Mozifilmek

Minden a kedvencekről, a legújabbakról, vagy a legnépszerűbbekről - mindenről ami mozgókép
Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

Szacsi írta: A Bourne csapdára is csak külső nyomásra ültem be, de azt nemes egyszerűséggel a felétől átaludtam
ó, köszönöm! azt hittem velem van a baj, hogy ennyire untam azt az ismerőseim által felhájpolt filmet...

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: olf »

Emtrexx írta:Akkor látom neked nem jönnek be a képességes filmek :D

Én nagyon bírtam, mindig is szerettem volna természetfeletti képességeket, meg foglalkoztatott a témakör. Persze sok kérdés felmerül a dolog kapcsán, amit a film nem/sem válaszolt meg, de kit izgat :)

Amúgy én is begolyóznék szerintem tőle. Az elején én is csak magamhoz reptetném a tányért meg ilyesmi, de a vége úgyis az lenne hogy városokat rombolok le, nem hiszem hogy meg lehetne állni :D

Egyébként sztem egy filmnél (vagy bármi másnál is) egyáltalán nem baj az, ha egyszerű. A kérdés az, hogy hogy van megoldva.
Hé, én még mindig szeretnék "természetfeletti" képességeket! ;)
Dolgozom is az ügyön.

Az viszont egy érdekes kérdés, hogy a városrombolás neked miért is akkora poén.

Szeretnék egyszer látni egy olyan képességes filmet, ami tényleg hitelesen, hihetően mutatja be az adott cuccost :o Mert az tetszene.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Olf, akkor nézzél Végtelen határokat (Outer limits) :)

Volt egy rész, amiben valami tudós hapsinak az ismerőse beinjekciózta magát nanorobotokkal, mert csontrákja vagy mije volt. Az elején szépen felgyógyult a rákból, aztán meg mindenféle "szuperképessége" lett fickónak: 100 km sprint meg se kottyant neki, fél órát kibírt víz alatt, stb.
Aztán meg jött a fekete leves: kopoltyúja lett a nyakán meg szemek a feje hátulján (azért, mert a nanorobotok az emberi test hiányosságának tekintették, hogy nincs hátul szeme meg nem tud lélegezni a víz alatt). Itt már nem volt túl boldog hapsi. Ja és csalánsejtes bőre is képződött. Érthető okokból kiborult és az öngyilkosság is elkezdett mocorogni az agyában, de még saját magát sem tudta kinyírni, mert folyton regenerálódott, pl. mikor leszúrta magát :) Aztán ha jól emlékszem, felgyújtotta magát és a hamvaiból már nem támadt fel. Vidám epizód volt XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Na kérem szépen, megnéztem a Hófehér és a vadászt.

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 0G2oAk7qYs

Nem is tudom, hogy kezdjek hozzá....
A film legnagyobb erőssége a látvány, mert az gyönyörű, az összes cgi-vel együtt. A rémséges erdő is jó lett,a pukkanó gombák okozta hallucináció is nagyon látványos volt.

Nade a történet... Az sajnos harmatgyenge. Persze, a klasszikus Hófehérke sztori megvan, de ezen kívül sajnos semmi pluszt nem kapunk, max. azt, hogy a gonosz királynő bosszút akar állni minden egyes férfin, kivéve a majomképű bátyján. Ja meg hogy a vadász alkoholista.

És komolyan, ennyi az egész újdonság a történetben! Kriminális.

A rendezés szerintem elég pocsék volt, az első fél óra után valahogy leült a film (a törpék megjelenése sajnos teljesen hazavágta a hangulatot - tudom, tudom, kötelező szereplők, de akkor is). El azért nem aludtam, de a pulzusom lehetett vagy 50 a nagy izgalomtól. A film vége pedig bosszantóan összecsapott lett. Elvártam volna, hogy Hófehérke minimum az egyik hapsival összeházasodjon, erre csak szempillarebegtetést meg nyomi sóhajtozást kapunk és ennyi.
A párbeszédek sok helyen bugyuták vagy egyszerűen sz.arok, ezen nincs mit szépíteni. Több meggyőző erő van egy fogkrém reklámban, mint abban a lelkesítő szövegben, amit Hófehérke levág a várban. És ami nagyon gagyi és amit nagyon utálok, amikor valakinek az isten háta mögött is van valami cimborája (mint a Múmia filmekben). Hát itt is volt ilyen. Bleh.


Pár szót még a szereplőkről. A Hófehérkét alakító Kristen Stewart egyszerűen borzalmas volt Hófehérkének. Egyrészt nem illik rá a szerep (szerintem szép csaj, de azért egy Hófehérkének sokkal szebbnek kéne lennie! A gonosz boszorka sokkal szebb volt nála - Átvert a tükör, királynő! :D). A játéka is csapnivaló volt, a film fele alatt olyan fejet vágott, mint aki büdöset szagol.
A törpék nyomába sem érhetnek az eredeti rajzolt karaktereknek, nagyon vérszegény figura mindegyik, tulajdonképpen semmit nem adtak hozzá a film összértékéhez. Amikor kinyírták az egyiket, egyszerűn röhögnöm kellett és röhögtem is, de annyira, hogy még 2 emberre is átragadt mellettem : D
A nyomi gyerekkori barát hercegről (már a nevét is elfelejtettem) kár is mit írnom, egyszerűen NYOMI és semmi jelentősége nincs a filmben - hacsak nem az, hogy rávilágítson, hogy Hófehérke a piaszagra gerjed.
A vadász szerepében megkapjuk Thort...őőő, azaz izé, Chris Hemswortht, aki kábé olyan, mintha a Bosszúállók után muszájból ugrott volna be erre a filmre. Ezzel kábé mindent elmondtam. A karaktere ugyanolyan sótlan, mint Hófehérkéé (értsd: Amikor ott nyafog a halott nője miatt - Tényleg, hogy is halt meg a nő??!? -, akár azt is mondhatta volna, hogy málnás cukorka helyett sajnos csak citromosat kapott és azt nem szereti.). Ejnye.
És akkor ott van Charlize Theron, aki valamennyire kompenzálja ezt a sok sótlan karaktert, mert ő viszont remekel a gonosz királynő szerepében! Minden vásznon töltött pillanata barmi jó volt.



Összegzés: Charlize Theron kap egy csillagos ötöst, Kristen Stewart és Chris Hemsworth egy-egy kettes alát, a rendező pedig megbukott! Szégyelljék magukat! : D

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

Emlékszem, mikor láttam a trélert, eleinte teljesen felvillanyozódtam, hogy hú, micsoda effektek, ez biztos jó lesz. Charlize Theron? Atyaúristen, imádom azt a csajt, nagyon szép és színésznek sem utolsó...
Aztán következő kockán ott várt maga a tátott szájú, légzési problémákkal és hajba túrásos kényszerrel küzdő rémálmom...
Erre az utolsó halovány szikrája is elment a kedvemnek attól, hogy megnézzem a filmet. Az írásod pedig ezt csak tovább fokozta.
Az a Kristen Stewart minden filmjében ugyanazt a görcsös, folyton szorongó debil karaktert tudja hozni, akinek látványától az első öt perc után már berettáért nyúlnék, hogy valami személyre szóló, rituális kivégzést komponáljak a csontjaiból...

Már így látatlanban is meg tudom mondani, hogy ezzel a filmmel is ugyanaz a baj, mint általában az összes pár éve folyton kiadott hálivúdi szupermozikkal. Semmi történet, csak látvány.
Oké, ezt x ideig még az ember benyeli, de most már konkrétan ott tartok, hogy nincs kedvem moziba járni, mert sajnálom kiadni a pénzt a rengeteg csillivilli Z-kategóriás giccskombóra.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Az a Kristen Stewart minden filmjében ugyanazt a görcsös, folyton szorongó debil karaktert tudja hozni, akinek látványától az első öt perc után már berettáért nyúlnék, hogy valami személyre szóló, rituális kivégzést komponáljak a csontjaiból...


Haha XD
Pedig esküszöm, mindenféle előítélet nélkül ültem be a Hófehérkére, de hát minősíthetetlen volt, amit művelt.

Egyébként jön majd jövő héten a Prometheus is, az viszont elég ígéretesnek tűnik :o És abban is lesz Charlize Theron.
Majd ha megnéztem, arról is írok beszámolót. Már tűkön ülök, nagyon kíváncsi vagyok :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nokéremszépen, megnéztem a Prometheust is.

Nehéz úgy fogalmaznom, hogy ne írjak valami csúnyát...Nem is fogok, ez kvajó volt!!! :D

Abszolút rendben van minden ezzel a filmmel (najó, apró hülyeségek vannak...), a sztori, a megvalósítás, a szereplők, a földönkívüli ocsmányságok, a hangulat mind-mind remek.


Kezdjük a történettel:
Ősi leletekből néhány okos kikövetkezteti, hogy valszeg nem a majmokból fejlődtünk ki, hanem űrmanók leszármazottai vagyunk. El is indulnak arra a helyre, amire a leleteken szereplő lények/óriások/ istenek rámutatnak (egy csillagképre mutogatnak tulajdonképpen). Aztán leszállnak, keresgélnek és találnak is dolgokat, de egyáltalán nem azt és olyan formában, ahogy szerették volna :aljas: Hiába 2 órás a film és hiába telik el ebből másfél óra csak mászkálással és beszélgetéssel, egy pillanatig sem unatkoztam! Baromi izgalmas az egész, főleg, hogy nem tolják rögtön a képünkbe a válaszokat (pl. hogy itt van E.T. bácsi, aki egy kedves kis földönkívüli az X bolygóról és azért jött, mert szereti a növényeket).

Képileg is minden a legnagyobb rendben van, nagyon látványos minden egyes helyszín és minden földönkívüli csúfság is nagyon pöpecül néz ki. És ugye Giger bácsi designja is ott figyel mindenhonnan :)

Szereplők terén se panaszkodhatunk, mindenki jól játszik és elég változatos arcokat/karaktereket sikerült összeszedni. Itt van Charlize Theron, a kapuőr a Thorból, a fiatal Magneto az új X-menből, a tetovált lány (:D), stb, stb.
Mindenkivel meg voltam elégedve, de számomra a filmet Noomi Rapace és Magneto (bocs, nem tudom a nevét a hapsinak) vitte, utóbbi egészen zseniális volt.

Azt mindenképp le kell szögeznem, hogy ez NEM alien film!Tehát aki arra számít, hogy a furcsa idegenek (az elefántormányos fickó a nyolcadik utasból a kirobbant mellkassal) és az alienek (xenomorphok) két órán keresztül belezik egymást meg az embereket, az hatalmasat fog csalódni. Ez a film inkább a Nyolcadik utashoz hasonlít a tempóban és az akciók mennyiségében is, ami egyáltalán nem baj. Mondom, végig nagyon izgalmas és azon a kevés helyen, ahol valami vérengzés van, ott viszont nagyon durva a film (és elég kreatív is, szó mi szó...).




Nehéz lenne spoiler nélkül fogalmaznom, úgyhogy ami innen jön, az kicsit spoileres.

David karaktere nagyon tetszett, ráadásul nem lehet eldönteni, kinek az érdekeit is képviseli. A végén pedig, hogy nem tudni, mit fordított az idegennek (aki először békésen föltápászkodott, majd hirtelen mindenkit ki akart nyírni), külön izgalmassá teszi az egészet :D Vajon mit kérdezett? Amit az öreg hapi mondott, vagy amit a csaj üvöltözött? Hmmmmm. Vajon egy robot mire kíváncsi? :wink:

És az idegenekről meg annyit, hogy nagyon para volt mindegyik. Kicsit ugyan húztam a számat, mikor kiderült, hogy az elefántmaszk alatt egy emberi arc van, de aztán rögtön el is szállt a csalódásom. Amit meg a végén zúzott az a lény, meg a birkózás a csápos undormánnyal...Hát az kész volt, nagyon tetszett!!! :D

Spoileres rész vége.



Összességében ez egy kitűnő film, amire megérte ilyen sokat várni! Mindenkinek ajánlom, aki szereti az Alien filmeket,( mert hangulatában a Prometheus is nagyon hasonló), illetve mindenkinek, aki szereti az olyan sci-fiket, amin merengeni is lehet.

Nálam 10/10-es film. Ha nagyon kukacoskodó lennék, akkor levonhatnék pár pontot az olyan hülyeségek miatt, mint hogy 'levesszük a sisakunkat és nem gondolunk arra, mennyi bacit nyelhetünk be egy idegen bolygón' és a tipikus szőke nős 'rohanni csakis előrefelé lehet' dolgokért, de nem fogok, mert ezek csak eltörpülnek ahhoz képest, hogy ez a film mennyire rohadt jó :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ejj, nem nézi senki a Prometheust? :)

Ha netán idetéved valaki, aki látta, kifejthetné a véleményét a fekete trutyiról, a hologramról, meg arról a bizonyos freskóról. Meg az összes többi homályos dologról, én már négy napja agyalok a filmen, de ahogy elnéztem a filmes fórumokat, sokan vannak még így (nálam egyébként eddig az év filmje, simán veri a Bosszúállókat is.)

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

Úgy látszik a Prométeusz prodzsekt egyelőre besült :D

Viszont nem tudom vannak-e itt How to Train Your Dragon fanok, de ha esetleg valaki lemaradt volna a rövidfilmről:

http://www.youtube.com/watch?v=OR7Vj7sWgeY

Csak mert én nem tudtam róla és kaptam egy finomabb sikítófrászt mikor felfedeztem.
Ejtettem a végén néhány hősies könnyet is, csak ne áruljátok el senkinek. Toothles az én kriptonitom :oops:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Igen, nagyon cuki :D Bár nekem már nagyon magas az ingerküszöböm az animációs filmeknél, kevés olyan van, ami hatni tud rám. Nekem ebből a sárkányosból az a dagadt gömbsárkány tetszett, olyan, mint egy dongó :D

Más:
Tegnap ment a Film+-on a Tom Yum Goong (???)-A sárkány bosszúja c. film, hát nem megnéztem? Bár, hogy ez a sárkányos alcím honnan jön, azt nem tudom, angolul is 'Protector' címen fut, szóval franc se érti. Mindegy. Láttam az újságban, hogy valami Tony Yaa-s film, na mondom meglesem.

A történet elég...khmm..Érdekes. Elrabolnak két elefántot (egy bazi nagyon meg egy kicsit..értitek..elrabolják a nagyot is...Ehh.), hogy aztán Ausztráliába (???) vigyék őket valami hibbant thai lotyónak. Tony Yaa meg utánuk megy és közben lever 200 embert.
Tehát a sztori nem túl izgalmas. DE. A bunyók eszméletlenül jók benne!!!!!
Nézzétek meg ezt (felhívnám rá a figyelmet, hogy ahogy belép a lépcsőkhöz, vágatlan a jelenet, egyetlen snitt az egész):
http://www.youtube.com/watch?v=IM2atZfn87M

Vagy ezt:
http://www.youtube.com/watch?v=restFPLZ ... re=related
2:44-től

Komolyan, az ilyen bunyókat mindig élvezet nézni, kb. mint Bruce Lee-t vagy Jackie Chan-t :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Áááá ez az elefántos marhaság annyira tetszett, hogy megnéztem az Ong Bak-ot is. Eredeti, thai hanggal. Hát egy élmény volt, komolyan XD Az egyik női mellékszereplő hangjával és csipogásával vallatni lehetne. : D

A cselekmény: Egy isten háta mögötti thai falucskából ellopják ( : D ) egy húdeértékes Buddha szobor fejét. Főhősünk (asszem Ting volt a neve) felkerekedik és pár tucat bunyó után visszaszerzi.

Hát igen, nincs sok csavar kb. olyan, mint egy másfél órás Tom és Jerry epizód. Vagy nem, inkább, mint egy videojáték. Mindegy.

De uuuUÚÚÚooooÁÁÁÁ micsoda bunyók vannak benne!!!! :mrgreen: Kva jók!!! Tony Jaa meg alapjáraton olyan, mint a tejbetök, aztán meg úgy elkezdi csépelni az ellent, hogy wow, szimplán zseniális, asszem szerelmes vagyok! (Najó nem, csak marháskodok :D )

Ez a menekülős rész pl. nagyon tetszett, 4:19-től beszarás: http://www.youtube.com/watch?v=p310Y0tctr8

Komolyan mondom, inkább megnézem ezt háromszor egymás után mint azt a múltkori hófehérkés baromságot még egyszer! Lehet, hogy azt az elefántosat is megnézem még egyszer, mert azt is nagyon élveztem a bárgyú sztori meg a trágya vágás (rengeteg jelenet követhetetlen volt) ellenére is!

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jájájáj megnézetem a folytatásokat is. Nem bírtam ki és milyen jól tettem :mrgreen:

Én nagyon kritikus vagyok a filmekkel, ezt szerintem már eddig is lehetett látni a hozzászólásaimból. De ez a 2 film annyira levett a lábamról, hogy nem érdekel az a sok hülyeség, amit beleraktak (morgó nő a verembe, károgó varázsló, gagyi cgi, stb), isteni, imádom őket. (Lásd avatar :D )

Tehát van ez az Ong Bak trilógia, a cím pedig valami ősi szobornak a neve (mire ez leesett... XD ).
Az első rész egy sima akciófilm, falusi gyerek bemegy a városba és lerúg mindenkit.
A második rész viszont (asszem) az 1500-as évekbe megy vissza. A 2. részből nem derül ki, de azért itt "folytatódik" a cselekmény, mert a szobrot is ekkor csinálják meg. Ennyi elég is körítésnek, lényeg, hogy amikor elkezdtem nézni a 2. részt, mondom wow, micsoda képi világ! (Olyan Apocalypto-s...) Baromi jól néz ki a film! Kapásból az 5-6 perc környékén kapunk pedig egy krokodilos harcot, amin tátva maradt a szám. Nem tudom, gumikrokodil volt-e vagy sem, de piszok jól meg volt csinálva! (Bár az elefántos részek is valódi állatokkal voltak megcsinálva, úgyhogy lehet a kroki is igazi volt.)

A sztoriról nem írnék sokat, "tipikus" bosszútörténet, főhősnek megölik a szüleit kiskorában, aztán felnőve bosszút áll. Kicsit csűrve-csavarva is van, szerintem abszolút rendben volt. Aztán voltak nagyon jó bunyók is, nagyon sok, nagyon látványosak és szurkolni is lehet a főhősnek. És akkor itt térnék ki rá, hogy mennyire wtf lezárása van a mozinak! Nézem, elmondja a narrátor azt a 2 mondatot és mondom mi van?!!! Nem, ne csesszenek ki velem, hol a 3. rész, gyorsan nézzük azt is!

Összegzés a második részről: nagyon látványos, nagyon akciódús, nagyon szép és nagyon jó, többször nézős mindenképpen :) És kiemelném a gyönyörű filmzenét!

Elkezdtem nézni a 3. részt, hál' Istennek pont ott folytatódik, ahol az előző abbamaradt. Pörgősen indul, kapásból verekedéssel, majd utána 2-3 percen keresztül válogatott kínzásokat mutogatnak, hát jajj :( A főszereplőről elterelődik a sztori a hülye királyra/helytartóra, aztán kb. fél óra múlva előkerül a főhős is. Na innentől kezdve vesz teljesen más irányt a film, elmegy ilyen merengős, spirituális, bölcselkedős vonalra, amit sokan felháborítónak tartanak. Nekem bejött. Furcsa is lett volna, ha ugyan olyan darálás megy, mint az előző filmben, én ugyanolyan szívesen néztem, ahogy Tien meditál az erdőben meg táncikál Pimmel :D És tudom, hogy ez nagyon izé kifejezés, de az a táncikálás olyan cuki volt :mrgreen:
A történetről annyit, hogy az örök jó/ örök gonosz harca jön a személyes bosszú helyett, a varázslót/varjút a második rész végéről megteszik főgonosznak, őt kell legyakni. Ja és végre megtudjuk, mitől olyan szent az a szent szobor, aminek a fejét az első részben ellopják.

Képileg ez a rész is nagyon szépen néz ki, csak 2 cgi jelenet volt, ami wtf kategória, de ezt inkább hagyjuk is. Azt se igazán értettem, hogyan lehet az, hogy egyik nap nyomorék vagyok, aztán pár nap múlva már nem (egy térdtörést vagy a rommá vert ujjakat pl. így nem lehet helyretenni, mindegy). A varázsló sajnos elég béna karakter lett a végére, többet is vártam volna tőle. A film hibájának róják föl azt is, hogy nem látványosak a harcok. Oké, a sok lassítás unalmas a végén. És igen, kevés a harc. De bakker az az elefántos csata a végén milyen jó már O___O Le a kalappal a kaszkadőrök előtt!!! Nekem tetszett a 3. rész is. Tény, hogy elég kapkodós lett a lezárás és mintha kicsit elkalandoztak volna, de nekem tetszett.

Összegzés a harmadik részről: MÁS, mint a második. Több duma, több filozofálgatás, kevesebb harc. Ismét gyönyörű képi világ, gyönyörű zenével körítve. Ja és az előzőnél kifelejtettem, de a gyerekek is nagyon jók voltak (egyrészt elhittem, hogy Tien meg Pim tényleg ilyen volt fiatalon, másrészt meg tényleg ügyesen játszottak és aranyosak voltak - ez tőlem nagy szó, mert ki nem állhatom a gyerekeket...).

Én értem, hogy a harmadik rész miért nem tetszik az embereknek. De hogy a másodikkal mi a bajuk..? Az tényleg tömény akció.

Mindegy, jöjjenek vegyesen a jó jelenetek:

rabszolgapiac fight:
http://www.youtube.com/watch?v=o6k6UerIOb4

kihalt falu fight:
http://www.youtube.com/watch?v=L5W2p0epA6k

a cuki táncjelenet (jééé, más is cukinak gondolta X D):
http://www.youtube.com/watch?v=sAco-kyH ... re=related

az elefántos fight:
http://www.youtube.com/watch?v=D2Ulk-vL ... re=related

Én nagyon jól szórakoztam mindhárom filmen.
Az elsőt mindenkinek ajánlom, aki szereti az akciófilmeket, a 2-3. részt meg mindenkinek, aki egy kicsit is vevő az ázsiai, kicsit más szemléletet igénylő filmekre. :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Az Ong Bak trilógiát pont vágom, mert fater gyerekkori barátját verbuválták a statisztákhoz, vagy kellékekhez, már nem tudom. Ő akkor épp búvároktatóként dolgozott kinn, Thaiföldön.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Az igen :)

Nade vélemény a filmekről? (Külföldi oldalakon vagy 10 pontot kapnak vagy 1 pontot, köztes tábor nem igen van :D )

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Hát, pedig pont, hogy köztes, egyszer nézhető esti eksön. Nem hiszem, hogy valaha újra időt szánnék rá, de egyszer jó volt :mrgreen:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Háh XD

Na én meg 3 napon belül 2x megnéztem mindkettőt (2., 3. részt). Ízlések és pofonok :mrgreen:

Lehet megnézem harmadszor is, thai hanggal :) (Komolyan, az plusz élvezeti faktor... :mrgreen: )

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Megnéztem thai hanggal is. Nagyon durva :D Tényleg plusz élvezeti faktor. A varázsló (varjú) sokkal jobb eredetiben, meg Tiennek sincs olyan retardált hangja ott, ahol a magyarban nagyon :D (Ja és a pici Pimnek milyen cuki hangja van már!!! Beszarás!!!! Sose hallottam még ehhez fogható cuki hangot! XO )

Egyébként tényleg nagyon durva ez a thai nyelv, semmihez nem hasonlít (az én fülemnek), de határozottan tetszik :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ájjájájáj.

Megnéztem a Csokoládét izé A harc szellemét izé...Honnan jönnek ezek a hülye magyar fordítások?!

A borító:
Kép

Sztori röviden: Autista kislány a spéci képessége segítségével (le tud másolni minden mozdulatot, amit lát) elver mindenkit.

hosszan: "Egy gyilkos Yakuza és egy veszélyes szépség szerelméből kislány születik. Egy nagyon különleges kislány. Zen a világtól elzárva fölfedez magában egy adottságot, ami gyökeresen változtatja meg az életét. Különleges képessége lehetővé teszi, hogy bármilyen harci mozdulatot tökéletesen lemásoljon, amit csak meglát. A lány édesanyjánál eközben rákot diagnosztizálnak, de sajnos pénzük nem marad a költséges kezelésekre, habár rengeteg ember tartozik nekik. Zen elhatározza, hogy frissen szerzett tudásával behajtja a nekik tartozóktól a pénzt és megmenti rákbeteg édesanyját. Innentől kezdve pedig csak egy dolog élteti. A harc. Bár autistának született, de egy kis csokoládé segítségével ki tud törni saját belső világából és olyan harcművésszé válik, amilyent még nem látott a világ." filmkatalogus.hu

Végeredmény: Tetszett :mrgreen: Bár a csaj rúgásai/ütései nem tűnnek erősnek, de nagyon jók a bunyók. És az a benyögés mindegyiknek a végén, hogy "Kérem Anya pénzééééét!" Haha.
Nekem tetszett a történet, hangulatos volt az egész film (főleg az eleje azzal a zenével), kellően durva volt egy-két helyen és hát nem úgy lett vége, ahogy vártam O_O Szóval tetszett.




Akkor elkezdtem nézni a Lostot is, határozottan unalmas, de azért annyira nem, hogy ne nézzem még tovább. Kíváncsi vagyok, meddig bírom : D




És akkor a mai napom csúcspontja... A katarzisélményem... Agysejtjeim elpusztítója.... A WTF kategória megtestesítője....
---->
Tabunfire, a végzet fegyvere avagy Dynamite Warrior avagy Khon fai bin (fene tudja, mit jelent XO)

Mi a retkes lókuki volt ez?!!! Hogyan?!! Miért?!!! Minek ?! Ki az istennek jutott ekkora baromság az eszébe?!

Ne értsetek félre, tetszett a film. Na nem azért, mert jó volt. Viszont olyan jót röhögtem rajta, hogy itt vinnyogtam és csapkodtam a térdemet.

Itt a trailer, de ez semmit nem sejtet abból, hogy mennyire WTF ez a film:
http://www.youtube.com/watch?v=FnWCImo4N0g

A borító:
Kép


Bemásolhatnám ide a tartalmát, de az semmit nem tükröz abból a szenzációsan hatalmas BAROMSÁGBÓL ami a történet AKART lenni.
Hol is kezdjem... Van egy főhős, kendővel az arca előtt (nemtom már mi volt a neve a filmben, hívjuk Chupong Hood-nak), aki ellopja a marhákat a marhakupecektől (akik elcsórták őket szegggény földművesektől ) és visszaszolgáltatja őket a földműveseknek. A srác helyi híresség lesz, kilétét azonban homály fedi. Ja és nem mellesleg igazi tüzijáték zsonglőr és rakétán lovagolva veti bele magát egy-egy küzdelembe. HÁT HALLOTTATOK MÁR ILYET??? RAKÉTÁN!! ISTENEM, HÁT NEM CSODÁLATOS? Közben kiderül, hogy Chupong Hood keres valakit, akinek furcsa tetkó van a mellkasán, ezért mindenkiről letépi a ruhát, akiket elgyepált. Hmm. Akkor van egy taréjos makimajom fejű kretén, aki úgy röhög, mint Doktor Genya és drága traktorokat importál Angliából, amit úgy akar ráerőszakolni a szegééény földművesekre, hogy ellopatja a marháikat azzal a bűnözővel (és bandájával), aki folyton ÉHES. Csak akkor támadnak meg egy-egy földműves csapatot,amikor már kész van náluk az ebéd. Igen.Nem előtte, nem utána, pont akkor. És akkor ő lever 6 parasztot és aztán leül zabálni. LEÜL ZABÁLNI! HÁT NEM CSODÁLATOS?!!!
Akkor van egy varázsló (WTF?!), aki úgy üt, hogy a levegőt üti, de közben mást üt meg. Értitek?! Nem?! Mindegy. Erről a hapsiról kiderül, hogy valami übervarátsló. Ja és fehérben van. Ja és van fekete varázsló is (VÁÁÁÓÓ CSAK NEM?! VAJON KI A GONOSZ???). Erről később. Chupong Hood felfedezi, hogy a a fehér varázsló = tetovált hapsi, aki megölte a szüleit (Ja mert hogy a kendős híró bosszút forral ám már kicsi kora óta! Erre varrjatok gombot!). De persze mégse, mert nem a fehér varázsló a gonosz tettes, hanem a fekete (Ó, Istenem, miért?!), aki a makimajom traktorkereskedővel jól megvezeti Chupong Hoodot és ráveszik, hogy vegye el a hatalmát a fehér varázslónak. Na ez sikerül is...De hogy mi a módszer...A titok...Hát az zseniális. Egy szűzlány menstruációs vérét kell rákenni a fehér varázslóra. Igen. Azt. HÁT NEM CSODÁLATOS?!!!!! (Btw ki volt az a gyökérképű aberrált kretén, akinek ez eszébe jutott?) Én visszatekertem, mert azt hittem én értettem félre, de nem. Ja és mellesleg a fekete varázslónak (aki úgy még melleslegebb már rohad) van egy csudaszép lánya, aki pont megfelel erre a feladatra. Chupong Hood főhősünk (akinek amúgy nagyon esztétikus kis pofikája van) persze első pillantásra beleszeret a csajba (aki szintén elég esztétikus), de a srác persze olyan mint a tejbetök és persze nem meri neki megmondani HAHAHA. De várjatok várjatok...Itt jött az igazán WTF rész, amit garantáltan nem láttatok még filmben. Egyrészt Chupong Hood majdhogynem ráparancsol a csajra, hogy menstruáljon már (lol), erre bejön a makikmajom traktokereskedő és felvilágosítja (konkrétan zeng tőlük az egész erdő), hogy "Te hülye, nem mondhatod meg neki, hogy mikor menstruáljon, te hülye, hát hogyhogy ezt nem tudod!?" Erre "Honnan tudnám sose voltam nő!!" Aaargh. Zseniális, egyszerűen zseniális. És ez még csak a kezdet. Ezután (a csaj jól letolja őket, h milyen bunkók, aztán elszalad sértődötten)Chupong Hood tesz vesz a varázsló és lánya háza tájékán és basszus LESI hogy a csajnak mikor színeződik el a bugyija. Állandóan. A csaj megy, ez meg négykézláb utána és lesi a bugyogóját. Jaj gyerekek ez nagyon sz.ar volt XD

Ja és a legnagyobb problémám az, hogy nem tudom, ezt most vígjátéknak szánták-e (annak kiváló) vagy kalandfilmnek (hááát). Már csak azért se, mert az egyetlen komolyabb romantikus jelenetben, ami akad a filmben (csaj sóhajtozik, szép zene megy, Chupong Hood csillogó szemekkel és torkán akadó étellel mered élete szerelmére) a főhős...CSUKLIK. Végig ott csuklik, miközben próbál szerelmet vallani a csajnak. Ja és közben eszik. MI EZ??????!!!! XD

Hjaaaaaaaaaaaaaaj. A történet végkimeneteléről már nem is írok semmit, meghagyom mindenkinek a katarzisélményt.

Istenem, annyira, de annyira WTF ez a film, hogy én komolyan értetlenül állok előtte. Pont olyan, mintha pár, babazsúron bedrogozott óvodás találta volna ki fél óra alatt.
Ja és van a filmben két hapsi, az egyikük majommá, a másik tigrissé változik (testileg nem, csak a szemük meg a foguk változik meg). És makognak. És hörögnek, És úgy is ugrálnak, mint a majom meg a tigris. Hát itt sírtam, komolyan.

Ja és a legkreatívabb szöveg a filmből (bár ez lehet a fordítók érdeme is): " Fogd be a pofád vagy elátkozom a segged!" (.....)

Nézzétek meg. Pusztító. De ilyet még egyszer az életben nem láttok, az tuti.

Hogy valami normálisat is írjak a filmhez:
Dan Chupong bunyó jelenetei nagyon ott vannak, irtó jól mozog a srác + az esései előtt is le a kalappal, én a tizedénél már a nyakamat törtem volna.


Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Huhh, a végén a Dynamit nemtommiről elég fárasztó írás született, a felénél meg is álltam. Nem tudom, hogy írtam-e már, de nekem a Sziklák Szeme ez a kategória, ahol már egy facepalm nem elég, a csúszdázó zombik meg a vécés ijesztegetésen túl. Tragikomikum.

Az első film jónak tűnik, talán kerítek rá időt majd :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ha ez túl fárasztó, akkor a filmből kb. 5 percet se bírtál volna :P

A Sziklák szemét még régebben én is láttam, az 1. határozottan jobb volt, mint a 2. rész. Ez persze nem jelenti azt, hogy tetszett is...

Ja és nem csúszdázó zombik, hanem csúszdázó sugárszennyezett mutánsok. A zombik kikérik maguknak a csúszdázást X D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Na, de akkor nem vagyok egyedül a csúszdázás tényét illetőleg :P

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nna ezt a Dolog-ot lehet hogy csekkolom én is végül mégis. Túl sokat emlegetik mostanában
Na meg is néztem (igaz az idézett hsz-t már jó rég írtam XD )

Nossss, nem tudom, lehet hogy túl sok ilyen emberi külsőben megbújó szörnyes sztorival találkoztam már képregényekben (pl az X-Menben rengeteg ilyen volt, főleg a nyolcvanas években - az is lehet hogy pont ennek a filmnek a hatására), de nekem ez most nem igazán volt újszerű. De hát lehet hogy nem kellett volna vele 30 évet várnom, akkor jobban ütött volna :D Viszont a trükkök nem is olyan rosszak még mai szemmel sem. A csápokon pl nem nagyon látni hogy huzigatják a technikusok, pedig általában el szokták szúrni az ilyesmit (mármint akkoriban amikor még tényleg kellékekkel oldották meg, és nem cg volt).

Mindenesetre most kedvem lett pótolni még pár ilyen régről kimaradt horrort :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ma már a Mátrix sem olyan nagy szám, pedig annak idején mekkora élmény volt :D

Én A dolgot még nagyon kicsi koromban láttam és majd összesz@rtam magam rajta. Lehettem vagy 12. Asszem apám nézte és én is nézni akartam ő meg mondta, hogy ááá úgyse mered sokáig nézni, amjd meglátod ...Végignéztem. Nem is aludtam szerintem egész éjjel XD
Jaja, azok a csápok nem rosszak :D Láttam ilyen 'hogy készült' filmet is róla és ott mondta valamelyik hapsi, hogy temérdek mennyiségű zselét használtak ehhez a filmhez és mindehol vödrökben állt a zselé X D
Én a kutyakenneles részen féltem nagyon, meg amikor elkezd csöpögni a hulla az asztalról (mikor elkapja a vörös/kopasz fickót, akinek olyan fura keze van utána). Meg a vértesztes rész is milyen jó már. Én igazából azért szerettem/szeretem ezt a filmet, mert úgy is tök izgi, hogy alig mutatják a lényt :D Apropó lény, asszem a film végére nem is nagyon maradt pénz, azért olyan kis béna az az ember/kutya kombó a pincében (a regényben is totál máshogy nézett ki a végén).


Ha tényleg érdekelnek a régebbi horrorok, akkor ajánlom A légy c. filmet (1986) Jeff Goldblummal vagy a...most hirtelen nem jut más jó film az eszembe (az ilyen A massza meg hasonlókat inkább nem ajánlom :D). Elég gusztustalan film mondjuk, ne akkor nézd, amikor mondjuk épp kanalazod a tejbegrízt : D

Ja, a Frankenstein (1994)az még nagyon jó! Bár az nem kimondott horror. Robert de Niro a szörny benne : D

Ja meg ott van még a Drakula (1992), ez is nagyon-nagyon jó! (Bár manapság már az ember meghallja a vámpír szót és azt mondja 'ehh blöeh'.) Ha tízszer nem láttam, akkor egyszer se, tök para volt legelsőre :D (Itt is jók a trükkök, de ez a Franensteinre is igaz.)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Oh a Mátrix szerintem nem avult olyan sokat, leszámítva a belassulós trükköket amiket azóta már mindenki alkalmaz.
Ami viszont nagy csalódás volt ilyen téren, az az első Indiana Jones. Most megnéztem nemrég újra, mert hát ugye elég nagy film, meg régről rémlett hogy tök jó volt, de hát azóta már annyi mozgalmas kalandfilm készült, hogy ez az első I.J. szerintem ma már kifejezetten unalmas és eseménytelen :o Persze a negyediknél még így is jobb, ami meg már a másik véglet.

A dolog: jaj, amiket felsoroltál azok tényleg jó jelenetek voltak azért :D a lecsöpögős meg a tesztelős főleg. Meg amikor leszakadt a fickó feje és elmászott a földön, az volt még kemény :D

Én egyébként az Alienst meg a Predatort láttam csak olyan fiatalon, de nem is mertem őket teljesen végignézni :D Aztán utána kerültem is jó darabig a hasonlókat XD

Az ajánlatokat köszi, szemezgetek belőlük :D Meg amit még kitűztem hogy megnézem az a Szörnyecskék. Valahogy azzal sem volt dolgom még, pedig azt is már mindenki látta :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Mozifilmek

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Fehér pokol (The grey 2011)

trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=SI3wEhxarGU

Egy olajfúró csapat Alaszkába tart, de gépük meghibásodik, és a vadonban lezuhan. A túlélők nem nyugodhatnak meg, hiszen nem tudják hol vannak, haza kell találniuk és közben a gyilkos farkasfalka is fenyegeti őket.

filmkatalogus.hu

Emlékeztek a Vadon foglyaira? (hopkins, Alec Baldwin) Na, ez ugyan olyan, csak farkasokkal (Meg ebben Liam Neeson van : D ).

Illetve mégsem teljesen, mert ez a film sokkal, de sokkal nyomasztóbb.

Ami tetszett:
- a sztori egyszerű, mint egy faék, de végig izgalmas volt a film
- a táj
- a zene
- a hülye beszólások (mondjuk mikor tüzet raknak a roncsnál)
- a hangulata
- a tipikus Blair witch project effekt a végén (hogy hova is mennek...)

Ami nem tetszett:
- hááát....a vége :/ (Felirat után is van még egy jelenet)
- az a sok "fekszek a nőm mellett és álmodozom" jelenet (bár a balesetnél elég hatásos volt)
- ééééés.... A FARKASOK. Anyám, ezek a farkasok annyira gagyin voltak megcsinálva, hogy az már fáj....Egyetlen valódi farkast sem fedeztem fel a filmben (max. véletlenül betévedt egy a nagytotálokba XD ). Ja meg az a folyamatos hörgés/röfögés, valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy tényleg ilyen hangjuk van. Meg amikor látszik a szemük a sötétben, az is nagyon gagyi volt...Meg amikor mutatják, ahogy lép egyet a fekete, az is...
NAGY RAKÁS ****, eléggé hazavágta a filmet :/

Emlékszem még, hogy A vadon foglyaiban pl. IGAZI medve üldözte a szereplőket és annyira félelmetes volt, hogy azóta se merem odébb tenni a plüssmackómat az ágyon (csak viccelek :D ).
"Köszönjük Bartnak, a medvének." Asszem ez volt a stáblistában.

Na itt meg köszönjük az animátoroknak ezt a ratyi munkát.

Összehasonlításként a medve:
http://www.youtube.com/watch?v=qdVa7p_jicE

És a farkasok:
http://www.youtube.com/watch?v=4FKGf4yGUpU


Persze nem azt akarom, hogy élő farkasokat lövöldözzenek le, mint A kőszívű ember fiaiban (asszem abban volt...), de legalább egy kis valódiság már legyen az ilyen filmekben :/

Egyébként tetszett a film, csak azok a farkasok....