Dumaláda

Minden más, ami nem Final Fantasy
Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Darten »

Emtrexx írta:Miket tartasz feleslegesnek?
Tulajdonképpen arra gondoltam, hogy van sok téma, amihez ketten-hárman hozzászóltak, aztán elsikkadt, például amikor egyetlen sorozatnak vagy játéknak témát nyitott az az egy ember, aki látta/játszott vele. Ami nem baj, csak ha nem éri el az egy oldalnyit se a hozzászólások száma, és a többi témába való beleszólások miatt lecsúszik a képernyőről, akkor kampó, és van egy használatlan témák temetője úgy lejjebb felé.
Ha mondjuk kevesebb lenne a téma, az szerintem növelné az interakciót is, ugyebár egy fórum akkor érdekes, ha a fórumozók egymásra reagálnak, de ha a vélemények, hozzászólások szét vannak dobva kétszáz felé, akkor kevesebbet találkoznak.
Persze ki lehet forgatni, hogy na, nekem akkor jobb lenne ha lenne egy olyan téma hogy EFEF meg lenne egy olyan, hogy STB, aztán dühöngjetek, de nem.

Na és mi a helyzet ezzel a szavazásos ötlettel amit mondtam? Vagy nehezen megvalósítható, meg ilyesmi?
Még biztos akartam mondani valamit, de marhára elfelejtettem.

Zorgit elvitték a földönkívüliek? Akkor Zorgi majd telepatikus képességekkel és egyéb félisteni skillekkel jön majd vissza, és ő fogja moderálni az egész fórumot a puszta gondolatával :D ?
Biztos örülni fog, hogy még amikor nincs itt, akkor is ő a téma :)
Tulajdonképpen nyissunk is egy Zorgika-témát, ne :D ?

(Edit: Na, mi van az idézettel...?)
(Edit2: Javítval.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Darten 2009. júl.. 18. 10:32-kor.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

van sok téma, amihez ketten-hárman hozzászóltka, aztán elsikkadt, például amikor egyetlen sorozatnak vagy játéknak témát nyitott az az egy ember, aki látta/játszott vele
Hát, ez azért lett így, mert eredetileg csak egy topik volt az összes ilyen játéknak, de zavaró volt hogy oda össze-vissza ömlesztve került mindegyikről a beszélgetés, és nagy katyvasz lett. Úgyhogy azt bezártuk és el lett határozva hogy inkább akkor nyíljon mindegyiknek külön-külön. Hiszen nem lehet tudni előre hogy melyiket hányan ismerik és melyikhez mennyi megjegyzés érkezik (ez egyébként szinte minden fórumban így van; tehát minden játéknak vagy minden kérdésnek külön topik).
Valamint: én nem igazán tudok másik olyan oldalról ahol ilyesmi japán szerepjátékokkal részletesebben foglalkoznak, szóval ha itt nem akkor hol máshol legyenek ilyenek? :nyomoz:
egy fórum akkor érdekes, ha a fórumozók egymásra reagálnak, de ha a vélemények, hozzászólások szét vannak dobva kétszáz felé, akkor kevesebbet találkoznak.
Ez jó gondolat, de ugyanakkor az is igaz, hogy könnyebben hozzászól az újonnan érkező, ha több témát lát és mindegyikről azonnal tudja hogy pontosan miről szól, s így könnyebben megtalálja a számára érdekeset mintha ömlesztett témák lennének.
Mellesleg az általad említett probléma kiküszöbölésére létezik a topikok kiemelése (vagyis amikor egy téma mindig a lista elején marad, ha van új hozzászólás ha nincs, és az ikonja is erőteljesebb). Ha nem akarjuk hogy egy téma elvesszen a többi között, ezzel lehet élni.
Na és mi a helyzet ezzel a szavazásos ötlettel amit mondtam? Vagy nehezen megvalósítható, meg ilyesmi?
Bármi megvalósítható, csak kellene ember aki összeállítja. Megnézhetem esetleg hogy meddig jutottunk el anno a kérdésekkel, hátha megtalálom még valahol leírva, aztán valaki folytathatná ha van kedve.

Az idézeted kódjából kimaradt egy "/" jel, azért nem működik.

A Zorgika topik jó ötlet :mrgreen: :mrgreen: Biztos örülne neki XD

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Jól van, igazad van. Kiemelés az jó. Maga a színvonal pedig egyenesen arányos a látogatottsággal kb, szóval nyilván jobb lesz, ha többen lesznek, valamikor, egyszer, vagy még.

Ötletekben meg segíthetek esetleg, gondolkodni mindenfélén, de a megvalósításban sose voltam valami nagy ász, vagyis hát nem tudom, pontosan mit is kéne csinálni.

Akkor is lendülhet majd a dolog, ha kijönnek az új FF-ek, és marha jó lesz, mert mire ti már mindent meg fogtok beszélni róla, nekem kb akkora lesz csak egyáltalán konzolom hozzá x)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Akkor bírjuk ki 2010-ig :D FF13, FF14. De szerintem nyithatnánk a Square-nek egy oldalt, ami a Square játékokkal, mangákkal(FMA!!! és csak azért, mert Emtrexx nem szereti :mrgreen: ), zenékkel, koncertekkel(Black Mages), eladásokkal stb. Japán oldalt szoktam nézegetni. Ugyan kukkot se értek, de néha fel lehet belőle fogni egy-két dolgot.

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Symbol »

kult44 írta:Ugyan kukkot se értek, de néha fel lehet belőle fogni egy-két dolgot.
akkor olyan vagy mint az unokaöcsém!!

fingod sincs róla(már elnézést) h miről van szó,
de azért úgy teszel mintha értenéd XD

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Ez most igazán kedves volt -.-" Általában azért nézem a japán oldalt, hogy tudjam van-e új FF játék, vagy, hogy raktak-e föl új karaktert. Nem hiszem , hogy Te többet értenél abból az FF-trailerből, ami még eredeti japán szinkronos és nincs hozzá felirat, nemde? Vagy ha tudsz japánul, akkor elnézést. És lehet, hogy nem sértőnek szántad, de nekem ez sértés volt.

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Symbol »

Jólvan na!
elnézést kérek!
Egyébként meg tényleg tudok japánul (legalábbis néhány szót meg mondatot)

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Symbol írta:...tudok japánul (legalábbis néhány szót meg mondatot)
Tehát nem tudsz japánul.
Bocsánat, de most már nagyon elegem van azokból, akiknek az a hobbijuk, hogy "OMGOMG Tudok japánul! LOL!!!1felkiáltójel!!4" A néhány szó meg mondat, nem jelenti azt, hogy valaki beszél egy nyelvet. Akkor tudsz *insert language here*-ul, ha legalább egy nagyon alapszinten meg tudod értetni magad egy anyanyelvűvel, és ismered a legalapvetőbb nyelvtani szabályokat.
De a kawaii, watashi, ittadakumas nem jelenti azt, hogy tudsz japánul.

Amennyiben te tényleg tudsz japánul és a néhány szó meg mondat minimum pár százat de inkább ezret jelent, elnézést kérek.

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: amy black »

kult44 írta:Akkor bírjuk ki 2010-ig :D FF13, FF14. De szerintem nyithatnánk a Square-nek egy oldalt, ami a Square játékokkal, mangákkal(FMA!!! és csak azért, mert Emtrexx nem szereti :mrgreen: ), zenékkel, koncertekkel(Black Mages), eladásokkal stb. Japán oldalt szoktam nézegetni. Ugyan kukkot se értek, de néha fel lehet belőle fogni egy-két dolgot.
Black mages(zenekar) topic megnyitása?

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Szerintem ezt hagyjuk Emtrexxre amy :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szerintem egy Black Mages topiknak nem sok értelme lenne. Elvégre, miről beszélgetnénk benne? Viszont ha valaki gyűjtene infókat & leírásokat a zenekarról, ami mehetne ki a főoldalra, akkor máris előrébb vagyunk. 8)
Bocsánat, de most már nagyon elegem van azokból, akiknek az a hobbijuk, hogy "OMGOMG Tudok japánul!
Volt lakótársamnak van japán nyelvvizsgája és néha még tolmácsolt is japán cserediákoknak, de az élő szöveget a tv-ben vagy cikkeket a neten ő is csak nagyon hézagosan érti. Tehát ahhoz hogy valaki tudjon japánul, elég sokat kell tanulni :)

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Jah, meg az összes többi nyelvvel is ugyanígy van.
Pl.
-A japánnál (szerintem) elég egyszerű a nyelvtan és a mondatszerkesztés, viszont piszok nehéz az írás/olvasás.
-Szláv nyelveknél viszont ugyanolyan agyonbonyolított ragozás van, mint a magyarban, úgyhogy ez is kemény dió (kivételek a cirill betűsek, mert ott még az írás is rátesz egy lapáttal :D ) .
-Az angollal meg az a baj, hogy 1 szónak/szókapcsolatnak 100 féle értelme lehet(pl. let, get, take, stb. ), amit nagyon köpni-vágni kell, hogy az ember azonnal kapcsoljon, ha élő beszédet hallgat. Meg úgy eleve megérteni is nehéz az élő beszédet, egyesek annyira el tudják harapni a szavakat. :|
-A finn nyelvben meg olyan hosszú szavak fordulnak elő, amiket még kimondani is nagyon nehéz, nemhogy megjegyezni XD

Egyébként nem tudom, ki milyen gimibe/középiskolába járt, de nálunk nagyon elkeserítő volt, hogy mennyire félvállról vették az emberek a nyelvtanulást/tanítást :( Én pl. még mindig tök hülye lennék angolból, ha nem tanulok itthon magánszorgalomból.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Szacsi,
Én (és Darten szintúgy) angoltagozatos osztályba jártunk. A felvételink egy 10 oldalas választásos teszt volt. Hadd ne mondjam, a csoport hányad része tudott egyáltalán angolul, nemhogy haladó szinten.
A feladatokat mi, a profik :D, 5 perc alatt csináltuk meg, míg a többiek 45 perc alatt végeztek az első szó felével. Csak úgy példaképp, utolsó évben, érettségi előtt a névelőkből írtak dogát. Na akkor most "the", "a" vagy "an".

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Zid »

Nekünk utolsó két évben, mivel németből úgysem érettségizünk, szimplán csak kártyaparti volt hetente háromszor. Aztán félévi jegyként kérdezett egyenként valamit a tanár, pl.: Wie heiss du? és aki jól válaszolt, az ötös, aki nem jól, az négyes, aki meg nem válaszolt, az hármas.
Jó kis gimibe jártunk. :)
Plusz, mivel angolból csak a full pedálokkal jártam egy órára, ott azt tapasztaltam, hogy míg ők bemagolnak mindent, soha a büdös életbe nem tudnának rendesen beszélni egy írrel, monnyuk. :)
Amúgy meg az nyelvoktatással még az is rossz, hogy pl. sok orosz tanár átképeztette magát angol/német tanárrá, hogy megmaradjon az állása, miközben ezeknek a 80%-ának szerintem fingja sincs a németről/angolról.

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Én is angoltagozatos osztályba jártam, felsőfokú nyelvvizsgám van belőle. 8D A középfokú a csoportból mindenkinek meglett érettségiig, bár addigra csak heten maradtunk angolosok... A második idegen nyelvet (nekem a francia volt) viszont tényleg elég tessék-lássék módon tanították, én voltam az egyetlen az osztályból, aki érettségizett belőle, úgyhogy velem külön foglalkozott a tanár. Szerintem a diákok hozzáállásán is sok múlik, ha a tanár azt látja, h senkit nem érdekel, akkor nem fogja törni magát. Elég sok suliban elég sok nyelvtanárom volt és én ezt tapasztaltam.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Most hétvégén tarjták a világ legnagyobb képregényes vonatkozásű fesztiválját, a San Diego ComicCon-t. Noh, hát nagyjából így néz ki egy valamira való con.
A beszélgetéseken Quentin Tarantinotól, Sam Riamitól, Guillermo del Torótól lehet kérdezni; az egyik vetítésen egyszercsak feltűnik a Tim Burton, és vele együtt Johnny Depp. A tömegben Stan Lee (a talán legnagyobb képregényes alak a világon) ad épp interjút...
Hát igen :cool:

link

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Szeretnél ott lenni mi? :)
Egyébként én sokkal jobb Edward voltam, mint az a gyerek.
Ja és Tim Burton! Wííííí! Legjobb filmek tőle. Nélküle nem lenne Nicholson-Joker.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szeretnél ott lenni mi? :)
:aranyos:

Ki minek öltözött?
Egyéb videók & interjúk az IMDB ComicCon 2009 részlegén

Burton: az új filmje sem lesz éppenséggel rossz, ahogy az előzetest elnézem :)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Alice in Wonderland? Az a szereplőgárda már eleve, amit felvonultat..... Tudom, hogy mit fogok megnézni 2010-ben :D

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: X-master »

Nem tudom, hogy ki emlékszik még a kite által írt FF Questre (vagy ki olvasta egyáltalán), de lényeg a lényeg: Ha jól emlékszem abban volt megemlítve, hogy az FF8 során sehol sincs WC! Na mostanában kaptam elő újra az FF8-at és igenis van, bár most látom először. :D Mégpedig a 2. CD elején, miután az egész csapat börtönbe kerül, Squall magánzárkája rendelkezik egy wc-vel :D
Köszöntem a figyelmet XD

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Azt még Zid is megtalálta. Egyszer mutatott róla egy képet, amikor Squall a börtönben ül. :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A wc téma helyett most jöjjön valami kajával kapcsolatos : D

Szóval...Ki szokott itt néhanapján sütni-főzni?
Csak mert találtam egy nagyon egyszerű, nagyon finom és nagyon gyorsan elkészíthető süti receptet a neten, és gondoltam megírom nektek is : D
Nem tömény, nagyon könnyű, nyárra ideális ^^

Szóval CITROMOS SÜTI

Nem kell bele se tej, se kefir, se semmi ilyesmi, úgyhogy még az is tele tömheti magát vele, akinek nem szabad ilyesmit inni/enni. És nem tömény édes, hanem savanykás, mmm : D

Na mentem.
Szép napot mindenkinek!

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Én múltkor apámmal csináltam máktortát vak vezet világtalan módszerrel, mivel anyám összeszedett egy teniszkönyököt, de igazából csak azért, hogy megmutassuk, mi is tudunk csinálni, a teniszkönyököt este tudtuk meg :P

A receptet most így hirtelen nem tudom, de majd ma valamikor megkeresem a receptet, mert ez is elég egyszerű, csak egy kis kar kell a keveréshez(vagy normális gép).

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Puncstorta.
Enni is ,meg csinálni is :D

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Re: Dumaláda

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Szacsi, kipróbáltam azt a citromos sütit és tényleg nagyon finom. :D Végre valami, amitől nem ragad össze a szám és jól is esik. ^^ Nyáron nem vagyok oda (amúgy se nagyon) a túl édes dolgokért.