Kedvenc filme(i)d

Minden a kedvencekről, a legújabbakról, vagy a legnépszerűbbekről - mindenről ami mozgókép
Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

Emtrexx írta:Rövid véleményem a trilógiáról: amióta az utolsó részt leadták a mozik már nincs is értelme filmet nézni, sem filmet csinálni. Ezért találták fel anno a filmgyártást hogy ez megszülethessen. Be is zárhatnak a filmstúdiók, már nincs több dolguk. Ennél jobbat már úgyse csinál senki :!:
uramisten,mekkora igazság,ezt nem tudtam megfogalmazni az első rész óta :D

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Minden idők legnépszerűbb filmje akkor is a Casablanca! XD

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

killu írta:nekem az nem tetszzett benne ahogy gimli es a tunde tag allandoan basztatjak egymast, meg jopofaskodnak...mint szereplok amugy jo valasztas voltak az teny
Olvasd el a könyvet, abban is előfordul, hogy csipkelődnek ;)
Jah és Emtrexx, nem "egy fickó" ( :P ) írta a GyU-t, hanem John Ronald Reuel Tolkien, oxfordi nyelvész professzor. Érdemes egyébként elolvasni az életéről szóló írásokat (vagy megnézni a dvd-ken az extrák közt).
Az pl. totál megható, hogy a sírjukon, a nevük alatt Luthien, és Tinuviel van a kőre vésve.

Ez a trilógia a teljes profizmusról tesz tanulságot. Peter Jackson-t zseninek jellemzik, sztm nem alaptalanul. Valószínű nem is igen lett volna rátermettebb ember, aki jobban megcsinálta volna a filmeket. Beleélés szempontjából sztm sokat számított, hogy a színészek nagyrésze addig ismeretlen volt (de tehetséges), így nem volt olyan, hogy "nézd má az meg ott a csaknoris!" A zeneszerzésre sem találhattak volna jobb embert Howard Shore-nál (John Williams még aki zseniális zeneszerző).

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Edit: Lúthien és Beren :P

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Csak a teljesség kedvéért: Itt nyugszik Tolkien :)

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

emtrexx mostanában láttad először a GYU-t?

Avatar
killu
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:45

Hozzászólás Szerző: killu »

kosz h olvasam el, de mar megvolt, nagyfater olvasta nekem mikor ovodas voltam(orok hala neki). akkor meg szo nem volt filmekrol, se a tobbi ienkor felmerulo dologrol.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Sabin írta:emtrexx mostanában láttad először a GYU-t?
Nem-nem. Az első részt háromszor láttam moziban, a harmadikat kétszer (a középső kimaradt moziban, de persze azt is láttam a megjelenés után nemsokkal :) ). Viszont nálam ez ilyen visszatérő mánia :)

killu: a két szereplő kötekedése szerintem szükséges volt, ennyi feszültségoldás mindenképp kellett, különben elég nyomasztó lett volna a film (így is eléggé az).

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

ja akkor jó,mert nem értettem ezt a hirtelen LOTR mániát :D

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

A Gyűrűk Urához még:

Szerintem még az ezt övező történelmi anyagot is érdemes elolvasni. Illetve az "előtörténeteket" is ("The Hobbit" és a "The Silmarillion" című könyvet. Utóbbi a Nefrit által utólag említett Lúthien és Beren történetét meséli el.). Valamint, aki nagyon érdeklödő, annak lehetősége van részt venni úgynevezett történelem órán , amit a Magyar Tolkien Társaság szokott rendezni. (Többek között ők szervezik az évente megrendezésre kerülő Tolkien napot. De szerintem erről már sokan hallottatok.) Én voltam egy ilyenen - mármint "történelem órán", meg persze Tolkien napon is-, és nagyon érdekes volt. Számtalan addig még ismeretlen dolgot tudtam meg (az előzményekről, a tündék nyelvéről...stb.)
Tolkien nem pusztán egy trilógiát írt meg, hanem megteremtett egy világot, mindennel együtt (nyelvvel, saját történelemmel, földrajzzal...etc.)
Maga a film is remekmű, és nem hiszem, hogy valaha is felül tudja múlni valaki monumentalitását tekintve. Én nem is várok olyan fimet, ami ezt felülmúlja, mert azzal csak magamat ringatnám tévhitbe. :D (Emlékszem, hogy csak azért néztem meg háromszor az Oscar-gálát, mert jelölték az epizódokat. És ahogy szerintem várható volt, a harmadik rész a 76. Oscar-gálán 11 díjazást söpört be, és ezzel beírta magát a filmtörténelembe.)
Forgatókönyvvel és forgatással együtt majdnem egy évtizedig készült. A zene, a helyszínek, a látvány és a szereplők is mind-mind a helyükön vannak. (Mondjuk, ha nagyon kötörzködni akarnék, akkor azért egy picit haragszom, hogy az első részből kihagyták Bombadil Tomás részt). És ha úgy vesszük, még hamar el is készültek. Egyszerre több helyszínen zajlott a forgatás és ezzel párhuzamosan a számítógépes és egyéb stúdiómunkák. (Bizonyos hátterek hónapokig készültek, mert szinte pixelenként rajzolták meg őket.)
Szegény orkokat sajnálom. Minden nap több órányi sminkelés várt rájuk. Brrr.... Szegények. Hajnalban kelt a stáb és éjfélekig forgatott. Aztán kezdődött előről szinte 18 hónapon át végig. (Nem irígylem őket, bár mindenbizonnyal részt vettem volna a forgatáson, ha lehetőségem nyílik rá. (: )
Peter Jackson és az a több száz ember (de akár mondhatnánk több ezernek is, mert egy egész futball stadionnyi néző segédkezett a szinkronnál :D) tehát remekművet alkotott, amit szerintem nem fognak túlszárnyalni... Legalábbis amíg élünk biztos nem.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Teljes mértékben egyetértek az előzőkkel. Nem is nagyon akarom tovább szaporítani a szót.
Tolkien az első igazi fantasy-világ teremtő. Igazából nem is ismerek el másik fantasy világot, ugyanis még nem találtam jobbat.
GYU-t elolvastam (már elég régen, majd egyszer-kétszer biztos elolvasom), Hobbitot elolvastam, Szilmarilokat elkezdtem, csak hát félbemaradt (nagyon sűrű olvasmány...). Szilmarilokhoz képest a Gyűrűk Ura képregény sűrűségű, komolyan. :D
Tolkien napról viszont még nem hallottam. Mi is történik egy ilyenen?

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Én nekem sajnos csak 2-3 évvel ezelőtt volt alkalmam elmenni egy ilyenre. (Azóta még nem sikeredett) Nos, én pont egy olyanon voltam, ami még az egyediek közt is egyedinek számított. Mivel Tolkien 111. születésnapja alkalmából lett megrendezve (Gyengébbek kedvéért : Bilbó nevű hobbit is 111 éves volt a könyvben). Voltak filmvetítések (nem a film, hanem úgynevezett dokumentumfilmek). Voltak kisebb színi előadások, amit lelkes rajongók adtak elő. Van rajzverseny (illetve ezt előtte hírdetik meg, és magán a rendezvényen már csak a díjátadó van), jelmezverseny. Meg sok-sok féle Gyűrűk Urához kapcsolodó program. Egyszerűen mindent lehet csinálni: puzzle-özni, társasozni, a M.A.G.U.S. kártyás szerepjátékhoz hasonló van GYU-sból is, azt is lehet játszani. Tehát kicsik s nagyok (ahogy mondani szokták) el tudják ütni az időt a maguk korához való dolgokkal. Valamint csemegézni is lehet, ha van pénze valakinek. Ugyanis vannak árusok, de volt egy aki tündeékszereket árult. Például megvásárolható volt annak a köpenycsatnak a pontos másolata, amit Galadriel adományozott a Gyűrű Szüvetségének. Meg még sok-sok dolog volt, csak hirtelen annyi minden kavarog a fejemben, hogy nem tudom, mit írjak le. :D Nem érdekel esetleg valami konkrétum? Kérdezz rá, aztán megpróbálok válaszolni. :D

Avatar
killu
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:45

Hozzászólás Szerző: killu »

nem semmi :D (a jelmezverseny viszi a palmat)
a szilmarilok nekem is suru volt, fenenek sincs kedve megjegyezni azt a sok nevet, ami ahoz kene hogy tudd mi miert tortenik :?

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hát én megjegyeztem! :D Mindent! De elég volt egy-két hét, amég nem olvastam, hogy teljesen kimenjen a fejemből a história, így sikerült félbehagynom. Szóval nem az a könyv amit éjfélkor kezdesz el olvasni elalvás előtt, mert úgy elég nehéz.
Tolkien-nappal kapcsolatban az érdekelne, hogy vannak-e ilyen amatőr írók, akik ilyen Ardán játszódó dolgokat írkálnak, és ott meg kiállítják/eladják satöbbi. MErt mi lesz, ha kifogyok az eredeti Tolkien-ből? :)
Sajna szerepjátékokban nem vagyok nagyon otthon, viszont van egy Gyűrűk Ura szerepjátékkönyvem, meg egy GYU atlaszom. :P

Avatar
killu
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:45

Hozzászólás Szerző: killu »

naja meg az se mind1 h mien korosztaly kepviselteti magat egy ienen :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hát szerintem nagyon széles a skála. Frankó közösségek lehetnek az ilyenek.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Valóban nagyon széles spektrumon mozognak az emberek. Kicsitől kezdve az egészen idősig volt mindenki. Bár a kicsiket, ne annyira kicsinek képzeljétek. Ha jól emlékszem a legfiatalabb, akit én láttam, az olyan 10-12 év körüli volt. És valóban nagyon rendesek voltak. A rendezvény lebonyolítói sem hordták fenn az orrokat, velük is le lehet ülni beszélgetni, eszmét cserélni. Szeritnem jövő év elején is lesz megint Tolkien-nap. Ha valakit érdekel, akkor utána nézek. (:

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Van több oldal is, ahol a filmben szereplő fegyvereket/tárgyakat lehet megvenni. Pl itt. Sajna csak Amerikából/Kanadából lehet rendelni, nemmintha volna rá pénzem :P

Bombadil azért maradt ki a filmből (egyrészt a filmkészítők szerint lassította volna a cselekményt), mert már túlságosan mesebeli szereplő. Ráadás nagyobb hatalma volt mint Sauronnak, igaz csak a saját kis erdejében :)

Viszont mindenképp érdemes a film mellett a könyveket is elolvasni, mert rengeteg olyan rész van benne, ami kimaradt a filmből, vagy kissé máshogy van (pl. Helm szurdok). De a filmben is van pár dolog, ami pl. nincs a könyvben. Lényegében a 2 kiegészíti egymást.
Pár változtatás:
- Frodót nem Arwen menti meg a Lidércektől, hanem egy Glorfindel nevű tünde lova
- Móriában nem troll van, hanem egy nagy fekete páncélos ork
- Helm szurdoknál nemcsak orkok vannak a seregben, hanem hegyi emberek is
És még lehetne sorolni :)

Nekem egyébként csak Legolas kissé erőltetett akrobata mutatványai nem tetszettek, minden más mestermunka.
Jah és a szememfényei: 1 - 2 - 3

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Nekem csak az leső rész van ilyen díszkiadásban, a többi mindössze rendezői változat. De amint lesz elég pénzem megveszem a másik kettőt is. (:
Én amire picit büszke vagyok az mindössze egy műanagyvászin gigplakát, amiből 3-4 darab van Mo-n. (Frodót ábrázolja és a második rész promociósanyagaként is látható volt.) Illetve egy 2-3 száz oldalas gyűjtemény a GYU-t övező sajtóanyagról, valamint sok-sok moziplakát és poszter. Terve van még véve egy "Fullánk" is.
Megjegyzésképp fegyvereket viszonylag barátságos áron idehaza is lehet csináltatni. :wink:

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Tegnap volt az egyik kedvenc filmem(a sok közül :P ) A kobra. jacke Chan a főszereplő. Nagyon állat verekedések vannak benne és rohadt jó zene. Főleg akkor nagyon fasza amikor elkedzni tanulni a kobra stílust :D

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Yó film a kobra én is néztem egy darabig

davaris
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2006. máj.. 7. 17:51
Tartózkodási hely: Felvidék, Nagymácséd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: davaris »

a legkedvencem filmem egy cheh-angol koprodukciós film (dráma) a Dark blue world (Tmavamodry svet) amely a második világháborúban játszódik, nagyjából arról szól hogy a németek elfoglalják csehországot és a fiatal cseh pilóták elmennek angliába hogy harcoljanak a nácik ellen mint pilóták. de viszont két cseh pilóta beleszeret egy angol nőbe akiért megindul a "verseny"... tovább nem mondom mert ezt inkább látni kell... nagyon gyönyörű film, mindenkinek ajánlom :wink:

második helyen a Leon áll (J. Reno a főszereplő), isteni film, ezt a filmet non-stop tudnám nézni 8)

3. pedig az End of all wars, amely egy igaz történet azokról a szövetséges hadifoglyokról, akik japán hadifogságba kerültek és felépítették a burami hidat, a híd felépíttése 60 000 hadifogoly életébe került... sokan mondták hogy a nácik a kegyetlenek voltak de szerintem a japánokat senki sem tudta túlszárnyalni a kegyetlenségben... ez is mind benne van a filmben, tehát csak az erősebb idegzetűeknek ajánlom... :!: :!: :!:

davaris
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2006. máj.. 7. 17:51
Tartózkodási hely: Felvidék, Nagymácséd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: davaris »

rosszul írtam, nem a burmai hidat hanem a bumai vasutat építették... :roll:

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Hát nemtom itthon megtudják-e úgy csinálni a fegyvereket, mint amiket rendelni lehet. Én Szolnokon láttam pár nem GyU-s díszfegyvert, azokat adták 20-30.000-ért. Akkor eltudom képzelni, mennyi lehet a GyU-s. Meg azokat mégiscsak az "eredetikről" másolták :P
Plakátom nekem is van 3 (minden filmből egy), csak keret hijján még a szekrényben pihennek. Meg van egy 6db-os térkép gyűjteményem, azok nagyon fajinak. Nameg pár kártyám.

A Jackie Chan-est én is néztem, jó volt.

Olf: Forgotten Realms világot ismered? Az is eléggé kidolgzott fantasy világ. Egyik leghíresebb feldolgozója, R.A.Salvatore. Egyébként vicces, mert ő is eléggé GyU fan, és a könyveiben felfedezhető 1-2 párhuzam.
GyU: Móriában a törpék túl mélyre ástak, és kiszabadították a Balrog-ot...
Salvatore, Ezüst erek: Mithrill csarnok törpéi túl mélyre ástak, és felébresztettek egy ott alvó árny sárkányt...
ami mindkét esetben a törpök vesztét okozta, stb. (persze nem ennyire sablonosan fogalmazva :P )

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

én tavaly voltam spanyolországban,hát ott szószerint minden 2. kirakat tele volt tömve GYU-s fegyverekkel,az összessel, gyűrűkkel, ékszerekkel, mindennel ami a GYU-ban volt! voltak külön gyűrűkurás boltok is, ahol még több ilyet lehetett kapni. és ez nem csak 1 városban volt,hanem mindegyikben ahol jártunk!