Rajzfilmek (Disney)

Minden a kedvencekről, a legújabbakról, vagy a legnépszerűbbekről - mindenről ami mozgókép
Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Enchanted - disney

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Én hallottam róla és igazából piromkodva, de megvallom, hogy azért egyszer biztos megnézem. :mrgreen:

Owen_eX
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2006. szept.. 7. 21:30
Tartózkodási hely: Beaverfieldmarketplace
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Owen_eX »

Nekem a Disney rajzfilmek közül a Mulan és a Herkules tetszik a legjobban... Már rengetegszer láttam őket, de még mindig könnyesre röhögöm magam rajtuk az ilyen beszólásokon:

"Idegrázást kapott a nyuszis mamuszom..."

"Most éppen benne vagyok egy ingatlan bizniszben..." (mondá Hádész a világ elfoglalásáról)

:röhög:

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Hú most nagyon rámjött a nosztalgia:
http://www.youtube.com/watch?v=FO7CYOCn ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=CvSCuCDj ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=FxGD5BBd ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=_9N9J6th ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=cQXIuGK0 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=M52g55Tx ... re=related
Most csak így párat, mert sohasem érnék a végére. Kegyetlen jó rajzfilmek voltak régen. Na meg azok a magyar szinkronok. Pl. az aladinnak a betétdalai kegyetlen jók. Meg azt nagyon bírtam, hogy régen minden rajzfilmnek olyan jó magyar openinget csináltak.

Egy halom akármi és egész rakás más.
Mert egy titán megérti tán,
Milyen az igazi jó barát!
:D

Kívülről tudom szinte az összes magyar szinkronos meséknek a zenéit. XD Hiába agyba főbe régen ezeket néztem. Amikor valami miatt elmaradt a vasárnapi disney délután vagy nemláttam sírtam mint a sakál. :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Juj anyám, ezek de régen voltak XD A Denver milyen gagyi már, el se hiszem hogy akkoriban én is néztem XD
A Maja viszont úgy emlékszek, egy alapjában véve elég szomorú rajzfilm volt. Meg volt még a kategóriában a Múmin, amitől meg egyenesen féltem, pedig aranyosnak szánták :fél:
A Tini nindzsa teknőcök meg nagyon király :D

A régi Disney-rajzfilmek meg, nos igen. Ez az a minőség, ami tökéletesen kiveszett a mai nyugati rajzfilmgyártásból.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Nekem a Dagobert bácsi meg a Csipet Csapat volt a kedvenc Disney sorozatom. A többi is jó volt, de ezeket még most is megnézném talán. Dagobert bácsi karaktere annyire zseniális volt... XD

Manapság már azért nincsenek ilyen mesék a tévében, mert a mai gyerekek, egyszerűen nem elég "értelmesek" ahhoz (és akkor még szépen fejeztem ki magam), hogy élvezni is tudják a mesét. És ez bizonyított tény.

Hogy egy konkrét példát mondjak: biztosan nektek is volt ilyen kockás kirakós játékotok mikor kicsik voltatok. Aminek mind a 6 oldalán volt egy képrészlet és ha kiraktad kijött a nagy kép. Na, a mai gyerekek ezeket már nem tudják kirakni. Leglábbis nagy részük. Ezt még anyukám is letesztelte általános iskolás alsó tagozatosokon. Megdöbbentő eredményekkel... :P

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Ez komoly? :shock: (mármint a kirakós) Nekem az volt az egyik kedvenc fajta játékom.

Oooo, a régi Disney-k. Még mostanság is szoktam hallgatni Aladdin, meg Notre Dame-i Toronyőrt. Bár sok mesét pl nem is láttam (pl.: Alice Csodaországban, A Dzsungel könyve), meg az Oroszlánkirály első részén mindig elsírtam magam, de akkor is nagyon szeretem ezeket. Azok a régi szinkronok... Mondjuk ha úgy vesszük, akkor az akkor is mesék is egyfajta feldolgozások, mert léteztek azok könyben is. Vagy most lehet, hogy orbitális nagy hülyeséget mondtam, de nekem nagyon úgy rémlik, hogy pl a Csipkerózsika,meg a Hamupipőke volt könyben. A Mulan az nem, de szerintem az is egy nagyon jó alkotás, a Tarzannal egyetemben. Jó húzás volt oda Ákost hívni.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Mondjuk szerintem pont a mai butább rajzfilmek is hozzájárulnak, hogy a gyerekek is butábbak. Szintén elég kiábrándító, hogy komoly egészestés rajzfilmet nem érdemes csinálni, mert az bukta lesz. Csak arra ülnek be a gyerekek, amin nevetni is lehet. A gondolkodás gondolatát is igyekeznek olyan távol hessegetni maguktól, amennyire csak lehet.
Mondjuk ha úgy vesszük, akkor az akkor is mesék is egyfajta feldolgozások, mert léteztek azok könyben is. Vagy most lehet, hogy orbitális nagy hülyeséget mondtam
Természetesen feldolgozások, nem mondtál hülyeséget :) Mr. Disney-nek eleve az volt az ötlete, hogy klasszikus európai meséket fog rajzfilmre vinni. Bejárta fél Európát és mesekönyveket gyűjtött, hogy megtalálja azokat a meséket, amik jól működnének rajzfilmben. Ezért is kezdődik az összes régebbi Disney-mese azzal, hogy kinyílik egy könyv, és abból mesélve indul a rajzfilm.
Később ezek az intrók elmaradtak, de a könyvbeli eredeti a későbbi rajzfilmeknél is megvolt, egészen a kilencvenes évek végéig. Talán az Oroszlánkirály az egyedüli kivétel a fontosabbak közül (meg is látszik rajta; ritkagyenge a története).
Aztán 2000 óta már nem menők a klasszikus mesék (meg talán ki is fogytak belőlük), azóta a gagyi vígjátékok mennek :hát: Lásd fentebb

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Nekem is volt olyan kockás játék. Balukapitányos meg hófehérkés. Haverokal régen játszottunk olyat, hogy ki bírja hamarabb kirakni. Órán a stopperel mértük és írtuk az eredményeket egy lapra. Bajnokásgot rendeztünk. :D

A mostani mesék mind egy nahy hulladék. Így látlanban megmondom a Kungfu pandára, hogy rossz, de az összes többi ilyen animációsra. Kivétel a Toy Story. Az nekem nagyon bejött.

Meg birom, hogy olyan szép magyar szövegük voltak ezeknek a meséknek, de a mostaniaknak...

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Igen, a szövegek nagyon jók. Régen sosem értettem amit mondtak, mindig mást mondtam, mint ami a szöveg. De mostanság utánanéztem és el kell ismerni, hogy valóban nagyon jók. Tetszetősek és illenek az adott hangulathoz.

Nekem még egy mese nyerte el a tetszésemet, 2000 utáni, ha jól emlékszem. Az pedig a Shrek első része. Nagyon jó paródiák voltak benne, némelyiken el is gondolkoztam hirtelen, hogy melyik meséből vannak.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Arxur »

A Shrekkel az a gond, hogy mi máshogy látjuk mint a mai gyerekek. A Shrekben mi látjuk a paródiákat, mert ismerjük az eredetit, de a gyerekek nem tudják, hogy ez az eredeti kifigurázása. Nevetnek egy jót, hogy kipukkadt a madárka feje, miközben énekelt a királylánnyal, mert ez milyen vicces már. Ők messze vannak attól, hogy erre a jelenetre a Hófehérkés vagy Csipkerózsikás daloló erdő "jelenségre" gondoljanak.

Szóval nekünk ez öszetett poén, mögé látunk. De ők ezeknek nem látják az alapját. Emiatt tetetnék én inkább 12-es korkirákt a Shrekre, mintsem az Inuyashára. :alien:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Jó, azért ha megnézed az Inuyasha néhány jelenetét, ráillik a 12-es karika.

Én viszont rányomnék egy 18-as karikát a mostani rajzfilmekre :nemangyal: :mrgreen:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szerintem az inuyasha egyetlen egy jelentében sem 12-es. Vagy ugyérted hogy 12 év alattiaknak szabad csak megnézni ? mert akkor igen XD Sőt, a mostani rajzfilmeket meg senkinek, mert a fiatalságot teljesen elhülyíti, a felnőtek meg ugyis csak szégyenkeznek rajtuk, ezek a pénzen kivül már semmire se jók...erre példa a Kis Vuk címü borzadvány :undor: Nézzétek inkáább az eredetit :D ( azt még én is imádom XD :alien: )

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A Shrekkel az a gond, hogy mi máshogy látjuk mint a mai gyerekek. A Shrekben mi látjuk a paródiákat, mert ismerjük az eredetit
Igen, erről már volt szó itt, de ettől eltekintve is a Shrek szerintem már a gyerekbutító rajzfilm kategória (már eleve hogy paródia, és mint ilyen, nem is bővelkedhet eredeti ötletekben).
Ettől függetlenül nagyon jól összerakták, és az első részt én is szerettem (bár kicsit túlértékeltnek tartom azért).

Érdekességképp, a Shrek ugye úgy kezdődik, hogy a fenyegetés elől különböző mesehősök Shrek mocsárjába menekülnek. Nem tudom ez volt az ihletforrás, de 1-2 hónapja jelent meg egy Fabulák című képregény itthon, amely arról szól, hogy különböző mesehősök a saját világukból New Yorkba menekülnek, és ott próbálnak beilleszkedni (Hófeheréke, Piroska, szőke herceg, stb :) ). Egyelőre még nem láttam a kötetet, de hozzátenném, hogy tudomásom szerint nem gyerekkönyv, és nem is Shrek-féle paródia, hanem elég komoly történetet kerekítettek belőle. Aki tud, nézzen bele :)

A 2000 utáni rajzfilm-vígjátékok közül egyébként nekem a Lilo & Stitch tetszik a legjobban, valahol utána a sorban jön a Legelő hősei (mindkettő Disney). A nem-Disney-k közül a Szuperhavert (Iron Giant) szeretem nagyon.
A 3d-animációsak közül a Madagaszkár sokkal jobb lett mint vártam; a többi állatos és nem állatos 3d múvi az egynek elmegy és a feledhető kategória között lavírozik valahol (kivétel a RémRom, az jó :) ).

A Toy Story más tészta, az már klasszikus lett azóta :) (nagyon jó -csak nehogy folytassák)

Inuyasha: azért bőven megérdemli az a 12-es karikát. Láttam én már ott kettévágott embert, eltört nyakat, miegymást. Az állandó démon-hadakról nem is beszélve :1eye:

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Na nekem a Shrek egy olyan mese amit egyszer láttam(az első részét) és bőven elég is volt, még sok is. Soha többet.

Most szedek egy jókora disney packot(sajna kazettán már nem mind élvezhető). De még így is hiányozni fognak belőle olyanok mint a Dzsungel könyve. Azt nagyon bírtam.
Na meg még két klasszikust a Szaffit és a Ludas matyit.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Emtrexx írta:
A Toy Story más tészta, az már klasszikus lett azóta :) (nagyon jó -csak nehogy folytassák)
A Toy Storynak van folytatása. :P

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Igen, tudom, és az is nagyon jó lett :) de én egy esetleges harmadik résztől tartok, amit mostanában rebgesgetnek a nagy folytatás-dömping nyomására :x

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nem tudom, Ti még emlékeztek a régebbi Disney-k (Aladdin, A kis hableány stb) sorozataira. Azok is egy fajta folytatások, de szerintem a legtöbbje nagyon jó. Én mindig is az Aladdint néztem, és a Dzsinn volt ott a nagy kedvenc :D

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Noh, végignézegettem a Red13 által linkelt videókat. Áh, tök jó ezekre így visszaemlékezni. Mondjuk a Süsüt rettentően utáltam, bár a bábfilmeket alapból nem csíptem sose. A Maja szerintem aranyos volt. Egyébként úgy tudom, amolyan retro anime az is. A Csip-csup csodákra (Spoon Obasan) emlékszik még valaki? Nekem az volt könyvben is. Meg a Nils Holgersson. :D
Emtrexx írta:Meg volt még a kategóriában a Múmin, amitől meg egyenesen féltem, pedig aranyosnak szánták :fél:
XD Komolyan? Mi volt abban félelmetes? :O Nekem az volt a nagy-nagy kedvencem! Én egyenesen imádtam. Tisztára depressziós lettem, amikor nem tudtam megnézni egy-egy részét.

A dízni sorozatokat én is szerettem, az Aladdinból pl nekem jobban megmaradt a sorozat, mint maga az egész estés film. A Goofy családost viszont nem szerettem. Nem t'om mi volt a címe, Dinka banda? Vagy vmi ilyesmi.

Az Oroszlánkirály amúgy állítólag vmi afrikai mesén alapul, a Kimba a fehér oroszlán című régi anime sorozathoz hasonlóan.

Amúgy meg MAI színvonalas amerikai rajzfilmsorozat: Avatar - The Last Airbender. Amerikában most fejeződött be múlt hétvégén. :B Mondjuk erőteljesen hajaz a japán animékre.
Fan tréler: http://www.youtube.com/watch?v=Ie3mX550N84&NR=1
Hivatalos tréler az utolsó részekből: http://www.youtube.com/watch?v=pmRY2s25PvQ

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Én újabb rajzfilmek közül a Ren és Stimpy showt birom nagyon. Bár már ez is több mint 10 éves rajzfilm.

Nem rajzfilm, de nosztalgia: http://youtube.com/watch?v=8wkbLwIV5sU

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Red13 írta:Ren és Stimpy showt birom nagyon.
Igen, az a fajta beteg-abszurd-morbid és absztrakt (sőőőt, szinte dadaista :D) humor nekem is nagyon bejön.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Amarevia írta:Amúgy meg MAI színvonalas amerikai rajzfilmsorozat: Avatar - The Last Airbender.
Mégis nézed? :P
Egyébként tényleg egy nagyon színvonalas rajzfilm. Szerintem írásban is legalább annyira, mint rajzolásban. És a finálé harcai nagyon jók voltak. Főleg azért, mert nem két kockát ismétel 10 percig, amit egy flashback vagy egy többórás beszélgetés szakít félbe.

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Én is néztem valamelyik nap két rajzfilmet még pedig a Bosszú Angyalait amiből nem is tudtam hogy van két movie, ami szerintem nagyon jóra sikerült 8) bár én lehet hogy elfogult vagyok mert imádom a marvel hősöket :D ajánlom minden marveles rajongónak !!! első moziban Hulk nagyon komoly :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gergő 2008. júl.. 31. 1:04-kor.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nekem Avangers movie-k nem nagyon jöttek be, de a DR.Strange már igen-igen jó volt. (amúgy is mindíg Strange mániás voltam, a streccnacis Marvel szekció vagyis az Avangers nálam mindíg sántított egy kicsit... :D)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ti még emlékeztek a régebbi Disney-k (Aladdin, A kis hableány stb) sorozataira.
Igen, ezeket én is néztem :) Tényleg jók voltak, kivéve a Kishableány, az kb 6 év alatti kislányoknak volt... :1eye:
A Csip-csup csodákra (Spoon Obasan) emlékszik még valaki? Nekem az volt könyvben is. Meg a Nils Holgersson. :D
Természetesen, nekem még van képregényem is mindkettőből, a Csipcsupos-nak a címlapját be is linkeltem régebben :D (Spoon Obasan mint Kalán néni eredeti neve? Lol, nem is hallottam még XD )
Mumin:
XD Komolyan? Mi volt abban félelmetes?
Hát, egyrészt már maguk a figurák. Aranyosnak egyáltalán nem mondható, semmire se hasonlító falfehér izék :D Meg az egésznek a hangulata és zenéje is elég sivár volt. A furulyázó vándortól rázott ki a hideg végképp asszem :)
A Goofy családost viszont nem szerettem. Nem t'om mi volt a címe, Dinka banda? Vagy vmi ilyesmi.
A Pluto - Mickey - Goofy hármas a rajzfilmgyártás csődje szerintem. Sosem fogom megérteni, mitől népszerűek annyira az USA-ban. Talán csak azért, mert az első rajzfilmhősök közé tartoznak, akiket valaha kitalálták. Ha ma rukkolna elő valaki velük, a kutyát se érdekelnék :hát:
Nekem Avangers movie-k nem nagyon jöttek be, de a DR.Strange már igen-igen jó volt.
Hohó, le vagyok maradva. Dr. Strange egészestés? :shock:
Avengerst is csak egyet láttam.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: mahdi »