Rajzfilmek (Disney)

Minden a kedvencekről, a legújabbakról, vagy a legnépszerűbbekről - mindenről ami mozgókép
Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Arxur mondta hogy akar egy Disney témát nyitni, de úgy tűnik elfeledkezett róla :D
Megnyitottam és átpakoltam bele néhány kapcsolódó beszélgetést:

***

Az egyik legnagyszerűbb jelenetsor amit animációs filmben valaha láttam: link. Az zene meg egész egyszerűen killer
Közeledek affelé a vélemény felé hogy a Notre Dame-i toronyőr az egyik legjobb (ha nem a legjobb) létező rajzfilm (A szépség és a szörnyeteg mellett)

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Valamikor Nekem is a Toronyőr Volt a kedvencem csak egyik nap meguntam :) :(

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ennek örülök :) Mármint hogy kedvenced volt :)
Bár nekem régebben nem tetszett, nem is hiszem hogy a célközönségnek tartott korosztály különösebben értékelni tudná. 8-14 évesek aligha képesek még értelmezni Frollo bíró személyében megtestesülő vallási fanatizmust, bűnös vágyakozást, vagy épp a meglepően élethű és szép gótikus környezetet, a zenéről már nem is beszélve. Persze vannak benne kortól függetlenül élvezhető elemek is, de ennek a filmnek nem azok az erősségei.
Ott vannak például a beszélő vízköpők, amiket a mezei néző egyszerű "dizni-s" mellékfigurának tart, akik a humorért felelősök, holott annak a szimbólumai, hogy szegény Quasimodo megtébolyodott a hosszú magány következtében :( Szomorú sztori

Bár még mindig könnyed az eredeti könyvhöz képest, aminek a végén gyakorlatilag majdnem mindenki meghal :rip:

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Valahogy most is ugy érzem h nézni kéne Quasimodo-t mert Télleg a története meg a Zenéi nagyon jok^^

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Emtrexx: Én mikor először láttam a Notre Dame-i Toronyőrt, 9-10 éves lehettem, de én már akkor sem szimpla "disney-s, humorért felelős figuraként" értelmeztem a vízköpőket, hanem az általad említett módon.
Továbbá Frolló vallási fanatizmusa is tiszta volt számomra.
Illetve én már akkor fantasztikusnak tartottam a zenét és az épületeket is (bár még nem tudtam, hogy azok a gótikára utaló elemek).

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Én úgy fogtam fel mint a többi rajzfilmet XD ! a vízköpők voltak a kedvenceim 8) de azok is azért mert akkor még a szörnyeket szerettem meg az ilyen fantasy hülyeségeket.A vallási fanatizmus az meg le se jött nekem, legfeljebb annyi hogy húúúú de gonosz :D .... volt ez nagyon régen még amikor a moziba ment de lehet hogy még ma is ez lenne XD

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jó, Zorgi, de te más tészta vagy :D Aki Disney-fan az Disney-fan, nem mezei néző :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Meg kell mutatnom hogy mit találtam: link

A linkelt kép a Rescuers című Disney rajzfilmből lett kilopva (valamiféle Csipet-csapat előd). A film főhőse két egér akik egy (természetesen egerekből álló) mentőszolgálat tagjai. Két része készült a rajzfilmnek, egy 1977-ben, egy pedig 1990-ben. S lám, az egyik főszereplő egér magyar :D

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

ez olyan, mint vmelyik filmbe ott virít a háttérbe a magyar zászló, vagy hogy vmelyik játékban a csatorna fedőn van vmi magyar cucc :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Igen, tudom hogy vannak ilyenek :) Olyan jó észrevenni ilyen utalásokat :D

Kellene egy oldal ahol összegyűjtik az ilyeneket

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Hihi, ez de jó.^^

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Emtrexx írta:Bocsi hogy eltérek a témától, de meg kell mutatnom hogy mit találtam: link
Nyehehe. Nekem ez megvan videón és már évekkel ezelőtt kiszúrtam benne a Hungary feliratot. :D
"De hol van Bernard és Bianca?" Éppen együtt vacsoráznak. Bernard meg akarja kérni Bianca kezét, de valami miatt soha nem jön össze szerencsétlennek, csak a film legvégére. XD
Nagyon jó kis mese volt ez, izgalmas meg néhol aranyos vagy vicces is. :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én még moziban láttam amikor kijött a 90-es évek legelején, akkor természetesen még nem tűnt fel a Hungary :)
Viszont most hogy újranéztem meglepődtem hogy micsoda 3D trükkök vannak benne :o Enyhén úttörő megoldás volt. Az utána kiadott Aladdin és Sz & sz cg részei sokkal gyengébbek.
Egyébként pedig szerintem is egy méltatlanul elfeledett, jó kis rajzfilm

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Emtrexx írta:Meg kell mutatnom hogy mit találtam: link

A linkelt kép a Rescuers című Disney rajzfilmből lett kilopva (valamiféle Csipet-csapat előd). A film főhőse két egér akik egy (természetesen egerekből álló) mentőszolgálat tagjai. Két része készült a rajzfilmnek, egy 1977-ben, egy pedig 1990-ben. S lám, az egyik főszereplő egér magyar :D
Jujj, ez nekem régen meg volt könyvben :P Meg a régi iskolai könyvtárban is lláttam. Valami árva kislányt kellett megmenteniük. De elhet, hogy az már egy másik történet XD

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Rajzfilmek (Disney)

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Emtrexx írta:Arxur mondta hogy akar egy Disney témát nyitni, de úgy tűnik elfeledkezett róla :D
Nem, nem...

Csak valaki lebeszélt róla: "Hármunkon kívül úgyse írna oda senki."
Persze-persze... :D

Visszatérve a Toronyőrhöz, engem már kiskoromban is megviselt a mese. Borzasztó átéléssel tudtam nézni, ezért mikor az eleje felé volt még az jelenet mikor Quasimodo lemegy a karneválba és végül kicsúfolják (stb...), akkor mindig kimentem a szobából, mert nem mertem végignézni.

És szerintem ez most sem lenne másképp... :zacsko:

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Én olyan régen láttam ezt a rajzfilmet, hogy alig emlékszem rá :?

Az az egeres viszont akkor a Bernard és Bianka? Csak mert emlékszem, hogy volt egy Bernard és Bianka a kenguruk földjén című rajzfilm, amit nagyon nagyon szerettem. Az a sas gyönyörű volt *.*

És volt még az Egérmese és a Kisegér (?) vadnyugaton. Ezek tündériek voltak.

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Emtrexx írta:8-14 évesek aligha képesek még értelmezni Frollo bíró személyében megtestesülő vallási fanatizmust, bűnös vágyakozást
Ilyeneket be lehet mesélni, mint pl. azt is, hogy Disney nagy katolikus és antiszemita volt, és halála után egy zsidó férfié lett a részvények nagy százaléka. Tehát ez egyfajta katolikus-ellenes propagandának is el lehetne mondani, hogy a gonosz pap sanyargatja szegény Kvázit, miközben egy cigánylányba szerelmes, tehát a kereszténység egy nagy fertő, stb. stb...

Sok dolgot lehet ebbe belevinni, ha nagyon akarjuk, de el lehetne fogadni annak, aminek készül: egy mesefilmnek. :)

Oh, és senki ne értse félre a fentieket, csak rá akarok mutatni, hogy mindenbe bele lehet beszélni bármit.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

kult44 írta:Valami árva kislányt kellett megmenteniük.
Az az első, 1977-es rész volt. Az új rész sokkal jobb lett, a madarat tényleg nagyon szépen megoldották benne :yes:
csak rá akarok mutatni, hogy mindenbe bele lehet beszélni bármit.
Ó, Zorgi tudna mesélni róla hogy mi mindent beszéltem bele a Pinocchioba (őt zaklattam vele :D). Az a rajzfilm szerintem botrányos :D Csodálom hogy gyermekvédő szervezetek nem lázadoztak sose ellene (vagy lehet hogy igen, csak nem tudok róla :) )

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

a Pinocchio nekem em tetszett túlságosan.nekem még anno a gumimacik tetszett(ek)ugye az is disney mer ha nem akkor bocsesz

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Hát nem rajzfilm, de Disney, ezért beírom. :mrgreen:

Az elmúlt napokban pakolgatom a mangáimat/képregényeimet, és a doboz alján megtaláltam a nagyon régi Donald kacsa magazinokat. XD Ki is vettem párat, és elolvastam és nagyon tetszettek. A poén parádé nevezetű rovat nagyon lehozott. Szorakoztató, de nagyon lehozós. A Miki egér történetek viszont tetszettek. Most a kedvencem a Donald kacsa meg a Miki egér. :mrgreen:

Ui.: A Steamboat Willie nevezetű rajzfilmet hol lehet megnézni. Ha jól tudom (ne,m vagyok egy nagy Disney szakértő XD ) ez volt az első rajzfilmje Walt Disney-nek.
:D :D :D

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Nekem is van egy rakat Donald Kacsa Magazinom... Vagy hússzor elolvastam mindet... XD

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Ha jól tudom a Steamboat Willie a harmadik volt. Az első a Plane Crazy, aminek az az érdekessége, hogy Mickey gonosz volt.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Azureus: Hát nem t'om, de valamelyiket megkellene nézni :D .

Arxur: A Donald Kacsa a kedvencem. Elgondolkodtam rajta, hogy vegyek-e most is? XD XD XD

Egy kis érdekesség: Nézem a Pokítót (ertéel cváj) és látom, hogy a németeknél nem Donald Kacsa magazin van, hanem Mickey Mouse Magzin. A kettő szinte ugyan az. A Donald Kacsa Magazinban több van Donaldról és kevesebb Mikiről. A Mikibe meg fordítva. :D :D :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Axel írta:a németeknél nem Donald Kacsa magazin van, hanem Mickey Mouse Magzin. A kettő szinte ugyan az. A Donald Kacsa Magazinban több van Donaldról és kevesebb Mikiről. A Mikibe meg fordítva. :D :D :D
Annak az oka, hogy itthon nem Miki nevével próbálják eladni az újságot az az, hogy itthon (és általában Kelet-Európában) Mick sokkal kevésbé népszerű, mint nyugatabbra, vagy mint az USA-ban természetesen (és sokkal kevésbé népszerű mint Donald). Ennek pedig az az oka elsősorban, hogy túl elvont figura; semmilyen jegyében nem hasonlít az egerekre, és gyakorlatilag személyisége sincs. A körülöttünk lévő országok meséi fényévekkel jobban kitalált figurákat tartalmaznak.

Egyébként nézzétek milyen aranyos reklámot találtam :D
[img::]http://www.interhost.hu/ffcenter/temp/mermaid.jpg[/img]

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Nem kimondottan rajzfilm, de Disney:
Az Enchanted-ről hallottatok már? Csak mert egy amerikai ismerősöm már áradozott róla egy sort, hogy milyen jó... :D