Mozifilmek

Minden a kedvencekről, a legújabbakról, vagy a legnépszerűbbekről - mindenről ami mozgókép
Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Úgy mondtad ezt a "régi szép idők"-et mintha mostanában nem néznél ilyen filmeket :mrgreen:

Egyébként én meg megnéztem az előbb a Mist-et (a Stephen King-féle cucc, 2007-es). A lezárása eléggé indokolatlannak tűnt nekem :? de attól függetlenül eléggé bejött, nem gondoltam hogy ennyire fog tetszeni
Lenne kedvem még valami ilyen ködös cucchoz most :) Ha jól rémlik, van több is. Lehet hogy csekkolok még valamit :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ha ez a Köd tetszett, akkor a többi ködöset (The fog - régi+új verzió) ne nézd meg :D Azok ilyen ratyi szellemes filmek, de valami iszonyatosan unalmasak.

Amit viszont tudok ajánlani mindenkinek:

A hullám (Die welle)
http://www.youtube.com/watch?v=gq1FmXm-sS8

Fekete hattyú (Black swan)
Lehetőleg ne a legdepisebb időszakotokban nézzétek meg : D Engem baromira nem érdekelt a film, de rá lettem beszélve és nem bántam meg.
http://www.youtube.com/watch?v=5jaI1XOB-bs

A láthatatlan (The invisible)
Nagyon jó hangulatú film. Nem szeretem a szellemes filmeket, de ez jóféle, ez is nagyon tetszett :D
http://www.youtube.com/watch?v=yDB3Ha3vxyc

Goya kísértetei (Goya's ghosts)
Na ez is egy nagyon jó darab! Tök véletlenül akadtam rá, valamikor éjjel adták, de virrasztottam miatta. Egyébként ebben a filmben benne van minden, ami miatt ki nem állhatom az egyházat.
http://www.youtube.com/watch?v=6XYtk80C ... re=related

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

Steven Spielberg alkotott egy új Indiana Jones -t
http://www.youtube.com/watch?v=0SXv3GXwx7Y

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A Tin tin egész jónak tűnik. Amikor láttam az előzetesét a moziban a Hupikék törpikék és a Zöld lámpás trailerével egyetemben, a Tin tin bizonyult a legérdekesebbnek (legkevésbé marhaságnak).



És épp most jöttem moziból és odáig meg vissza vagyok a filmtől, ami nem más, mint:


A dolog /2011/
(igen, megint, de ezt tőlem már biztos megszoktátok XD) by valami holland rendező

Amikor beültem rá, fel voltam készülve valami rém gyenge folytatásra (ami ebben az esetben tulajdonképpen előzmény), vagy egy elfogadható közepes minőségű iparosmunkára, de hatalmas csalódás ért. Ez a film jó. Nem kicsit, nagyon is.

trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=t8LaLoYVeRY

Nos, a trailer elég visszafogott, mert ami ebben a 100 percben ment, az nem babapiskóta. A nem éppen barátságos űrlény nagyon kegyetlen módon ritkítja a norvégokat, amerikaiakat egyaránt.

De menjünk szépen sorban.

A film az azonos című 1982-es (by Carpenter)The Thing c. előzményeit meséli el. Avagy mi történt a norvég kutatóbázison, ahová 82-ben az amerikaiak ellátogatnak? Hogyan szabadult el a lény, amely aztán kiírtja az amerikaiakat?

TÖRTÉNET + EGYEBEK (spoileres):
Egy norvég kutatócsoport különleges dolgot talál az Antarktiszon. Egy jégbe fagyott űrmanót, valamint annak űrhajóját. A manót kiemelik a jégből és nagyon bölcsen beviszik az állomásra, hogy szövetmintát vegyenek belőle/ tanulmányozzák. Nem kis meglepetésükre azonban az amorf, csápos kis jószág kibújik a jégből, méghozzá makk egészségesen és roppant éhesen/mérgesen. Amikor a kis szökevény nyomába erednek, az kapásból megcsócsálja az egyik norvég tagot, mire a többiek jól felgyújtják és azt hiszik, ezzel vége a borzalomnak. De nem, a móka csak ezután kezdődik. :P

Komolyra fordítva a szót, újra itt a leggonoszabb idegen, aki eddig mozivásznon megjelent (az Alien és a Predator ehhez képes lópikula) :)
Adott egy lény:
- Aki képes lemásolni bármilyen organizmust és olyan tökéletesen csinálja ezt, hogy ember legyen a talpán, aki elsőre megmondja, hogy ki az ember és ki az emberbőre bújt idegen.
- Tulajdonképpen elpusztíthatatlan, mert mindig másolja magát, tehát ha 3 felé szakadt (pl. 2 ember és 1 kutya bőrébe bújt), akkor semmit nem ér, ha csak az egyiket csinálják ki, mindhárommal végezni kell, különben tovább osztja magát.
- Semmi nem fog rajta, csak a lángszóró. Ja és képes regenerálni magát. Hoppá :) Röhögni is kezdett a mozi, mikor az egyik hapsi a konyhában próbált elbújni a lény elől, majd amikor meghallotta, hogy jön a lény, felkapott egy konyhakést :D
- Nem fedi föl magát mindenki előtt, hanem megvárja, hogy kettesben maradjon az áldozattal és sunyi módon csak akkor csap le.
- Annak ellenére, hogy hiperszuper űrhajót vezet, nem tűnik túl értelmesnek. Kapcsolatot teremteni vele max. úgy lehet, hogy bekebelezi az embert : D

Na, ha a lény megvan, akkor még jön hozzá egy jó nyomasztó helyszín, ahogyan az első, Carpenter féle filmben: egy antarktiszi állomás, elvágva a külvilágtól :aljas: Egy csomó ember, akik között egyre kevesebb a bizalom. :aljas: (Megjegyzem, hogy a norvégok - akik tényleg norvégul beszéltek - simán lejátszották az összes amcsit. Imádtam szinte mindet, kár, h csúnya véget értek. :P ) Inkább megölik egymást félelemből, minthogy megbizonyosodjanak róla, valóban idegen-e a másik.

A hangulatra sem lehet panaszom (bár a Carpenteres verzió verhetetlen ezen a téren), végig lekötött a film, élveztem.

CGI. Na igen, a legkényesebb pontja a filmnek. Itt még egész jó volt, persze sokkal jobban örültem volna, ha bábanimációval oldják meg a lényes jeleneteket. Akkor persze nem lett volna ilyen mértékű tombolás/vérengzés. De mondom, itt még elment, elég jól nézett ki. Mondjuk az űrhajóban mászkálóst részt nyugodtan hanyagolhatták volna a filmből, de a csaj átalakulása a fészerben vagy hol, meg az összeolvadós jelenet - szegény hapsit nagyon sajnáltam, fájdalmas lehetett :? - (most megtudjuk, hogy Kurt Russel csapata miért úgy találta meg a hullát, ahogy) nagyon jó volt. A lény ijesztő (épp ezért vártam egy kicsivel több sokkos reakciót a szereplőktől), gyors és agresszív (mondjuk én is mérges lennék, ha leszállnék/zuhannék egy bolygóra, ahol kva hideg van, aztán 100000 évre befagynék a jégbe, majd pár hülye norvég kiásna és kezdésnek belém fúra egy fúróval XD).

Egyébként elvétve van pár poénos rész is a filmben, pl. bulizós norvégok (Kukuk! XD) vagy ijedős néger vagy a "Megölsz, mert fogselymet használok?!" :lol:

CARPENTER FÉLE FILM + 2011-es DOLOG
Imádtam, hogy figyeltek az olyan részletekre, hogy pl. a balta a falban marad, ahogyan azt a 82-es verzióban MacReady-ék megtalálják, az unszimpatikus csóka megöli magát a székben (ahogy később az amcsik megtalálják), a maradványok ott vannak a hóban, ahol lenniük kell, a hajó megolvasztja a jeget és a ZÁRÓKÉPSOROK. Hát az mesés :)
A 82-es film úgy kezdődik, hogy 2 norvég egy helikopterből lövöldöz egy menekülő husky-ra, aki egészen az amerikai kutatóállomásig menekül. Az amcsik beengedik a kutyát, de a norvégok leszállnak és ordítoznak, és megpróbálják kinyírni a kutyát, de a golyó sajnos nem a kutyába megy, hanem az egyik amcsiba, válaszul az amcsik lepuffantják a norvégokat. Nem is értik az amerikaiak, hogy mi van. A kutya azonban nem is kutya, hanem idegen és amikor bezárják a kennelbe a többi kutyihoz, kibújik belőle az igazi formája és kezdetét veszi a horror.

No, a 2011-es előzmény filmnek pont úgy van vége, hogy a megmaradt 2 norvég hapsi enyhén sokkos állapotban észreveszi a telepről kirohanó kutyát (akit a film elején elsőként ölt meg a lény, tehát ez a kutya nem más, mint az alakváltó idegen husky bőrben) és helikopterrel és egy szál puskával a nyomába erednek. "Az nem kutya!!!!" Ordítja a norvég.

Ez a film pedig nem piskóta. :) Sci-fi, valamint horror kedvelőknek kötelező darab, de leginkább úgy, hogy előtte megnézik a 82-es filmet, majd ezt. (Viszont szólok, hogy nagyon-nagyon sok nyers brutalitás van benne, élve emésztéstől kezdve mindenféle finomságig /meg is lepődtem, rég láttam ilyen durva filmet!/, úgyhogy érzékeny lelkűek óvatosan közelítsék meg még a környékét is :D ).

Ámen : D

http://www.youtube.com/watch?v=Iv_XaPp-XIY

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nna ezt a Dolog-ot lehet hogy csekkolom én is végül mégis. Túl sokat emlegetik mostanában :)

Viiiiszont. Hogy én mennyire berágtam a tévés cenzúrán :x
Már múltkor is sík ideg voltam, amikor elhatároztam hogy hosszú idő után megint megnézem a Blair Witch Projectet (nemtom már melyiken ment) és erre kivágták a végét (komoan, futkosnak a házban, kiabálás, egyszercsak leesik a kamera, és vége. Há mondom ilyen nincs...). De most az Amerikai Historia X-et akartam feleleveníteni a Filmmúzeumon, erre azt az egy darab jelenetet vágják ki, amin emlékszek hogy besokkoltam még valamikor a kilencvenes években (Norton megy, hogy kicsinálja a feka srácot, az öccse üvölt hogy ne, és következő pillanatban már jönnek a rendőrök. Namondom... jófejek vagytok).
Eddig is tudtam hogy nem érdemes tévében jobb filmet nézni (legalábbis a legtöbb adón (pl A gyűrűk urára nemtom létezik-e ember aki rá tud hangolódni mikor félóránként bejön 10 perc mosóporreklám), de most már tuti nem nézek semmi filmet se ezeken.

Az m1-en a Benjamin Button különleges élete mondjuk jó volt. Szinte hihetetlen hogy ott tényleg képesek még leadni ilyen filmeket megszakítás nélkül :)

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: basch »

Emtrexx írta:(pl A gyűrűk urára nemtom létezik-e ember aki rá tud hangolódni mikor félóránként bejön 10 perc mosóporreklám
XD ez nagy volt

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Viiiiszont. Hogy én mennyire berágtam a tévés cenzúrán :x


Jaj, azon én is mindig kiakadok! A csúcs eddig a cenzúrázott Mad Max volt. Kész katasztrófa (Mel Gibson az egyik autós után dob egy lándzsát, következő kép, hogy borul a kocsi.)

Emtrexx írta:Nna ezt a Dolog-ot lehet hogy csekkolom én is végül mégis. Túl sokat emlegetik mostanában :)


Nagyon helyes :) Én azóta megnéztem még egyszer, most már direkt figyeltem az apró részletekre (ki mikor tűnik el, kivel marad kettesben). Nálam simán az év /legjobb/ filmje :mrgreen:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Mel Gibson az egyik autós után dob egy lándzsát, következő kép, hogy borul a kocsi.
Zsír :D

Bár nem értem, miért erőltetik ennyire. Az ilyen filmek többségén amúgyis eleve kint van a 16-os vagy 18-as karika (MadMaxen mondjuk lehet hogy pont nem), akkor meg minek még megvágni is? Amúgyis boldog-boldogtalan már csak letölt, és tévében csak az néz filmet X kor alatt aki nagyon szenved :?

Egyébként Szacsi, egyik nagy kedvenc filmem Az átok (The Haunting). Persze elsősorban a kastély és egyéb díszletek miatt :D Valami hasonlót nem ismersz véletlenül?

Plusz bónusz kérdés: szerintetek a thrillerek és horrorok hány százaléka kezdődik azzal, hogy a szereplők egy frissen vásárolt házba költöznek be épp? 60%? 70%? XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hát az biztos, hogy sok ;)

Asszem a Rose red (vagy Red rose) is olyasmi, mint az Átok. Azon is elaludtam :o Ott is valami nagyon régi kastélyba mennek páran és ha jól emlékszem, szellemeket keresnek.

Én mostanában megnéztem a Kick ass-t, ami tényleg kicks ass :D

Meg a Repo men-t, amiben Jude Law és Forest Whitaker szerv (szív, máj, stb) behajtó. Ez is tetszett, bár én sajnos sejtettem a turpisságot a végével kapcsolatban (mondjuk a szerverszobás boncolásos majdnem szex már kicsit sok volt).

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A Rose-osat csekkolom :)

A Kick Ass tényleg elég kúl :) És ha már a kúl filmeknél tartunk, most látom hogy 2014-ben jön a Kill Bill 3 :shock: Azt ugyan hogyan akarják folytatni?
Majdnem ugyanaz a kategória mint a Zombieland 2. Bár azt időközben mintha lefújták volna. Egyszer valahol olvastam hogy tervezik, azóta nyoma sincs.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A Zombieland 2. az még oké, mert lehet folytatni, de Kill Billt hogyan? :D

És ha már Tarantinohoz lyukadtunk ki, nekem tökre tetszett az Halálbiztos, főleg a film első fele.

Csaj megkérdezi Kurt Russelt, hogy mi a neve. Az azt mondja, hogy "Kaszkadőr Mike."
Erre a csaj megkérdezi a pultost:
-Mi a hapsi neve?
-Kaszkadőr Mike.
-És miért hívják Kaszkadőr Mikenak?
-Mert kaszkadőr. :lol:

És ez a film érdekel, de nagyon, ha tényleg el fog készülni: http://filmtrailer.hu/filmhirek/prometh ... ek-jonnek/


szerk.:
Vááá, tegnapelőtt volt valamelyik csatornán az Anatómia 2. (az 1. részt még régebben láttam) és áhh, egy igazi B kategóriás hülyeség, de nekem nagyon tetszett XD Amikor srác a kórházi portás kuckóban be akarja lőni magát morfiummal, erre persze totál kiszámíthatóan lebukik, jól leordítja 2cm távolságból a nővérke fejét, aztán elkezdenek smárolni. Hát csodás volt (kb. ilyen az egész film amúgy). Még, még ilyen kis könnyed hülyeségeket! XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hajjajajj... Megnéztem a Másnaposok 2-t (The hangover part II)

Kép



Ha van OMG kategória, akkor ez az XO

Amikor még volt HBO-nk, akkor egész véletlenül megnéztem az első részt (a címe alapján valami alpári ratyiságnak gondoltam) és baromira tetszett, sírva röhögős volt számomra, mert tényleg vicces volt.

Volt egy olyan érzésem, hogy a 2. rész nem lesz ilyen jó. Sajnos igazam lett, nem éri el az első szintjét, mert tök ugyanarra a sémára épül (felébrednek, nem emlékeznek az éjszakára, egyikük eltűnik, hol találják meg a kissrácot, stb.)
DE így is nagyon vicces lett, végigröhögtem az egészet. A helyszín most nem Las vegas, hanem Bangkok és a srácok megint úgy szétcsapják magukat, hogy hjajj XD És most nem a partidrog a bűnös :D

A film tele van jobbnál jobb jelenetekkel meg beszólásokkal és a kínai (?) fickót leszámítva a szinkron is nagyon jó. ja igen, a kínai fickót amúgy is kihagyhatták volna, rémesen idegesítő volt.

Az első rész nálam 10/10, a második meg mondjuk legyen 10/6 vagy 10/7.

Aki röhögni akar egy jót úgy istenigazából, annak ajánlom mindkét részt. Nekem jobban tetszett az első, de aki azt nem látta, szerintem a második részen is ugyanúgy fog szórakozni :D

http://www.youtube.com/watch?v=4Q_31CmffSM

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

No, A dolog mellett megvan a 2011-es év másik legjobb filmje (nálam legalábbis):

Csúcshatás (Limitless, 2011)

Kép

Igazi 10/10-es film, leültem és végignéztem, közben pedig egy percig sem unatkoztam. Egyetlen rész volt, ahol már gondolkoztam egy kis előre tekerésen, de ott se azért, mert rossz volt, sőt! Erről később.

A történet:
"Eddie Morran válságban lévő író. Új könyve nem hozta meg számára a várt sikert. Egy napon új gyógyszer kerül a kezébe, amelyet egy barátja hoz neki. A tabletta elfogyasztása után Eddie agykapacitása megnő, és szinte mindent képes megtanulni, megoldani. Arra azonban nem gondol, hogy a tesztelés előtt álló gyógyszernek mellékhatásai is lehetnek, különösen, ha hosszútávon fogyasztja."
filmkatalogus.hu

Az alapötlet jó ( ha beszedsz egy tablettát, akkor az agyad 20%-a helyett 100%-ot használsz ki), a megvalósítás úgyszintén (az egymásba ágyazott jelenetek nagyon királyul meg vannak csinálva), a színészek is jók voltak (a főszereplőnek tényleg elhittem, hogy ő bizony egy kva okos ember :D), de ami a legfontosabb, hogy nagyon jól volt elmesélve az egész. Lekötött, kíváncsivá tett.

Pozitívumok:
Az egész film egy hatalmas pozitívum, úgyhogy inkább csak pár jó jelenetet említek.
- amikor a csávó először használja a szert és amilyen szöveget lenyom a csajnak
- amikor kiderülnek a nem kívánt mellékhatások
- az orosz hapi okosodása (a szóhasználat) meg a lövöldözős jelenet
- a záró jelenet, hát ott kuncogtam rendesen

Negatívumok (nagyon meg kellett erőltetnem az agyamat, hogy találjak ilyet)
- Nem értem, hogy Ed hogy a fenébe nem fogyott ki előbb a pirulákból, amikor elmondása szerint napi egyet vett be (sőt, volt, hogy dupla adagot). Szerintem kicsit elszámolták. (Utána már volt saját laborja, de előtte is gyanúsan sokáig elég volt az az egy zacsi.)


Ja és az a bizonyos tekerési kényszeres jelenet:
Amikor a pasi kifogy a szerből és totál szétesve (és kevésbé okosan) megy el valami fontos találkozóra, hát az a mekegés-makogás, amit levágott. Olyan szánalmas volt szerencsétlen, hogy alig bírtam végig nézni azt a 2-4 percet : D

Baromi nagy film, ajánlom mindenkinek megnézésre.
(Ja és a hatására én is rendet raktam a lakásban :) Kár, hogy olyan pirulám viszont nincsen :( )


Nekem a Csúcshatás sokkal jobban tetszett, mint például az agyon dicsért Eredet (az a film számomra értékelhetetlen, leszámítva az összehajtható várost meg a betonon szántó vonatot), a Csúcshatás mégse kapott olyan nagy reklámot, pedig szerintem mérföldekkel jobb.
:cool:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Mostanság én is egész sok filmet nézek, de valamiért a régi anyagokra kattantam most rá.

Megnéztem egy régi sci-fit a fiatal Leslie Nielsennel (Forbidden Planet (1956)), egész jó :) Aztán a gagyi 1983-as Star Wars spinoff Ewok-os tévéfilmeket, hát azok nemsemmik XD Meg régi kedvencemet, a Conan-spinoff Vörös Sonját (1983 szintén), áhhh micsoda nosztalgia volt :D Aztán a kissé alulértékelt vígjátékot, a 85-ös Top Secret!-et, enyhén érezhető rajta a Csupasz Pisztoly-korszak humora XD (talán a stáb nagy része is ugyanaz).
Most meg épp a 90-es Tini Nindzsa Teknőcök filmeket nyomom, utána meg tolok egy kis Hegylakót, szintén ekkorról :)

Most néztem meg egyébként az Éjszaka a múzeumban-t is. Eddig valahogy kimaradt, pedig sokat hallottam róla. Háááátttt, elég nagy csalódás volt, mivel valami jó kis misztikus sztorira számítottam, ehhez képest egy elég gyenge kisgyerekeknek készült filmet kaptam :? Amikor kezdett beindulni a cselekmény, imádkoztam hogy jajjjjjj csak nemhogy bábu-életrekelős film legyen, de persze hogy az lett, csontot visszahozó dinoszaurusszal meg egyéb "fantáziadús" fordulatokkal. Ehhhh, ha 9-10 éves lettem volna, lehet tetszene. Nem is értem, miért volt ennyire felkapva.

Ha már felkapott filmek, most néztem csak méga Percy Jackson-t is. Ezen közepesen jól szórakoztam, nem igazán tudtam egyelőre hová rakni magamban, hogy szeressem-e vagy ne, de mindenesetre tetszik az alapkoncepció, és megcsinálva is jó volt. A múzeumossal ellentétben ennek szívesen megnézném a folytatását.

Ohhhh, és megnéztem kb huszadjára A gyűrűk urát is. Timeless classic, nem tudom megunni :o

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jajj, az a múzeumos izé már az előzetese alapján is rettenetesen bugyutának tűnt és hát, mint kiderült, tényleg az :P

Vörös Szonja -> Jajj :D Az a tüskés gömb nagyon menő volt X D Meg Arnold parókája.

Tini nindzsa teknőcök -> Ugye ebben van, hogy mutatnak egy mű patkányt, ahogy a kis kalitkájában kung-fu-zik? XD

Top secret -> Kedvencem! :) Egy csomó zseniális jelenet van benne :lol:
- "De a legjobban te fogsz hiányozni, madárijesztő!"
- "Már tiznenemtudomhány perce ücsörgök itt!" (Mikor húzza a strigulákat a börtön falára.)
- A porcelánként összetörő náci XO
- Ja meg az, hogy senkinek nem tűnik föl, hogy a nácik közt ott masírozik egy néger is XD XD XD

Ja és a legjobb... Amikor Val Kilmer tájképet rajzol a mozgó vonatról. Kész XD

Meg a gumicsizmás tehén... Na jó, befejezem, reggelig tudnám sorolni, hatalmas film :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Vörös Szonja -> Jajj Az a tüskés gömb nagyon menő volt X D Meg Arnold parókája.
Furcsa, nagyon le van húzva ez a film, pedig szerintem teljesen korrekt :) Tetszik a látványtervezés (a tájak, a főellenség tróntermében a mindenhol lógó csontvázak, stb), meg eleve maga a kiindulási pont hogy a főbb szerepekben nők vannak eléggé egyedi.
Külön pikantériája a dolognak hogy a főszereplő frigid, a főellenség meg leszbikus :D Szóval az egész eléggé one-of-a-kind.
Egyik kommentben írták, hogy a főellenség csaj azokban a szerkóiban tisztára Lady Gaga - és milyen igaz :D

Áhh, mégegy Top Secret rajongó :D nekem a kedvenc jeleneteim amikor a srác arról álmodik hogy lekéste a vizsgát, és felriadva látja hogy "csak" a katonák korbácsolják a börtönben, és megnyugodva felsóhajt XD Meg amikor bedobják a rejtekhelyükre a gránátot és marhára nem azok repülnek el akik a közelében állnak hanem a kép szélén állók szállnak ki a képből. Ja meg amikor táncolnak az asztalon és pörgetik a levegőben a csajokat :laugh: jahh, tényleg rengeteg jó dolog van benne XD
Ugye ebben van, hogy mutatnak egy mű patkányt, ahogy a kis kalitkájában kung-fu-zik?
Úristen, az nagyon gáz volt XD Mondjuk az egész film az, főleg a hegyes válltöméses Zúzó XD Megnézem majd a 2007-es részt is a sor végén, mert kíváncsi vagyok, mennyire sikerült nekik modernizálni ezt az eléggé elavult franchiset :1eye:

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

2011-ben egy elég hosszú és népszerű sorozat zárúlt le.Sajnos vagy nem kinek mi :) A Harry Potter talán ez a leghíresebb és legsikeresebb sorozat a filmtörténetben és most, kb. 10 évnyi Warner Bros. aranytojástojótyúkoskodás után a franchise (ideiglenesen?) bezárja kapuit. A záró, 8. epizód hamar nagy sikert aratott a pénztáraknál, hiszen a történelem eddigi legnagyobb nyitóhétvégi bevételét(A sötét lovag - 158 millió dollár, a film összköltségvetése 185 millió volt) 10 millióval megelőzte. Ezzel nem is lenne semmi gond, ha a Warner Bros. nem egy olyan rendezőt választ a könyv megfilmesítésére, aki az 5. Harry Potter film rendezése előtt csak tv és rövidfilmek rendezésével foglalkozott. Hogy ez miért gond? Pontosan ezért:
Említett rendező, nevezetesen David Yates a legcsalódáskeltőbb produkcióit mutatta fel eddig a Harry Potter sorozatnak: az 5. részben konkrétan olyan dolgokat sikerült elsilányítania, mint pl. Harry okklumenciaképzését vagy a zárójelenetek egyikét, amikor Harry keresztapja, Sirius Black meghal, a 6. részben pedig koruk egyik legnagyobb varázslójának, Albus Dumbledore-nak, a Roxfort igazgatójának halálát sikerült olyan érzelemkeltőre ábrázolnia, mintha az egyik roxforti takarítónő Domestosos flakonja ürült volna ki. Meggyőződésem, hogy a 7. rész vagy véletlenül vagy más segítsége miatt sikerült olyan jóra, de az biztos, hogy Dobby, a házimanó halála több nézőt ríkat meg, mint bármelyik fent említett szereplő halála. Két egymásutáni malőr azonban nem győzte meg arról a Warner fejeseit,hogy kirugják.Kettévágták az utolsó részt ami szerintem jó ötlet volt az első rész talán egy remek felvezetés volt a finisnek könyv egy olyan sztorit vázol fel, ami tulajdonképpen csak Harryről szól, a mellékszereplők az első Roxfortban játszódó jelenet után pedig epizódszereplővé silányulnak. Ezt Yates erősen félreértelmezte, ugyanis nem papírmasé karakterekről van szó, hanem olyanokról, akik valamit hozzátesznek a sztorihoz és azt az érzést keltik az olvasóban, hogy itt bizony minden segítségre maximálisan szükség van. Ehelyett kaptunk egy szánalmasan színjátszószakkörös bevonulójelenetet, meglehetősen töketlen rosszfiúkat és egy irritálóan mesterkélt Voldemort és Harry párbajt, ami semmilyen érzést nem vált ki a nézőből, csak ennyit mondogat - ha nem hangosan, önmagában: "ENNYI? ENNYI?!?!?!", érzelemből és akcióból azonban semmi nem jutott a vászonra(a könyvben mind a kettő jó arányban szerepel), ha leszámítjuk a borzalmas Szükség szobai vergődést. Ezek után joggal teszi fel a kérdést minden elégedetlen ember, aki látta a filmet, hogy hogy lehet egy ilyen balféket négyszer is egy blockbuster rendezői székébe ültetni. A választ sajnos nem tudom, de remélhetőleg soha többé, még reklámot sem engedik forgatni, mert amihez ez az ember hozzányúl, az katasztrófa. Hogy lehet, hogy egy rendező, akinek könyvadaptációt kell forgatnia, ennyire nem bízik az alapmű legfontosabb mozzanatainak megtartásának fontosságában? Sajnos ezt sem tudom .Roger Ebert 70 százalékot adott rá, imdb-n pedig 8.6 ponttal áll, én megszavazok neki egy 7-est.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Igen, jó dolgokat írsz, a rendezéssel tényleg elég nagy gondok voltak...Nekem a harmadik rész (Azkabani fogoly) volt nagyon rossz élmény, totálisan hazavágta a rossz rendezés :| Az utána következő részek is elég uncsik voltak, sok üresjárattal...Azért hazudnék, ha azt mondanám, h nem élveztem a sorozatot, de nem volt katarzis élményem egyik rész közben sem XD

DE!!!! Kihasználva az újév első napját (és azt, h ilyenkor babonából semmit nem szabad csinálni, ami munka) egy rakás filmet megnéztem/tünk délután. Egy kis rakást. Kicsit kimosva érzem/éreztem magam, úgyhogy az unalmasabb dolgokon kegyetlenül bealudtam XD Ja igen, csupa képregény adaptációról van szó, mert készülünk ám az Avengers-re, aminek nagyon ratyi a trailere, de hátha jó lesz :mrgreen:


Thor
(a kalapácsos fickó)

No ezt már régebben is meg akartam nézni, de végül most jött el az ideje. Hát nekem nagyon tetszett. Nagyon könnyű, nagyon szórakoztató és ilyen filmekre most nagyon vevő vagyok.

Kép

"Thor erős, de rendkívül arrogáns harcos. Vakmerő tettei miatt újra kezdetét veszi egy ősi háború, és emiatt a Földre száműzik Thort Asgard fantasztikus világából. Az emberek világában él tovább a harcos, de nem felejti el harci tapasztalatait, hamar kiérdemli, hogy a bolygó legjobb védői között tartsák számon."

A történet egyszerű, csavar nem sok van, de azokat is előre betippeltem és bejött : D No mindegy, a karaktereken (itt tulajdonképpen Thor, Loki, meg a kapuőr jöhet szóba, a többiek olyan semmilyen töltelék karakterek) sokat röhigcséltem igen.

Poénos a film és látványos, leülsz, nézed, és szórakoztat.
Ami kacajra késztetett:
- Thor egy egoista idióta, de olyan viccesen idióta. Amit levág a kórházban, a kávézóban, meg a boltban, az hatalmas XD (Ja meg az a rész is nagyon jó, amikor először 'találkoznak' vele a halandók. Ehhehe.)
- A kapuőr halál laza fazon :mrgreen:
- Az egyik ügynök reakciója, mikor azt hiszi, jelmezverseny van XD
- szép izmokban sincs hiány :fütyül:


Ami még jó:
- a jégemberek jól néznek ki
- a harcok is, kezdve a röpködésektől a pörölypergetésig


Pff, ennyit tudok most felidézni, nekem baromira tetszett, olyan egészséges hülyeség kategória, értitek? :D

Ja igen, sajnos nincs olyan igazi szirupos happy end, pedig most örültem volna neki :(

10/8

A hihhhhetetlen Hulk 2008 (az Edward Nortonos)

Kép

Najó, tulajdonképpen ez se volt rossz, de azért a jótól is messze van.

Amit eddig tudtam a Hulk témáról: Van egy nagy zöld testépítő kinézetű szörny, ami nagyon mérges és van haja. És akkor jön elő, ha a főszereplőt elönti a pulykaméreg.

Na, a film megnézése után is pont ugyanennyit tudok a Hulk sztoriról, megspékelve azzal, hogy a tábornok az ex(?)barátnő apja, de fasírtban vannak és van valami gamma sugárzás is.

Na most lehet, hogy én nem figyeltem, de a történet kb. 0. Azt mondjuk hozzáteszem, hogy 1-2x elszenderedtem. Az első fél óra a zöld trutymót palackozó üzemben elég izgi volt, aztán törtek-zúztak, meg volt pár szájrapuszi, aztán jött egy másik szörny is (végül is miért ne?), birkóztak egy negyed órát és NINCS VÉGE FILMNEK. A zöld csúnyaság elhúz a fenébe. Hmm. :alien:

10/5



Amerika Kapitány: Az első bosszúálló


(Erről nem találtam kis képet.)

"1942-t írunk, amikor Steve Rogers katonai szolgálatra jelentkezik. Mindenre elszánt, szeretne harcolni a hazájáért a nácik ellen. A jelentkezését elutasítják, arra hivatkozva, hogy fizikailag nem felel meg. Az élete gyökeresen megváltozik, amikor önként jelentkezik egy szupertitkos katonai feladatra, ahová fel is veszik. A hadművelet neve Rebirth. Ennek a programnak köszönhetően Roger újjászületik, és Captain America-ként, szuperhősként veszi fel a harcot az ellenséggel."

Ez is jó volt, nah! :mrgreen: Tele van tipikus képregényes marhaságokkal (nyilván...), ami azért jó, mert nem lesz olyan (túlontúl) komolykodó, mint az új Batman. Sok helyen vicces volt ez is és zajlottak az események, jól szórakoztam rajta.

Hugo Weaving (jól írom?) karaktere is jókat kacarásztam, ahogy letudta az idegesítő náci tiszteket, meg a piros fején, meg amikor elkapják Amerika kapitányt :O

Éééés külön piros pont azért, ahogy összekapcsolták a Bosszúállókkal (vagy mi magyarul a címe).

Nem egy világmegváltó alkotás, de abszolút szórakoztató.

Legyen 10/7



Holnapra maradt a Zöld lámpás (nagyon rosszakat hallottam róla, de egy kis önkínzást bevállalok XD)....

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Zöld lámpás :arrow: TÖRÖLVE

Nem tudtam rávenni magam, hogy megnézzem XD Beletekertem és akárhányszor megállítottam, vagy repült valaki, vagy vonaglott, vagy zöld ruciban pózőrködött. :1eye: Meg olyan komolytalannak tűnt, de nem írok semmi csúnyát, mert hátha itt valakinek tetszett és csak én röhögök olyanon, ami nem vicces X D

Még a múlt évben viszont láttam valami egészen "elképesztőt"...

Fertőzés / Contagion (2011)

Röviden a film kiváltotta hatásról: :unott: :mi: :hát: :álmos:

Alighanem a múlt év legdögunalmasabb filmjén sikerült átszenvednem magam....

Már-már reménykedtem, hogy egy izgi vírusos filmet fogok látni. Amikor Gwyneth Paltrow meghalt és belenéztek a koponyájába, na ott kezdett izgi lenni, de csak hüledeztek a kórboncnokok, hogy úristen ezt jelenteni kell, ne is menjenek a közelébe, erre nem mutattak semmit, meg se magyarázták, mitől olyan extra a fertőzés. Már így is többet írtam erről a filmről, mint amennyit ér. Kegyetlenül semmilyen, unalmas.


Ja és megnéztem ezt is:
A szupercsapat Ehh, ez is tipikus B kategóriás akciófilm, már-már az elalvás kerülgetett.

Ééés megnéztem A gyűrűk ura trilógiát, bővített verzióban. Hát leszívta az energiámat annyi szent. :) De jó volt, most is tetszett. Az viszont vicces, hogy az első részben Legolas csak ork-jelző, mindig benyögi, hogy "Orkok!!!" és akkor jönnek az orkok. Gandalf meg ahhoz képest, hogy mekkora mágus, nem nagyon csillogtatja meg a tudományát :1eye: Továbbra is Gimli a legnagyobb arc XD

És nem tudom, olvasta-e valaki a paródiát, a Gyűrűkúrát, de hát mindig kuncogok, ha eszembe jut XD

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Basszus, mi is pont a Gyűrük Ura trilógiát néztük karácsonykor :D

A kocsmában, mikor ivóversenyt rendez Legolas meg Gimli XD
"Mintha bizseregne az ujjam... Lehet, hogy becsiccsentettem" utána meg mutatják Gimlit, ahogy keresztbe áll a szeme :mrgreen:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hehe, ez poén. Mármint, hogy ti is ezt néztétek :D

Jajj, én még azon röhögök mindig, amikor Gimli mondja Eowynnek, hogy miket beszélnek a törp asszonyokról és hogy gyakran összetévesztik őket a törp férfiakkal, erre Aragorn mutatja a háttérben, hogy "A szakáll teszi!" XD Aztán meg Gimli lova hirtelen kiugrik, Gimli meg leesik róla és kalimpál a földön, mint egy hátára fordult bogár "Szándékos volt, szándékos volt!" :mrgreen:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Áh, szuperhősös filmekben elég nagy a lemaradásom, pedig érint a téma :) (mármint nem azért mert szuperhős vagyok XD)

A Hulk filmek egyébként sztem eléggé vérszegények lettek, valahogy nem tudták megcsinálni úgy hogy érdekes legyen, ami már csak azért is érdekes, mert a képregényváltozat idestova 50 éve megy, és még mindig tudnak új dolgokat kitalálni.
A második részről eléggé hasonló a véleményem, én sem tudnék visszaidézni semmit belőle hogy miről szólt :o Csak annyit hogy valami brazil vagy milyen nyomornyegyedben mászkáltak benne (vagy ha még az se ott volt, akkor végképp semmi XD ).

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Igen-igen a nyomornegyed stimmel :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A Narnia-filmekről vélemények, valaki?

Legelső találkozásom a sztorival már vagy 15 éve volt, amikor valamelyik tévén itthon ment egy ebből készült sorozat. Úgy emlékszek, hogy elég jó volt. A gyerekek a szekrényen át egy olyan világba jutottak, ahol ahol valamilyen misztikus elektromos páncéllal felszerelt emberek királysága uralkodott, akik képesek voltak villámokat kilőni, vagy valami ilyesmi. Sokáig néztem, eléggé tetszett akkor.

Aztán amikor jött az új mozifilmek híre, kíváncsi voltam, hogyan oldják meg a sztorit most. Hát legmerészebb álmomban sem gondoltam hogy ilyen beszélő állatos marhaság lesz :o :o
Mondjuk az első rész ettől még hellyel-közzel elment, mert tetszett az elején a kastély :D De már akkor is kitűnt hogy vannak benne dolgok amik alap szinten nincsenek jól kitalálva (pl több évtized uralkodás után térnek vissza a saját világukba?? Micsoda hülyeség ez, ennyi idő alatt totálisan meg kellene hogy változzon a személyiség, képtelenség lenne hogy bárki gyerekként éljen tovább)

De végülis gyerekfilm, gondoltam ennyi belefér. Úgyhogy aztán most megnéztem a második filmet is, hogy vajon abban mit hoztak össze. Hát ez még nagyobb marhaság :kiütött: Egyszerűen nem logikusan vannak benne a dolgok, nem is értem hogyan tudta ezt bárki komolyan venni. Pl már eleve hogy két királyról szól a sztori, mármint a főszereplő szöszi meg a telmarin trónörökös. Szerepük az eseményekben annyira hasonló, hogy totális írói analfabétizmus így egymás mellé rakni őket. Nincsenek jól megválasztva a szerepek, és nincs is jelentősége hogy kinek mi a rangja, mert végülis mindenki térdre hull a retek mindenható oroszlán előtt, aki meg tulajdonképpen nem csinál semmit, csak a végén néha fel-fel tűnik. Ha csak egy pillanatra felidézzük, milyen nagy jelentőségű pl A gyűrűk urában a királyok szerepe, egyből látjuk, milyen hihetetlenül pongyola az egész Narnia-sztori.

Az egyik legnagyobb talány számomra, hogyan lehetnek ezek sikerfilmek, mert nem tudom elképzelni, hogy 8-10 éves kor felett ezt bárki élvezni tudná. Az Imdb-n a 6,7-os film-értékelés messze, messsssssze a reális érték felett van :roll:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hahaha XD

Pontosan ugyanez a véleményem nekem is a Narnia filmekről (bár a Caspian hercegeset csak a második felétől láttam...).


Azt a sorozatot kicsi koromban én is néztem és nagyon szerettem, emlékeim szerint tök nyomasztó hangulata volt (pl. mikor halálra késelték azt a szerencsétlen oroszlánt meg amikor az egyik gyerek sutyiban ivott valami hajón). Mai szemmel persze lehet, h gagyi, de akkoriban imádtam.

A film...Hát, én azt hiszem már írtam itt egyszer róla, hogy mennyire nem tetszett :( Úgy kaptam kölcsön, hogy "Úúú, ez nagyon jó!". Hát nekem abszolút nem jött be, nagyon dedósan van előadva az egész történet, a beszélő állatok rémesen idegesítőek, a gyerekek közül meg csak a török mézet (?) zabáló gyökér kis srác meg a baba arcú pici lány volt a filmbe való. A legidősebb srác meg a bociszájú undok nővér nagyon gyenge.

Valahol írták, hogy árnyalni akarták a hóboszorkány karakterét. :?:
Hát nagyon nem jött össze, kb. annyi jött át a karakterből, hogy utálja a gyerekeket, szadista és mindenkit sz.rrá fagyaszt, aki nem mondja neki azt, hogy "Igen, hogyne, felség!". Még a szatír se úszta meg!

És a csaták, ó, azok a fantasztikus csaták. Van itt minden, kentaur, varázsgepárd meg még az Isten tudja, mi, de az nem derül ki, honnan a jó életből jött ez a sok állat (oké, hogy Arslan vagy Aslan vagy mi a neve annak az oroszlánnak hívta őket, de egyáltalán nem volt bevezetve, hogy ilyen izék is élnek Narniában). Meg vér ugye, az nincs, mert nem korhatáros (vagy max. 12), tehát a véres csatának úgy van vége, hogy az egyik gyerek frissen vasalt ruhában vergődik, holott leszúrták, a hóboszorkány gúnyája meg hófehér és pihe-puha, mintha most szedte volna le a szárítóról. Ja és előtte amúgy mellesleg széttépte az oroszlán. Oké.

És igen, a befejezés kicsit sántít, leginkább az, hogy még örülnek is neki a gyerekek (emlékeim szerint), hogy visszakerültek a való világba.

Elég trutymó film
:mrgreen: