartalékold a lőszert máskorra" (nem szó szerint) akkor utána néztem, hogy ez igen, azért a pap tud írtani rendesen. Meg a csaj az "ingával" a végén milyet szabdalt már :D

Amúgy a kalapos ember engem nem zavart, de gáz, hogy a végén úgy derül ki, hogy kicsoda, hogy előtte utalás sem volt rá.
Ha a csavarban arra gondolsz, hogy a rab csajnak mi köze a paphoz, akkor szerintem az nem voLt egy nagy csavar, amikor az elején a családfőt lebácsizta, utána a pap ott volt a "bácsi" halálos ágyánál, teljesen egyértelmű volt, hogy milyen a kapcsoltat. Csak hát ugye a hivatás, hát egy különlegeskatonának nem igen van családja, főleg ha egyházi személyről van szó.

Amúgy jó film volt, csak mint a mekis sajtburgerben, ebben is a hús, a harcok mennyisége volt a kevés. Látszik is az időn, 80 perc, még a sztenderd másfélórát sem haladja meg. De legalább volt mit nézni :mrgreen:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hú, de gyors voltál XD

Igen, tényleg kevés volt a harc.

A kalapos fickót már a legeslegelején mutatták (őt húzták be a kaptárba), na mondom, tuti ez lesz a későbbi főgonosz :D

Csavar: Na várjunk csak, magyarul nézted? Én angolul, de ott nem volt bácsizás, ha jól emlékszem (Lucy csak a papra mondta, hogy a bácsikája). De mindegy is : D


Nekem amúgy kicsit Vampire hunter D-s hangulata volt, az is pont ilyen "sajtburger" jellegű. Meg a regények hangulata is nagyon olyan volt, mint ennek a filmnek.

Ja, ja, a csaj jól nyomta a végén, de azért arra kíváncsi lennék, milyen motor az, ami kb. 10 percre előre lehagyja azt a gyorsvonatot, ami eleve több órás előnnyel ment előttük. XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szacsi 2011. aug.. 31. 0:01-kor.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Igen, magyarul.

A motorhoz meg: nem láttad a nitro (húúú, hááá, hatalmas ámuldozás) feliratot? Ez a Halálos Iramban óta számít fénysebességnek XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Húúúú, a mindenségit, hát persze, a nitro felirat! :o
De ratyi :lol:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hopp-hopp-hopp, megint gazdagodtam egy filmélménnyel. Legutóbbi áldozatom a Daybreakers, magyarul Daybreakers - A vámpírok kora címen megy.

És igen, megint, egy újabb vámpíros mozi. Mostanában nagyon megy ez a téma, kicsit félve is raktam be a lejátszóba, de amikor kiírták a szereplők neveit, kicsit megnyugodtam: Sam Neill, Ethan Hawke, Willem Dafoe. (Megint úgy ültem le elé, hogy nem tudtam, mit fogok nézni.)

A borító:
Kép

A történet dióhéjban: Valami járványnak köszönhetően (kb. 10 éve) a Föld lakosságának túlnyomó része vámpírrá változott. Mivel sok az éhes száj,a megmaradt emberek a film történéseinek idejére csaknem teljesen kihaltak, a vámpírok éheznek (aki nagyon, az szépen átmutálódik nagyon csúnya és nagyon buta vérszopóvá), a művért még nem sikerült megtalálni, folyamatosak a tüntetések (mert egy nagyon jól megszervezett vámpírtársadalom is van, szokásos napirenddel - reggel véres kávé, metrózás, ücsörgés a munkahelyen, stb.), tehát elég feszült helyzet. Aztán kapunk egy főszereplőt Ethan Hawke személyében, mint orvost (ő is vámpájör), aki egyszer csak összefut néhány menekülő emberrel (nem, nem Schwarzeneggerel a Menekülő emberből : D), akik aztán később megkeresik és azt mondják, sokkal jobb módszerük van az éhezés ellen, ami még a művérnél is sokkal-sokkal jobb. Felvezetésnek legyen elég ennyi, nem akarom lelőni a poént.


Nos, a film nem rossz, nem rossz, de azért nem is annyira jó. Az alapötlete jó, a megvalósítás is, nekem az első 1 óra, megmondom őszintén, nagyon tetszett. De aztán valahogy kifullad és átmegy idétlen trancsírozásba. Amikor a kommandósok vagy kik elkezdték egymást szabdalni, na ott már úgy éreztem, mintha vígjátékot néznék. Az ilyen kaliberű trancsírozás az Alkonyattól pirkadatigban tök jó, de egy ilyen komolykodó filmben nem. Nem illett bele.

A szereplők szerintem nagyon jók voltak, Sam Neill mindig hitelesen hozza a sunyi karaktereket, Ethan Hawke pedig annyira megszeppent fejjel nyomta a vámpírt, hogy nem lehetett nem szeretni XD (Vicces, hogy a film összes káromkodásának 95 %-a az ő szájából jön ki, ráadásul jó mocskos szája van XO)

Na nézzük a pozitívumokat:
- az alapötlet (éhező vámpírtársadalom)
- képi világ, hangulat
- vér jegyrendszer (tisztára, mint az ékezési csekk XD)
- a vámpírok nagyon emberiek voltak, volt is ezzel kapcsolatban néhány vicces rész, pl. amikor a vámpírok betámadják a büfét : D
- Néhány beszólás. Willem Dafoe-nak volt egy, amin percekig röhögtem, meg amikor a doki meg az öccse beszélgetnek:
doki: "Audrey nélkül nem megyünk sehova."
Másik vámpír sóhajt: "A nőőő...."
doki: "Igen, a nő!"
- az elkorcsosulás (az tök jó, mikor a doki észreveszi, hogy már neki is hegyesedik a füle : D)


Negatívumok:
- az emberek "megoldása", vagyis inkább az, "ahogy" csinálták. Jajj. (Mérsékelt napsütéstől visszaváltoztatják a vámpírokat :1eye: )
- szíven szúrásnál a vámpírok röhejesen halnak meg
- mindenkiben legalább 10 liter vér van, ami gejzírszerűen tör elő harapásnál
- A trancsírozás a kutatóintézetben. Tisztára ilyen Kaptár szerű gagyi maszlag volt.

Kinek ajánlom?

Mindenkinek aki még szereti a vámpíros filmeket, mert vannak benne nagyon jó ötletek. Szerintem egyszer mindenképp érdemes megnézni.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Dagon - Az elveszett sziget (2001)

Történet:
Valahol Spanyolországban 4 ember hajókázik, megpillantanak a parton egy városkát, ahonnan furcsa kántálás hallatszik. Aztán jön egy furcsa vihar, a hajó léket kap és embereink a partra menekülnek segítség reményében. Igen ám, de a helyiek nagyon furcsán viselkednek és furcsán is néznek ki, a papnak úszóhártyás a keze, a hotel recepciósának pedig kopoltyúja van. A városka lakói egy Dagon nevű vízi istenség imádói, amely időről-időre véráldozatot követel. A szerencsétlen hajótörötteknek veszélyben az életük.

Ez valami Lovecraft történet adaptációja, amit én magam nem olvastam. Uhh. Ez a film is tisztára olyan, mint a Necronomicon: beteges agymenés :1eye: A hangulat nagyon jó, sok helyen kellően beszaratós, a vízi lényekké mutálódott emberek is nagyon tetszettek (néhány helyen ugyan vannak gagyi effektek, de az még elmegy). DE. Olyan hülyeségek meg fárasztó dolgok vannak benne, hogy már szinte elszundítottam. Először is ez a nyomi,töketlen főszereplő. Amit ez összebénázott, az hihetetlen (legalább a végére kikupálódott egy kicsit). Aztán ez a sok városi olyan gyorsan üldözte az embereket, hogy még egy mozgássérült csiga is lehagyta volna őket. Meg a befejezés... (Nem azzal van a baj, hogy a főhős elúszott a franca a poliplábú csajjal, hanem hogy először végignézi, ahogy kinyírják a szerelmét, aztán felgyújtja magát, végül gondol egyet és elúszik a francba.) ????
Amikor a részeg hapsi meséli, hogy hogyan tértek át a Dagon imádatra az emberek, na, az nagyon jó kis rész volt. Meg amikor a főszereplő srác elküldte melegebb éghajlatra a szörnyeket XD

Aki szereti a Lovecraft féle agymenéseket, a csápos szörnyeket vagy a nagyon furcsa, okkultizmust is (?) érintő horrorfilmeket, annak ajánlom. Másnak inkább nem.

Nekem vegyes érzéseim vannak, mert vannak benne nagyon jó részek, érdekes, ijesztő gondolatok, csak ez a rendezés...Meg a vége.

trailer: http://www.youtube.com/watch?v=z7QREJdUyf4


Apollo 13 (1995)

Hát ez rémesen unalmas volt. Tudom, valós eseményeket mutat be a film meg minden, de én ezen is majdnem elaludtam, főleg a Dagon után : D

135 perces a film.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Eli könyve/Book of Eli (2010)

Kép

"Egy posztapokaliptikus világban járunk. 30 évvel ezelőtt nukleáris katasztrófa történt, mely miatt minden megváltozott. A nap égető, ha nem hord az ember szemüveget, könnyen megvakulhat. Az utakon lerobbant, holtestekkel teli autók állnak, illetve fosztogatók leselkednek a vándorokra. Az ivóvíz kincs. Ebben a világban Éli egy olyan dolgot próbál áthurcolni Amerikán, amelyen az emberiség sorsa múlhat, egy könyvet, melyet mindenáron meg kell védenie. Sajnos úgy néz ki, hogy vannak, akik mindent feltesznek annak érdekében, hogy ezt megszerezzék." filmkatalogus.hu

Denzel Washington nem tartozik a kedvenc színészeim közé, valamiért nagyon unszimpatikus, nem is nagyon siettem a film megnézésével. Főleg, amikor halottam, hogy a Bibliát hurcolássza magával, na mondom, ezt nem nekem találták ki. Mégis pozitívan csalódtam. A film nagyon jó.

A hangulat és a képi világ már az első képkockától kezdve zseniális, a lepusztult világ -kicsit paradox, de - hihetetlenül szép lett. D. W. karaktere, Eli, elég alacsony vérnyomású figura, de persze lehet neki drukkolni, mert ha kell, gyorsan és elegánsan rendet rak a zsiványok között és erkölcsileg is -fogjuk rá - rendben van a sok suttyó között. Meg kell említenem még Gary Oldman-t is, aki, mint mindig, most is remekül hozza a velejéig romlott kiskirályt. A kiscsaj elment, bár a végén elég hiteltelen volt azzal a pózolással. Mindegy.

A film érzékeny pontja: a könyv (tehát a Biblia). Nos, nekem bejött ez az ötlet, főleg, hogy a végén kiderült, hogy Braille-írással készült változatról van szó :1eye: Én komolyan arra számítottam, hogy a könyv lapjai üresek és csak a hit láttatja Elivel az igét :) De ez is jó kis csavar volt, az meg még inkább, hogy kiderült, Eli is vak.

Nekem nagyon bejött az egész film, de valószínűleg akkor üt igazán, ha az ember maga is mélyen vallásos. Én örülök, hogy megnéztem, ajánlom mindenkinek, mert bár akciókban nem bővelkedik, de egy nagyon jól felépített, értelmes, elgondolkodtató film.

Ja igen, még valami: felhívom a figyelmet, hogy a játékidő kb. fele abból áll, hogy sétálnak a sivatagban :P

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

elején kicsit megijedtem hogy ez mi de néztem tovább és teljesen jó volt és én sem nem vagyok vallásos , de D.W-t eggyik legjob színésznek tartom most sem csalódtam benne :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Filmek, amiket az elmúlt pár hónapban láttam (most rövid leszek :D):

Frászkarika (Colin Farrellel): Nagyon kellemes kis vámpíros marhaság, tetszett! :)

Negyedik típusú találkozások (Mila Jovovichcsal): Nekem nagyon tetszett! Sok helyen lehúzta a kritika, de egy nagyon kellemes tempójú, kellően besza.ratós emberrablós, ufós film. (Mondjuk a pszichiáter nő feje sem tűnt túl e világinak az elején, választhattak volna kevésbé furcsa fejű színészt is).


Disturbia
: Ez is jó volt! Főszereplő srác házi őrizetben van és jobb híján a szomszédságot kukkolja unalmában. Hoppá, talán egy gyilkos lakik a kerítésen túl? :) Izgi volt, persze a körmömet nem rágtam le izgalmamban, de jó volt, na.

Hét élet (Will Smithszel): Hjajj. Drága nővérem jól lelőtte a film poénját, tehát a film semmi izgalmat és agyalást nem váltott ki belőlem (itt is az a lényeg, mint a 21 grammban, hogy az ember maga rakja össze az eseményeket). Ettől függetlenül jó volt, több ilyen jellegű filmre lenne szükség és Will Smith is nagyon jól játszik, hál' Istennek itt nem a jópofa tökösgyereket alakítja, hanem a gyanúsan segítőkész és igazságos adóellenőrt.

Sasszem Kiszámítható és látványos akciómozi, de a jó fajtából.

1408 (John Cusack másfél órás szenvedése): Van egy szállodai szoba, ahol szellemek kísértenek. Huhúúúú. John C. odamegy, már nem is tudom, miért és elkezdi zaklatni a szoba. Igen :D Valaki nagyon frappánsan megfogalmazta a film lényegét a filkatalogus.hu-n:
"Amúgy meg az egész olyan volt, mintha valaki mindig mögém osonva rám ordítana, de a második eset után inkább idegesítő volt, mint ijesztő.
Az ember győzze kitalálni, hogy mégis mit akarhatott a rendező (író); bár az én tippem, hogy egyik reggel munkába menet lexarta egy madár, és ez volt a bosszúja a világ felé."



Babylon A.D. (Vin Diesel, világvége hangulat és egy furcsa messiás kalandjai): szigorúan csak EREDETI HANGGAL és RENDEZŐI VÁLTOZATBAN nézendő, mert úgy egy élvezhető, érdekes filmet kapunk, ami nekem tetszett is, leszámítva 1-2 nyomi jelenetet. A hangulata nagyon tetszett a filmnek.
DE a mozis verzió katasztrofálisan van vágva, a magyar szinkron meg egyszerűen ratyi és még finoman fogalmaztam (Vin Dieselnek olyan kretén fordításokat adtak a szájába, amitől még az is képes megutálni, aki eddig szerette :O).


És most a feketeleves:

A fejnélküli lovas támadása
: Erről már írtam a Dumaládában. Nagyon ratyi egy film, de szerencsére a röhögni valóan sza.r kategória, tehát a szórakozás nem reménytelen. Volt egy jelenet, ahol röhögőgörcsöt kaptam (tényleg). Hülyegyerek mászkál a roncstelepen, hirtelen mögé settenkedik a fej nélküli lovas (pont, mint az ogre abban az Ogre - a nemtommilyenváros titka c. másik marhaságban) és zutty, levágja az ujjait! A gyerek erre elfut és elbújik az egyik roncs csomagtartójában (nagy ötlet...). Lovas sehol. Hülyegyerek kifelé pislog, kidugja a fejét a csomagtartóból és elkezd óbégatni a haverok után, mire a lovas ott terem és ráugrik a csomagtartó fedelére, ezzel levágva annak az idiótának a fejét...Ez annyira sza.r :lol: :röhög:

Hajjjjj XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Egészen friss élmény:

Vörös homok/Red sands (2009)

Ez elvileg egy dzsinnes horror film.


"Egy egységnyi amerikai katona a Közel-Keleten Afganisztánban szolgál. Egy katonai úton haladnak, amikor találnak egy elhagyott kőházat és felfedeznek egy rejtett ősi kő emlékszobrot. Unalmukban relikviának gondolva célba veszik és lerombolják anélkül, hogy bármit is tudnának róla. Rossz ötlet volt, mert másnap felkeresi őket egy "látogató" és elszabadul egy természetfeletti erő, amely bosszút fogad ellenük..."
filmkatalogus.hu

Talán az a legjobb szó rá, hogy érdekes. Sajnos a horrorhoz nem sok köze van, 1-2 embert lelőnek (vér alig van) és ennyi. A dzsinn alakváltó és szórakozik a katonákkal, de sajnos olyan ráérősen, hogy az elalvás veszélye fenyegetett.

Mondom, érdekes film, de ha már dzsinnes horror, akkor inkább a Halálmester, mert az amellett, hogy horror, még vicces is (http://www.filmkatalogus.hu/Halalmester--f1046).


Éééééés októberben jön egy jónak ígérkező horror filmecske, amit én személy szerint már nagyon várok és nagyon remélem, hogy nem qrták el: http://www.youtube.com/watch?v=KHFFuMZv ... r_embedded (Végre kiderül, mi történt a norvégokkal :P )

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A Spawn c képregényfilmre emlékszik valaki? 1997. Az egyik első modern képregényes film volt a Batman-en kívül. Ez, meg a Penge 1 indította el a mostani képregényes filmdömpinget.

No. Én most megnéztem újra (mármint a Spawn-t). Figyeljétek hogy milyen fasza trükkök voltak benne így 1-2 évvel az SW: Baljós Árnyak és 4 évvel a Spirits Within előtt:
http://ffcenter.interhost.hu/temp/spawn1.jpg
http://ffcenter.interhost.hu/temp/spawn2.jpg
http://ffcenter.interhost.hu/temp/spawn3.jpg
:mrgreen:

Nem értem, hogy sikerült ezt összehozniuk :) Pláne hogy néhol a filmben vannak sokkal szebb megoldások is, ráadásul az animációkat a stáblista szerint az ILM készítette, szóval elég furcsa XD

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

A Penge első része mai napig egyik kedvenc filmem :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ó igen, az menő lett. A trükkök is nagyon rendben voltak benne, és szerintem az egy évvel utána következő Mátrixban elég sok ötletet nyúltak belőle (már eleve a fekete kabátos koncept gyanús).
Kár hogy a vége kicsit gagyesz lett sztem. Na meg a folytatás is.

Apropó feketekabát. Arra emlékszik még valaki, hogy a Mátrix-filmek idején, a kétezres évek elején mekkora divat lett ez a hosszú fekete kabát? Nekem is több ismerősöm járt olyanban. Én rohhhhadtul utáltam :roll: sztem nagyon gáz divat volt. Szerencsére 1-2 éven belül szőrén-szálán el is tűnt :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Én valahogy sose szerettem a Pengét. Wesley Snipes elég hiteltelen volt benne, főleg, hogy...Nade nézzétek meg (1:44-től): http://www.youtube.com/watch?v=q6Dqs2km ... re=related

Hehe, igen, tényleg milyen nagy divat volt az a kabát :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Jó, nekem ez kimaradt, szal marad a Penge kultusz :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

LOL, jól indul ez a film is :D
Bbbár hozzá kell tenni, hogy akinek a pályája során valahol valamikor nem volt nőnek öltözős vagy homo szerepe az tulképp nem is színész :D Múltkor láttam egyet amiben Jim Carrey és Ewan McGergor játszanak szerelmeseket (mármint egymásba szerelmeseket :D). Na, az is eléggé meglepő volt XD

Most pedig megnézem a Pengét, ha már szóva jött 8)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A film, amit linkeltem, NAGYON jó :D

Wong Foo - Kösz mindent! címen fut itthon, ha jól tudom. Amikor kicsi voltam, minden nyáron ezt néztük unokatesóimmal XD (Meg a Bűvöletet...Meg az összes zs kategóriás horrort - a kukoricásba tévedő fiatalokat molesztáló madárijesztőtől kezdve a gyilkos cirkuszi bohócokig mindenfélét - , amit ki tudtuk hozni a tékából. Ahh, a régi szép idők :mrgreen: )