Rajzfilmek (Disney)

Minden a kedvencekről, a legújabbakról, vagy a legnépszerűbbekről - mindenről ami mozgókép
Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

az Atom Anti-ra emléxik vki? XD az annyira ütött akko XD
http://www.youtube.com/watch?v=MeXUUgrfUt4
ja meg még 1...az új Star Trek filmet ki várja még rajtam kívül ? :P

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Azureus írta:Mégis nézed? :P
Nem. XD Csak részleteket láttam belőle meg spoilereket olvasok. A veoh.com-ot (ahol elvileg fent van/volt az egész sorozat) blokkolták Magyarország területéről, torrentezni meg nincs kedvem. :P
Emtrexx írta:Spoon Obasan mint Kalán néni eredeti neve? Lol, nem is hallottam még XD
Jaja. Az anime eredeti címe az. Én is egy tájföldi sráctól tudom. :D
Emtrexx írta:Hát, egyrészt már maguk a figurák. Aranyosnak egyáltalán nem mondható, semmire se hasonlító falfehér izék :D Meg az egésznek a hangulata és zenéje is elég sivár volt. A furulyázó vándortól rázott ki a hideg végképp asszem
A vándor? Nekem pont az volt az egyik kedvencem. XD Lehet, pont az extrém külsejű figurák miatt találtam érdekesnek. Talán az volt a legelső dolog, amiről valaha "fanartot" rajzoltam, lol. Amúgy az eredeti opening és ending dalt ugyanaz a csaj énekelte, aki az FF9 Melodies of life-ját is énekli. :D

Mickey-t és társait viszont én is inkább debilnek tartottam, mint szórakoztatónak. XD
SatouHebi írta:az Atom Anti-ra emléxik vki? XD az annyira ütött akko XD
Igeeen, én emlékszem rá! Az Atom Anti az mekkora volt már! :lol:

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Lev »

Mumin témához hozzászólva :mrgreen: Nekem az a rajzfilm nagyon nagy kedvencem volt kiskoromban, de egyébként a muminok történetét (akik egyébként valójában trollok) egy finnországban élő svéd nő, Tove Jansson írta, aki grafikus/festő is volt, az illusztrációit is nagyon szeretem. Szívesen elolvasnám a mumin könyveit eredetiben, csak kár hogy svédül nem túl sokat tudok, úgyhogy angolul kéne valahogy beszereznem :mrgreen: A könyvek alapján több rajzfilmsorozatot is készítettek a japánok, de az alapján amit youtubeon láttam belőlük az első kettő nem igazán jött be, szerintem az a legjobb sorozat ami nálunk is ment.

Avatárt én nagyon szeretem, angolul néztem végig mindhárom évadot, szerintem legtöbb japán rajzfilmsorozatot simán veri. Bár mondjuk a befejezés kissé bénára sikerült.

Dizni témához meg: Nekem a Mulán meg a Szépség és a szörny a kedvencem tőlük, de úgy általában a nagyon régi klasszikusokat is szeretem. Az új "hullámból" nem láttam sokat, az Atlantisz viszont szerintem nem volt rossz. A Toy Story meg azon kevés 3d rajzfilmek egyike amit szeretek :mrgreen:

De egyébként látom ez a téma már elég mindenes lett, régi magyar rajzfilmek közül kinek mi a legnagyobb kedvence? Én a Vili a verebet rengetegszer néztem meg régen, és még szeretem most is :mrgreen: Meg hát Vízipók, Mézgacsalád, Mikrobi... :mrgreen:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jaja, az Atlantisz tényleg egészen jó (bár én már eleve előítéletekkel állok az olyan történetek elé, amiben Atlantiszt meg egyéb ilyen rejtélyes dolgokat magyaráznak meg, mert már annyi történetben annyiféleképp megmagyarázták, hogy már teljesen érdektelen :D Ez kb olyan mint a piramisos ismeretterjesztő filmek. Az egyikben elmondják, hogy a mai napig nem tudjuk, hogyan építették őket. A másikben elmondják, hogy így meg úgy építették őket. A harmadikban elmondják, hogy teljesen máshogy építették őket. A negyedikben meg megint elmondják, hogy még mindig nem tudjuk XD )

Magyar rajzfilmek: én borzasztóan keveset láttam csak közülük, merthogy már rögtön a dizni-félékkel találkoztam először, és utána nem értettem, hogy mit akarnak nekem ilyen Szaffikkal meg Hófehérekkel, amikben nem is olyan szépek a szereplők, meg nem is táncolnak :D XD
Csak mostanában kezdtem el helyrehozni ezt a szörnyű tévedést :)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Lev írta: Avatárt én nagyon szeretem ... ... szerintem legtöbb japán rajzfilmsorozatot simán veri.
Őőőőő....izéééé.... mi? :?: :D

Lev írta:régi magyar rajzfilmek közül kinek mi a legnagyobb kedvence?
Macskafogó természetesen! :D (kizárólag az első rész!!!!) és a Szaffit is nagyon szerettem! De ami mindent ver, az a Jankovics Marcell féle Fehérlófia! :jó:
Már a bevezetése is mindent elárul! Lélegzetelállító: (aki nem látta, tessék megnézni!!!)
http://www.youtube.com/watch?v=2cRfmAMdIeM

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: kult44 »

mahdi írta:
Macskafogó természetesen! :D (kizárólag az első rész!!!!) és a Szaffit is nagyon szerettem! De ami mindent ver, az a Jankovics Marcell féle Fehérlófia! :jó:
Már a bevezetése is mindent elárul! Lélegzetelállító: (aki nem látta, tessék megnézni!!!)
mahdi: szívemből szóltál :D
Viszont még a Mátyás király-történetek is jók, meg a Magyar népmesék. Azokat régen nagyon szerettem. Rajzfilmnek nem nevezhető, de magyar még a Süsü. Ja és persze a János vitéz.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Engem Jankovics Marcell munkáitól kiráz a hideg :1eye:

Ha már kedvencet kell említeni, akkor azt hiszem a Vuk az : )
(Szégyen, amit e cím alatt műveltek mostanában :2guns: .)

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Lev »

mahdi írta:
Lev írta: Avatárt én nagyon szeretem ... ... szerintem legtöbb japán rajzfilmsorozatot simán veri.
Őőőőő....izéééé.... mi? :?: :D
Ezalat azt értem, hogy mivel külsőre jópár dolgot átvettek japán animációból, meg eléggé erősek az egészben a keleti hatások, (harcművészetek, filozófia stb.) ezért gondoltam össze lehet vetni az animékkel, és én még a kicsit felemás harmadik évaddal együtt is jobbnak találom a hasonló akció/kaland/mittoménmi animéknél. És attól függetlenül, hogy csatajelenet van benne bőven, kisebb gyerekeket is nyugodtan leültetnék elé, mivel sikerült úgy megoldaniuk ezt a problémát, hogy az ember nem érzi azt hogy "cenzúrázták" volna, mivel anélkül sikerült izgalmassá és változatossá tenni a harci jeleneteket, hogy dőlne mindenkiből a vér, vagy hasonló. És szerintem azért ez ügyes dolog. :mrgreen:

Vukot én is szeretem, Kisvuk viszont tényleg mindennek a legalja.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nem tudja valaki, hogy le lehet-e már tölteni valahonnan Kisvukot? Nagyon szeretném már szénné röhögni magam rajta, de ki van zárva hogy bármiféle költségekbe fogom verni magam emiatt 8)
(Általában moderálni szoktuk, ha valaki letöltésekkel kapcsolatban kérdez, de ez az eset kivétel, mert ez a film annyira gáz, hogy eszem ágában sincs még annyivel sem támogatni, hogy a letöltése ellen szóljak :D Sőt, inkább javaslom)

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Emtrexx, ha ez meg ez nem elég, akkor te mazoista vagy.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Csimpi....Fux-ék....Tóóóóóóóbi......
EZ ANNYIRA NO COMMENT, HOGY NAGYON!!! :x

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Azureus írta:Emtrexx, ha ez meg ez nem elég, akkor te mazoista vagy.
Ááhhh, ezaz! Még! Még! :eszik:

...


Egyébként ennél még én is jobban 3D-zek itt ezen nyomi gépen. Lehet hogy most már tényleg be kellene törnöm az iparba XD
( Egyszerűen nem hiszem el, hogy ez tényleg ennyire rossz :mrgreen: Látnom kell az egészet :mrgreen: )

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: kult44 »

A kis egoista :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ja egyébként csak úgy mellékesen:
Ha valaki a Kis vuk miatt azt hinné, hogy bénák a magyar animátorok, nézze meg ezt a trailert: link. Maga a játék nem magyar, viszont a videót magyarok készítették hozzá. Kb ilyen: :cool:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Hellboy és Arthas! :D

Viccet félretéve nagyon jó. Igazából amit én látok infóbol, az a következő.

Van, aki tehetséges, jó ötleti vannak, de nincs esélye. Eltűnik a süllyesztőben. Őket lenézik a következők
Van, aki azt hiszi nagyon jó, tucat munkát csinál, annak jut az ilyen Kis Vuk. Egy idő után elvesztik az önbizalmukat
Van, aki mázlista, kijut külföldre és baromi jól profitál. Egyszerűen profi lesz. :D

Ezt a véleményt sulim és a valóság ötvözésével hoztam létre. Ha valaki másképp látja, ki tudja egészíteni, azt örömmel fogadom, kíváncsi vagyok rá.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: mahdi »

kult44 írta: Van, aki tehetséges, jó ötleti vannak, de nincs esélye. Eltűnik a süllyesztőben.
Jéééé, ez lennék én! :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Kihagytam azokat, akik pályát váltanak. Nekem is azt kéne :P Szeretnék karaktert tervezni, és történetet írni, de sajnos ahhoz előbb a grafika kéne :S

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Emtrexx, ha még mindig látni akarod próbálkozz a Minimaxxal. Nem esküszöm meg rá, hogy tényleg az lett volna, mert messze volt a tévé megaztán fogalmam sincs mik vannak benne, de szerintem az volt.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

No kérem szépen, eljött a nagy pillanat: megnéztem a Kis Vuk cimű szennyet.
Nem csalás, nem ámitás, ez tényleg olyan rossz, mint az előzetesei alapján várta az ember XD
Nem is részletezném, minden létező fórumon kivesézték már hogy mennyire rossz. Csak pár dolgot emelnék ki:
1. Rögtön az elején premier plánban agyonlőnek a vadászok három állatot, köztük a Kis Vuk anyját. Remek kezdés! A gyerekeknek biztos tetszeni fog :1eye:
2. Az egyébként egész jól sikerült betétdalokat rémesen rossz helyeken vágták be. Ahol szomorkodnunk kellene, ott jön Ganxsta és elkezd rappelni :hát:
3. A tárgyak nem vetnek árnyékokat egymásra, vagy nem úgy, ahogy kellene. De ez szinte már fel se tűnik, mert egy csomó tárgyon nincsen még textúra sem!
4. Ami a primet viszi: a 2D-s fák, amik folyton a kamera felé forognak, hogy 3D-s fa érzetét keltsék -remek megoldás, legutóbb valamelyik 90-es évek közepi gagyi PC-s játékban láttam ilyet. Azóta már ingame játéktérben is égő az ilyen, nemhogy renderelt videóban :nyuszi:
5. Nem értem, hogy hogyan adhatták ehhez a hangjukat olyanok, mint Bodrogi, Gálvölgyi, Dörner. Csőre Gáborra (a filmben a Kis Vuk) is valószinűleg szivesebben fog emlékezni az utókor Zsákos Frodóként...
6. Akinek ezek után még van kedve egy kis önkinzáshoz, ime egy a link a filmhez, töltögessen bátran:
http://isohunt.com/torrent_details/5017 ... ab=summary

Aki szerint meg még annyit sem ér, hogy letöltse az ember, az találkozhat majd vele az RTL Klub őszi programjában. Jó szórakozást :mrgreen:

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

*sóhajt*
Elszomorodom, valahányszor erről a rémségről olvasok. De most különösen elszontyolodtam, mert épp most néztem a XXI. század-ból a (egykori) magyar rajzfilmgyártásról szóló riportot. Nézte valaki? Hova süllyedünk? De tényleg....
*sóhajt*

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Lev »

Én pont elcsíptem, de egyébként az is eléggé ehh, hogy régen felvásároltak pár rajzfilmet tőlünk amcsik, aztán végül nem tárták a közönség ellé, nehogy konkurenciát jelentsen. Az viszont mondjuk vicces volt, hogy az elmondások alapján a japánok a Toldi rajzfilmet egy szamurájtörténetként fogták fel :mrgreen:

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

A lényeg, hogy valamilyen formában, de tudtak azonosulni vele és eljutott hozzájuk is.
De amit a HannahBarbera csinált az azért számomra kicsit....khm... szóval az....

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Miért? Mit csináltak?

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Felvásárolták a magyar animációs filmeket, de forgalmazni már nem forgalmazták. Ezt tulajdonképpen azért tették, hogy ne legyen versenytárs a piacon, mert így a nézőkhöz se jutott el.

Ha esetleg valakit érdekel a műsor így utólag, megnézheti ITT.

Közvetlen linket sajnos nem tudok adni. Keressetek rá a XXI. század műsorra (2008. szeptember 10. - Jankovics Marcell három élete a videó címe.)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »