Kedvenc sorozatod

Minden a kedvencekről, a legújabbakról, vagy a legnépszerűbbekről - mindenről ami mozgókép
Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Trónok harca: szerintem ez a sorozat erősen férfi ízlésre van szabva. Én egyetlen percét sem untam :) Szinte kivétel nélkül az összes szereplőt imádom, nagyon egyedien válogatta a karaktereket ez a G. RR Martin, és ráadásul mindig mindenkivel történik valami olyan fordulat, amire véletlenül sem számítottam volna. És nem csak azért, mert néha bejön egy-egy mágikus elem (pl sárkányok), de a leghétköznapibb karakterekkel is tud érdekes dolgokat ki találni.

Valóban sokat magyaráznak benne, nem is biztos hogy mégegyszer elkezdenem végignézni, de elsőre olyan rendkívüli mód tetszett, hogy ahhoz nem is tudnék hasonlítani más sorozatélményt az elmúlt évekből. De mint mondtam: megértem ha nektek nem tetszik. A hentelések meg a szexes utalások vagányságának értelmezéséhez szerintem férfi szemlélet kell. Hogyismondjamcsak, emocionális síkon nem túl érzékeny a cucc :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Emtrexx írta:...A hentelések meg a szexes utalások vagányságának értelmezéséhez szerintem férfi szemlélet kell.


Na várj, nem is ezzel van a gond! Hanem azzal, hogy tök kiszámítható, hogy ha pl. az aktuális részben a 32. percig nem volt semmi, akkor x embert még tuti kibeleznek és lesz még x szexjelenet is az utolsó pár percben. És ez így azért elég uncsi :D

Egyébként lehet, hogy magát a sorozatot azért untam annyira, mert rengeteg fantasyt olvastam meg ilyen intrikás sztorikat és így már nem tudott lázba hozni a cucc. :wink:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Egyébként lehet, hogy magát a sorozatot azért untam annyira, mert rengeteg fantasyt olvastam meg ilyen intrikás sztorikat és így már nem tudott lázba hozni a cucc.
Oh igen, ez lehet. Én eddig nem sokat találkoztam fantasyval, és azokhoz képest eléggé újdonság, hogy ennyire emberszerűen mutasson be szereplőket egy ilyen sztori, és azon belül is ennyire lazán kezelje őket (pl a homár király-jelöltről azt hittem hogy főszereplő lesz, erre egyszercsak hirtelen mi történt azzal is XD (második évad közepe)).

Jjja meg az jutott még eszembe, hogy könyvben nekem ez valszeg nem tetszene. Az élményhez nagy mértékben hozzájárulnak ugyanis a remekül megválasztott színészek, a maguk angol akcentusával (pl a Skinsből is benne vannak ketten :) ), no meg persze a törpe faszi. Hát ő tényleg csak filmen működik leginkább :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szacsi írta:
Egyébként lehet, hogy magát a sorozatot azért untam annyira, mert rengeteg fantasyt olvastam meg ilyen intrikás sztorikat és így már nem tudott lázba hozni a cucc.
Khm, Leslie L. Lawrence könyvek, khm.. :D

Egyébként nekem nagyon tetszik a soroztat, kedvenc belőle a törpe, meg a "vadóc" kislány, aki megszökik.
Egyébként én is azt hittem, hogy könyvbe nem lesz az igazi,de nem bírtam várni a harmadik évadra, a b@szott Auchan meg 2000-ért dobálta, szal megvettem a 3. könyvet, ami hozza kb a film atmoszféráját.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nekem meg a jégfalas vonal tetszett, de abból se tudott az 1. évad semmi normálisat kihozni.

A törpe jó karakter. Tényleg, a beltenyészet hercegecskével mi lett a 2. évadban? Ugye belesett végre egy kardba? Mondd, hogy igen, lécci... : D

Nincs az az isten, hogy én könyvben és végigszenvedjem ezt a sok rizsázást :1eye: :mrgreen:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szacsi írta: Tényleg, a beltenyészet hercegecskével mi lett a 2. évadban? Ugye belesett végre egy kardba? Mondd, hogy igen, lécci... : D
Él, de rabláncon hurcolják és megköpdösik.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

mufurcka írta:most én fel sem tudnék idézni olyat amiben nem halt meg... de ezek szerint vagy őt, vagy rokona, vagy a bárányok mindig veszélyben vannak a közelében :D


TÉVEDTEM! A bárányos filmben is meghal, tekerj 2:23-hoz:
http://www.youtube.com/watch?v=zJODirze ... plpp_video

Basszus végignéztem ezt a videót és a felénél kiszakadt belőlem a röhögés :lol:

Akmal, köszi! :)

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

szegénykém, szerintem direkt így válogatja a filmjeit :D
én meg tudat alatt lehet ezért szeretem... csak az a baj, hogyha feltűnik valami filmben, haverral már egyből felhördülünk, hogy ne már, most miért kellett előre megmondani? xd

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Elkezdtem nézni a Lostot, csak így, kb. 6 év késéssel :)

Most tartok a 4. évad felénél és nagyon tetszik eddig, bár ez a 'jönnek a gonoszok a hajóról, de senki nem veri ki belőlük, hogy kicsodák és miért jöttek' vonal kicsit idegesítő.

Pár megjegyzés a sorozatról:
- a 'Többiek' dolog tök jó volt addig, amíg nem kezdtek el komolyabban akciózni (3. évad közepe)
- az ide-oda ugrálás az időben nagyon jó, pedig általában idegesíteni szokott pl. filmekben, a 4. évadban külön tetszik, hogy itt már a jövőbe is ugrálgatnak! Zsír!
- nagyon sok karakter van, úgyhogy aki nem talál olyat, aki neki szimpatikus, az tényleg nagyon béna : D
- izgalmas, hogy egy rakás kérdés felvetődik, ezek száma legyen mondjuk 100, ebből megválaszolnak kb. harmincat (najó utána kiderülnek a dolgok, de akkor is így elsőre nagyon wtf minden)
- A bunkeres/Dharmás vonal nagyon jó, főleg az tetszett, hogy a Gyöngyben a jelentések a nagy semmibe mentek, a Hattyú és a gombnyomogatás meg tényleg funkciót szolgált és milyen durva erők szabadultak el ott a végén : D
És akkor a szereplőkről...Hát nagyon kevés van, akiket úgy istenigazából bírok....Nagyon.

Akiket 'utálok':
- Jack idegesítő (meg még pluszban bőgőmasina!)
- Kate idegesítő
- Charlie idegesítő
- Claire idegesítő (Ne sózd már rá mindenkire a kölyködet!)
- Mr. Eco/Eko az elején szimpi volt, de amint jött ez a 'hűdebölcsistenszolgájavagyok' , hihetetlenül irritálni kezdett (egyedül az ő visszaemlékezéseire nem voltam egyáltalán kíváncsi)
- Juliet maga az állandóan mosolygó depresszió (meg még az övéire se voltam tényleg), ehhez meg még ez a szinkron...brr
- Michaelről meg már nem is mondok semmit....
- Ben, Locke, meg az ilyen fanatikus okostojások meg alapból az utálatos kategória tartoznak nálam :?
- a koreai csaj is egy sunyi dög

Akiket bírok:
- Vinceeeent! :D Ő a legokosabb a szigeten.
- DESMOND!!!!! Tudom, hogy egy balf@sz, meg egy rakás szerencsétlenség az egész pasi, de akkor is őt bírom e legjobban (talán magamra emlékeztet egy kicsit). És utazni is tud az időben, jee! :) (Szakállal és hosszú hajjal meg egyértelműen jobban néz ki :o)
- Hurley mekkora (és tényleg mekkora : D ) jó arc már
- Sawyert is bírom (egy tapló, de akkor is)

Vannak még ilyen semleges karakterek, akik hol szimpik, hol a falra mászok tőlük, pl. Sayid, Jin, a félszemű orosz fickó, a jegesmedvék


Szóval eddig nagyon tetszik a sorozat, úgyhogy tovább nézem. :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A Teen Wolf-ot ismeri valaki? MTV-s sorozat, nálunk az AXN nyomott belőle valamennyit.

Érdekes, tulképp egész jó. Kicsit gyermeteg itt-ott (lévén tinisorozat), de egész jól megcsinálták. Most arra vagyok rákattanva.

Ha kivégeztem, akkor lépek egy szintet és nekivágok a Walking Deadnek, mert az is kimaradt eddig :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

A Dexter 7 évadának vége, az új Trónok Harca sehol, (persze az ötödik könyvvel haladok) a Big Bang Theory meg magában kevés, szóval én meg a Scrubs-nak ( Dokik) álltam neki :D
De a sok ismerős ajánlására tervezem én is a The Walking Dead-et, csak éppen soha nem kapok rá hangulatot :(

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Én meg jól abbahagytam a Lostot. Valahol az 5. évad 10. része környékén annyira nem tudott már érdekelni, hogy hagytam a fenébe. Rétestészta.

Viasat 6-on viszont néha összeakadok a Xena-val, hát az milyen hihetetlenül pocsék egy sorozat! Emlékszem, mikor régen ment, akkor is utáltam, mert sz.r volt, de mai fejjel már látom, hogy ez NAGYON sz.ar.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Akmal: nahát, Trónok harca, Big Bang Theory? Micsoda jó ízlése van valakinek :D Én is nagyon várom már hogy folytassák a Trónokat, a második évad végét amikor megláttam csak ültem és bambultam a levegőbe percekig. Eléggé nemgyenge cucc :)

Lost: Jah, én is beleuntam, de én már sokkal előbb, asszem a második évadban valahol. Annyira csavargatva lett a sztori hogy már nem is emlékeztem, honnan indult el, és úgy azért nem kimondottan érdekes.

Xena: Háháá :D Én szerettem :D Az igazából nem egy komolyan veendő anyag, voltak benne kifejezetten vicces részek. Meg egészen érdekes irányokba el is mentek vele. Pl amikor kereszte feszítették Xénát, vagy amikor csókolóztak a kiscsajjal :mrgreen:
Bár csak akkoriban láttam amikor először ment, ha ma nézném lehet hogy kikészítene :D
Én amit nem értek hogy miért szeretik, azok az olyanok mint pl a Bűbájos boszorkák, ami tényleg komolyan is veszi magát. Vagyis próbálja elhitetni veled hogy komoly, de közben gagyi az egész.
A Xénában ezzel szemben szerintem mindig volt valami vicces lazaság.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: tritto »

Engem sokszor hülyének szoktak nézni, de nekem a mai napig az egyik kedvencem a Columbo.
Nagyon bírom azt a fazont, meg ahogy teszi a hülyét, hogy behúzza az embereket a csőbe. :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Azt én is néztem néha, mikor kicsi voltam :D A régi sorozatoknak megvan a maga varázsa.

Sőt...Annak idején még a Homok titkai c. szappanoperát is néztük mindig nagymamámmal :D Sokra nem emlékszem, csak egy gonosz ikertestvérre meg egy bolondra, akinek Holdkóros Tónió volt a neve :lol:

Amit viszont ma is rendszeresen nézek, az az X akták, pedig láttam már oda-vissza legalább háromszor az egészet.

Néha kínomban megnézek 1-1 Star trek részt, mondjuk mikor takarítok és benyomom háttérzajnak, mert sehol nem megy semmi jobb, háát...Elég ingerszegény sorozat. Mondjuk ez nem az eredetei széria (bár egyik se tetszett túlzottan), hanem az, amelyikben van egy néger vulkáni :/

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: tritto »

Az X-akták nagy király.
Az egészet nem láttam mág végig, de fenn van a listán.
Kb talán az első 5 évadot láttam belőle, meg 1-2 részt az utánni részekből.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Kedvenc sorozatod

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ne vicceljetek már, ugyan ki az aki hülyének nézne bárkit is a Columbo miatt? Meg mi az hogy "régi sorozat" meg "régen"? :D A Columbot mindenki szereti, szerintem a kertévék indulása, 1997 óta nem volt olyan év hogy ne ment volna valamelyik adón. Most is egyszerre több is adja. Azt mindenki szereti :)

Az X-Akták is rulz!

Ez a két sorozat szerintem olyan hogy soha az életben nem fog elavulni. Nem sok ilyen van.

Bár az X-akták mondjuk elavulhat ha hirtelen valóban megjelennek a földönkívüliek, és kiderül hogy tökmás a helyzet mint ami a sorozatban volt velük XD Max akkor :D